Puchar Świata w snowboardzie 2000/2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w snowboardzie
Snowboarding pictogram.svg
1999/20002000/20012001/2002
Mężczyźni
Generalna Kanada Jasey-Jay Anderson
Gigant Włochy Walter Feichter
Slalom równoległy Francja Mathieu Bozzetto
Snowcross Szwecja Pontus Ståhlkloo
Halfpipe Szwecja Magnus Sterner
Kobiety
Generalna Francja Karine Ruby
Gigant Włochy Carmen Ranigler
Slalom równoległy Francja Karine Ruby
Snowcross Francja Karine Ruby
Halfpipe Niemcy Sabine Wehr-Hasler

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 2000/2001 to 7. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się 17 listopada 2000 roku we francuskim Tignes. Ostatnie zawody sezonu odbyły się natomiast 17 marca 2001 w fińskim Ruka. Zawody rozgrywano w czterech konkurencjach: gigant, slalom równoległy, snowcross i halfpipe. Rozgrywano także gigant równoległy, ale nie prowadzono dla niego odrębnej klasyfikacji. Zrezygnowano z klasyfikacji PAR (łączna klasyfikacja slalomu równoległego i giganta równoległego).

Puchar Świata rozegrany został w 9 krajach i 15 miastach na 3 kontynentach. Najwięcej konkursów (7) rozegranych zostało w Austrii.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

  • slalom równoległy (PSL)
  • gigant równoległy (PGS)
  • snowcross
  • gigant
  • halfpipe

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 17 listopada 2000 Francja Tignes Snowcross Finlandia Joni Vastamäki Szwecja Pontus Ståhlkloo Austria Alexander Maier
2. 18 listopada 2000 Francja Tignes Halfpipe Szwajcaria Gian Simmen Japonia Kentaro Miyawaki Szwecja Stefan Karlsson
3. 19 listopada 2000 Francja Tignes Gigant Włochy Walter Feichter Austria Stefan Kaltschütz Szwecja Daniel Biveson
4. 1 grudnia 2000 Austria Ischgl[1] PSL Francja Mathieu Bozzetto Słowenia Dejan Košir Francja Nicolas Huet
5. 2 grudnia 2000 Austria Ischgl[2] PGS Francja Nicolas Huet Austria Werner Ebenbauer Austria Dieter Krassnig
6. 3 grudnia 2000 Austria Ischgl[3] PGS Słowenia Dejan Košir Francja Nicolas Huet Kanada Jasey-Jay Anderson
7. 8 grudnia 2000 Kanada Whistler Snowcross Szwecja Pontus Ståhlkloo Kanada Jasey-Jay Anderson Niemcy Sven Unger
8. 10 grudnia 2000 Kanada Whistler Halfpipe Szwecja Magnus Sterner Japonia Daisuke Murakami Japonia Takaharu Nakai
9. 11 grudnia 2000 Kanada Whistler Gigant Austria Dieter Krassnig Kanada Jasey-Jay Anderson Szwecja Richard Richardsson
10. 16 grudnia 2000 Kanada Mont-Sainte-Anne Gigant Kanada Jasey-Jay Anderson Włochy Walter Feichter Stany Zjednoczone Chris Klug
11. 17 grudnia 2000 Kanada Mont-Sainte-Anne Halfpipe Kanada Trevor Andrew Kanada Brett Carpentier Finlandia Tuomo Ojala
12. 5 stycznia 2001 Austria Kreischberg Snowcross Szwecja Pontus Ståhlkloo Niemcy Markus Ebner Austria Werner Ebenbauer
13. 6 stycznia 2001 Austria Kreischberg Snowcross Szwecja Pontus Ståhlkloo Austria Alexander Koller Niemcy Michael Layer
14. 7 stycznia 2001 Austria Kreischberg PSL Francja Mathieu Bozzetto Austria Dieter Krassnig Niemcy Markus Ebner
15. 10 stycznia 2001 Szwajcaria Gstaad Gigant Austria Stefan Kaltschütz Szwecja Stephen Copp Szwecja Daniel Biveson
16. 10 stycznia 2001 Szwajcaria Gstaad[4] PGS Słowenia Dejan Košir Kanada Jasey-Jay Anderson Francja Nicolas Huet
17. 11 stycznia 2001 Szwajcaria Gstaad Halfpipe Zawody Odwołane
18. 13 stycznia 2001 Francja Morzine[5] Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Włochy Simone Malusà Szwajcaria Guillaume Nantermod
19. 14 stycznia 2001 Francja Morzine Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Austria Lukas Grüner Szwecja Jonas Aspman
20. 17 stycznia 2001 Włochy Kronplatz PGS Stany Zjednoczone Chris Klug Szwajcaria Gilles Jaquet Szwajcaria Ueli Kestenholz
21. 18 stycznia 2001 Włochy Kronplatz Halfpipe Norwegia Espen Arvesen Norwegia Daniel Franck Szwecja Magnus Sterner
22. 19 stycznia 2001 Włochy Kronplatz Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Francja Guillaume Sachot Australia Zeke Steggall
2228 stycznia 2001 Włochy Madonna di Campiglio 4. Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 2001
23. 31 stycznia 2001 Austria Badgastein[6] PSL Niemcy Markus Ebner Austria Felix Stadler Francja Mathieu Bozzetto
24. 3 lutego 2001 Niemcy Monachium PSL Francja Mathieu Chiquet Niemcy Mathias Behounek Francja Mathieu Bozzetto
25. 8 lutego 2001 Niemcy Berchtesgaden[7] Halfpipe Finlandia Markku Koski Włochy Giacomo Kratter Norwegia Jon Odden
26. 9 lutego 2001 Niemcy Berchtesgaden PSL Francja Mathieu Bozzetto Austria Dieter Krassnig Stany Zjednoczone Roland Fischnaller
27. 10 lutego 2001 Niemcy Berchtesgaden Halfpipe Niemcy Jan Michaelis Kanada Brett Carpentier Szwecja Stefan Karlsson
28. 11 lutego 2001 Niemcy Berchtesgaden PGS Szwecja Richard Richardsson Austria Alexander Maier Francja Mathieu Bozzetto
29. 16 lutego 2001 Japonia Sapporo Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Szwecja Magnus Sterner Australia John Fletcher
30. 17 lutego 2001 Japonia Sapporo PGS Kanada Jasey-Jay Anderson Szwecja Daniel Biveson Stany Zjednoczone Chris Klug
31. 18 lutego 2001 Japonia Sapporo Halfpipe Finlandia Heikki Sorsa Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Szwecja Markus Jonsson
32. 24 lutego 2001 Japonia Asahikawa PGS Francja Christophe Segura Stany Zjednoczone Chris Klug Kanada Jasey-Jay Anderson
33. 25 lutego 2001 Japonia Asahikawa Halfpipe Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Szwecja Magnus Sterner Szwecja Markus Jonsson
34. 1 marca 2001 Stany Zjednoczone Park City Halfpipe Finlandia Heikki Sorsa Kanada Guillaume Morisset Szwecja Stefan Karlsson
35. 4 marca 2001 Stany Zjednoczone Park City PGS Austria Alexander Maier Szwajcaria Gilles Jaquet Austria Stefan Kaltschütz
36. 14 marca 2001 Finlandia Ruka Gigant Zawody Odwołane
37. 14 marca 2001 Finlandia Ruka PGS Francja Nicolas Huet Szwecja Richard Richardsson Francja Mathieu Bozzetto
38. 15 marca 2001 Finlandia Ruka PSL Austria Alexander Maier Francja Charlie Cosnier Austria Harald Walder
39. 16 marca 2001 Finlandia Ruka Halfpipe Szwecja Markus Jonsson Szwecja Magnus Sterner Japonia Takaharu Nakai
40. 17 marca 2001 Finlandia Ruka Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Szwecja Pontus Ståhlkloo Francja Thomas Bourgault

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Jasey-Jay Anderson 1208
2. Włochy Walter Feichter 892
3. Francja Nicolas Huet 794
4. Austria Stefan Kaltschütz 780
5. Francja Mathieu Bozzetto 776
6. Szwecja Richard Richardsson 738
7. Austria Dieter Krassnig 721
8. Austria Alexander Maier 710
9. Szwecja Pontus Ståhlkloo 704
10. Niemcy Markus Ebner 696
. . .
68. Polska Marek Sąsiadek 119
NSK Polska Łukasz Starowicz -
NSK Polska Piotr Starowicz -
NSK Polska Mateusz Ligocki -
NSK Polska Marcin Sitarz -
NSK Polska Wojciech Pająk -
NSK Polska Andrzej Kaim -
GIGANT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Walter Feichter 2570
2. Austria Stefan Kaltschütz 2096
3. Kanada Jasey-Jay Anderson 1930
4. Austria Dieter Krassnig 1530
5. Szwecja Daniel Biveson 1400
6. Słowenia Tomaž Knafelj 1330
7. Szwecja Stephen Copp 1250
8. Austria Alexander Maier 1246
9. Stany Zjednoczone Chris Klug 1240
10. Francja Nicolas Huet 1100
. . .
54. Polska Łukasz Starowicz 30
66. Polska Mateusz Ligocki 15
SLALOM RÓWNOLEGŁY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Mathieu Bozzetto 6785
2. Francja Nicolas Huet 6750
3. Szwecja Richard Richardsson 6510
4. Słowenia Dejan Košir 5650
5. Niemcy Markus Ebner 5020
6. Austria Alexander Maier 4478
7. Austria Dieter Krassnig 4396
8. Austria Werner Ebenbauer 4310
9. Kanada Jasey-Jay Anderson 4290
10. Austria Felix Stadler 4000
. . .
69. Polska Łukasz Starowicz 89
81. Polska Marcin Sitarz 36
99. Polska Andrzej Kaim 12
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Pontus Ståhlkloo 4830
2. Kanada Jasey-Jay Anderson 4800
3. Austria Alexander Maier 2520
4. Niemcy Markus Ebner 2480
5. Francja Guillaume Sachot 2390
5. Australia Zeke Steggall 2390
7. Szwajcaria Guillaume Nantermod 2250
8. Szwecja Jonas Aspman 2120
8. Finlandia Joni Vastamäki 2120
10. Francja Thomas Bourgault 1766
. . .
55. Polska Mateusz Ligocki 159
71. Polska Łukasz Starowicz 65
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Magnus Sterner 4685
2. Szwecja Stefan Karlsson 3662
3. Niemcy Jan Michaelis 3620
4. Szwecja Markus Jonsson 2955
5. Finlandia Heikki Sorsa 2609
6. Szwecja Daniel Nordin 2227
7. Kanada Brett Carpentier 2184
8. Stany Zjednoczone Tommy Czeschin 2068
9. Japonia Daisuke Murakami 1976
10. Francja Sébastien Vassoney 1812
. . .
21. Polska Marek Sąsiadek 1068
64. Polska Piotr Starowicz 327
87. Polska Wojciech Pająk 112
93. Polska Mateusz Ligocki 59

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 17 listopada 2000 Francja Tignes Snowcross Francja Karine Ruby Niemcy Sandra Farmand Austria Manuela Riegler
2. 18 listopada 2000 Francja Tignes Halfpipe Norwegia Stine Brun Kjeldås Finlandia Minna Hesso Francja Doriane Vidal
3. 19 listopada 2000 Francja Tignes Gigant Włochy Carmen Ranigler Włochy Marion Posch Niemcy Heidi Renoth
4. 1 grudnia 2000 Austria Ischgl[1] PSL Francja Karine Ruby Szwecja Sara Fischer Włochy Marion Posch
5. 2 grudnia 2000 Austria Ischgl[2] PGS Włochy Lidia Trettel Włochy Carmen Ranigler Francja Karine Ruby
6. 3 grudnia 2000 Austria Ischgl[3] PGS Francja Karine Ruby Francja Isabelle Blanc Włochy Margherita Parini
7. 8 grudnia 2000 Kanada Whistler Snowcross Niemcy Sandra Farmand Austria Ursula Fingerlos Francja Marie Laissus
8. 10 grudnia 2000 Kanada Whistler Halfpipe Norwegia Stine Brun Kjeldås Japonia Michiyo Hashimoto Japonia Nagako Mori
9. 11 grudnia 2000 Kanada Whistler Gigant Francja Karine Ruby Włochy Margherita Parini Stany Zjednoczone Rosey Fletcher
10. 16 grudnia 2000 Kanada Mont-Sainte-Anne Gigant Francja Karine Ruby Stany Zjednoczone Sondra van Ert Stany Zjednoczone Rosey Fletcher
11. 17 grudnia 2000 Kanada Mont-Sainte-Anne Halfpipe Norwegia Stine Brun Kjeldås Japonia Michiyo Hashimoto Japonia Yoko Miyake
12. 5 stycznia 2001 Austria Kreischberg Snowcross Niemcy Sandra Farmand Francja Emmanuelle Duboc Francja Karine Ruby
13. 6 stycznia 2001 Austria Kreischberg Snowcross Francja Karine Ruby Austria Manuela Riegler Austria Ursula Fingerlos
14. 7 stycznia 2001 Austria Kreischberg PSL Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Słowacja Jana Šedová Szwecja Sara Fischer
15. 10 stycznia 2001 Szwajcaria Gstaad Gigant Włochy Marion Posch Francja Nathalie Desmares Stany Zjednoczone Sondra van Ert
16. 10 stycznia 2001 Szwajcaria Gstaad[4] PGS Francja Karine Ruby Austria Nina Schlegel Niemcy Heidi Renoth
17. 11 stycznia 2001 Szwajcaria Gstaad Halfpipe Zawody Odwołane
18. 13 stycznia 2001 Francja Morzine[5] Snowcross Francja Karine Ruby Austria Ursula Fingerlos Niemcy Sandra Farmand
19. 14 stycznia 2001 Francja Morzine Snowcross Francja Karine Ruby Francja Julie Pomagalski Rosja Marija Tichwinska
20. 17 stycznia 2001 Włochy Kronplatz PGS Włochy Marion Posch Włochy Carmen Ranigler Włochy Lidia Trettel
21. 18 stycznia 2001 Włochy Kronplatz Halfpipe Stany Zjednoczone Tricia Byrnes Kanada Natasza Zurek Stany Zjednoczone Kelly Clark
22. 19 stycznia 2001 Włochy Kronplatz Snowcross Kanada Maëlle Ricker Niemcy Sandra Farmand Francja Marie Laissus
2228 stycznia 2001 Włochy Madonna di Campiglio 4. Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 2001
23. 31 stycznia 2001 Austria Badgastein[6] PSL Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Austria Nina Schlegel Francja Isabelle Blanc
24. 3 lutego 2001 Niemcy Monachium PSL Włochy Carmen Ranigler Francja Karine Ruby Stany Zjednoczone Rosey Fletcher
25. 8 lutego 2001 Niemcy Berchtesgaden[7] Halfpipe Niemcy Sabine Wehr-Hasler Włochy Alessandra Pescosta Japonia Yuri Yoshikawa
26. 9 lutego 2001 Niemcy Berchtesgaden PSL Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Austria Doris Günther Włochy Marion Posch
27. 10 lutego 2001 Niemcy Berchtesgaden Halfpipe Niemcy Sabine Wehr-Hasler Wielka Brytania Lesley McKenna Finlandia Satu Järvelä
28. 11 lutego 2001 Niemcy Berchtesgaden PGS Włochy Carmen Ranigler Szwecja Sara Fischer Włochy Margherita Parini
29. 16 lutego 2001 Japonia Sapporo Snowcross Nowa Zelandia Juliane Bray Austria Doris Günther Francja Nathalie Desmares
30. 17 lutego 2001 Japonia Sapporo PGS Szwajcaria Stefanie von Siebenthal Włochy Margherita Parini Włochy Carmen Ranigler
31. 18 lutego 2001 Japonia Sapporo Halfpipe Stany Zjednoczone Kelly Clark Wielka Brytania Lesley McKenna Francja Doriane Vidal
32. 24 lutego 2001 Japonia Asahikawa PGS Francja Julie Pomagalski Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Włochy Marion Posch
33. 25 lutego 2001 Japonia Asahikawa Halfpipe Stany Zjednoczone Gretchen Bleiler Francja Doriane Vidal Stany Zjednoczone Kelly Clark
34. 1 marca 2001 Stany Zjednoczone Park City Halfpipe Kanada Natasza Zurek Norwegia Stine Brun Kjeldås Stany Zjednoczone Shannon Dunn
35. 4 marca 2001 Stany Zjednoczone Park City PGS Szwajcaria Stefanie von Siebenthal Francja Karine Ruby Szwajcaria Milena Meisser
36. 14 marca 2001 Finlandia Ruka Gigant Zawody Odwołane
37. 14 marca 2001 Finlandia Ruka PGS Włochy Carmen Ranigler Finlandia Anna Kaltiainen Austria Manuela Riegler
38. 15 marca 2001 Finlandia Ruka PSL Włochy Carmen Ranigler Austria Maria Kirchgasser-Pichler Włochy Margherita Parini
39. 16 marca 2001 Finlandia Ruka Halfpipe Szwajcaria Fabienne Reuteler Norwegia Kjersti Buaas Szwecja Anna Hellman
40. 17 marca 2001 Finlandia Ruka Snowcross Austria Claudia Riegler Austria Manuela Riegler Austria Doris Günther

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 1370
2. Włochy Carmen Ranigler 1147
3. Stany Zjednoczone Rosey Fletcher 980
4. Włochy Marion Posch 973
5. Niemcy Sandra Farmand 918
6. Włochy Margherita Parini 858
7. Austria Manuela Riegler 709
8. Francja Isabelle Blanc 699
9. Stany Zjednoczone Sondra van Ert 677
10. Francja Nathalie Desmares 668
. . .
83. Polska Paulina Ligocka 80
85. Polska Jagna Marczułajtis 79
97. Polska Małgorzata Kukucz 51
NSK Polska Blanka Isielonis -
NSK Polska Katarzyna Lewieniec -
GIGANT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 2480
2. Włochy Marion Posch 2460
3. Stany Zjednoczone Sondra van Ert 2160
4. Włochy Margherita Parini 1880
5. Włochy Carmen Ranigler 1866
6. Stany Zjednoczone Rosey Fletcher 1600
7. Francja Nathalie Desmares 1550
8. Włochy Dagmar Mair u. d. Eggen 1330
9. Niemcy Heidi Renoth 1290
10. Francja Isabelle Blanc 1180
. . .
36. Polska Jagna Marczułajtis 126
44. Polska Małgorzata Kukucz 68
48. Polska Blanka Isielonis 44
SLALOM RÓWNOLEGŁY
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Włochy Carmen Ranigler 8850
2. Francja Karine Ruby 7970
3. Stany Zjednoczone Rosey Fletcher 7540
4. Włochy Margherita Parini 5050
4. Francja Isabelle Blanc 5050
6. Szwecja Sara Fischer 4840
7. Włochy Marion Posch 4650
8. Austria Nina Schlegel 4190
9. Włochy Lidia Trettel 4082
10. Niemcy Heidi Renoth 3670
. . .
39. Polska Jagna Marczułajtis 616
59. Polska Blanka Isielonis 136
67. Polska Małgorzata Kukucz 74
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 6000
2. Niemcy Sandra Farmand 5460
3. Francja Marie Laissus 3950
4. Austria Manuela Riegler 3920
5. Austria Ursula Fingerlos 3420
6. Włochy Carmen Ranigler 3210
7. Austria Doris Günther 2590
8. Austria Claudia Riegler 2540
9. Rosja Marija Tichwinska 2280
10. Francja Nathalie Desmares 2240
. . .
38. Polska Małgorzata Kukucz 270
44. Polska Blanka Isielonis 180
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Sabine Wehr-Hasler 4650
2. Norwegia Stine Brun Kjeldås 3800
3. Wielka Brytania Lesley McKenna 3610
4. Japonia Michiyo Hashimoto 2613
5. Japonia Yoko Miyake 2604
6. Szwecja Anna Olofsson 2480
7. Szwecja Anna Hellman 2460
8. Francja Doriane Vidal 2367
9. Szwajcaria Fabienne Reuteler 2260
10. Stany Zjednoczone Kelly Clark 2216
. . .
35. Polska Paulina Ligocka 722
65. Polska Katarzyna Lewieniec 146

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Zawody te zastąpiły odwołany konkurs w Zell am See zaplanowany na 25 listopada 2000
  2. a b Zawody te zastąpiły odwołany konkurs w Zell am See zaplanowany na 26 listopada 2000
  3. a b Zawody te zastąpiły odwołany konkurs w Tandådalen zaplanowany na 2 grudnia 2000
  4. a b Zawody te zastąpiły odwołany konkurs w Morzine zaplanowany na 14 stycznia 2001
  5. a b Zawody te zastąpiły odwołany konkurs w Zell am See zaplanowany na 24 listopada 2000
  6. a b Zawody te zastąpiły odwołany konkurs w Tandådalen zaplanowany na 1 grudnia 2000
  7. a b Zawody te zastąpiły odwołany konkurs w Tandådalen zaplanowany na 3 grudnia 2000