Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 – Engelberg

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PŚ w skokach narciarskich 2019/2020 – Engelberg
Klingenthal TCS
Data 21–22 grudnia 2019
Gospodarz Engelberg
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 63
Zwycięzcy
Kon. indywidualny
(21.12.2019)
Polska Kamil Stoch
Kon. indywidualny
(22.12.2019)
Japonia Ryōyū Kobayashi
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Engelberg
Engelberg
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Piąte zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020 rozegrane zostały w Engelbergu w dniach 21–22 grudnia 2019 roku.

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego wygrał Austriak Stefan Kraft. Drugi był ze stratą ponad 9 punktów Polak Kamil Stoch i był też najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Trzecie miejsce w zawodach zajął reprezentant Niemiec Karl Geiger. Najwyżej sklasyfikowanym Szwajcarem był Killian Peier który zajął 24 miejsce. Do konkursu awansowało czterech z sześciu szwajcarów. Kwalifikacje przeprowadzono z siedemnastej i osiemnastej belki startowej[1].

W pierwszym konkursie indywidualnym zwycięstwo odniósł po raz pierwszy w sezonie reprezentant Polski Kamil Stoch. Z stratą 1,7 punktu na drugim miejscu sklasyfikowany został Austriak Stefan Kraft. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Niemiec Karl Geiger. Najwyżej sklasyfikowanym Szwajcarem był Killian Peier (15. miejsce). W czołowej dziesiątce konkursu sklasyfikowany został Piotr Żyła (8. miejsce). Punkty zdobyli także Dawid Kubacki (22. miejsce) oraz Stefan Hula (25. miejsce). Awansu do drugiej serii nie zdołał wywalczyć Maciej Kot (34. miejsce). W pierwszej serii zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon został Tilen Bartol. Cały konkurs rozegrano z osiemnastej belki startowej[2].

Po skoku Andersa Håre jury postanowiło odwołać kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego z powodu zbyt silnego wiatru. Po odwołaniu kwalifikacji zdecydowano o dopuszczeniu wszystkich zawodników z kwalifikacji do głównych zawodów[3].

Drugi konkurs indywidualny wygrał reprezentant Japonii Ryōyū Kobayashi. Z stratą ponad 9 punktów na drugim miejscu sklasyfikowany został Słoweniec Peter Prevc. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Austriak Jan Hörl dla którego był to pierwsze podium w karierze na zawodach w ranach Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowanym Szwajcarem był Killian Peier (11. miejsce). W czołowej dziesiątce konkursu sklasyfikowany został Kamil Stoch (9. miejsce). Punkty zdobył jeszcze Stefan Hula (25. miejsce). Awansu do drugiej serii nie zdołali wywalczyć Piotr Żyła (33. miejsce), Maciej Kot (35. miejsce), Klemens Murańka (44. miejsce), Dawid Kubacki (47. miejsce) oraz Jakub Wolny (52. miejsce). Pierwszą serię rozegrano z siedemnastej, osiemnastej, dziewiętnastej i dwudziestej belki startowej, natomiast drugą z osiemnastej i dziewiętnastej[4].

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Skocznia Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Gross-Titlis-Schanze Szwajcaria Engelberg K-125 HS-140 144,0 m Słowenia Domen Prevc 18.12.2016
Japonia Ryōyū Kobayashi 16.12.2018

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
Liczba uczestników
21 grudnia Oficjalny trening 13:30[5]
Kwalifikacje do pierwszego
konkursu indywidualnego
14:30[6] 63
Seria próbna odwołana
Pierwszy konkurs indywidualny 16:00 50
22 grudnia Kwalifikacje do drugiego
konkursu indywidualnego
odwołane 63
Drugi konkurs indywidualny 15:00 63[7]

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Engelbergu był Hubert Mathis oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Christian Kathol, a jego asystentem – Sandro Pertile. Kontrolą sprzętu zajmował się Sepp Gratzer.

Sędzia Stanowisko
Kwal. do
1-ego k. ind.
Pierwszy
konkurs ind.
Kwal. do
2-ego k. ind.
Drugi
konkurs ind.
Szwajcaria Arnold Berney A B
Włochy Giovanna Comina B C
Austria Lambert Grill C E
Czechy Václav Král D A
Niemcy Benedikt Feifel E D

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego – 21 grudnia 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 62 Stefan Kraft  Austria 138,5 m 55,5 18 -0,96 146,8 Q
2. 57 Kamil Stoch  Polska 137,0 m 56,0 18 -0,41 137,7 Q
3. 60 Karl Geiger  Niemcy 134,0 m 54,5 18 -0,61 133,3 Q
4. 43 Stephan Leyhe  Niemcy 133,0 m 55,0 18 -0,70 133,1 Q
5. 63 Ryōyū Kobayashi  Japonia 132,5 m 50,0 18 -0,99 130,9 Q
6. 59 Philipp Aschenwald  Austria 133,5 m 53,5 18 -0,50 130,0 Q
7. 56 Dawid Kubacki  Polska 133,5 m 51,5 18 -0,57 128,9 Q
8. 53 Marius Lindvik  Norwegia 130,0 m 52,0 18 -0,89 127,1 Q
9. 44 Pius Paschke  Niemcy 129,5 m 53,5 18 -0,79 126,5 Q
10. 55 Peter Prevc  Słowenia 130,0 m 53,0 18 -0,73 126,1 Q
11. 49 Johann André Forfang  Norwegia 129,5 m 53,5 18 -0,73 125,7 Q
12. 39 Michael Hayböck  Austria 132,0 m 54,0 18 -0,31 125,4 Q
13. 50 Jan Hörl  Austria 129,0 m 52,5 18 -0,70 123,4 Q
14. 17 Taku Takeuchi  Japonia 125,5 m 52,0 17 -0,62 120,7 Q
15. 24 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 128,0 m 52,0 17 -0,23 120,3 Q
16. 58 Anže Lanišek  Słowenia 127,5 m 54,5 18 -0,50 120,2 Q
17. 6 Yūken Iwasa  Japonia 129,0 m 50,5 17 -0,12 119,2 Q
18. 46 Piotr Żyła  Polska 124,5 m 52,0 18 -0,99 118,5 Q
19. 52 Timi Zajc  Słowenia 124,0 m 53,5 18 -0,89 117,8 Q
20. 48 Robert Johansson  Norwegia 126,0 m 50,5 18 -0,80 117,3 Q
21. 8 Jewgienij Klimow  Rosja 126,5 m 52,5 17 -0,16 117,2 Q
22. 35 Moritz Baer  Niemcy 125,0 m 52,5 18 -0,75 116,9 Q
23. 45 Constantin Schmid  Niemcy 125,5 m 52,0 18 -0,71 116,8 Q
24. 54 Killian Peier  Szwajcaria 124,0 m 53,0 18 -0,80 116,2 Q
25. 41 Domen Prevc  Słowenia 125,0 m 52,5 18 -0,66 115,7 Q
26. 47 Daniel Huber  Austria 123,5 m 52,5 18 -0,75 114,2 Q
27. 51 Gregor Schlierenzauer  Austria 123,0 m 52,0 18 -0,85 114,0 Q
28. 38 Maciej Kot  Polska 124,0 m 51,5 18 -0,70 113,4 Q
29. 34 Stefan Hula  Polska 123,5 m 52,5 18 -0,68 113,3 Q
30. 23 Keiichi Satō  Japonia 124,5 m 52,5 17 -0,12 113,1 Q
31. 14 Roman Koudelka  Czechy 120,5 m 52,0 17 -0,55 110,8 Q
32. 40 Simon Ammann  Szwajcaria 123,0 m 52,0 18 -0,37 108,0 Q
33. 37 Markus Eisenbichler  Niemcy 119,0 m 50,5 18 -1,00 107,2 Q
34. 5 Filip Sakala  Czechy 122,0 m 50,0 17 -0,13 106,2 Q
35. 18 Viktor Polášek  Czechy 117,0 m 51,0 17 -0,69 105,3 Q
36. 21 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 120,0 m 51,0 17 -0,23 104,9 Q
37. 25 Władimir Zografski  Bułgaria 119,5 m 51,0 17 -0,24 104,1 Q
38. 29 Klemens Murańka  Polska 114,0 m 50,5 17 -1,02 103,6 Q
39. 4 Anders Håre  Norwegia 119,5 m 50,5 17 -0,18 102,9 Q
40. 31 Rok Justin  Słowenia 115,5 m 51,0 18 -1,00 101,4 Q
41. 28 Roman Trofimow  Rosja 113,5 m 49,5 17 -0,91 100,3 Q
42. 33 Niko Kytösaho  Finlandia 116,0 m 50,0 18 -0,78 98,6 Q
43. 30 Dominik Peter  Szwajcaria 111,5 m 49,0 17 -1,09 98,5 Q
44. 61 Daniel-André Tande  Norwegia 115,5 m 51,0 18 -0,76 98,4 Q
45. 32 Antti Aalto  Finlandia 114,5 m 51,0 18 -0,85 97,7 Q
46. 7 Sabirżan Muminow  Kazachstan 116,5 m 50,0 17 -0,11 96,1 Q
47. 19 Kenshirō Itō  Japonia 112,5 m 48,5 17 -0,72 95,1 Q
48. 13 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 112,5 m 48,5 17 -0,63 94,0 Q
49. 42 Richard Freitag  Niemcy 111,5 m 51,0 18 -0,87 92,6 Q
50. 27 Tilen Bartol  Słowenia 110,5 m 48,0 17 -0,68 90,5 Q
51. 12 Sondre Ringen  Norwegia 109,0 m 48,5 17 -0,77 89,4 NQ
52. 3 Alex Insam  Włochy 112,0 m 49,5 17 -0,24 89,1 NQ
53. 15 Michaił Nazarow  Rosja 109,5 m 49,5 17 -0,55 88,5 NQ
9 Shōhei Tochimoto  Japonia 111,0 m 49,5 17 -0,33 NQ
55. 2 Andreas Schuler  Szwajcaria 111,0 m 49,0 17 -0,35 88,2 NQ
56. 11 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 109,0 m 49,0 17 -0,59 87,7 NQ
57. 16 Vojtěch Štursa  Czechy 109,5 m 49,5 17 -0,47 87,5 NQ
58. 26 Anže Semenič  Słowenia 110,0 m 47,5 17 -0,55 87,4 NQ
59. 36 Jakub Wolny  Polska 108,5 m 49,0 18 -0,81 84,4 NQ
60. 22 Choi Seou  Korea Południowa 108,5 m 48,0 17 -0,19 80,7 NQ
61. 10 Choi Heung-chul  Korea Południowa 103,0 m 48,0 17 -0,65 76,6 NQ
62. 1 Gabriel Karlen  Szwajcaria 101,0 m 48,0 17 -0,52 71,4 NQ
63. 20 Arttu Pohjola  Finlandia 100,5 m 47,5 17 -0,57 70,6 NQ

Pierwszy konkurs indywidualny – 21 grudnia 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 57 Kamil Stoch  Polska 138,0 m 18 -0,54 136,0 m 18 -0,37 288,7
Silver medal icon.svg 62 Stefan Kraft  Austria 134,5 m 18 -0,84 137,5 m 18 -0,38 287,0
Bronze medal icon.svg 60 Karl Geiger  Niemcy 133,5 m 18 -0,82 135,0 m 18 -0,31 277,6
4. 63 Ryōyū Kobayashi  Japonia 130,0 m 18 -0,90 134,5 m 18 -0,68 274,1
5. 53 Marius Lindvik  Norwegia 133,0 m 18 -0,84 134,0 m 18 -0,38 272,5
6. 49 Johann André Forfang  Norwegia 132,5 m 18 -0,84 132,5 m 18 -0,42 272,4
7. 47 Daniel Huber  Austria 135,5 m 18 -0,40 131,0 m 18 -0,46 268,6
8. 46 Piotr Żyła  Polska 133,5 m 18 -0,51 130,5 m 18 -0,42 265,4
9. 48 Robert Johansson  Norwegia 132,5 m 18 -0,52 131,5 m 18 -0,62 265,1
10. 44 Pius Paschke  Niemcy 133,5 m 18 -0,48 132,0 m 18 -0,34 264,3
11. 45 Constantin Schmid  Niemcy 131,0 m 18 -0,63 130,0 m 18 -0,76 262,4
12. 55 Peter Prevc  Słowenia 131,0 m 18 -0,48 134,5 m 18 -0,50 261,8
13. 41 Domen Prevc  Słowenia 134,5 m 18 -0,20 130,0 m 18 -0,37 261,3
14. 59 Philipp Aschenwald  Austria 128,0 m 18 -1,04 129,0 m 18 -0,52 258,8
15. 54 Killian Peier  Szwajcaria 132,0 m 18 -0,52 127,5 m 18 -0,68 258,3
16. 17 Taku Takeuchi  Japonia 128,0 m 18 -0,78 128,5 m 18 -0,60 255,7
8 Jewgienij Klimow  Rosja 128,0 m 18 -0,68 131,5 m 18 -0,36
18. 39 Michael Hayböck  Austria 131,0 m 18 -0,09 129,5 m 18 -0,71 255,5
19. 43 Stephan Leyhe  Niemcy 131,0 m 18 -0,59 125,0 m 18 -0,69 254,0
20. 50 Jan Hörl  Austria 128,0 m 18 -0,66 124,0 m 18 -0,82 247,3
21. 40 Simon Ammann  Szwajcaria 135,5 m 18 0,01 123,5 m 18 -0,44 244,7
22. 56 Dawid Kubacki  Polska 130,0 m 18 -0,75 122,5 m 18 -0,46 244,3
23. 37 Markus Eisenbichler  Niemcy 127,5 m 18 -0,54 126,0 m 18 -0,48 243,7
24. 58 Anže Lanišek  Słowenia 124,0 m 18 -0,93 123,0 m 18 -0,71 241,4
25. 34 Stefan Hula  Polska 123,5 m 18 -0,68 122,0 m 18 -0,93 236,8
26. 14 Roman Koudelka  Czechy 126,0 m 18 -0,73 120,0 m 18 -0,53 232,7
27. 18 Viktor Polášek  Czechy 123,0 m 18 -0,96 119,0 m 18 -0,94 232,6
28. 31 Rok Justin  Słowenia 122,5 m 18 -1,04 119,0 m 18 -0,63 229,8
29. 23 Keiichi Satō  Japonia 120,5 m 18 -1,25 117,0 m 18 -0,82 227,2
30. 6 Yūken Iwasa  Japonia 126,5 m 18 -0,35 115,0 m 18 -0,79 223,6
31. 52 Timi Zajc  Słowenia 121,0 m 18 -0,92 NQ 116,4
32. 13 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 123,0 m 18 -0,67 NQ 115,9
33. 61 Daniel-André Tande  Norwegia 122,0 m 18 -0,64 NQ 114,7
34. 38 Maciej Kot  Polska 124,5 m 18 -0,21 NQ 114,3
35. 35 Moritz Baer  Niemcy 121,0 m 18 -0,69 NQ 113,0
36. 21 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 119,0 m 18 -1,01 NQ 112,5
37. 51 Gregor Schlierenzauer  Austria 119,0 m 18 -0,95 NQ 112,2
38. 24 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 116,0 m 18 -1,31 NQ 110,9
39 29 Klemens Murańka  Polska 117,0 m 18 -1,10 NQ 110,0
40. 4 Anders Håre  Norwegia 117,5 m 18 -0,86 NQ 105,9
41. 42 Richard Freitag  Niemcy 118,0 m 18 -0,58 NQ 105,7
5 Filip Sakala  Czechy 118,0 m 18 -0,70 NQ
43. 30 Dominik Peter  Szwajcaria 113,5 m 18 -1,10 NQ 104,2
44. 25 Władimir Zografski  Bułgaria 112,5 m 18 -1,24 NQ 103,2
45. 33 Niko Kytösaho  Finlandia 115,0 m 18 -0,89 NQ 102,7
46. 28 Roman Trofimow  Rosja 113,0 m 18 -1,07 NQ 101,4
47. 32 Antti Aalto  Finlandia 114,0 m 18 -0,84 NQ 101,3
48. 19 Kenshirō Itō  Japonia 112,5 m 18 -1,06 NQ 99,9
49. 7 Sabirżan Muminow  Kazachstan 113,0 m 18 -0,41 NQ 92,6
27 Tilen Bartol  Słowenia DSQ

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego – 22 grudnia 2019[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Drugi konkurs indywidualny – 22 grudnia 2019[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 62 Ryōyū Kobayashi  Japonia 132,5 m 20 -0,18 134,0 m 18 -0,91 272,0
Silver medal icon.svg 54 Peter Prevc  Słowenia 123,5 m 20 -1,92 127,5 m 18 -1,15 263,1
Bronze medal icon.svg 49 Jan Hörl  Austria 134,0 m 20 0,08 136,5 m 18 -0,03 262,0
4. 61 Karl Geiger  Niemcy 133,0 m 20 -0,43 125,0 m 18 -1,29 260,6
5. 51 Daniel Huber  Austria 128,0 m 20 -0,37 139,5 m 19 0,06 259,0
6. 58 Philipp Aschenwald  Austria 128,5 m 20 -0,76 134,0 m 18 0,13 257,7
7. 56 Marius Lindvik  Norwegia 126,5 m 20 -1,17 122,5 m 18 -1,48 255,2
8. 50 Robert Johansson  Norwegia 134,0 m 20 -0,25 122,0 m 18 -1,14 253,4
9. 59 Kamil Stoch  Polska 128,5 m 20 -0,89 118,5 m 18 -1,69 252,7
10. 43 Stephan Leyhe  Niemcy 117,5 m 20 -1,87 128,5 m 19 -1,05 250,1
11. 53 Killian Peier  Szwajcaria 120,5 m 20 -1,01 125,5 m 19 -1,56 246,2
12. 52 Johann André Forfang  Norwegia 118,5 m 20 -1,26 126,5 m 19 -1,57 246,1
13. 45 Pius Paschke  Niemcy 121,0 m 20 -1,68 122,0 m 18 -1,04 244,2
14. 57 Anže Lanišek  Słowenia 124,0 m 20 -0,93 125,0 m 19 -0,41 241,7
15. 47 Gregor Schlierenzauer  Austria 115,5 m 18 -1,41 127,5 m 18 -1,44 241,3
16. 30 Rok Justin  Słowenia 122,0 m 17 -0,51 116,0 m 18 -1,71 240,6
17. 4 Mackenzie Boyd-Clowes  Kanada 126,0 m 20 0,16 123,5 m 18 -0,33 240,0
18. 63 Stefan Kraft  Austria 127,0 m 20 -1,21 125,5 m 18 -1,04 237,4
19. 42 Domen Prevc  Słowenia 118,0 m 17 -1,66 122,5 m 19 -1,17 236,6
20. 6 Gregor Deschwanden  Szwajcaria 123,5 m 20 0,94 124,5 m 19 -1,12 236,1
21. 22 Keiichi Satō  Japonia 130,5 m 20 -0,25 119,0 m 18 -0,82 235,7
22. 12 Kevin Bickner  Stany Zjednoczone 117,5 m 19 -0,95 121,0 m 19 -1,62 232,4
23. 21 Yūken Iwasa  Japonia 123,0 m 20 -0,64 120,5 m 19 -1,38 231,2
24. 15 Siergiej Tkaczenko  Kazachstan 132,0 m 19 0,39 112,5 m 18 -1,37 228,9
25. 34 Stefan Hula  Polska 115,5 m 18 -0,72 117,5 m 19 -1,44 220,3
26. 2 Andreas Schuler  Szwajcaria 132,0 m 19 0,97 112,5 m 19 -1,22 218,4
27. 19 Władimir Zografski  Bułgaria 113,5 m 19 -1,31 116,0 m 19 -1,27 216,2
28. 14 Sondre Ringen  Norwegia 120,0 m 19 -0,80 113,0 m 19 -1,39 216,1
29. 27 Dominik Peter  Szwajcaria 131,0 m 18 0,86 103,5 m 18 -1,39 211,9
30. 23 Tilen Bartol  Słowenia 119,5 m 18 -0,13 110,0 m 19 -1,74 210,8
31. 17 Anders Håre  Norwegia 116,0 m 19 -0,87 NQ 105,6
32. 35 Moritz Baer  Niemcy 118,5 m 18 -0,06 NQ 105,2
33. 46 Piotr Żyła  Polska 111,0 m 20 -2,07 NQ 104,9
34. 41 Michael Hayböck  Austria 114,5 m 20 -1,46 NQ 104,4
35. 37 Maciej Kot  Polska 109,5 m 18 -1,40 NQ 103,9
36. 28 Roman Koudelka  Czechy 117,0 m 18 -0,12 NQ 103,2
37. 32 Jewgienij Klimow  Rosja 109,5 m 18 -1,34 NQ 103,1
38. 11 Michaił Nazarow  Rosja 114,0 m 19 -1,01 NQ 103,0
7 Sabirżan Muminow  Kazachstan 116,0 m 17 0,15 NQ
40. 5 Vojtěch Štursa  Czechy 120,5 m 17 0,99 NQ 102,9
41. 38 Markus Eisenbichler  Niemcy 107,5 m 18 -1,40 NQ 100,3
42. 25 Viktor Polášek  Czechy 114,5 m 18 -0,28 NQ 100,2
43. 24 Roman Trofimow  Rosja 116,0 m 18 -0,04 NQ 98,9
44. 26 Klemens Murańka  Polska 113,5 m 18 -0,34 NQ 98,7
45. 8 Filip Sakala  Czechy 107,0 m 17 -0,79 NQ 96,9
46. 29 Antti Aalto  Finlandia 110,5 m 18 -0,64 NQ 96,6
47. 55 Dawid Kubacki  Polska 113,5 m 20 -0,97 NQ 96,5
48. 44 Constantin Schmid  Niemcy 110,5 m 20 -1,43 NQ 96,4
49. 16 Choi Seou  Korea Południowa 107,0 m 19 0,06 NQ 94,5
50. 33 Taku Takeuchi  Japonia 104,5 m 18 -1,33 NQ 94,0
51. 18 Shōhei Tochimoto  Japonia 111,0 m 19 -0,72 NQ 93,4
52. 36 Jakub Wolny  Polska 108,5 m 18 -0,68 NQ 93,0
53. 20 Anže Semenič  Słowenia 113,0 m 20 -0,85 NQ 90,5
9 Arttu Pohjola  Finlandia 100,0 m 17 -1,40 NQ
55. 10 Kenshirō Itō  Japonia 107,0 m 19 -1,04 NQ 89,7
56. 13 Alex Insam  Włochy 107,0 m 19 -1,01 NQ 88,4
57. 48 Timi Zajc  Słowenia 107,0 m 20 -1,27 NQ 86,5
58. 60 Daniel-André Tande  Norwegia 107,0 m 20 -1,00 NQ 84,1
59. 1 Gabriel Karlen  Szwajcaria 102,0 m 19 -0,92 NQ 78,2
60. 31 Niko Kytösaho  Finlandia 105,0 m 18 -0,28 NQ 77,6
61. 39 Richard Freitag  Niemcy 92,5 m 18 -1,59 NQ 74,2
62. 3 Choi Heung-chul  Korea Południowa 97,5 m 17 -0,09 NQ 69,9
63. 40 Simon Ammann  Szwajcaria 85,5 m 18 -1,78 NQ 60,5

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata
1. Japonia Ryōyū Kobayashi 7 440
2. Austria Stefan Kraft 7 369 -71
3. Niemcy Karl Geiger 7 347 -93
4. Polska Kamil Stoch 7 275 -165
5. Norwegia Daniel-André Tande 7 273 -167
6. Austria Philipp Aschenwald 7 272 -168
7. Słowenia Peter Prevc 7 217 -223
8. Słowenia Anže Lanišek 7 206 -234
9. Norwegia Marius Lindvik 7 183 -257
10. Japonia Yukiya Satō 5 178 -262
11. Austria Jan Hörl 7 162 -278
Austria Daniel Huber 7
13. Szwajcaria Killian Peier 7 153 -287
14. Norwegia Johann André Forfang 7 151 -289
15. Polska Dawid Kubacki 7 144 -296
Norwegia Robert Johansson 7
17. Austria Gregor Schlierenzauer 7 107 -333
18. Niemcy Pius Paschke 7 101 -339
19. Słowenia Timi Zajc 6 98 -342
20. Polska Piotr Żyła 7 88 -352
21. Niemcy Stephan Leyhe 7 87 -353
22. Norwegia Thomas Aasen Markeng 4 80 -360
23. Japonia Daiki Itō 5 79 -361
Niemcy Constantin Schmid 7
25. Słowenia Domen Prevc 7 65 -375
26. Norwegia Robin Pedersen 5 58 -382
27. Japonia Junshirō Kobayashi 5 47 -393
28. Szwajcaria Simon Ammann 6 43 -397
Austria Michael Hayböck 6
30. Niemcy Richard Freitag 7 37 -403
31. Japonia Naoki Nakamura 5 35 -405
32. Niemcy Markus Eisenbichler 7 32 -408
33. Polska Maciej Kot 7 30 -410
34. Polska Stefan Hula 5 27 -413
35. Słowenia Rok Justin 5 24 -416
36. Polska Jakub Wolny 6 22 -418
Niemcy Moritz Baer 7
38. Rosja Jewgienij Klimow 6 15 -425
Japonia Taku Takeuchi 2
40. Kanada Mackenzie Boyd-Clowes 6 14 -426
41. Japonia Keiichi Satō 2 12 -428
42. Szwajcaria Gregor Deschwanden 6 11 -429
43. Finlandia Niko Kytösaho 3 10 -430
44. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 3 9 -431
Japonia Yūken Iwasa 2
46. Finlandia Antti Aalto 5 8 -432
47. Szwajcaria Dominik Peter 5 7 -433
Kazachstan Siergiej Tkaczenko 4
49. Rosja Dmitrij Wasiljew 2 5 -435
Bułgaria Władimir Zografski 6
Szwajcaria Andreas Schuler 3
Czechy Roman Koudelka 5
53. Polska Klemens Murańka 6 4 -436
Czechy Viktor Polášek 5
55. Rosja Roman Trofimow 6 3 -437
Norwegia Sondre Ringen 1
Słowenia Tilen Bartol 5
58. Słowenia Anže Semenič 2 1 -438

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy Konkursy Punkty Strata
Ind. Druż.
1.  Austria 9 1115 750 1865
2.  Norwegia 9 862 600 1492 -373
3.  Polska 9 590 700 1290 -575
4.  Japonia 9 815 450 1265 -600
5.  Słowenia 9 614 450 1064 -801
6.  Niemcy 9 705 350 1055 -810
7.  Szwajcaria 9 219 200 419 -1446
8.  Rosja 9 23 50 73 -1792
9.  Finlandia 9 18 50 68 -1797
10.  Kanada 6 14 0 14 -1851
11.  Czechy 8 9 0 9 -1856
 Stany Zjednoczone 3 9 0
13.  Kazachstan 4 7 0 7 -1858
14.  Bułgaria 6 5 0 5 -1860

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skijumping.pl - PŚ w Engelbergu: Kraft wygrywa kwalifikacje, Stoch drugi, Skijumping.pl [dostęp 2019-12-20] (pol.).
  2. Skijumping.pl - PŚ w Engelbergu: Reaktywacja Kamila Stocha, Skijumping.pl [dostęp 2019-12-21] (pol.).
  3. Skijumping.pl - PŚ w Engelbergu: Kwalifikacje odwołane, Skijumping.pl [dostęp 2019-12-22] (pol.).
  4. Skijumping.pl - PŚ w Engelbergu: Piętnasta wygrana R. Kobayashiego, Stoch dziewiąty, Skijumping.pl [dostęp 2019-12-22] (pol.).
  5. Trening przełożony z powodu złych warunków atmosferycznych
  6. Kwalifikacje przełożone z powodu złych warunków atmosferycznych
  7. Z powodu odwołanych kwalifikacji wszyscy zawodnicy zostali dopuszczeni do konkursu

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]