Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 – Râșnov

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 – Râșnov
Bad Mitterndorf Lahti
Data 21–22 lutego 2020
Gospodarz Râșnov
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 57
Zwycięzcy
Kon. indywidualny
(21.02.2020)
Niemcy Karl Geiger
Kon. indywidualny
(22.02.2020)
Austria Stefan Kraft
Mapa lokalizacyjna Europy
Râșnov
Râșnov
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Szesnaste zawody Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 rozgrywane są w Râșnovie w dniach 21–22 lutego 2020 roku.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Trambulina Valea Cărbunării Rumunia Râșnov K90 HS97 103,0 m Austria Gregor Schlierenzauer 22.02.2020
Niemcy Constantin Schmid
Austria Stefan Kraft

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
Liczba uczestników
20 lutego Oficjalny trening 10:30
Kwalifikacje do pierwszego
konkursu indywidualnego
12:20 57
21 lutego Seria próbna 13:00
Pierwszy konkurs indywidualny 14:00 50
22 lutego Kwalifikacje do drugiego
konkursu indywidualnego
11:00 57
Drugi konkurs indywidualny 12:45 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Râșnovie będzie Constantin Andrei oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem będzie, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym będzie Christian Kathol, a jego asystentem – Sandro Sambugaro. Kontrolą sprzętu zajmować się będą Sepp Gratzer oraz Horst Tielmann.

Sędzia Stanowisko
Kwal. do
1-ego k. ind.
Pierwszy
konkurs ind.
Kwal. do
2-ego k. ind.
Drugi
konkurs ind.
Rumunia Ovidiu Axinte A E
Austria Wolfgang Reissner E A
Niemcy Hannes Boose C D
Norwegia Kurt Børset B B
Rosja Konstantin Grigorjew D C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego – 20 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 53 Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 98,0 m 55,5 16 0,92 124,1 Q
2. 57 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 98,5 m 57,0 16 1,25 124,0 Q
3. 38 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 101,0 m 56,0 16 1,88 123,0 Q
4. 52 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 98,0 m 55,0 16 1,31 120,5 Q
5. 56 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 96,5 m 54,5 16 1,02 119,3 Q
6. 55 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 95,0 m 53,0 16 0,72 117,2 Q
7. 54 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 99,0 m 45,5 16 0,95 115,9 Q
8. 9 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 97,0 m 54,0 16 1,55 115,6 Q
9. 45 Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 98,0 m 54,0 16 1,82 115,4 Q
10. 46 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 95,5 m 54,0 16 1,26 114,9 Q
11. 49 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 95,0 m 54,0 16 1,29 113,7 Q
37 Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 95,0 m 54,0 16 1,29 Q
13. 32 Jelar, ŽigaŽiga Jelar  Słowenia 92,5 m 52,5 16 0,55 113,1 Q
14. 51 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 92,5 m 53,5 16 0,83 111,9 Q
15. 43 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 95,0 m 53,0 16 1,61 110,1 Q
16. 50 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 94,0 m 52,5 16 1,41 109,2 Q
25 Huber, StefanStefan Huber  Austria 91,0 m 51,5 16 0,54 Q
18. 47 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 89,5 m 51,5 16 0,21 108,8 Q
19. 48 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 89,5 m 51,0 16 0,24 108,1 Q
20. 35 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 89,0 m 51,0 16 0,23 107,2 Q
21. 42 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 90,0 m 51,0 16 0,53 106,8 Q
22. 33 Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 89,0 m 51,5 16 0,40 106,3 Q
23. 31 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 89,5 m 51,0 16 0,62 105,0 Q
30 Justin, RokRok Justin  Słowenia 90,0 m 52,5 16 0,94 Q
25. 22 Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko  Kazachstan 91,5 m 51,5 16 1,26 104,4 Q
26. 24 Håre, AndersAnders Håre  Norwegia 88,5 m 50,0 16 0,38 104,0 Q
27. 27 Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 87,0 m 51,0 16 0,17 103,6 Q
28. 41 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 89,0 m 51,0 16 0,69 103,5 Q
29. 23 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 89,0 m 51,0 16 0,73 103,2 Q
30. 19 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 85,0 m 49,0 16 -0,39 102,8 Q
31. 17 Nazarow, MichaiłMichaił Nazarow  Rosja 84,5 m 49,5 16 -0,42 102,6 Q
32. 40 Hörl, JanJan Hörl  Austria 89,0 m 51,0 16 0,84 102,3 Q
12 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 89,0 m 52,5 16 1,03 Q
34. 21 Peter, DominikDominik Peter  Szwajcaria 87,5 m 50,5 16 0,58 100,9 Q
35. 34 Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 85,5 m 49,5 16 0,06 100,0 Q
36. 13 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 89,0 m 51,5 16 1,22 99,7 Q
37. 16 Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 88,5 m 48,5 16 0,90 98,3 Q
38. 18 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 84,5 m 48,0 16 -0,10 98,0 Q
39. 15 Kaliniczenko, WitalijWitalij Kaliniczenko  Ukraina 86,5 m 51,0 16 0,87 97,0 Q
40. 36 Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 88,5 m 49,5 16 1,20 96,9 Q
41. 20 Schuler, AndreasAndreas Schuler  Szwajcaria 84,0 m 50,0 16 0,16 96,7 Q
42. 14 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe  Japonia 85,0 m 49,5 16 0,42 96,1 Q
43. 39 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 88,0 m 50,0 16 1,25 96,0 Q
44. 11 Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 88,5 m 50,0 16 1,39 95,9 Q
45. 44 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 86,0 m 49,5 16 0,75 95,5 Q
46. 1 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 83,0 m 48,5 16 0,00 94,5 Q
47. 29 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 84,5 m 49,5 16 0,73 92,7 Q
48. 26 Iwasa, YūkenYūken Iwasa  Japonia 82,0 m 49,5 16 0,35 90,7 Q
49. 8 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 81,5 m 48,0 16 0,14 89,9 Q
50. 28 Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 82,0 m 49,0 16 0,40 89,8 Q
51. 3 Wąsek, PawełPaweł Wąsek  Polska 81,0 m 48,0 16 0,04 89,7 nq
52. 10 Sadriejew, DaniłDanił Sadriejew  Rosja 81,0 m 48,5 16 0,76 84,4 nq
53. 2 Soukup, MatthewMatthew Soukup  Kanada 78,0 m 44,5 16 -0,25 82,9 nq
54. 5 Cacina, DanielDaniel Cacina  Rumunia 77,5 m 46,0 16 0,10 80,2 nq
55. 6 Urlaub, AndrewAndrew Urlaub  Stany Zjednoczone 79,0 m 47,5 16 0,78 79,3 nq
56. 7 Marusiak, JewhenJewhen Marusiak  Ukraina 77,5 m 45,5 16 0,32 77,9 nq
4 Mankow, IljaIlja Mankow  Rosja DSQ[a] nq

Pierwszy konkurs indywidualny – 21 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 49 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 100,0 m 17 0,47 100,0 m 18 -0,01 270,3
Silver medal icon.svg 45 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 99,0 m 17 0,24 97,5 m 18 -0,06 264,7
Bronze medal icon.svg 50 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 98,0 m 17 0,27 97,5 m 18 -0,07 264,5
4. 44 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 98,5 m 17 0,42 96,0 m 18 0,05 258,2
5. 46 Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 98,0 m 17 0,41 96,0 m 18 0,09 256,5
6. 47 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 98,0 m 17 0,36 95,0 m 18 -0,06 252,2
7. 40 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 97,0 m 17 0,29 95,0 m 18 0,09 251,5
8. 48 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 98,0 m 17 0,48 94,5 m 18 0,08 251,1
9. 42 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 95,0 m 17 0,31 95,0 m 18 -0,18 248,7
10. 37 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 94,5 m 17 0,04 94,5 m 18 -0,12 246,9
11. 31 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 92,0 m 17 -0,30 95,5 m 18 0,09 243,7
12. 36 Jelar, ŽigaŽiga Jelar  Słowenia 93,0 m 17 0,02 96,0 m 18 0,36 242,4
13. 39 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 94,5 m 17 0,25 93,0 m 18 0,03 240,8
14. 41 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 95,0 m 17 0,27 93,0 m 18 0,07 239,7
15. 38 Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 93,0 m 17 0,14 95,0 m 18 0,15 239,2
16. 23 Justin, RokRok Justin  Słowenia 92,0 m 17 -0,15 93,0 m 18 0,24 236,6
17. 36 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 93,0 m 17 0,01 92,5 m 18 0,24 236,5
18. 43 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 96,0 m 17 0,35 90,0 m 18 -0,02 235,9
19. 29 Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 89,5 m 17 -0,06 91,0 m 18 -0,23 227,3
20. 26 Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 91,0 m 17 -0,05 90,0 m 18 -0,0 227,2
21. 27 Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 90,5 m 17 -0,10 89,5 m 18 -0,17 226,6
22. 24 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 90,0 m 17 -0,21 88,5 m 18 -0,18 224,7
23. 28 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 90,0 m 17 -0,14 88,5 m 18 -0,23 224,6
24. 11 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 90,0 m 17 0,17 90,0 m 18 -0,14 224,5
25. 16 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 90,5 m 17 0,04 88,5 m 18 -0,39 224,0
26. 17 Håre, AndersAnders Håre  Norwegia 90,0 m 17 0,06 89,5 m 18 -0,04 222,9
27. 32 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 89,0 m 17 -0,13 88,0 m 18 -0,34 222,6
28. 14 Peter, DominikDominik Peter  Szwajcaria 89,0 m 17 -0,12 87,5 m 18 -0,31 220,7
29. 34 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 90,0 m 17 -0,08 86,0 m 18 -0,32 219,4
30. 35 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 90,0 m 17 -0,01 87,0 m 18 -0,17 218,7
31. 3 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 89,5 m 17 -0,11 85,5 m 18 -0,25 217,5
32. 15 Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko  Kazachstan 88,5 m 17 -0,19 NQ 109,8
5 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 89,0 m 17 0,09 NQ
34. 33 Hörl, JanJan Hörl  Austria 88,5 m 17 -0,15 NQ 109,5
35. 7 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe  Japonia 89,5 m 17 0,07 NQ 109,4
36. 19 Iwasa, YūkenYūken Iwasa  Japonia 88,0 m 17 -0,15 NQ 109,0
37. 18 Huber, StefanStefan Huber  Austria 88,5 m 17 -0,08 NQ 108,8
38. 20 Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 88,0 m 17 -0,17 NQ 108,6
39. 6 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 88,5 m 17 0,07 NQ 107,4
40. 12 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 87,5 m 17 -0,13 NQ 107,3
1 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 89,0 m 17 0,21 NQ
42. 30 Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 87,0 m 17 -0,15 NQ 106,5
43. 22 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 88,0 m 17 0,13 NQ 106,0
44. 13 Schuler, AndreasAndreas Schuler  Szwajcaria 87,0 m 17 0,03 NQ 104,8
45. 4 Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 86,5 m 17 -0,07 NQ 103,2
46. 9 Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 86,0 m 17 -0,17 NQ 103,1
47. 10 Nazarow, MichaiłMichaił Nazarow  Rosja 85,5 m 17 -0,12 NQ 101,7
48. 8 Kaliniczenko, WitalijWitalij Kaliniczenko  Ukraina 86,0 m 17 0,06 NQ 101,5
49. 2 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 85,5 m 17 -0,10 NQ 101,0
50. 21 Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 82,0 m 17 -0,20 NQ 94,9

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego – 22 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[b] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 56 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 96,0 m 55,5 16 -0,10 128,5 Q
2. 57 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 96,5 m 57,0 16 0,38 127,0 Q
3. 50 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 93,0 m 52,5 16 -0,65 124,8 Q
4. 45 Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 94,0 m 53,5 16 -0,32 124,6 Q
5. 52 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 93,5 m 54,0 16 -0,34 124,3 Q
6. 53 Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 92,5 m 53,5 16 -0,58 124,1 Q
7. 55 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 94,5 m 54,0 16 -0,07 123,7 Q
8. 51 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 93,0 m 53,0 16 -0,47 123,5 Q
9. 54 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 93,0 m 54,0 16 -0,26 122,5 Q
10. 3 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe  Japonia 98,5 m 54,0 16 1,25 121,0 Q
11. 13 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 92,0 m 53,0 14 0,39 120,8 Q
12. 44 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 92,0 m 52,5 16 -0,40 120,4 Q
13. 43 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 91,5 m 52,0 16 -0,50 119,8 Q
14. 47 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 92,0 m 52,0 16 -0,38 119,7 Q
15. 30 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 94,5 m 54,5 16 0,52 119,3 Q
16. 48 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 92,0 m 52,5 16 -0,19 118,3 Q
38 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 91,5 m 52,5 16 -0,29 Q
18. 31 Justin, RokRok Justin  Słowenia 94,0 m 53,5 16 0,42 118,1 Q
19. 34 Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 89,5 m 52,0 16 -0,72 118,0 Q
26 Håre, AndersAnders Håre  Norwegia 92,0 m 52,5 16 -0,16 Q
21. 46 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 91,0 m 51,5 16 -0,40 117,4 Q
22. 33 Jelar, ŽigaŽiga Jelar  Słowenia 89,0 m 51,0 16 -0,76 116,4 Q
23. 35 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 89,0 m 52,5 16 -0,60 116,3 Q
24. 12 Nazarow, MichaiłMichaił Nazarow  Rosja 90,0 m 51,0 14 0,23 116,1 Q
25. 49 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 90,0 m 51,0 16 -0,45 115,4 Q
26. 39 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 90,0 m 52,0 16 -0,34 115,3 Q
27. 41 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 90,0 m 52,0 16 -0,31 115,0 Q
28. 37 Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 90,0 m 51,0 16 -0,16 112,5 Q
29. 29 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 91,0 m 52,0 16 0,35 111,2 Q
30. 40 Hörl, JanJan Hörl  Austria 90,0 m 52,5 16 0,18 111,1 Q
31. 22 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 91,0 m 52,0 16 0,39 110,9 Q
32. 21 Peter, DominikDominik Peter  Szwajcaria 93,0 m 51,0 16 0,78 110,8 Q
33. 11 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 87,0 m 50,5 14 0,10 110,6 Q
34. 14 Wąsek, PawełPaweł Wąsek  Polska 86,0 m 51,0 14 -0,01 110,0 Q
35. 27 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 89,0 m 51,5 16 -0,01 109,6 Q
25 Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 88,0 m 51,0 16 -0,27 Q
37. 32 Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 88,5 m 51,5 16 -0,10 109,5 Q
24 Iwasa, YūkenYūken Iwasa  Japonia 87,0 m 51,0 16 -0,47 Q
39. 23 Huber, StefanStefan Huber  Austria 89,0 m 51,5 16 0,15 108,3 Q
40. 7 Mankow, IljaIlja Mankow  Rosja 89,5 m 49,5 14 0,90 108,2 Q
41. 42 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 87,5 m 49,5 16 -0,25 106,9 Q
42. 9 Sadriejew, DaniłDanił Sadriejew  Rosja 87,0 m 49,5 14 0,48 106,6 Q
43. 18 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 83,5 m 49,5 14 -0,20 105,3 Q
44. 17 Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 82,5 m 49,5 14 -0,39 105,2 Q
45. 19 Schuler, AndreasAndreas Schuler  Szwajcaria 82,5 m 49,5 14 -0,35 104,8 Q
46. 20 Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko  Kazachstan 88,0 m 51,0 16 0,32 104,4 Q
47. 15 Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 84,5 m 48,5 14 0,06 103,9 Q
48. 5 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 87,0 m 50,5 14 0,97 103,6 Q
49. 10 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 85,0 m 48,0 14 0,19 103,4 Q
50. 2 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 90,0 m 51,5 16 1,08 102,9 Q
51. 28 Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 86,0 m 49,5 16 0,26 99,4 nq
8 Kaliniczenko, WitalijWitalij Kaliniczenko  Ukraina 83,5 m 49,5 14 0,50 nq
53. 36 Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 84,0 m 49,5 16 -0,13 98,8 nq
54. 4 Urlaub, AndrewAndrew Urlaub  Stany Zjednoczone 80,5 m 48,0 14 0,94 88,4 nq
55. 16 Soukup, MatthewMatthew Soukup  Kanada 76,0 m 46,5 14 -0,20 87,3 nq
56. 1 Cacina, DanielDaniel Cacina  Rumunia 79,0 m 48,0 16 0,69 80,5 nq
57. 6 Marusiak, JewhenJewhen Marusiak  Ukraina 73,5 m 45,0 14 0,88 71,9 nq

Drugi konkurs indywidualny – 22 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 57 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 103,0 m 15 1,27 97,5 m 15 -0,11 270,3
Silver medal icon.svg 56 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 99,5 m 15 0,47 96,0 m 15 -0,37 266,7
Bronze medal icon.svg 45 Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 103,0 m 16 0,90 95,5 m 15 -0,04 260,2
4. 55 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 96,0 m 15 0,55 100,0 m 15 0,55 258,6
5. 50 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 98,0 m 15 0,64 94,5 m 15 -0,12 255,5
6. 53 Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 93,0 m 15 -0,19 99,0 m 15 0,86 253,8
7. 52 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 95,5 m 15 0,08 97,0 m 15 0,38 252,8
8. 33 Jelar, ŽigaŽiga Jelar  Słowenia 98,0 m 16 0,79 97,5 m 15 0,48 252,4
9. 54 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 92,0 m 15 0,08 98,5 m 15 0,50 250,3
10. 48 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 96,0 m 15 0,53 96,0 m 15 0,46 249,5
11. 42 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 100,5 m 16 1,02 93,5 m 15 0,14 249,2
12. 43 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 103,0 m 16 1,49 93,0 m 15 -0,03 248,4
13. 47 Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 97,0 m 15 0,67 95,5 m 15 0,57 244,9
14. 38 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 96,0 m 16 0,00 94,0 m 15 0,52 244,3
15. 34 Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 97,0 m 16 0,69 94,5 m 15 0,45 243,9
16. 51 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 97,0 m 15 0,69 92,0 m 15 0,42 242,0
17. 26 Håre, AndersAnders Håre  Norwegia 93,0 m 16 -0,15 95,0 m 15 0,32 241,9
18. 39 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 94,5 m 16 0,34 94,0 m 15 0,24 240,9
19. 46 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 93,5 m 15 0,71 95,5 m 15 0,73 239,4
20. 23 Huber, StefanStefan Huber  Austria 94,5 m 16 0,29 93,0 m 15 0,54 235,4
21. 49 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 92,0 m 15 0,23 95,0 m 15 0,92 235,2
44 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 95,0 m 16 0,75 93,0 m 15 0,47
23. 13 Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner Granerud  Norwegia 92,5 m 16 0,29 96,0 m 15 1,07 234,1
24. 41 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 88,5 m 16 -0,43 93,0 m 15 0,53 227,5
22 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 94,0 m 16 0,60 90,5 m 15 0,34
26. 37 Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 91,0 m 16 0,11 93,5 m 15 0,79 226,3
27. 18 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 94,0 m 16 0,32 90,5 m 15 0,70 225,3
28. 3 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe  Japonia 93,5 m 16 0,63 90,5 m 15 0,79 221,0
29. 11 Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 92,0 m 16 0,30 87,0 m 15 0,19 217,6
5 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 92,0 m 16 0,44 87,0 m 15 0,05
31. 31 Justin, RokRok Justin  Słowenia 89,0 m 16 0,00 NQ 110,5
32. 12 Nazarow, MichaiłMichaił Nazarow  Rosja 91,0 m 16 0,42 NQ 109,6
33. 27 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 88,5 m 16 -0,14 NQ 109,4
34. 14 Wąsek, PawełPaweł Wąsek  Polska 88,0 m 16 -0,23 NQ 109,2
35. 35 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 90,0 m 16 0,38 NQ 109,0
36. 30 Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 90,0 m 16 0,27 NQ 108,8
37. 32 Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 89,5 m 16 0,17 NQ 108,6
38. 24 Iwasa, YūkenYūken Iwasa  Japonia 89,0 m 16 0,06 NQ 108,5
39. 40 Hörl, JanJan Hörl  Austria 89,5 m 16 0,24 NQ 108,1
40. 17 Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 89,5 m 16 0,30 NQ 107,6
41. 20 Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko  Kazachstan 88,5 m 16 0,07 NQ 107,4
15 Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek  Czechy 89,5 m 16 0,26 NQ
43. 29 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 87,5 m 16 -0,20 NQ 106,9
44. 10 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 89,0 m 16 0,18 NQ 106,6
45. 19 Schuler, AndreasAndreas Schuler  Szwajcaria 89,5 m 16 0,38 NQ 106,5
46. 21 Peter, DominikDominik Peter  Szwajcaria 88,0 m 16 0,13 NQ 105,0
47. 25 Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 87,0 m 16 -0,03 NQ 104,8
48. 2 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 89,5 m 16 0,93 NQ 102,6
49. 7 Mankow, IljaIlja Mankow  Rosja 84,5 m 16 0,08 NQ 97,4
9 Sadriejew, DaniłDanił Sadriejew  Rosja DSQ[c] NQ

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[d] Punkty
1. Austria Stefan Kraft 23 1433
2. Niemcy Karl Geiger 23 1315
3. Polska Dawid Kubacki 23 1067
4. Japonia Ryōyū Kobayashi 21 1045
5. Polska Kamil Stoch 23 828
6. Norwegia Marius Lindvik 23 818
7. Niemcy Stephan Leyhe 23 768
8. Słowenia Peter Prevc 23 615
9. Norwegia Daniel-André Tande 22 606
10. Polska Piotr Żyła 23 564
11. Norwegia Johann André Forfang 23 554
12. Austria Philipp Aschenwald 21 527
13. Japonia Yukiya Satō 19 491
14. Słowenia Anže Lanišek 21 435
15. Słowenia Timi Zajc 20 432
16. Niemcy Constantin Schmid 23 417
17. Austria Daniel Huber 22 387
18. Norwegia Robert Johansson 21 384
19. Słowenia Domen Prevc 21 352
20. Niemcy Pius Paschke 23 307
21. Austria Gregor Schlierenzauer 22 292
22. Japonia Daiki Itō 15 253
23. Austria Michael Hayböck 22 244
24. Czechy Roman Koudelka 21 219
25. Szwajcaria Killian Peier 19 218
26. Austria Jan Hörl 20 208
27. Niemcy Markus Eisenbichler 19 196
28. Japonia Junshirō Kobayashi 19 142
29. Finlandia Antti Aalto 19 119
30. Norwegia Robin Pedersen 16 110
31. Słowenia Žiga Jelar 5 94
32. Słowenia Cene Prevc 11 92
33. Rosja Jewgienij Klimow 17 84
34. Japonia Keiichi Satō 14 82
35. Norwegia Thomas Aasen Markeng 4 80
36. Szwajcaria Simon Ammann 15 76
37. Polska Jakub Wolny 14 58
38. Słowenia Rok Justin 15 52
39. Słowenia Anže Semenič 6 49
40. Bułgaria Władimir Zografski 17 48
41. Japonia Naoki Nakamura 18 39
42. Niemcy Richard Freitag 10 37
Polska Maciej Kot 16 37
44. Norwegia Anders Håre 14 32
45. Polska Stefan Hula 13 31
46. Japonia Taku Takeuchi 13 28
47. Austria Stefan Huber 7 25
48. Niemcy Moritz Baer 10 24
49. Słowenia Jurij Tepeš 4 21
50. Szwajcaria Gregor Deschwanden 19 18
Polska Aleksander Zniszczoł 11 18
52. Kanada Mackenzie Boyd-Clowes 18 17
53. Czechy Viktor Polášek 17 15
54. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 12 14
Japonia Yūken Iwasa 6 14
56. Estonia Artti Aigro 5 11
57. Finlandia Niko Kytösaho 3 10
Szwajcaria Dominik Peter 10 10
59. Kazachstan Siergiej Tkaczenko 13 9
Austria Marco Wörgötter 3 9
61. Norwegia Halvor Egner Granerud 2 8
Polska Klemens Murańka 12 8
Niemcy Luca Roth 6 8
64. Norwegia Andreas Granerud Buskum 6 6
Austria Clemens Leitner 5 6
66. Austria Clemens Aigner 2 5
Szwajcaria Andreas Schuler 8 5
Rosja Dmitrij Wasiljew 6 5
69. Słowenia Tilen Bartol 6 3
Norwegia Sondre Ringen 5 3
Rosja Roman Trofimow 14 3
Japonia Hiroaki Watanabe 3 3
73. Niemcy Severin Freund 2 2
Japonia Shōhei Tochimoto 5 2

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy[e] Ind. Druż. Razem
1.  Austria 26 3136 900 4036
2.  Niemcy 26 3074 750 3824
3.  Norwegia 26 2601 950 3551
4.  Polska 26 2611 900 3511
5.  Słowenia 26 2145 750 2895
6.  Japonia 26 2099 700 2799
7.  Szwajcaria 26 327 250 577
8.  Czechy 25 234 100 334
9.  Finlandia 23 129 50 179
10.  Rosja 23 92 50 142
11.  Bułgaria 17 48 48
12.  Kanada 18 17 17
13.  Stany Zjednoczone 12 14 14
14.  Estonia 5 11 11
15.  Kazachstan 13 9 9

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Dyskwalifikacja zawodnika przed oddaniem skoku.
  2. Kwalifikacje do konkursu indywidualnego rozpoczęto z 16. belki. Obniżenie rozbiegu o dwa progi skutkowało dodaniem 6,9 punktu do noty zawodnika.
  3. Dyskwalifikacja zawodnika przed oddaniem skoku z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  4. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  5. Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]