Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 – Bad Mitterndorf

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PŚ w skokach narciarskich 2019/2020 – Bad Mitterndorf
Willingen Râșnov
Data 15–16 lutego 2020
Gospodarz Bad Mitterndorf
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników bd.
Zwycięzcy
Kon. indywidualny
(15.02.2020)
Polska Piotr Żyła
Kon. indywidualny
(16.02.2020)
Austria Stefan Kraft
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Bad Mitterndorf
Bad Mitterndorf
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Piętnaste zawody w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020 oraz inauguracyjne Pucharu Świata w lotach narciarskich 2019/2020 rozegrane zostały we austriackim Bad Mitterndorf w dniach 15–16 lutego 2020 roku.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Skocznia Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Kulm Austria Bad Mitterndorf K-200 HS-235 244,0 m Słowenia Peter Prevc 16.01.2016

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
Liczba uczestników
14 lutego Oficjalny trening odwołany
Kwalifikacje do pierwszego
konkursu indywidualnego
odwołany 53
15 lutego Seria próbna 10:00
Pierwszy konkurs indywidualny 11:00 53[a]
16 lutego Kwalifikacje do drugiego
konkursu indywidualnego
9:45 53
Drugi konkurs indywidualny 11:00 41

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Bad Mitterndorf został Harald Haim oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem został, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Bertil Pålsrud, a jego asystentem – Franck Salvi. Kontrolą sprzętu zajmowali się Sepp Gratzer i Horst Tielmann.

Sędzia Stanowisko
Pierwszy
konkurs ind.
Kwal. do
2-ego k. ind.
Drugi
konkurs ind.
Austria Christian Begutter E B
Niemcy Erik Stahlhut A E
Włochy Sandro Sambugaro D
Japonia Ryūichi Inoue C A
Norwegia Ole Walseth B C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy konkurs indywidualny – 15 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Do startu przystąpili wszyscy zawodnicy zgłoszeni do kwalifikacji.

M Zawodnik Reprezentacja Skok 1 Skok 2 Punkty
1. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 225,5 m 219,5 m 418,5
2. Zajc, TimiTimi Zajc  Słowenia 222,5 m 225,0 m 418,2
3. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 224,5 m 214,5 m 414,6
4. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 230,0 m 213,0 m 414,5
5. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 226,0 m 217,0 m 410,4
6. Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 214,5 m 225,5 m 405,1
7. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 217,5 m 231,5 m 400,9
8. Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 206,5 m 226,5 m 398,0
9. Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 224,0 m 207,5 m 397,7
10. Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 209,0 m 231,5 m 395,7
11. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 215,5 m 224,0 m 395,6
12. Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 205,0 m 225,0 m 393,1
13. Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 212,5 m 211,0 m 391,3
14. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 207,0 m 227,5 m 389,2
15. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 208,0 m 226,5 m 385,9
16. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 206,0 m 220,0 m 383,3
17. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 207,0 m 214,0 m 379,7
18. Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 204,0 m 215,5 m 377,3
19. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 208,5 m 214,0 m 376,0
20. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 200,0 m 211,5 m 368,4
21. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 201,5 m 209,0 m 368,1
22. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 195,5 m 205,0 m 363,8
23. Jelar, ŽigaŽiga Jelar  Słowenia 185,0 m 205,5 m 361,2
24. Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 211,0 m 201,0 m 360,3
25. Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 198,5 m 205,0 m 357,1
26. Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 197,0 m 204,0 m 357,0
27. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 205,0 m 197,0 m 353,2
28. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 201,0 m 200,0 m 342,0
29. Håre, AndersAnders Håre  Norwegia 193,0 m 191,0 m 337,7
30. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 197,0 m 188,0 m 332,4
31. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 197,0 m NQ 162,7
32. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 196,5 m NQ 162,3
33. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 195,5 m NQ 161,9
34. Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 180,0 m NQ 160,7
35. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 191,5 m NQ 158,7
36. Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 191,5 m NQ 158,0
37. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 181,0 m NQ 152,8
38. Schuler, AndreasAndreas Schuler  Szwajcaria 181,0 m NQ 152,6
39. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 170,5 m NQ 149,9
40. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 182,5 m NQ 146,9
41. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 178,0 m NQ 142,0
42. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 176,0 m NQ 139,1
43. Nakamura, NaokiNaoki Nakamura  Japonia 175,0 m NQ 138,3
44. Leitner, ClemensClemens Leitner  Austria 169,0 m NQ 135,8
45. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 161,5 m NQ 135,4
46. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 170,0 m NQ 132,1
47. Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 157,0 m NQ 123,9
48. Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 158,0 m NQ 116,4
49. Stefan HuberStefan Huber  Austria 148,0 m NQ 115,7
50. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 150,0 m NQ 114,9
51. Soukup, MatthewMatthew Soukup  Kanada 156,5 m NQ 113,3
52. Sakala, FilipFilip Sakala  Czechy 146,5 m NQ 104,7
53. Pohjola, ArttuArttu Pohjola  Finlandia 139,0 m NQ 89,7

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego – 16 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

M Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty Kwalifikacja
1. Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 228,5 m 214,3 Q
2. Zajc, TimiTimi Zajc  Słowenia 223,0 m 208,7 Q
3. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 225,0 m 207,8 Q
4. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 222,5 m 207,3 Q
5. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 227,5 m 205,3 Q
6. Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 225,0 m 203,1 Q
7. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 218,0 m 201,4 Q
8. Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 231,0 m 199,2 Q
9. Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 223,5 m 198,7 Q
10. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 214,5 m 195,7 Q
11. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 215,0 m 195,1 Q
12. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 221,0 m 194,2 Q
13. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 215,5 m 194,1 Q
14. Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 223,5 m 193,9 Q
15. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 212,0 m 193,5 Q
16. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 214,5 m 192,1 Q
17. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 215,5 m 191,2 Q
18. Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 212,5 m 190,7 Q
19. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 210,0 m 190,0 Q
20. Jelar, ŽigaŽiga Jelar  Słowenia 218,0 m 189,8 Q
21. Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 208,0 m 189,6 Q
22. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 212,5 m 188,5 Q
23. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 213,0 m 187,9 Q
24. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 214,0 m 187,0 Q
25. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 208,5 m 186,9 Q
26. Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 210,0 m 185,3 Q
27. Stefan HuberStefan Huber  Austria 210,5 m 181,6 Q
28. Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 207,5 m 179,9 Q
Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 208,5 m Q
30. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 211,5 m 178,1 Q
31. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 207,5 m 176,0 Q
32. Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 205,0 m 175,0 Q
33. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 198,0 m 171,8 Q
34. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 202,5 m 171,7 Q
35. Nakamura, NaokiNaoki Nakamura  Japonia 200,5 m 170,4 Q
36. Leitner, ClemensClemens Leitner  Austria 203,0 m 167,7 Q
37. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 200,0 m 165,3 Q
38. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 196,5 m 160,8 Q
39. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 189,5 m 158,0 Q
40. Håre, AndersAnders Håre  Norwegia 189,5 m 156,9 Q
Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 196,5 m Q
42. Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 194,5 m 156,3 NQ
43. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 184,5 m 155,7 NQ
44. Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 187,0 m 154,3 NQ
45. Schuler, AndreasAndreas Schuler  Szwajcaria 187,5 m 153,6 NQ
46. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 187,0 m 149,6 NQ
47. Soukup, MatthewMatthew Soukup  Kanada 189,5 m 146,2 NQ
48. Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 182,5 m 145,7 NQ
49. Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 178,0 m 144,7 NQ
50. Sakala, FilipFilip Sakala  Czechy 180,0 m 137,6 NQ
51. Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 166,5 m 125,9 NQ
52. Pohjola, ArttuArttu Pohjola  Finlandia 157,5 m 104,6 NQ
53. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 101,5 m 56,8 NQ

Drugi konkurs indywidualny – 16 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Konkurs ograniczył się do jednej serii z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

M Zawodnik Reprezentacja Skok Punkty
1. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 230,0 m 232,6
2. Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 242,5 m 231,9
3. Zajc, TimiTimi Zajc  Słowenia 228,5 m 230,1
4. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 232,0 m 229,4
5. Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 232,5 m 229,1
6. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 225,0 m 227,3
7. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 227,0 m 225,9
8. Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 233,5 m 224,3
9. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 223,5 m 220,1
10. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 222,5 m 219,5
11. Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 222,5 m 219,1
12. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 230,0 m 218,3
13. Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 242,0 m 215,7
14. Jelar, ŽigaŽiga Jelar  Słowenia 223,5 m 215,1
15. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 220,0 m 212,9
16. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 215,0 m 210,2
17. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 217,0 m 209,6
Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 220,5 m
19. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 223,0 m 208,2
20. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 228,0 m 201,7
21. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 215,0 m 201,3
Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 215,0 m
23. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 215,5 m 200,9
24. Stefan HuberStefan Huber  Austria 228,0 m 200,7
25. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 222,0 m 200,5
26. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 211,0 m 199,1
27. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 213,5 m 191,9
28. Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 206,0 m 190,8
29. Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 207,0 m 189,0
30. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 201,5 m 183,6
31. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 192,0 m 183,5
32. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 199,0 m 181,5
33. Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 194,5 m 175,5
34. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 199,0 m 174,9
35. Nakamura, NaokiNaoki Nakamura  Japonia 196,5 m 171,5
36. Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 185,0 m 169,0
37. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 202,5 m 168,1
38. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 201,0 m 168,0
39. Håre, AndersAnders Håre  Norwegia 184,0 m 161,9
40. Leitner, ClemensClemens Leitner  Austria 186,0 m 148,5
Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia DSQ[b]

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja indywidualna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[c] Punkty
1. Austria Stefan Kraft 21 1273
2. Niemcy Karl Geiger 21 1135
3. Japonia Ryōyū Kobayashi 21 1045
4. Polska Dawid Kubacki 21 985
5. Polska Kamil Stoch 21 759
6. Norwegia Marius Lindvik 21 733
7. Niemcy Stephan Leyhe 21 652
8. Słowenia Peter Prevc 21 550
9. Norwegia Daniel-André Tande 20 548
10. Polska Piotr Żyła 21 525
11. Norwegia Johann André Forfang 21 510
12. Japonia Yukiya Satō 19 491
13. Austria Philipp Aschenwald 19 471
14. Słowenia Anže Lanišek 21 435
15. Słowenia Timi Zajc 20 432
16. Norwegia Robert Johansson 21 384
17. Austria Daniel Huber 20 355
18. Słowenia Domen Prevc 21 352
19. Niemcy Constantin Schmid 21 341
20. Niemcy Pius Paschke 21 271
21. Austria Gregor Schlierenzauer 20 256
22. Japonia Daiki Itō 15 253
23. Austria Michael Hayböck 20 219
24. Szwajcaria Killian Peier 17 209
25. Austria Jan Hörl 18 208
26. Czechy Roman Koudelka 19 202
27. Niemcy Markus Eisenbichler 17 154
28. Japonia Junshirō Kobayashi 19 142
29. Norwegia Robin Pedersen 15 110
30. Finlandia Antti Aalto 17 102
31. Japonia Keiichi Satō 14 82
32. Norwegia Thomas Aasen Markeng 4 80
33. Szwajcaria Simon Ammann 15 76
Rosja Jewgienij Klimow 15 76
35. Słowenia Cene Prevc 9 66
36. Słowenia Anže Semenič 6 49
37. Polska Jakub Wolny 12 47
38. Słowenia Žiga Jelar 3 40
39. Japonia Naoki Nakamura 18 39
Bułgaria Władimir Zografski 15 39
41. Niemcy Richard Freitag 10 37
Słowenia Rok Justin 13 37
Polska Maciej Kot 16 37
44. Polska Stefan Hula 13 31
45. Japonia Taku Takeuchi 11 28
46. Niemcy Moritz Baer 10 24
47. Słowenia Jurij Tepeš 3 21
48. Kanada Mackenzie Boyd-Clowes 18 17
49. Czechy Viktor Polášek 16 15
50. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 12 14
Austria Stefan Huber 5 14
Japonia Yūken Iwasa 4 14
53. Norwegia Anders Håre 12 13
54. Szwajcaria Gregor Deschwanden 17 12
55. Estonia Artti Aigro 5 11
56. Finlandia Niko Kytösaho 3 10
57. Kazachstan Siergiej Tkaczenko 11 9
Austria Marco Wörgötter 3 9
59. Niemcy Luca Roth 6 8
60. Szwajcaria Dominik Peter 8 7
61. Norwegia Andreas Granerud Buskum 6 6
Austria Clemens Leitner 5 6
63. Austria Clemens Aigner 2 5
Szwajcaria Andreas Schuler 6 5
Rosja Dmitrij Wasiljew 6 5
66. Polska Klemens Murańka 10 4
Polska Aleksander Zniszczoł 9 4
68. Słowenia Tilen Bartol 6 3
Norwegia Sondre Ringen 5 3
Rosja Roman Trofimow 14 3

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy[d] Ind. Druż. Razem
1.  Austria 24 2816 900 3716
2.  Niemcy 24 2622 750 3372
3.  Norwegia 24 2387 950 3337
4.  Polska 24 2392 900 3292
5.  Japonia 24 2094 700 2794
6.  Słowenia 24 1985 750 2735
7.  Szwajcaria 24 309 250 559
8.  Czechy 23 217 100 317
9.  Finlandia 21 112 50 162
10.  Rosja 21 84 50 134
11.  Bułgaria 15 39 39
12.  Kanada 18 17 17
13.  Stany Zjednoczone 12 14 14
14.  Estonia 5 11 11
15.  Kazachstan 11 9 9

Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[c] Punkty
1. Austria Stefan Kraft 2 160
2. Słowenia Timi Zajc 2 140
3. Polska Piotr Żyła 2 129
4. Japonia Ryōyū Kobayashi 2 109
5. Niemcy Karl Geiger 2 90
6. Polska Kamil Stoch 2 86
7. Finlandia Antti Aalto 2 64
Norwegia Robert Johansson 2 64
9. Norwegia Johann André Forfang 2 51
Słowenia Domen Prevc 2 51
11. Norwegia Marius Lindvik 2 46
12. Polska Dawid Kubacki 2 45
13. Niemcy Stephan Leyhe 2 42
14. Austria Michael Hayböck 2 32
Norwegia Daniel-André Tande 2 32
16. Niemcy Pius Paschke 2 27
17. Słowenia Žiga Jelar 2 26
18. Austria Daniel Huber 2 25
19. Norwegia Robin Pedersen 2 24
20. Japonia Junshirō Kobayashi 2 22
Słowenia Anže Semenič 2 22
22. Słowenia Jurij Tepeš 2 21
23. Niemcy Constantin Schmid 2 20
24. Niemcy Markus Eisenbichler 2 18
25. Austria Philipp Aschenwald 2 17
Polska Jakub Wolny 2 17
27. Słowenia Anže Lanišek 2 14
28. Słowenia Peter Prevc 2 11
29. Austria Stefan Huber 2 7
30. Czechy Roman Koudelka 2 6
31. Estonia Artti Aigro 2 5
32. Japonia Yukiya Satō 2 4
Polska Aleksander Zniszczoł 2 4
Bułgaria Władimir Zografski 2 4
35. Norwegia Anders Håre 2 2
36. Japonia Taku Takeuchi 2 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Z powodu odwołanych kwalifikacji wszyscy zawodnicy zostali dopuszczeni do konkursu.
  2. Zdyskwalifikowany z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  3. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  4. Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]