Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 – Zakopane

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
PŚ w skokach narciarskich 2019/2020 – Zakopane
Titisee-Neustadt Sapporo
Data 25–26 stycznia 2020
Gospodarz Zakopane
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 63
Zwycięzcy
Kon. drużynowy
(25.01.2020)
 Niemcy
1. Constantin Schmid
2. Markus Eisenbichler
3. Stephan Leyhe
4. Karl Geiger
Kon. indywidualny
(26.01.2020)
Polska Kamil Stoch
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Zakopane
Zakopane
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Dwunaste zawody w wchodzące w ramy Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020 zostały rozegrane w Zakopanem w dniach 25–26 stycznia 2020 roku.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Skocznia Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Wielka Krokiew Polska Zakopane K-125 HS-140 147,0 m Japonia Yukiya Satō 25.01.2020

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
Liczba uczestników
24 stycznia Oficjalny trening 16:00
Kwalifikacje do
konkursu indywidualnego
18:00 63
25 stycznia Seria próbna 15:00
Konkurs drużynowy 16:15 9x4
26 stycznia Seria próbna 15:00
Konkurs indywidualny 16:00 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem był Ryszard Guńka oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem został, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Thomas Haßlberger, a jego asystentem – Werner Rathmayr. Kontrolą sprzętu zajmowali się Sepp Gratzer oraz Sandro Pertile.

Sędzia Stanowisko
Kwal. do
kon. ind.
Konkurs
drużynowy
Konkurs
indywidualny
Estonia Vahur Tasane B C B
Finlandia Teppo Nieminen E A E
Niemcy Christian Keller C D C
Rosja Wadim Lisowskij D E D
Polska Fabian Malik A B A

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego – 24 stycznia 2020[edytuj | edytuj kod]

Do uzupełnienia

Konkurs drużynowy – 25 stycznia 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Seria 1 Seria 2 Nota łączna
Skok B Wiatr Nota Skok B Wiatr Nota
Gold medal icon.svg  Niemcy Schmid, ConstantinConstantin Schmid 123,0 m 18 -1,16 124,1 126,5 m 17 -0,37 151,5 1182,2
Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler 133,0 m 19 -1,19 140,8 132,5 m 17 -0,83 149,3
Leyhe, StephanStephan Leyhe 139,0 m 19 -1,16 151,7 136,5 m 17 -1,11 159,2
Geiger, KarlKarl Geiger 133,0 m 18 -1,19 145,1 142,0 m 15 -0,03 160,5
Silver medal icon.svg  Norwegia Lindvik, MariusMarius Lindvik 131,5 m 18 -1,32 142,4 140,0 m 17 -0,60 160,8 1142,2
Johansson, RobertRobert Johansson 134,0 m 19 -1,20 142,7 133,5 m 17 -0,52 146,6
Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande 131,0 m 19 -1,05 134,3 129,5 m 17 -0,74 142,8
Forfang, Johann AndréJohann André Forfang 122,5 m 18 -1,09 122,2 132,0 m 15 -0,37 150,4
Bronze medal icon.svg  Słowenia Lanišek, AnžeAnže Lanišek 128,0 m 18 -1,24 135,6 140,5 m 19 -0,52 151,7 1125,0
Prevc, DomenDomen Prevc 122,0 m 19 -1,27 117,0 135,0 m 17 -0,83 153,3
Zajc, TimiTimi Zajc 137,0 m 19 -1,04 146,0 129,5 m 17 -0,65 140,1
Prevc, PeterPeter Prevc 127,0 m 18 -1,04 131,2 132,0 m 15 -0,42 150,1
4.  Japonia Satō, YukiyaYukiya Satō 127,0 m 18 -1,19 131,7 147,0 m 19 -0,37 160,9 1122,5
Satō, KeiichiKeiichi Satō 127,0 m 19 -1,14 127,3 130,5 m 17 -0,41 138,8
Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi 126,0 m 19 -1,04 122,7 126,5 m 17 -0,94 138,5
Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi 131,0 m 18 -1,04 138,9 143,0 m 16 0,04 163,7
5.  Polska Żyła, PiotrPiotr Żyła 123,0 m 18 -1,11 122,9 136,5 m 17 -0,43 151,3 1118,6
Wolny, JakubJakub Wolny 122,5 m 19 -1,18 116,7 118,0 m 17 -0,63 116,1
Stoch, KamilKamil Stoch 134,5 m 19 -1,02 141,2 135,5 m 17 -1,10 159,8
Kubacki, DawidDawid Kubacki 135,0 m 18 -0,98 147,3 139,5 m 16[a] -0,46 163,3
6.  Austria Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald 126,5 m 18 -1,31 132,8 136,5 m 17 -0,57 152,6 1114,9
Hayböck, MichaelMichael Hayböck 129,0 m 19 -1,13 131,3 130,5 m 17 -0,55 140,6
Huber, DanielDaniel Huber 131,0 m 19 -1,16 134,8 130,5 m 17 -0,60 141,2
Kraft, StefanStefan Kraft 126,0 m 18 -1,05 129,5 132,0 m 15 -0,38 152,1
7.  Czechy Polášek, ViktorViktor Polášek 116,0 m 18 -1,09 107,5 128,0 m 19 -0,76 127,8 974,6
Sakala, FilipFilip Sakala 123,0 m 19 -0,80 112,7 114,0 m 17 -0,63 107,4
Štursa, VojtěchVojtěch Štursa 121,5 m 19 -0,82 112,2 121,0 m 17 -0,46 120,8
Koudelka, RomanRoman Koudelka 129,0 m 18 -1,03 134,7 134,5 m 17 -0,68 151,5
8.  Szwajcaria Deschwanden, GregorGregor Deschwanden 114,0 m 18 -1,16 104,9 130,0 m 19 -0,77 133,1 965,1
Peter, DominikDominik Peter 117,5 m 19 -1,14 107,7 116,0 m 17 -0,57 111,7
Ammann, SimonSimon Ammann 129,0 m 19 -0,81 126,6 121,5 m 17 -0,73 124,2
Peier, KillianKillian Peier 121,0 m 18 -1,06 118,2 130,5 m 17 -0,56 138,7
9.  Rosja Nazarow, MichaiłMichaił Nazarow 101,5 m 18 -1,36 82,0 NQ 294,9
Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew 117,0 m 19 -1,05 105,1
Klimow, JewgienijJewgienij Klimow 120,0 m 19 -0,73 107,8
Trofimow, RomanRoman Trofimow DSQ[b]

Konkurs indywidualny – 26 stycznia 2020[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 137,5 m 16 -0,34 140,0 m 16 -0,52 295,7
Silver medal icon.svg Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 136,0 m 16 -0,43 138,0 m 16 -0,56 290,6
Bronze medal icon.svg Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 140,0 m 16 -0,32 133,0 m 16 -0,78 287,8
4. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 139,0 m 16 -0,33 134,0 m 16 -0,83 286,5
5. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 134,0 m 16 -0,22 136,0 m 16 -0,80 282,4
6. Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 132,0 m 16 -0,39 137,5 m 16 -0,57 278,1
7. Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi  Japonia 136,0 m 16 -0,43 134,0 m 16 -0,38 277,6
8. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 134,0 m 16 -0,53 131,0 m 16 -0,87 274,8
9. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 136,0 m 16 -0,22 130,0 m 16 -0,88 272,7
10. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 135,0 m 16 -0,28 130,0 m 16 -0,85 271,3
11. Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 133,0 m 16 -0,16 133,5 m 16 -0,46 269,8
12. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 125,0 m 16 -0,79 136,0 m 16 -0,68 265,5
13. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 134,5 m 16 -0,44 124,0 m 16 -0,77 261,1
14. Paschke, PiusPius Paschke  Niemcy 126,5 m 16 -0,88 132,5 m 16 -0,42 260,2
15. Johansson, RobertRobert Johansson  Norwegia 128,5 m 16 -0,34 131,5 m 16 -0,60 258,2
16. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 129,0 m 16 -0,37 129,5 m 16 -0,76 257,5
17. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 122,5 m 16 -0,92 131,0 m 16 -0,83 256,6
18. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 122,5 m 16 -0,85 133,0 m 16 -0,67 256,3
19. Huber, DanielDaniel Huber  Austria 130,5 m 16 -0,20 129,0 m 16 -0,61 255,7
20. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 129,5 m 16 -0,22 129,0 m 16 -0,65 254,7
21. Satō, KeiichiKeiichi Satō  Japonia 121,0 m 16 -0,87 133,0 m 16 -0,44 249,8
22. Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 127,0 m 16 -0,39 127,0 m 16 -0,83 246,6
Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 124,5, m 16 -0,69 127,0 m 16 -0,68
24. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 121,5 m 16 -1,01 127,0 m 16 -0,67 242,3
25. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 126,0 m 16 -0,44 126,0 m 16 -0,42 239,8
26. Zajc, TimiTimi Zajc  Słowenia 125,0 m 16 -0,44 123,0 m 16 -0,83 238,3
27. Aalto, AnttiAntti Aalto  Finlandia 120,0 m 16 -0,89 127,0 m 16 -0,38 236,7
28. Hörl, JanJan Hörl  Austria 121,5 m 16 -0,77 127,0 m 16 -0,44 236,1
29. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 124,0 m 16 -0,38 125,5 m 16 -0,31 233,2
30. Pedersen, RobinRobin Pedersen  Norwegia 120,0 m 16 -1,04 122,0 m 16 -0,50 228,2
31. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 118,5 m 16 -1,05 NQ 112,5
32. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 121,5 m 16 -0,39 NQ 111,8
Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 121,5 m 16 -0,54 NQ
34. Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 121,0 m 16 -0,64 NQ 111,7
35. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 121,0 m 16 -0,30 NQ 108,2
Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 121,5 m 16 -0,15 NQ
37. Justin, RokRok Justin  Słowenia 116,5 m 16 -0,95 NQ 107,6
38. Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 116,0 m 16 -0,96 NQ 107,3
39. Bickner, KevinKevin Bickner  Stany Zjednoczone 118,0 m 16 -0,59 NQ 104,6
40. Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 118,5 m 16 -0,39 NQ 104,4
41. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 114,5 m 16 -0,95 NQ 103,5
42. Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko  Kazachstan 116,0 m 16 -0,72 NQ 103,2
Trofimow, RomanRoman Trofimow  Rosja 115,5 m 16 -0,83 NQ
44. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 116,0 m 16 -0,73 NQ 102,8
45. Polášek, ViktorViktor Polášek  Czechy 116,0 m 16 -0,45 NQ 99,7
46. Sakala, FilipFilip Sakala  Czechy 111,5 m 16 -0,91 NQ 96,6
47. Nazarow, MichaiłMichaił Nazarow  Rosja 113,0 m 16 -0,56 NQ 95,2
48. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 108,5 m 16 -0,70 NQ 87,9
49. Peter, DominikDominik Peter  Szwajcaria 105,5 m 16 -0,84 NQ 83,9
50. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 108,0 m 16 -0,46 NQ 82,4

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja indywidualna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[c] Punkty
1. Niemcy Karl Geiger 16 931
2. Austria Stefan Kraft 16 883
3. Japonia Ryōyū Kobayashi 16 831
4. Polska Dawid Kubacki 16 824
5. Norwegia Marius Lindvik 16 585
6. Polska Kamil Stoch 16 574
7. Norwegia Daniel-André Tande 16 467
8. Austria Philipp Aschenwald 16 443
9. Słowenia Peter Prevc 16 421
10. Norwegia Johann André Forfang 16 410
11. Niemcy Stephan Leyhe 16 385
12. Słowenia Anže Lanišek 16 369
13. Polska Piotr Żyła 16 354
14. Japonia Yukiya Satō 14 348
15. Austria Daniel Huber 15 292
16. Niemcy Constantin Schmid 16 285
17. Norwegia Robert Johansson 16 280
18. Japonia Daiki Itō 14 241
19. Słowenia Domen Prevc 16 225
20. Słowenia Timi Zajc 15 222
21. Austria Gregor Schlierenzauer 15 220
22. Szwajcaria Killian Peier 14 209
23. Niemcy Pius Paschke 16 205
24. Austria Jan Hörl 16 200
25. Czechy Roman Koudelka 14 129
26. Austria Michael Hayböck 15 127
27. Niemcy Markus Eisenbichler 12 126
28. Japonia Junshirō Kobayashi 14 87
29. Norwegia Thomas Aasen Markeng 4 80
30. Szwajcaria Simon Ammann 13 75
31. Rosja Jewgienij Klimow 13 73
32. Norwegia Robin Pedersen 10 59
33. Słowenia Cene Prevc 7 54
34. Japonia Keiichi Satō 10 53
35. Japonia Naoki Nakamura 13 39
36. Niemcy Richard Freitag 8 37
Słowenia Rok Justin 12 37
Polska Maciej Kot 16 37
39. Polska Stefan Hula 13 31
40. Finlandia Antti Aalto 12 29
41. Niemcy Moritz Baer 10 24
42. Polska Jakub Wolny 9 22
43. Bułgaria Władimir Zografski 12 20
44. Japonia Taku Takeuchi 6 16
45. Kanada Mackenzie Boyd-Clowes 14 15
Czechy Viktor Polášek 13 15
47. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 10 14
48. Szwajcaria Gregor Deschwanden 12 11
49. Finlandia Niko Kytösaho 3 10
50. Norwegia Anders Håre 9 9
Japonia Yūken Iwasa 2 9
Kazachstan Siergiej Tkaczenko 11 9
53. Niemcy Luca Roth 6 8
54. Austria Stefan Huber 2 7
Szwajcaria Dominik Peter 8 7
56. Norwegia Andreas Granerud Buskum 4 6
Austria Clemens Leitner 3 6
58. Austria Clemens Aigner 2 5
Szwajcaria Andreas Schuler 5 5
Rosja Dmitrij Wasiljew 6 5
61. Polska Klemens Murańka 6 4
62. Słowenia Tilen Bartol 6 3
Norwegia Sondre Ringen 5 3
Rosja Roman Trofimow 12 3
65. Słowenia Anže Semenič 3 1

Klasyfikacja drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Występy[d] Ind. Druż. Razem
1.  Austria 19 2183 900 3083
2.  Norwegia 19 1899 950 2849
3.  Niemcy 19 2001 750 2751
4.  Polska 19 1846 900 2746
5.  Japonia 19 1624 700 2324
6.  Słowenia 19 1332 750 2082
7.  Szwajcaria 19 307 250 557
8.  Czechy 18 144 100 244
9.  Rosja 18 81 50 131
10.  Finlandia 16 39 50 89
11.  Bułgaria 12 20 20
12.  Kanada 14 15 15
13.  Stany Zjednoczone 10 14 14
14.  Kazachstan 11 9 9

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawodnikowi ustawiono belkę startową na wniosek trenera.
  2. Zawodnik został zdyskwalifikowany z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  3. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  4. Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]