Puchar Świata w skokach narciarskich 2015/2016 – Niżny Tagił

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w skokach narciarskich 2015/2016 – Niżny Tagił
Lillehammer Engelberg
Data 12 – 13 grudnia 2015
Gospodarz Niżny Tagił
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Pierwszy konkurs indywidualny (12.12.2015) Niemcy Severin Freund
Drugi konkurs indywidualny (13.12.2015) Słowenia Peter Prevc
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Niżny Tagił
Niżny Tagił
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Trzecie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016 odbyły się w rosyjskim Niżnym Tagile. Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego wygrał Norweg Anders Fannemel. W pierwszym z konkursów indywidualnych rozegranych 12 grudnia zwyciężył Niemiec Severin Freund, przed Słoweńcem Peterem Prevcem oraz Joachimem Hauerem. Dzień później odbył się drugi konkurs indywidualny. Zaraz przed nim rozegrano kwalifikacje, w których najlepszy okazał się Hauer. Drugi konkurs rozgrywany na dużej skoczni wygrał Peter Prevc, który stał się nowym liderem klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, zajmując szóstą lokatę.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Aist Rosja Niżny Tagił K120 HS134 140,0 m Norwegia Johann André Forfang 13.12.2015

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
Czas lokalny CET
11 grudnia Oficjalny trening 18:00 13:00
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 20:00 15:00 59
12 grudnia Pierwszy konkurs indywidualny 11:00 16:00 50
13 grudnia Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego 18:30
19:00[1]
13:30
14:00[1]
60
Drugi konkurs indywidualny 20:00
20:15[2]
15:00
15:15[2]
50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile był Jewgienij Waszurin, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Miran Tepeš. Sędzią technicznym był Geir Steinar Loeng, a jego asystentem – Sašo Komovec.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje
do 1. k. ind.
1. konkurs indywidualny Kwalifikacje
do 2. k. ind.
2. konkurs indywidualny
Słowenia Zlatko Suzič C A
Norwegia Martin Rønningen D E
Kazachstan Aleksandr Klimow E B
Niemcy Peter Kimmig B D
Rosja Grigorij Żacharow A C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 134,0 54,0 9 -16,4 122,8 Q
2. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 127,5 54,5 9 -6,9 121,1 Q
3. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 128,0 54,0 9 -8,3 120,1 Q
4. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 128,5 55,0 9 -10,7 119,6 Q
5. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 128,5 54,0 9 -10,1 119,2 Q
6. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 128,0 52,5 9 -11,3 115,6 Q
7. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 125,0 52,5 9 -6,3 115,2 Q
8. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 126,0 52,0 9 -8,0 114,8 Q
9. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 126,0 53,5 9 -9,6 114,7 Q
10. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 124,0 52,5 9 -6,4 113,3 Q
11. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 120,5 49,0 9 -0,6 109,3 Q
12. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 121,5 52,5 9 -6,6 109,3 Q
13. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 118,5 52,0 9 -1,1 108,6 Q
14. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 119,0 51,0 9 -3,0 108,2 Q
15. Hula, StefanStefan Hula  Polska 117,0 51,0 9 -0,3 106,2 Q
16. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 115,5 52,0 9 -0,7 105,3 Q
17. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 119,0 50,0 9 -6,2 103,2 Q
18. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 121,5 51,5 9 -12,6 102,0 Q
19. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 120,0 47,5 9 -6,5 101,0 Q
20. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 115,0 52,0 9 -2,3 100,7 Q
21. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Niemcy 116,5 50,5 9 -4,3 99,0 Q
22. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 119,0 50,5 9 -9,5 99,2 Q
23. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 116,0 51,0 9 -5,2 98,6 Q
24. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 120,0 52,5 9 -14,6 97,9 Q
25. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 113,0 51,5 9 -1,9 97,0 Q
26. Colloredo, SebastianSebastian Colloredo  Włochy 117,5 51,0 9 -9,8 96,7 Q
27. Matura, JanJan Matura  Czechy 117,0 51,0 9 -9,3 96,3 Q
28. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 113,5 49,5 9 -2,4 95,4 Q
29. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 114,5 51,5 9 -7,7 93,9 Q
30. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 113,5 44,5 9 +0,4 93,2 Q
31. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 114,5 49,5 9 -6,7 92,9 Q
32. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 111,0 48,0 9 -0,5 91,3 Q
33. Bażenow, AleksandrAleksandr Bażenow  Rosja 115,5 50,0 9 -12,1 89,8 Q
34. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 114,0 48,5 9 -10,1 87,6 Q
35. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 108,5 49,5 9 -2,6 86,2 Q
36. Harada, YūmuYūmu Harada  Japonia 110,5 50,0 9 -6,0 85,9 Q
37. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 104,5 47,5 9 +3,1 82,7 Q
38. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 109,0 48,5 9 -7,6 81,1 Q
39. Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow  Rosja 106,0 48,0 9 -3,9 78,9 Q
40. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 102,5 48,0 9 +0,5 77,0 Q
41. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 95,0 47,0 9 +10,0 72,0 nq
42. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 102,5 48,0 9 -5,0 71,5 nq
43. Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 102,5 48,0 9 -6,6 69,9 nq
44. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 114,0 29,5 9 -9,2 69,5 nq
45. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 101,5 46,5 9 -6,6 66,6 nq
46. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 97,5 47,0 9 -3,4 63,1 nq
47. Szyszkin, WadimWadim Szyszkin  Rosja 89,0 41,5 9 -2,4 43,3 nq
48. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 87,0 40,5 9 -0,5 40,6 nq
49. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 78,0 39,5 9 -8,7 15,2 nq
Kaliniczenko, AntonAnton Kaliniczenko  Rosja DNS DNS nq
Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 105,0 9 -8,3 pq
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 122,5 9 -4,5 pq
Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 127,0 9 -6,0 pq
Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 128,0 9 -5,7 pq
Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 136,0 9 -17,6 pq
Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 118,0 9 -4,3 pq
Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 113,5 9 -5,3 pq
Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 123,0 9 -5,6 pq
Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 103,0 9 +5,0 pq
Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 103,5 9 +2,2 pq

Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[a] Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 132,0 8 -6,3 134,0 8 -12,0 260,0
Silver medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 131,0 8 -9,5 123,0 8 -0,2 248,5
Bronze medal icon.svg Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 133,5 9 -14,0 129,5 8 -9,3 243,7
4. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 123,0 8 -5,4 130,0 8 -4,3 242,7
5. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 125,0 8 -2,4 126,5 8 -5,8 241,0
6. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 133,0 8 -10,2 118,0 8 -2,9 235,2
7. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 130,5 9 -10,0 125,0 8 -9,4 232,1
8. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 128,0 8 -2,6 111,0 8 -11,4 230,0
9. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 124,0 9 -6,2 127,0 8 -9,1 226,1
10. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 134,0 9 -10,9 117,5 8 -0,2 217,7
11. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 127,0 8 -12,1 116,5 8 -1,9 217,3
12. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 132,0 9 -14,1 115,0 8 -2,8 215,3
13. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 114,0 8 +2,3 123,5 8 -2,6 214,7
14. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 114,0 8 +4,1 121,0 8 -4,8 214,3
15. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 133,5 9 -18,7 116,5 8 -3,2 213,7
16. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 120,0 8 -6,7 123,0 8 -7,6 213,6
17. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 124,0 8 -9,8 120,5 8 -12,0 212,3
18. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 113,5 8 -2,4 124,0 8 -5,7 209,4
19. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 122,5 8 -9,5 119,0 8 -10,9 206,8
20. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 115,5 8 -5,0 119,5 8 -5,7 205,8
21. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 119,0 9 -8,1 123,0 8 -11,6 204,5
22. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 109,5 8 +9,0 117,0 8 -1,3 202,9
23. Hula, StefanStefan Hula  Polska 124,5 9 -8,0 109,5 8 +2,3 200,1
24. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 128,0 9 -14,9 111,5 8 -4,4 199,9
25. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 120,0 8 -17,0 120,0 8 -10,2 197,8
26. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 118,5 8 -6,8 113,5 8 -3,3 192,0
27. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 125,0 9 -14,6 113,0 8 -7,9 189,5
28. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 113,5 8 -4,9 112,0 8 -0,5 186,5
29. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 118,5 9 -5,2 107,0 8 -0,1 184,2
30. Matura, JanJan Matura  Czechy 117,0 9 -3,4 104,5 8 -7,2 172,2
31. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 115,5 8 -7,6 NQ 89,8
32. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 110,5 9 +2,0 NQP 89,5
33. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 110,5 8 -4,3 NQ 88,1
34. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 114,5 9 -6,7 NQ 88,0
35. Harada, YūmuYūmu Harada  Japonia 107,5 9 -0,6 NQ 86,4
36. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 114,0 9 -7,6 NQ 86,2
Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 113,5 9 -7,7 NQ
38. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Niemcy 110,0 8 -4,8 NQ 85,2
39. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 107,0 8 -1,0 NQ 85,1
40. Colloredo, SebastianSebastian Colloredo  Włochy 108,5 8 -4,9 NQ 83,9
41. Bażenow, AleksandrAleksandr Bażenow  Rosja 112,5 8 -10,9 NQ 83,7
42. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 111,0 9 -4,5 NQ 81,9
43. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 100,0 8 +9,8 NQ 81,8
44. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 107,5 9 -0,7 NQ 81,4
45. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 107,0 8 -6,7 NQ 79,4
46. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 106,5 9 -1,4 NQ 78,9
47. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 104,0 8 -2,0 NQ 75,7
48. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 93,5 8 +4,3 NQ 59,6
49. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 69,0 9 +12,3 NQ 14,6
Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow  Rosja DSQ[b] NQ

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 131,0 53,5 8[c] -6,5 131,7 Q
2. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 134,0 55,5 9 -10,0 130,7 Q
3. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 125,5 52,5 9 -1,6 120,8 Q
4. Matura, JanJan Matura  Czechy 130,0 54,5 9 -13,3 119,2 Q
5. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 129,5 49,5 9 -10,7 115,9 Q
6. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 132,5 48,5 9 -17,5 113,5 Q
7. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 126,0 53,0 9 -11,6 112,2 Q
8. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 124,5 52,5 9 -10,2 110,4 Q
9. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 120,5 52,0 9 -2,9 110,0 Q
10. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 124,0 51,5 9 -9,0 109,7 Q
11. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 123,0 52,5 9 -8,4 109,5 Q
12. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 120,5 50,5 9 -5,3 106,1 Q
13. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 121,5 52,0 9 -9,1 105,6 Q
14. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 121,5 52,5 9 -10,5 104,7 Q
15. Harada, YūmuYūmu Harada  Japonia 122,0 52,0 9 -11,3 104,3 Q
16. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 118,0 52,0 9 -4,6 103,8 Q
17. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 122,5 51,5 9 -12,9 103,1 Q
18. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 120,5 52,5 9 -10,8 102,6 Q
19. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 120,5 52,0 9 -11,8 101,1 Q
20. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 119,0 51,0 9 -8,2 101,0 Q
21. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 116,0 52,5 9 -4,4 100,9 Q
22. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 118,5 50,5 9 -9,7 98,1 Q
23. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 116,5 51,0 9 -7,1 97,6 Q
24. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 116,5 51,5 9 -8,4 96,8 Q
25. Kaliniczenko, AntonAnton Kaliniczenko  Rosja 117,0 50,5 9 -8,8 96,3 Q
26. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 114,0 50,5 9 -3,6 96,1 Q
27. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 117,0 51,5 9 -11,8 94,3 Q
28. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 117,0 51,0 9 -12,0 93,6 Q
29. Bażenow, AleksandrAleksandr Bażenow  Rosja 112,0 49,5 9 -4,0 92,0 Q
30. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 120,5 50,0 9 -19,0 91,9 Q
31. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 108,5 48,5 8[c] -1,2 91,5 Q
Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 109,0 49,5 9 +1,8 Q
33. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Niemcy 113,5 49,5 9 -6,5 91,3 Q
34. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 115,5 49,5 9 -10,2 91,2 Q
35. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 114,0 50,5 9 -9,6 90,1 Q
36. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 112,0 49,5 9 -5,4 89,7 Q
37. Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow  Rosja 113,5 50,0 9 -12,3 86,0 Q
38. Colloredo, SebastianSebastian Colloredo  Włochy 113,5 51,0 9 -13,6 85,7 Q
39. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 111,5 49,0 9 -8,2 85,5 Q
40. Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 111,0 49,5 9 -8,4 84,9 Q
41. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 112,0 48,5 9 -10,0 84,1 nq
42. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 107,0 47,5 9 -4,2 79,9 nq
43. Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 106,0 49,5 9 -5,9 78,4 nq
44. Szyszkin, WadimWadim Szyszkin  Rosja 106,5 49,0 9 -7,0 77,7 nq
45. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 107,0 46,5 9 -9,6 73,5 nq
46. Hula, StefanStefan Hula  Polska 102,0 45,0 9 -11,9 60,7 nq
47. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 96,0 46,5 9 -5,2 58,1 nq
48. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 98,0 48,0 9 -11,0 57,4 nq
49. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 90,0 42,0 9 -3,6 44,4 nq
Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia DSQ[b] DSQ nq
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 123,0 8 -9,8 pq
Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 112,5 8 -8,5 pq
Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 117,5 8 -3,3 pq
Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Słowenia 112,5 8 -11,5 pq
Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 124,0 8 -5,7 pq
Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 137,0 8 -15,8 pq
Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 118,5 8 -7,4 pq
Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 123,5 8 -7,5 pq
Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 138,5 8 -16,1 pq
Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 122,5 8 -10,6 pq

Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[a] Wiatr Skok Belka[d] Wiatr
Gold medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 131,5 9 -6,9 139,5 8 -17,0 267,4
Silver medal icon.svg Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 130,0 9 -4,5 133,5 8 -8,4 260,4
Bronze medal icon.svg Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 127,5 9 -6,3 140,0 8 -18,4 253,8
4. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 123,5 9 -2,2 135,0 8 -7,5 253,6
5. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 123,0 9 -6,8 136,5 8 -16,4 242,9
6. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 124,5 9 -4,6 136,0 8 -18,8 242,0
7. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 127,0 9 -5,9 129,0 8 -14,1 237,3
8. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 119,5 9 -3,7 134,0 9 -11,1 229,6
9. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 127,0 9 -8,8 123,0 8 -9,4 228,3
10. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 132,5 9 -8,3 119,5 8 -11,2 228,1
11. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Słowenia 124,5 9 -8,4 129,0 8 -16,9 227,5
12. Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 124,0 9 -10,7 131,5 8 -20,3 225,4
13. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 128,5 9 -10,7 125,5 8 -8,4 225,1
14. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 126,5 9 -11,3 126,0 8 -15,6 223,6
15. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 123,5 9 -10,8 125,5 9 -9,4 215,6
16. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 117,5 9 -4,7 125,0 9 -7,2 212,7
17. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 120,0 9 -5,8 127,0 9 -15,6 211,3
18. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 124,5 9 -12,9 126,0 9 -17,4 210,7
19. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 120,0 9 -6,8 122,0 9 -13,0 204,4
20. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 126,0 9 -6,4 112,0 8 -8,5 202,0
21. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 119,5 9 -11,0 123,0 9 -11,8 198,8
22. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 116,5 9 -4,9 119,0 9 -9,5 197,1
23. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 113,5 9 -1,0 122,0 9 -11,4 196,6
24. Colloredo, SebastianSebastian Colloredo  Włochy 115,0 8 -8,9 119,5 9 -10,9 194,8
25. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 116,5 9 -5,7 117,5 9 -4,9 194,2
26. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 117,5 9 -4,4 116,5 9 -13,1 191,8
27. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 118,5 9 -3,7 110,5 9 -1,1 189,0
28. Kaliniczenko, AntonAnton Kaliniczenko  Rosja 117,0 8 -12,8 111,0 9 -10,7 174,9
29. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 119,5 9 -7,0 99,5 9 -8,3 161,5
30. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 126,0 9 -9,7 78,0 8 +0,1 139,1
31. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 114,0 9 -4,1 NQ 91,7
32. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 115,0 9 -6,7 NQ 91,4
33. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 114,5 9 -7,6 NQ 88,1
34. Matura, JanJan Matura  Czechy 117,5 9 -13,6 NQ 88,0
35. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 113,5 9 -5,3 NQ 87,6
36. Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow  Rosja 112,5 8 -9,7 NQ 86,8
37. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 111,5 9 -6,0 NQ 84,8
38. Schiffner, MarkusMarkus Schiffner  Niemcy 105,0 8 +1,3 NQ 82,8
39. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 112,5 9 -9,9 NQ 82,2
40. Harada, YūmuYūmu Harada  Japonia 107,5 8 -2,3 NQ 81,7
41. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 110,0 9 -5,7 NQ 81,4
42. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 104,0 9 +8,9 NQ 80,2
43. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 106,5 9 -2,3 NQ 77,5
44. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 105,0 9 -3,4 NQ 74,5
45. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 100,5 8 -1,8 NQ 71,6
46. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 102,0 9 -0,7 NQ 71,0
47. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 101,0 9 +0,4 NQ 69,8
48. Bażenow, AleksandrAleksandr Bażenow  Rosja 100,0 8 -2,8 NQ 67,2
49. Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 85,0 8 -0,7 NQ 38,8
50. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 81,0 8 +2,0 NQ 32,3

Klasyfikacje po konkursach w Niżnym Tagile[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[e] Punkty
1. Słowenia Peter Prevc 5 364
2. Niemcy Severin Freund 5 327
3. Norwegia Kenneth Gangnes 5 265
4. Norwegia Daniel-André Tande 5 245
5. Norwegia Johann André Forfang 216
6. Norwegia Andreas Stjernen 150
7. Austria Michael Hayböck 148
8. Niemcy Andreas Wellinger 133
9. Niemcy Richard Freitag 129
10. Austria Stefan Kraft 121
11. Czechy Roman Koudelka 108
12. Słowenia Anže Lanišek 98
13. Szwajcaria Simon Ammann 89
14. Norwegia Joachim Hauer 4 87
15. Słowenia Domen Prevc 3 86
16. Polska Kamil Stoch 4 76
17. Czechy Jakub Janda 5 71
18. Norwegia Anders Fannemel 4 60
Japonia Noriaki Kasai 3
20. Niemcy Marinus Kraus 5 57
21. Austria Manuel Fettner 4 56
22. Szwajcaria Gregor Deschwanden 5 51
23. Polska Stefan Hula 3 43
Austria Gregor Schlierenzauer
25. Finlandia Lauri Asikainen 4 42
Polska Maciej Kot 5
27. Niemcy Andreas Wank 40
28. Austria Manuel Poppinger 4 37
29. Japonia Daiki Itō 3 36
Niemcy Stephan Leyhe 5
31. Czechy Lukáš Hlava 32
Słowenia Jurij Tepeš
33. Norwegia Tom Hilde 29
34. Japonia Taku Takeuchi 3 28
35. Polska Piotr Żyła 5 26
36. Polska Klemens Murańka 4 20
37. Słowenia Robert Kranjec 16
Polska Dawid Kubacki 5
39. Francja Vincent Descombes Sevoie 4 14
40. Rosja Ilmir Chazietdinow 5 13
Rosja Jewgienij Klimow
42. Francja Ronan Lamy Chappuis 11
43. Włochy Sebastian Colloredo 4 7
44. Czechy Jan Matura 6
Japonia Kento Sakuyama 2
Bułgaria Władimir Zografski 1
47. Rosja Anton Kaliniczenko 3
48. Kanada MacKenzie Boyd-Clowes 3 2
Szwajcaria Killian Peier 4
Słowenia Anže Semenič 3
51. Austria Andreas Kofler 1

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[e]
 Ind.   Druż.   Razem 
1.  Niemcy 6 722 400 1122
2.  Norwegia 6 1052 0 1052
3.  Słowenia 6 598 350 948
4.  Austria 6 406 300 706
5.  Czechy 6 217 200 417
6.  Japonia 6 130 250 380
7.  Polska 6 223 150 373
8.  Szwajcaria 6 142 100 242
9.  Finlandia 6 42 50 92
10.  Rosja 6 29 0 29
11.  Francja 5 25 25
12.  Włochy 5 7 7
13.  Bułgaria 1 6 6
14.  Kanada 3 2 2

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Kwalifikacje opóźnione z powodu silnego wiatru.
  2. a b Konkurs opóźniony z powodu późnego dokończenia kwalifikacji.
  1. a b Konkurs rozpoczęto z 8. belki startowej. Podwyższenie rozbiegu o jeden próg skutkowało odjęciem 4,9 punktu od noty zawodnika.
  2. a b Dyskwalifikacja zawodnika z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  3. a b Zawodnikowi obniżono belkę z 9. na 8, co spowodowało dodanie 4,9 punktu do noty końcowej.
  4. Drugą serię rozpoczęto z 9. belki startowej. Obniżenie rozbiegu o jeden próg skutkowało dodaniem 4,9 punktu od noty zawodnika.
  5. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]