Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 – Sapporo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PŚ w skokach narciarskich 2019/2020 – Sapporo
Zakopane Willingen
Data 1–2 lutego 2020
Gospodarz Sapporo
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 58
Zwycięzcy
Kon. indywidualny
(01.02.2020)
Japonia Yukiya Satō
Kon. indywidualny
(02.02.2020)
Austria Stefan Kraft
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Azji
Sapporo
Sapporo
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Azji

Trzynaste zawody w wchodzące w ramy Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020 odbyły się w japońskim Sapporo w dniach 1–2 lutego 2020 roku.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Skocznia Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Ōkurayama Japonia Sapporo K-123 HS-137 148,5 m Polska Kamil Stoch 26.01.2019

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek
(Czas JST)
Liczba uczestników
31 stycznia Oficjalny trening 14:30
Kwalifikacje do pierwszego
konkursu indywidualnego
16:30 58
1 lutego Seria próbna 15:30
Pierwszy konkurs indywidualny 16:30 50
2 lutego Kwalifikacje do drugiego
konkursu indywidualnego
9:00 58
Drugi konkurs indywidualny 10:00 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Sapporo jest Toshiaki Katsuki oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem jest, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym jest Christian Kathol, a jego asystentem – Martin Brunner. Kontrolą sprzętu zajmuje się Sepp Gratzer i Morten Solem.

Sędzia Stanowisko
Kwal. do
1-ego k. ind.
Pierwszy
kon. ind.
Kwal. do
2-ego k. ind.
Drugi
kon. ind.
Japonia Masaki Kimura A B
Austria Jürgen Winkler D E
Włochy Giambattista Carli E A
Polska Jarosław Poloczek C D
Szwajcaria Rico Parpan B C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego – 31 stycznia 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 56 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 132,0 56,0 9 0,31 128,9 Q
2. 57 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 132,5 56,0 9 0,43 128,5 Q
3. 58 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 124,5 54,0 9 0,11 115,5 Q
4. 51 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 124,0 53,5 9 0,16 113,6 Q
5. 55 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 124,5 52,5 9 0,20 113,0 Q
34 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 126,5 53,0 9 0,58 Q
7. 40 Zajc, TimiTimi Zajc  Słowenia 124,0 52,5 9 0,20 112,1 Q
8. 28 Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 128,0 53,0 9 0,95 111,7 Q
9. 41 Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 125,0 52,5 9 0,52 110,5 Q
10. 49 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 121,0 52,5 9 -0,07 109,8 Q
35 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 126,0 52,5 9 0,75 Q
12. 33 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 125,0 52,5 9 0,69 108,6 Q
13. 43 Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 124,5 52,0 9 0,71 107,0 Q
14. 45 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 122,0 52,0 9 0,36 106,3 Q
15. 47 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 120,5 51,0 9 0,29 103,4 Q
17 Buskum, Andreas GranerudAndreas Granerud Buskum  Norwegia 124,0 51,5 9 0,92 Q
17. 24 Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 122,0 52,0 9 0,90 100,5 Q
18. 46 Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 116,0 50,5 9 0,04 97,5 Q
19. 50 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 114,0 51,5 9 -0,16 97,4 Q
20. 7 Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 116,0 51,0 9 0,18 96,5 Q
21. 30 Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 120,0 51,0 9 0,95 95,3 Q
22. 32 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 118,5 51,0 9 0,72 95,1 Q
23. 27 Nakamura, NaokiNaoki Nakamura  Japonia 118,5 51,0 9 0,94 92,7 Q
24. 48 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 113,5 51,5 9 0,18 92,5 Q
25. 37 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 116,5 50,5 9 0,69 91,3 Q
26. 44 Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 113,5 50,5 9 0,29 90,3 Q
27. 52 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 112,0 50,0 9 0,09 89,2 Q
28. 39 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 112,0 49,0 9 0,22 86,8 Q
29. 14 Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter  Austria 110,0 50,0 9 0,27 83,7 Q
30. 13 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 110,5 50,0 9 0,41 83,1 Q
31. 38 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 111,0 49,5 9 0,47 82,8 Q
32. 21 Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 116,0 51,0 9 1,51 82,1 Q
33. 54 Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 108,0 49,0 9 0,02 81,8 Q
34. 3 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 112,0 49,5 9 0,86 80,4 Q
35. 29 Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 110,0 49,5 9 0,63 79,3 Q
36. 36 Hörl, JanJan Hörl  Austria 109,5 48,0 9 0,45 78,8 Q
37. 22 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 110,5 49,0 9 0,73 78,6 Q
38. 1 Nikaidō, RenRen Nikaidō  Japonia 110,0 49,5 9 0,79 77,6 Q
39. 16 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 110,0 49,5 9 1,01 75,2 Q
40. 23 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 106,5 48,5 9 0,34 75,1 Q
41. 15 Trofimow, RomanRoman Trofimow  Rosja 107,5 48,5 9 0,64 73,7 Q
42. 53 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 103,0 48,0 9 0,06 71,4 Q
43. 31 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 104,0 48,0 9 0,24 71,2 Q
44. 20 Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone 111,5 47,0 9 1,55 69,6 Q
45. 18 Iwasa, YūkenYūken Iwasa  Japonia 102,5 48,5 9 0,22 69,2 Q
46. 19 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 116,5[a] 26,5 9 0,74 66,8 Q
47. 9 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 100,0 48,0 9 0,06 66,0 Q
48. 8 Soukup, MatthewMatthew Soukup  Kanada 96,5 47,0 9 -0,17 60,6 Q
49. 11 Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 95,5 47,5 9 0,45 53,1 Q
50. 26 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 93,0 45,5 9 0,04 51,1 Q
51. 12 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul  Korea Południowa 91,5 47,0 9 0,89 40,7 nq
52. 10 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 87,5 46,0 9 0,17 40,3 nq
53. 6 Gasienica, PatrickPatrick Gasienica  Stany Zjednoczone 85,5 46,0 9 0,32 35,0 nq
54. 5 Maltsev, KevinKevin Maltsev  Estonia 92,5 43,0 9 1,31 34,0 nq
55. 2 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 84,5 46,0 9 0,40 32,4 nq
42 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia DSQ nq
25 Justin, RokRok Justin  Słowenia DSQ nq
4 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe  Japonia DSQ nq

Pierwszy konkurs indywidualny – 1 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg 38 Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 137,5 5 2,05 138,5 5 1,40 244,3
Silver medal icon.svg 49 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 138,0 5 1,77 125,0 5 0,96 234,1
Bronze medal icon.svg 47 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 136,0 5 1,73 126,0 5 0,98 229,5
4. 34 Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 130,0 5 1,59 136,0 5 1,86 228,2
5. 41 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 130,5 5 1,14 129,5 5 1,62 223,9
6. 28 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 131,0 5 1,43 128,0 5 1,42 223,2
7. 43 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 124,5 5 1,07 134,5 5 1,50 223,1
8. 39 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 132,5 5 1,24 123,5 5 1,17 220,0
9. 44 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 129,5 5 1,40 128,0 5 1,55 217,9
10. 30 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 129,0 5 1,57 128,5 5 1,41 216,0
11. 50 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 132,0 5 1,17 116,5 5 0,66 213,3
12. 36 Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 127,5 5 1,77 130,0 5 1,72 211,5
13. 37 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 126,5 5 1,43 126,0 5 1,31 209,7
14. 35 Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 135,0 5 2,09 119,5 5 0,98 208,6
15. 48 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 141,5 5 1,79 110,0 5 0,66 208,0
16. 27 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 131,5 5 1,99 124,0 5 1,51 207,8
17. 40 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 127,0 5 0,73 115,5 5 0,71 205,1
33 Zajc, TimiTimi Zajc  Słowenia 126,5 5 1,53 123,5 5 0,98
19. 22 Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 130,5 5 2,01 120,5 5 1,31 200,7
20. 17 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 124,0 5 1,46 123,0 5 1,72 194,4
21. 45 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 130,0 5 2,24 115,5 5 0,56 190,9
22. 46 Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 131,5 5 1,69 110,0 5 1,08 187,4
8 Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter  Austria 128,5 5 1,86 115,5 5 1,38
24. 21 Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 122,0 5 1,76 115,5 5 0,67 180,5
25. 3 Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 126,0 5 1,81 104,5 5 0,67 166,9
26. 26 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 119,0 5 1,17 107,0 5 0,69 163,9
27. 23 Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 117,0 5 1,23 103,5 5 0,59 152,9
28. 12 Iwasa, YūkenYūken Iwasa  Japonia 116,0 5 1,25 103,5 5 1,33 144,4
29. 16 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 120,5 5 1,56 71,0 5 -0,45 104,0
30. 29 Hörl, JanJan Hörl  Austria 119,5 5 0,46 DSQ[b] 100,2
31. 2 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 120,5 5 2,28 NQ 81,9
32. 15 Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 115,0 5 1,35 NQ 81,5
33. 32 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 114,5 5 1,40 NQ 81,1
34. 42 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 110,5 5 0,62 NQ 80,8
35. 1 Nikaidō, RenRen Nikaidō  Japonia 112,0 5 1,30 NQ 76,2
36. 13 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 110,5 5 1,12 NQ 74,4
37. 20 Nakamura, NaokiNaoki Nakamura  Japonia 110,0 5 1,17 NQ 73,5
38. 24 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 115,0 5 2,17 NQ 73,2
39. 9 Trofimow, RomanRoman Trofimow  Rosja 110,0 5 1,48 NQ 70,1
40. 7 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 108,5 5 1,58 NQ 66,3
41. 5 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 109,0 5 1,69 NQ 64,5
42. 25 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 101,5 5 0,62 NQ 62,1
43. 18 Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 104,5 5 1,29 NQ 61,8
44. 11 Buskum, Andreas GranerudAndreas Granerud Buskum  Norwegia 106,0 5 1,75 NQ 55,5
45. 6 Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 98,0 5 0,81 NQ 54,3
46. 10 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 98,5 5 1,02 NQ 52,9
47. 19 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 93,0 5 0,62 NQ 45,3
48. 4 Soukup, MatthewMatthew Soukup  Kanada 93,5 5 1,51 NQ 38,1
49. 31 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 89,5 5 0,79 NQ 35,7
50. 14 Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone 86,5 5 0,45 NQ 34,4

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego – 2 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. 56 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 134,5 m 56,0 7 1,06 125,3 Q
2. 51 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 133,0 m 56,0 7 1,02 123,0 Q
3. 42 Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 128,0 m 55,0 7 0,83 115,0 Q
4. 55 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 133,0 m 52,0 7 1,41 114,8 Q
5. 57 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 126,5 m 54,0 7 0,64 113,4 Q
6. 58 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 126,5 m 53,0 7 0,57 113,1 Q
7. 50 Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 129,5 m 53,0 7 1,12 112,6 Q
8. 49 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 126,0 m 52,0 7 0,71 109,7 Q
9. 32 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 124,5 m 53,5 7 0,97 105,7 Q
10. 45 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 124,5 m 52,5 7 0,93 105,2 Q
11. 52 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 125,5 m 53,5 7 1,20 105,0 Q
12. 48 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 124,5 m 52,0 7 1,05 103,4 Q
40 Zajc, TimiTimi Zajc  Słowenia 121,0 m 52,5 7 0,51 Q
14. 46 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 122,0 m 53,0 7 0,79 102,7 Q
15. 36 Hörl, JanJan Hörl  Austria 121,5 m 51,5 7 0,65 101,8 Q
16. 43 Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 121,5 m 52,0 7 0,75 101,2 Q
17. 53 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 122,0 m 52,5 7 0,79 101,1 Q
18. 44 Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 119,0 m 51,5 7 0,59 97,9 Q
19. 17 Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter  Austria 120,0 m 51,0 7 0,95 95,3 Q
20. 47 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 122,5 m 51,5 7 1,43 95,2 Q
21. 41 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 118,0 m 51,0 7 0,83 93,0 Q
22. 30 Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 118,0 m 51,5 7 0,91 92,7 Q
23. 18 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 117,5 m 51,5 7 1,01 90,7 Q
24. 19 Iwasa, YūkenYūken Iwasa  Japonia 114,5 m 50,5 7 0,70 87,6 Q
25. 34 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 110,5 m 50,0 7 0,24 84,9 Q
26. 54 Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 115,5 m 51,5 7 1,23 84,7 Q
27. 29 Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 112,0 m 50,0 7 0,57 84,0 Q
28. 33 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 111,0 m 49,5 7 0,41 83,5 Q
29. 35 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 110,5 m 49,5 7 0,44 82,2 Q
30. 37 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 113,0 m 50,0 7 0,92 82,1 Q
31. 4 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe  Japonia 111,5 m 49,5 7 0,67 81,6 Q
32. 38 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 110,5 m 50,0 7 0,75 79,4 Q
13 Trofimow, RomanRoman Trofimow  Rosja 110,0 m 49,5 7 0,62 Q
34. 6 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 110,0 m 50,5 7 0,74 79,1 Q
35. 15 Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 110,5 m 49,5 7 0,84 77,9 Q
36. 24 Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 108,5 m 49,0 7 0,47 77,8 Q
37. 31 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 111,0 m 49,0 7 0,92 77,5 Q
38. 28 Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 106,5 m 49,5 7 0,51 74,3 Q
39. 39 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 106,5 m 48,5 7 0,59 72,4 Q
40. 16 Buskum, Andreas GranerudAndreas Granerud Buskum  Norwegia 109,0 m 48,5 7 0,88 71,8 Q
41. 25 Justin, RokRok Justin  Słowenia 105,5 m 46,5 7 0,54 71,7 Q
42. 27 Nakamura, NaokiNaoki Nakamura  Japonia 103,0 m 49,0 7 0,31 69,7 Q
43. 2 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 104,0 m 49,0 7 0,85 65,6 Q
44. 23 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 102,0 m 49,0 7 0,58 64,9 Q
45. 9 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 101,0 m 49,5 7 0,59 63,5 Q
46. 1 Nikaidō, RenRen Nikaidō  Japonia 102,0 m 48,5 7 1,09 58,9 Q
47. 21 Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 98,0 m 48,0 7 0,47 57,9 Q
48. 20 Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone 99,0 m 46,0 7 0,53 57,1 Q
49. 3 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 98,0 m 48,5 7 0,85 54,3 Q
50. 22 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 96,5 m 48,0 7 0,57 54,1 Q
51. 26 Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 96,0 m 47,0 7 0,48 53,2 nq
52. 10 Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 94,5 m 48,0 7 0,62 50,0 nq
53. 7 Soukup, MatthewMatthew Soukup  Kanada 92,0 m 46,5 7 0,78 42,3 nq
54. 5 Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 88,5 m 46,0 7 0,80 35,3 nq
55. 8 Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul  Korea Południowa 85,0 m 46,0 7 0,70 30,0 nq
56. 12 Maltsev, KevinKevin Maltsev  Estonia 83,5 m 45,0 7 0,75 25,8 nq
57. 11 Gasienica, PatrickPatrick Gasienica  Stany Zjednoczone 80,5 m 46,5 7 0,55 24,1 nq
14 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska DSQ[c] nq

Drugi konkurs indywidualny – 2 lutego 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja BIB Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka[d] Wiatr
Gold medal icon.svg 58 Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 139,0 m 7 1,17 139,0 m 7 1,27 268,5
Silver medal icon.svg 49 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 125,5 m 7 0,68 142,0 m 8 1,39 247,4
Bronze medal icon.svg 55 Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 128,5 m 7 1,05 132,0 m 7 0,97 239,0
4. 51 Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 124,0 m 7 0,50 138,0 m 9 1,20 235,7
5. 57 Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 130,0 m 7 0,95 124,5 m 7 0,36 234,8
6. 56 Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 131,5 m 7 1,04 126,0 m 7 0,83 234,2
7. 40 Zajc, TimiTimi Zajc  Słowenia 126,0 m 7 0,81 130,5 m 8 0,82 231,8
8. 34 Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 129,5 m 7 1,30 126,0 m 7 0,97 226,3
9. 53 Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 128,0 m 7 1,21 129,0 m 7 1,55 225,2
10. 46 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 127,0 m 7 1,12 133,0 m 9 1,52 223,5
11. 35 Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 124,5 m 7 0,91 126,5 m 9 0,55 218,6
12. 28 Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 132,0 m 7 1,59 125,5 m 7 1,66 216,8
13. 52 Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 131,0 m 7 1,74 125,0 m 9 0,88 214,0
14. 45 Huber, DanielDaniel Huber  Austria 124,0 m 7 1,34 132,0 m 9 1,46 212,5
15. 43 Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 120,0 m 7 0,53 132,0 m 9 1,34 212,4
16. 50 Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 127,0 m 7 0,74 118,5 m 8 0,61 208,5
17. 29 Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 127,0 m 7 1,36 126,5 m 9 1,45 207,9
18. 54 Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 121,5 m 7 0,87 121,0 m 9 1,05 204,0
19. 41 Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 122,0 m 7 1,02 123,5 m 9 0,71 202,2
20. 32 Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 124,0 m 7 0,84 119,0 m 9 0,71 199,1
21. 47 Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 121,0 m 7 0,89 124,0 m 9 1,02 198,4
22. 48 Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 123,0 m 7 1,29 120,5 m 9 0,71 196,2
23. 43 Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 121,5 m 7 0,67 117,5 m 9 0,53 194,8
24. 36 Hörl, JanJan Hörl  Austria 118,0 m 7 1,08 124,0 m 9 0,78 193,5
25. 39 Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 119,5 m 7 0,63 119,5 m 9 0,86 192,1
26. 24 Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 127,5 m 7 1,73 118,5 m 9 0,78 190,2
27. 44 Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 116,0 m 7 0,67 118,5 m 9 0,25 187,7
28. 31 Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 120,0 m 7 0,97 118,5 m 9 1,29 181,9
29. 19 Iwasa, YūkenYūken Iwasa  Japonia 118,0 m 7 1,41 102,5 m 8 -0,11 161,8
30. 18 Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 117,0 m 7 1,14 99,5 m 9 -0,16 152,5
31. 23 Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 114,0 m 7 0,66 NQ 86,2
32. 30 Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 117,5 m 7 1,48 NQ 86,1
33. 4 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe  Japonia 115,0 m 7 0,96 NQ 85,2
34. 33 Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 114,0 m 7 0,89 NQ 84,2
35. 25 Justin, RokRok Justin  Słowenia 113,5 m 7 1,07 NQ 82,3
36. 2 Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 112,0 m 7 0,97 NQ 80,7
37. 38 Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 108,5 m 7 0,60 NQ 77,4
38. 15 Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 108,5 m 7 0,68 NQ 76,1
39. 27 Nakamura, NaokiNaoki Nakamura  Japonia 110,0 m 7 1,03 NQ 75,5
40. 6 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 110,0 m 7 1,07 NQ 74,5
41. 21 Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 108,5 m 7 0,88 NQ 73,9
42. 13 Trofimow, RomanRoman Trofimow  Rosja 108,5 m 7 0,76 NQ 73,7
43. 17 Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter  Austria 108,5 m 7 0,99 NQ 71,7
44. 37 Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 105,0 m 7 0,51 NQ 71,1
45. 9 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 109,0 m 7 1,31 NQ 70,2
46. 1 Nikaidō, RenRen Nikaidō  Japonia 105,5 m 7 0,90 NQ 68,3
47. 16 Buskum, Andreas GranerudAndreas Granerud Buskum  Norwegia 107,0 m 7 1,24 NQ 66,8
48. 22 Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes  Kanada 102,5 m 7 0,43 NQ 66,5
49. 20 Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone 106,5 m 7 1,35 NQ 63,7
50. 3 Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 87,5 m 7 0,95 NQ 32,3

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja indywidualna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[e] Punkty
1. Austria Stefan Kraft 18 1063
2. Niemcy Karl Geiger 18 1000
3. Polska Dawid Kubacki 18 924
4. Japonia Ryōyū Kobayashi 18 907
5. Polska Kamil Stoch 18 613
6. Norwegia Marius Lindvik 18 607
7. Norwegia Daniel-André Tande 18 516
8. Niemcy Stephan Leyhe 18 510
9. Słowenia Peter Prevc 18 507
10. Japonia Yukiya Satō 16 463
11. Austria Philipp Aschenwald 16 443
12. Norwegia Johann André Forfang 18 419
13. Słowenia Anže Lanišek 18 409
14. Polska Piotr Żyła 18 396
15. Austria Daniel Huber 17 330
16. Norwegia Robert Johansson 18 314
17. Niemcy Constantin Schmid 18 311
18. Słowenia Domen Prevc 18 283
19. Słowenia Timi Zajc 17 272
20. Japonia Daiki Itō 15 253
21. Niemcy Pius Paschke 18 237
22. Austria Gregor Schlierenzauer 18 220
23. Szwajcaria Killian Peier 16 209
24. Austria Jan Hörl 18 208
25. Czechy Roman Koudelka 16 193
26. Austria Michael Hayböck 17 174
27. Niemcy Markus Eisenbichler 14 131
28. Japonia Junshirō Kobayashi 16 98
29. Japonia Keiichi Satō 12 82
30. Norwegia Thomas Aasen Markeng 4 80
31. Norwegia Robin Pedersen 12 77
32. Rosja Jewgienij Klimow 15 76
33. Szwajcaria Simon Ammann 13 75
34. Słowenia Cene Prevc 9 66
35. Japonia Naoki Nakamura 15 39
36. Niemcy Richard Freitag 9 37
Słowenia Rok Justin 13 37
Polska Maciej Kot 16 37
39. Finlandia Antti Aalto 14 34
40. Polska Stefan Hula 13 31
41. Japonia Taku Takeuchi 8 27
42. Niemcy Moritz Baer 10 24
43. Polska Jakub Wolny 9 22
44. Bułgaria Władimir Zografski 12 20
45. Kanada Mackenzie Boyd-Clowes 16 17
46. Czechy Viktor Polášek 15 15
47. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 12 14
Japonia Yūken Iwasa 4 14
49. Szwajcaria Gregor Deschwanden 14 12
50. Finlandia Niko Kytösaho 3 10
51. Norwegia Anders Håre 9 9
Kazachstan Siergiej Tkaczenko 11 9
Austria Marco Wörgötter 2 9
54. Niemcy Luca Roth 6 8
55. Austria Stefan Huber 2 7
Szwajcaria Dominik Peter 8 7
57. Estonia Artti Aigro 3 6
Norwegia Andreas Granerud Buskum 6 6
Austria Clemens Leitner 3 6
60. Austria Clemens Aigner 2 5
Szwajcaria Andreas Schuler 5 5
Rosja Dmitrij Wasiljew 6 5
63. Polska Klemens Murańka 7 4
64. Słowenia Tilen Bartol 6 3
Norwegia Sondre Ringen 5 3
Rosja Roman Trofimow 14 3
67. Słowenia Anže Semenič 3 1

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy[f] Ind. Druż. Razem
1.  Austria 21 2465 900 3365
2.  Niemcy 21 2258 750 3008
3.  Norwegia 21 2031 950 2981
4.  Polska 21 2027 900 2927
5.  Japonia 21 1883 700 2583
6.  Słowenia 21 1578 750 2328
7.  Szwajcaria 21 308 250 558
8.  Czechy 20 208 100 308
9.  Rosja 20 84 50 134
10.  Finlandia 18 44 50 94
11.  Bułgaria 12 20 20
12.  Kanada 16 17 17
13.  Stany Zjednoczone 12 14 14
14.  Kazachstan 11 9 9
15.  Estonia 3 6 6

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skok zakończony upadkiem.
  2. Zdyskwalifikowany po konkursie z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  3. Dyskwalifikacja zawodnika z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  4. Drugą seria rozpoczęła się z ósmej belki startowej. Podwyższenie rozbiegu o jeden próg skutkowało odjęciem 3,7 punktu od noty zawodnika, natomiast obniżenie belki startowej o jeden próg spowodowało dodanie 3,7 punktu do noty zawodnika.
  5. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  6. Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]