Puchar Świata w snowboardzie 1999/2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w snowboardzie
Snowboarding pictogram.svg
1998/1999 - 1999/20002000/2001
Mężczyźni
Generalna Francja Mathieu Bozzetto
Gigant Austria Stefan Kaltschütz
Gigant równoległy Francja Mathieu Bozzetto
PAR Francja Mathieu Bozzetto
Snowcross Szwecja Pontus Ståhlkloo
Halfpipe Szwecja Thomas Johansson
Kobiety
Generalna Austria Manuela Riegler
Gigant Włochy Margherita Parini
Gigant równoległy Francja Isabelle Blanc
PAR Francja Isabelle Blanc
Snowcross Niemcy Sandra Farmand
Halfpipe Niemcy Sabine Wehr-Hasler

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 1999/2000 to 6. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się 27 listopada 1999 roku we francuskim Tignes. Ostatnie zawody sezonu odbyły się natomiast 18 marca 2000 roku we włoskim Livigno. Zawody rozgrywano w czterech konkurencjach: gigant, gigant równoległy, slalom równoległy, snowcross i halfpipe. Zrezygnowano z rozgrywania slalomu, wprowadzono klasyfikację PAR (łączna klasyfikacja slalomu równoległego i giganta równoległego), chociaż prowadzono także osobną klasyfikację dla giganta równoległego.

Puchar Świata rozegrany został w 9 krajach i 17 miastach na 3 kontynentach. Najwięcej konkursów (9) rozegranych zostało we Włoszech.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

  • slalom równoległy (PSL)
  • gigant równoległy (PGS)
  • snowcross
  • gigant
  • halfpipe

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 27 listopada 1999 Francja Tignes Gigant Austria Stefan Kaltschütz Niemcy Markus Ebner Francja Maxence Idesheim
2. 28 listopada 1999 Francja Tignes Halfpipe Stany Zjednoczone Rob Kingwill Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Francja Sébastien Vassoney
3. 30 listopada 1999 Włochy Sestriere PGS Francja Nicolas Huet Szwecja Stephen Copp Szwecja Richard Richardsson
4. 3 grudnia 1999 Austria Zell am See Snowcross Finlandia Joni Vastamäki Szwecja Pontus Ståhlkloo Francja Romain Borrel
5. 4 grudnia 1999 Austria Zell am See PGS Francja Charlie Cosnier Austria Stefan Kaltschütz Kanada Jasey-Jay Anderson
6. 10 grudnia 1999 Kanada Whistler Gigant Francja Mathieu Bozzetto Austria Stefan Kaltschütz Stany Zjednoczone Chris Klug
7. 11 grudnia 1999 Kanada Whistler Snowcross Francja Sylvain Duclos Szwajcaria Guillaume Nantermod Szwecja Pontus Ståhlkloo
8. 12 grudnia 1999 Kanada Whistler Halfpipe Szwecja Markus Jonsson Szwecja Anders Björk Stany Zjednoczone Rob Kingwill
9. 18 grudnia 1999 Kanada Mont-Sainte-Anne Gigant Francja Mathieu Bozzetto Kanada Jasey-Jay Anderson Włochy Walter Feichter
10. 19 grudnia 1999 Kanada Mont-Sainte-Anne Halfpipe Szwecja Thomas Johansson Finlandia Jari Vastamäki Finlandia Aleksi Litovaara
11. 8 stycznia 2000 Francja Morzine Snowcross Francja Sylvain Duclos Szwecja Pontus Ståhlkloo Australia Zeke Steggall
12. 9 stycznia 2000 Francja Morzine PSL Francja Mathieu Bozzetto Austria Dieter Krassnig Szwecja Richard Richardsson
13. 14 stycznia 2000 Niemcy Berchtesgaden PGS Stany Zjednoczone Chris Klug Szwecja Stephen Copp Austria Felix Stadler
14. 15 stycznia 2000 Niemcy Berchtesgaden Halfpipe Japonia Kentaro Miyawaki Stany Zjednoczone Ricky Bower Szwecja Magnus Sterner
15. 16 stycznia 2000 Niemcy Berchtesgaden PSL Francja Mathieu Bozzetto Austria Felix Stadler Francja Nicolas Huet
16. 19 stycznia 2000 Szwajcaria Gstaad Gigant Szwecja Stephen Copp Austria Felix Stadler Francja Mathieu Bozzetto
17. 20 stycznia 2000 Szwajcaria Gstaad Snowcross Australia Zeke Steggall Austria Alexander Koller Francja Thomas Ligonnet
18. 22 stycznia 2000 Szwajcaria Grächen Halfpipe Szwecja Fredrik Sterner Szwecja Magnus Sterner Szwecja Thomas Johansson
19. 26 stycznia 2000 Szwecja Tandådalen PGS Francja Mathieu Bozzetto Austria Felix Stadler Francja Nicolas Huet
20. 27 stycznia 2000 Szwecja Tandådalen PSL Francja Mathieu Bozzetto Francja Nicolas Huet Stany Zjednoczone Anton Pogue
21. 28 stycznia 2000 Szwecja Tandådalen Halfpipe Szwecja Thomas Johansson Finlandia Pasi Voho Szwecja Anders Björk
22. 29 stycznia 2000 Szwecja Tandådalen Halfpipe Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Finlandia Tuomo Ojala Finlandia Pasi Voho
23. 4 lutego 2000 Austria Ischgl PSL Francja Mathieu Bozzetto Austria Dieter Krassnig Austria Felix Stadler
24. 5 lutego 2000 Austria Ischgl Gigant Kanada Mark Fawcett Austria Stefan Kaltschütz Stany Zjednoczone Chris Klug
25. 6 lutego 2000 Austria Ischgl Snowcross Szwajcaria Guillaume Nantermod Australia John Fletcher Francja Thomas Ligonnet
26. 9 lutego 2000 Włochy Madonna di Campiglio Snowcross Australia Zeke Steggall Włochy Simone Malusa Stany Zjednoczone Anton Pogue
27. 18 lutego 2000 Japonia Sapporo PGS Szwecja Richard Richardsson Włochy Elmar Messner Kanada Jasey-Jay Anderson
28. 19 lutego 2000 Japonia Sapporo Halfpipe Szwecja Fredrik Sterner Szwecja Thomas Johansson Finlandia Pasi Voho
29. 20 lutego 2000 Japonia Sapporo Snowcross Szwecja Pontus Ståhlkloo Szwajcaria Guillaume Nantermod Finlandia Joni Vastamäki
30. 26 lutego 2000 Japonia Shiga Kōgen Gigant Kanada Jasey-Jay Anderson Francja Nicolas Huet Austria Stefan Kaltschütz
31. 27 lutego 2000 Japonia Shiga Kōgen Halfpipe Szwecja Thomas Johansson Szwecja Fredrik Sterner Finlandia Pasi Voho
32. 3 marca 2000 Stany Zjednoczone Park City Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Kanada Mathieu Morency Szwecja Pontus Ståhlkloo
33. 4 marca 2000 Stany Zjednoczone Park City Halfpipe Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Stany Zjednoczone Ross Powers Szwecja Magnus Sterner
34. 5 marca 2000 Stany Zjednoczone Park City Gigant Austria Dieter Krassnig Niemcy Markus Ebner Francja Nicolas Huet
35. 10 marca 2000 Włochy San Candido PSL Francja Nicolas Huet Francja Xavier Rolland Stany Zjednoczone Anton Pogue
36. 11 marca 2000 Włochy San Candido Halfpipe Szwecja Markus Jonsson Szwecja Magnus Sterner Japonia Kentaro Miyawaki
37. 12 marca 2000 Włochy San Candido Snowcross Szwecja Pontus Ståhlkloo Australia Zeke Steggall Austria Alexander Koller
38. 16 marca 2000 Włochy Livigno PSL Francja Mathieu Bozzetto Szwecja Richard Richardsson Słowenia Dejan Košir
39. 17 marca 2000 Włochy Livigno Snowcross Szwajcaria Guillaume Nantermod Francja Mathieu Chiquet Francja Sebastien Frank
40. 18 marca 2000 Włochy Livigno Gigant Francja Nicolas Huet Francja Mathieu Bozzetto Austria Dieter Krassnig
41. 18 marca 2000 Włochy Livigno Halfpipe Szwecja Magnus Sterner Francja Kevin Saumade Finlandia Aleksi Litovaara

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Mathieu Bozzetto 1309
2. Francja Nicolas Huet 1034
3. Austria Felix Stadler 891
4. Austria Stefan Kaltschütz 811
5. Austria Dieter Krassnig 779
6. Szwecja Stephen Copp 736
7. Szwecja Richard Richardsson 683
8. Niemcy Markus Ebner 677
9. Włochy Elmar Messner 666
10. Szwecja Pontus Ståhlkloo 650
. . .
74. Polska Łukasz Starowicz 104
87. Polska Piotr Starowicz 82
133. Polska Wojciech Pająk 31
136. Polska Mateusz Ligocki 30
187. Polska Andrzej Kaim 14
215. Polska Marek Sąsiadek 8
313. Polska Grzegorz Pająk 1
GIGANT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Stefan Kaltschütz 4350
2. Francja Mathieu Bozzetto 3836
3. Francja Nicolas Huet 3360
4. Austria Felix Stadler 2980
5. Austria Dieter Krassnig 2895
6. Niemcy Markus Ebner 2800
7. Kanada Jasey-Jay Anderson 2677
8. Włochy Walter Feichter 2596
9. Stany Zjednoczone Chris Klug 2520
10. Włochy Elmar Messner 2330
GIGANT RÓWNOLEGŁY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Mathieu Bozzetto 7610
2. Francja Nicolas Huet 5540
3. Austria Felix Stadler 4650
4. Szwecja Richard Richardsson 4610
5. Szwecja Stephen Copp 4120
6. Austria Dieter Krassnig 3650
7. Włochy Elmar Messner 3330
8. Austria Werner Ebenbauer 3037
9. Niemcy Mathias Behounek 3000
10. Niemcy Markus Ebner 2770
. . .
68. Polska Łukasz Starowicz 57
84. Polska Andrzej Kaim 26
PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Mathieu Bozzetto 7610
2. Francja Nicolas Huet 5540
3. Austria Felix Stadler 4650
4. Szwecja Richard Richardsson 4610
5. Szwecja Stephen Copp 4120
6. Austria Dieter Krassnig 3650
7. Włochy Elmar Messner 3330
8. Austria Werner Ebenbauer 3037
9. Niemcy Mathias Behounek 3000
10. Niemcy Markus Ebner 2770
. . .
68. Polska Łukasz Starowicz 57
84. Polska Andrzej Kaim 26
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Pontus Ståhlkloo 5850
2. Szwajcaria Guillaume Nantermod 5230
3. Australia Zeke Steggall 5060
4. Finlandia Joni Vastamäki 3660
5. Francja Mathieu Morency 3140
6. Austria Alexander Koller 2850
7. Francja Sylvain Duclos 2495
8. Francja Thomas Ligonnet 2020
9. Francja Sebastien Frank 2001
10. Niemcy Markus Ebner 1908
. . .
25. Polska Łukasz Starowicz 870
90. Polska Wojciech Pająk 60
103. Polska Mateusz Ligocki 45
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Thomas Johansson 5770
2. Szwecja Magnus Sterner 5070
3. Szwecja Fredrik Sterner 4571
4. Finlandia Pasi Voho 3860
5. Szwecja Markus Jonsson 3780
6. Finlandia Aleksi Litovaara 3530
7. Francja Kevin Saumade 3460
8. Stany Zjednoczone Tommy Czeschin 3290
9. Stany Zjednoczone Zach Horwitz 3270
10. Japonia Kentaro Miyawaki 2950
. . .
28. Polska Piotr Starowicz 900
60. Polska Mateusz Ligocki 272
61. Polska Wojciech Pająk 265
83. Polska Andrzej Kaim 130
93. Polska Marek Sąsiadek 90
96. Polska Łukasz Starowicz 80
127. Polska Grzegorz Pająk 14

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 27 listopada 1999 Francja Tignes Gigant Włochy Margherita Parini Szwecja Åsa Windahl Francja Karine Ruby
2. 28 listopada 1999 Francja Tignes Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Niemcy Sabine Wehr-Hasler Szwecja Anna Hellman
3. 30 listopada 1999 Włochy Sestriere PGS Francja Isabelle Blanc Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Stany Zjednoczone Sondra van Ert
4. 3 grudnia 1999 Austria Zell am See Snowcross Francja Marie Laissus Francja Julie Pomagalski Włochy Alessandra Pescosta
5. 4 grudnia 1999 Austria Zell am See PGS Włochy Margherita Parini Niemcy Sandra Farmand Austria Manuela Riegler
6. 10 grudnia 1999 Kanada Whistler Gigant Szwecja Åsa Windahl Austria Birgit Herbert Austria Manuela Riegler
7. 11 grudnia 1999 Kanada Whistler Snowcross Kanada Maëlle Ricker Niemcy Sandra Farmand Nowa Zelandia Juliane Bray
8. 12 grudnia 1999 Kanada Whistler Halfpipe Kanada Maëlle Ricker Stany Zjednoczone Shannon Dunn Stany Zjednoczone Kim Stacey
9. 18 grudnia 1999 Kanada Mont-Sainte-Anne Gigant Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Stany Zjednoczone Sondra van Ert Francja Karine Ruby
10. 19 grudnia 1999 Kanada Mont-Sainte-Anne Halfpipe Szwecja Anna Hellman Japonia Yuri Yoshikawa Stany Zjednoczone Kim Stacey
11. 8 stycznia 2000 Francja Morzine Snowcross Austria Ursula Fingerlos Francja Marie Laissus Włochy Alessandra Pescosta
12. 9 stycznia 2000 Francja Morzine PSL Francja Isabelle Blanc Włochy Marion Posch Niemcy Heidi Renoth
13. 14 stycznia 2000 Niemcy Berchtesgaden PGS Stany Zjednoczone Sondra van Ert Austria Manuela Riegler Włochy Marion Posch
14. 15 stycznia 2000 Niemcy Berchtesgaden Halfpipe Niemcy Sabine Wehr-Hasler Szwecja Anna Olofsson Szwecja Anna Hellman
15. 16 stycznia 2000 Niemcy Berchtesgaden PSL Francja Isabelle Blanc Francja Karine Ruby Austria Nina Schlegel
16. 19 stycznia 2000 Szwajcaria Gstaad Gigant Stany Zjednoczone Sondra van Ert Francja Karine Ruby Niemcy Sandra Farmand
17. 20 stycznia 2000 Szwajcaria Gstaad Snowrcoss Włochy Carmen Ranigler Austria Manuela Riegler Francja Marie Laissus
18. 22 stycznia 2000 Szwajcaria Grächen Halfpipe Szwecja Anna Hellman Szwecja Anna Olofsson Niemcy Sabine Wehr-Hasler
19. 26 stycznia 2000 Szwecja Tandådalen PGS Austria Ursula Fingerlos Francja Isabelle Blanc Austria Manuela Riegler
20. 27 stycznia 2000 Szwecja Tandådalen PSL Austria Manuela Riegler Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Francja Isabelle Blanc
21. 28 stycznia 2000 Szwecja Tandådalen Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Szwecja Anna Olofsson Japonia Michiyo Hashimoto
22. 29 stycznia 2000 Szwecja Tandådalen Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Szwecja Anna Hellman Niemcy Sabine Wehr-Hasler
23. 4 lutego 2000 Austria Ischgl PSL Austria Manuela Riegler Niemcy Sandra Farmand Francja Karine Ruby
24. 5 lutego 2000 Austria Ischgl Gigant Austria Manuela Riegler Włochy Margherita Parini Austria Isabel Zedlacher
25. 6 lutego 2000 Austria Ischgl Snowcross Austria Ursula Fingerlos Francja Julie Pomagalski Francja Aurélie Tible
26. 9 lutego 2000 Włochy Madonna di Campiglio Snowcross Niemcy Sandra Farmand Francja Marjorie Rey Austria Manuela Riegler
27. 18 lutego 2000 Japonia Sapporo PGS Austria Ursula Fingerlos Włochy Carmen Ranigler Austria Manuela Riegler
28. 19 lutego 2000 Japonia Sapporo Halfpipe Japonia Yoko Miyake Niemcy Sabine Wehr-Hasler Szwecja Anna Hellman
29. 20 lutego 2000 Japonia Sapporo Snowcross Francja Karine Ruby Włochy Carmen Ranigler Francja Marie Laissus
30. 26 lutego 2000 Japonia Shiga Kōgen Gigant Włochy Margherita Parini Francja Isabelle Blanc Austria Manuela Riegler
31. 27 lutego 2000 Japonia Shiga Kōgen Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Niemcy Sabine Wehr-Hasler Szwecja Anna Hellman
32. 3 marca 2000 Stany Zjednoczone Park City Snowcross Niemcy Sandra Farmand Austria Manuela Riegler Włochy Carmen Ranigler
33. 4 marca 2000 Stany Zjednoczone Park City Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Stany Zjednoczone Kim Stacey Niemcy Sabine Wehr-Hasler
34. 5 marca 2000 Stany Zjednoczone Park City Gigant Włochy Margherita Parini Francja Julie Pomagalski Niemcy Heidi Renoth
35. 10 marca 2000 Włochy San Candido PSL Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Szwecja Sara Fischer Polska Jagna Marczułajtis
36. 11 marca 2000 Włochy San Candido Halfpipe Stany Zjednoczone Kim Stacey Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Niemcy Sabine Wehr-Hasler
37. 12 marca 2000 Włochy San Candido Snowcross Austria Claudia Riegler Austria Manuela Riegler Włochy Carmen Ranigler
38. 16 marca 2000 Włochy Livigno PSL Francja Karine Ruby Szwecja Sara Fischer Francja Isabelle Blanc
39. 17 marca 2000 Włochy Livigno Snowcross Francja Karine Ruby Niemcy Sandra Farmand Francja Emmanuelle Duboc
40. 18 marca 2000 Włochy Livigno Gigant Szwecja Sara Fischer Francja Isabelle Blanc Francja Karine Ruby
41. 18 marca 2000 Włochy Livigno Halfpipe Niemcy Sabine Wehr-Hasler Japonia Michiyo Hashimoto Szwecja Anna Hellman

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Manuela Riegler 1168
2. Francja Isabelle Blanc 1076
3. Włochy Margherita Parini 1037
4. Francja Karine Ruby 1002
5. Niemcy Sandra Farmand 939
6. Włochy Carmen Ranigler 854
7. Austria Ursula Fingerlos 829
8. Francja Julie Pomagalski 815
9. Stany Zjednoczone Rosey Fletcher 810
10. Niemcy Heidi Renoth 758
. . .
53. Polska Jagna Marczułajtis 150
69. Polska Małgorzata Kukucz 72
85. Polska Blanka Isielonis 48
91. Polska Paulina Ligocka 45
112. Polska Katarzyna Lewieniec 28
140. Polska Kamila Gronner 14
161. Polska Izabela Pająk 10
168. Polska Anna Koziel 9
189. Polska Klaudyna Mikołajczyk 5
211. Polska Anna Łuckoś 2
227. Polska Jolanta Sitarz 1
GIGANT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Włochy Margherita Parini 4610
2. Francja Karine Ruby 3600
3. Austria Manuela Riegler 3570
4. Szwecja Åsa Windahl 3450
5. Stany Zjednoczone Sondra van Ert 3106
6. Francja Isabelle Blanc 2880
7. Stany Zjednoczone Rosey Fletcher 2680
8. Niemcy Heidi Renoth 2560
9. Niemcy Sandra Farmand 2500
10. Francja Julie Pomagalski 2390
. . .
53. Polska Jagna Marczułajtis 150
69. Polska Małgorzata Kukucz 72
85. Polska Blanka Isielonis 48
91. Polska Paulina Ligocka 45
112. Polska Katarzyna Lewieniec 28
140. Polska Kamila Gronner 14
161. Polska Izabela Pająk 10
168. Polska Anna Koziel 9
189. Polska Klaudyna Mikołajczyk 5
211. Polska Anna Łuckoś 2
227. Polska Jolanta Sitarz 1
GIGANT RÓWNOLEGŁY
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Isabelle Blanc 6650
2. Austria Manuela Riegler 6160
3. Francja Karine Ruby 4880
4. Stany Zjednoczone Rosey Fletcher 4270
5. Szwecja Sara Fischer 4030
6. Niemcy Heidi Renoth 3920
7. Włochy Margherita Parini 3780
7. Austria Claudia Riegler 3780
9. Niemcy Sandra Farmand 3560
10. Austria Ursula Fingerlos 3500
. . .
23. Polska Jagna Marczułajtis 1018
49. Polska Małgorzata Kukucz 100
53. Polska Blanka Isielonis 78
77. Polska Anna Łuckoś 23
92. Polska Jolanta Sitarz 11
PAR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Isabelle Blanc 6650
2. Austria Manuela Riegler 6160
3. Francja Karine Ruby 4880
4. Stany Zjednoczone Rosey Fletcher 4270
5. Szwecja Sara Fischer 4030
6. Niemcy Heidi Renoth 3920
7. Włochy Margherita Parini 3780
7. Austria Claudia Riegler 3780
9. Niemcy Sandra Farmand 3560
10. Austria Ursula Fingerlos 3500
. . .
23. Polska Jagna Marczułajtis 1018
49. Polska Małgorzata Kukucz 100
53. Polska Blanka Isielonis 78
77. Polska Anna Łuckoś 23
92. Polska Jolanta Sitarz 11
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Sandra Farmand 5240
2. Włochy Carmen Ranigler 5220
3. Austria Manuela Riegler 4970
4. Francja Marie Laissus 4670
5. Austria Ursula Fingerlos 4310
6. Francja Julie Pomagalski 4260
7. Francja Karine Ruby 2850
8. Austria Claudia Riegler 2800
9. Francja Aurélie Tible 2780
10. Włochy Alessandra Pescosta 2610
. . .
28. Polska Małgorzata Kukucz 500
31. Polska Jagna Marczułajtis 430
31. Polska Blanka Isielonis 365
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Sabine Wehr-Hasler 7650
2. Stany Zjednoczone Tricia Byrnes 6540
3. Szwecja Anna Hellman 6470
4. Szwecja Anna Olofsson 3840
5. Włochy Alessandra Pescosta 3700
6. Japonia Michiyo Hashimoto 3560
7. Wielka Brytania Melanie Leando 3510
8. Stany Zjednoczone Kim Stacey 3500
9. Japonia Yuri Yoshikawa 3180
10. Szwecja Sophia Bergdahl 3000
. . .
32. Polska Paulina Ligocka 500
44. Polska Katarzyna Lewieniec 308
55. Polska Małgorzata Kukucz 180
58 Polska Kamila Gronner 150
66. Polska Izabela Pająk 110
70. Polska Anna Koziel 100
81. Polska Klaudyna Mikołajczyk 60

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]