Puchar Świata w snowboardzie 2002/2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w snowboardzie
Snowboarding pictogram.svg
2001/2002 - 2002/20032003/2004
Mężczyźni
Generalna Kanada Jasey-Jay Anderson
PAR Francja Mathieu Bozzetto
Snowcross Francja Xavier de Le Rue
Halfpipe Niemcy Xaver Hoffmann
Big Air Finlandia Jukka Erätuli
Kobiety
Generalna Francja Karine Ruby
PAR Szwajcaria Ursula Bruhin
Snowcross Francja Karine Ruby
Halfpipe Szwajcaria Manuela Pesko

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 2002/2003 to 9. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się 12 września 2002 roku w chilijskim Valle Nevado. Ostatnie zawody sezonu odbyły się natomiast 16 marca 2003 roku w szwajcarskiej miejscowości Arosa. Zawody rozgrywano w pięciu konkurencjach: slalom równoległy, gigant równoległy, snowcross, halfpipe i big air (tylko mężczyźni). Zrezygnowano z rozgrywania giganta, zlikwidowano osobne klasyfikacje dla konkurencji na rzecz jednej wspólnej (PAR).

Puchar Świata rozegrany został w 11 krajach i 13 miastach na 4 kontynentach. Najwięcej konkursów rozegranych zostało w Austrii i Kanadzie (6 dla mężczyzn i 5 dla kobiet).

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

  • slalom równoległy (PSL)
  • gigant równoległy (PGS)
  • snowcross
  • halfpipe
  • big air

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 12 września 2002 Chile Valle Nevado Snowcross Kanada Drew Neilson Francja Xavier de Le Rue Szwecja Jonte Grundelius
2. 13 września 2002 Chile Valle Nevado Halfpipe Stany Zjednoczone Andy Finch Niemcy Jan Michaelis Finlandia Antti Autti
3. 15 września 2002 Chile Valle Nevado PGS Austria Lukas Grüner Kanada Mark Fawcett Stany Zjednoczone Chris Klug
4. 26 października 2002 Niemcy Berlin Big Air Szwecja Björn Lindgren Rosja Dmitrij Fiesienko Finlandia Antti Autti
5. 29 października 2002 Austria Sölden PGS Francja Mathieu Bozzetto Austria Felix Stadler Austria Alexander Maier
6. 30 października 2002 Austria Sölden PSL Francja Mathieu Bozzetto Szwajcaria Philipp Schoch Austria Harald Walder
7. 1 grudnia 2002 Szwajcaria Laax Halfpipe Szwajcaria Therry Brunner Niemcy Xaver Hoffmann Szwecja Magnus Sterner
8. 6 grudnia 2002 Szwecja Tandådalen PGS Słowenia Dejan Košir Austria Siegfried Grabner Kanada Jasey-Jay Anderson
9. 6 grudnia 2002 Szwecja Tandådalen PSL Niemcy Markus Ebner Francja Mathieu Bozzetto Szwecja Daniel Biveson
10. 7 grudnia 2002 Szwecja Tandådalen Halfpipe Szwecja Magnus Sterner Szwecja John Lönqvist Norwegia Halvor Lunn
11. 7 grudnia 2002 Szwecja Tandådalen Big Air Szwecja Andreas Jakobsson Norwegia Erik Haugo Finlandia Sami Tuoriniemi
12. 18 grudnia 2002 Kanada Whistler[1] PSL Francja Mathieu Bozzetto Austria Michael Dabringer Austria Felix Stadler
13. 19 grudnia 2002 Kanada Whistler Halfpipe Japonia Domu Narita Niemcy Xaver Hoffmann Niemcy Vinzenz Lüps
14. 20 grudnia 2002 Kanada Stoneham PGS Francja Mathieu Bozzetto Kanada Jasey-Jay Anderson Szwajcaria Gilles Jaquet
15. 20 grudnia 2002 Kanada Stoneham PGS Szwajcaria Philipp Schoch Szwajcaria Gilles Jaquet Kanada Jasey-Jay Anderson
16. 21 grudnia 2002 Kanada Stoneham[2] Big Air Finlandia Risto Mattila Finlandia Sami Tuoriniemi Niemcy Vinzenz Lüps
17. 21 grudnia 2002 Kanada Stoneham Halfpipe Niemcy Vinzenz Lüps Szwecja Magnus Sterner Kanada Justin Lamoureux
18. 3 stycznia 2003 Austria Salzburg Big Air Finlandia Jukka Erätuli Austria Florian Mausser Finlandia Sami Tuoriniemi
19. 5 stycznia 2003 Austria Badgastein PSL Francja Mathieu Bozzetto Szwajcaria Philipp Schoch Szwajcaria Urs Eiselin
13 - 19 stycznia 2003 Austria Kreischberg 5. Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 2003
20. 25 stycznia 2003 Niemcy Berchtesgaden Snowcross Francja Xavier de Le Rue Włochy Francesco Sandrini Kanada Tom Velisek
21. 26 stycznia 2003 Niemcy Berchtesgaden[3] Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Francja Mickael David Francja Xavier de Le Rue
22. 29 stycznia 2003 Włochy San Candido Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Włochy Simone Malusa Francja Mickael David
23. 1 lutego 2003 Niemcy Monachium Big Air Finlandia Jukka Erätuli Finlandia Sami Tuoriniemi Finlandia Jaakko Ruha
24. 4 lutego 2003 Austria Badgastein[4] Snowcross Francja Xavier de Le Rue Austria Lukas Grüner Austria Mario Fuchs
25. 5 lutego 2003 Austria Badgastein Snowcross Francja Xavier de Le Rue Francja Mickael David Francja Sylvain Duclos
26. 8 lutego 2003 Słowenia Maribor PGS Francja Nicolas Huet Austria Siegfried Grabner Szwajcaria Gilles Jaquet
27. 9 lutego 2003 Słowenia Maribor PSL Francja Nicolas Huet Austria Siegfried Grabner Francja Mathieu Bozzetto
28. 14 lutego 2003 Włochy Turyn Big Air Finlandia Sami Tuoriniemi Finlandia Jukka Erätuli Finlandia Jaakko Ruha
29. 28 lutego 2003 Japonia Sapporo Halfpipe Szwecja Magnus Sterner Stany Zjednoczone Tommy Czeschin Japonia Domu Narita
30. 1 marca 2003 Japonia Sapporo PGS Francja Mathieu Bozzetto Słowenia Dejan Košir Kanada Jasey-Jay Anderson
31. 1 marca 2003 Japonia Sapporo PSL Francja Mathieu Bozzetto Szwecja Daniel Biveson Austria Felix Stadler
32. 2 marca 2003 Japonia Sapporo Halfpipe Niemcy Xaver Hoffmann Finlandia Antti Autti Stany Zjednoczone Tommy Czeschin
33. 7 marca 2003 Francja Serre Chevalier PGS Szwajcaria Simon Schoch Niemcy Markus Ebner Francja Mathieu Bozzetto
34. 8 marca 2003 Francja Serre Chevalier Halfpipe Niemcy Xaver Hoffmann Francja Gary Zebrowski Kanada Crispin Lipscomb
35. 9 marca 2003 Francja Serre Chevalier[5] PSL Szwecja Daniel Biveson Austria Michael Dabringer Francja Mathieu Bozzetto
36. 13 marca 2003 Szwajcaria Arosa Halfpipe Szwajcaria Sergio Berger Niemcy Xaver Hoffmann Francja Gary Zebrowski
37. 14 marca 2003 Szwajcaria Arosa PGS Kanada Jasey-Jay Anderson Francja Mathieu Bozzetto Słowenia Dejan Košir
38. 15 marca 2003 Szwajcaria Arosa Big Air Finlandia Jukka Erätuli Austria Florian Mausser Szwecja Micael Lundmark
39. 16 marca 2003 Szwajcaria Arosa Snowcross Kanada Drew Neilson Francja Xavier de Le Rue Szwajcaria Marco Huser

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Jasey-Jay Anderson 814
2. Niemcy Markus Ebner 588
3. Austria Lukas Grüner 411
4. Austria Felix Stadler 406
5. Austria Alexander Maier 357
6. Francja Nicolas Huet 325
7. Polska Mateusz Ligocki 308
8. Stany Zjednoczone Seth Wescott 226
9. Austria Michael Dabringer 213
10. Austria Alexander Koller 186
11. Polska Bartłomiej Mróz 180
. . .
NSK Polska Wojciech Pająk -
NSK Polska Rafał S.-Malczewski -
NSK Polska Marek Sąsiadek -
NSK Polska Michał Ligocki -
PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Mathieu Bozzetto 11050
2. Słowenia Dejan Košir 6370
3. Niemcy Markus Ebner 5880
4. Szwajcaria Gilles Jaquet 5530
5. Szwajcaria Philipp Schoch 5490
6. Kanada Jasey-Jay Anderson 5410
7. Austria Felix Stadler 5270
8. Szwecja Daniel Biveson 4900
9. Francja Nicolas Huet 4860
10. Austria Siegfried Grabner 4380
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Xavier de Le Rue 5200
2. Kanada Jasey-Jay Anderson 3330
3. Francja Mickael David 2960
4. Kanada Drew Neilson 2740
5. Francja Sylvain Duclos 2440
6. Włochy Simone Malusa 1816
7. Francja Guillaume Sachot 1810
8. Włochy Francesco Sandrini 1758
9. Niemcy Markus Ebner 1500
10. Austria Lukas Grüner 1310
. . .
32. Polska Mateusz Ligocki 539
80. Polska Rafał S.-Malczewski 36
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Xaver Hoffmann 5660
2. Szwecja Magnus Sterner 4400
3. Japonia Domu Narita 2560
4. Francja Gary Zebrowski 2260
5. Niemcy Vinzenz Lüps 1890
6. Finlandia Risto Mattila 1820
7. Finlandia Antti Autti 1720
8. Kanada Crispin Lipscomb 1700
9. Niemcy Jan Michaelis 1590
10. Szwecja John Lönqvist 1525
. . .
15. Polska Mateusz Ligocki 1390
35. Polska Michał Ligocki 544
62. Polska Marek Sąsiadek 220
80. Polska Rafał S.-Malczewski 36
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Finlandia Jukka Erätuli 4260
2. Finlandia Sami Tuoriniemi 4056
3. Austria Florian Mausser 2478
4. Finlandia Jaakko Ruha 2410
5. Finlandia Antti Autti 2000
6. Szwecja Simon Ax 1950
7. Finlandia Juho Manninen 1930
8. Finlandia Risto Mattila 1844
9. Finlandia Aleksi Vanninen 1818
10. Polska Mateusz Ligocki 1620
. . .
72. Polska Wojciech Pająk 110
87. Polska Marek Sąsiadek 57
95. Polska Michał Ligocki 36

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 12 września 2002 Chile Valle Nevado Snowcross Austria Ursula Fingerlos Francja Déborah Anthonioz Francja Marie Laissus
2. 13 września 2002 Chile Valle Nevado Halfpipe Kanada Maëlle Ricker Stany Zjednoczone Gretchen Bleiler Stany Zjednoczone Kelly Clark
3. 15 września 2002 Chile Valle Nevado PGS Holandia Nicolien Sauerbreij Szwajcaria Ursula Bruhin Stany Zjednoczone Lisa Kosglow
4. 29 października 2002 Austria Sölden PGS Francja Isabelle Blanc Stany Zjednoczone Stacia Hookom Szwajcaria Ursula Bruhin
5. 30 października 2002 Austria Sölden PSL Szwajcaria Ursula Bruhin Holandia Nicolien Sauerbreij Austria Claudia Riegler
6. 1 grudnia 2002 Szwajcaria Laax Halfpipe Japonia Sōko Yamaoka Szwajcaria Manuela Pesko Szwajcaria Fabienne Reuteler
7. 6 grudnia 2002 Szwecja Tandådalen PGS Szwecja Sara Fischer Szwajcaria Ursula Bruhin Szwajcaria Daniela Meuli
8. 6 grudnia 2002 Szwecja Tandådalen PSL Stany Zjednoczone Rosey Fletcher Szwajcaria Ursula Bruhin Austria Manuela Riegler
9. 7 grudnia 2002 Szwecja Tandådalen Halfpipe Norwegia Kjersti Buaas Norwegia Stine Brun Kjeldås Niemcy Silvia Mittermüller
10. 17 grudnia 2002 Kanada Whistler Halfpipe Szwajcaria Manuela Pesko Kanada Lori Glazier Kanada Mercedes Nicoll
11. 18 grudnia 2002 Kanada Whistler[6] PSL Austria Maria Kirchgasser-Pichler Austria Heidi Krings Austria Heidi Neururer
12. 20 grudnia 2002 Kanada Stoneham[7] PGS Szwecja Sara Fischer Szwecja Aprilia Hägglöf Austria Heidi Neururer
13. 21 grudnia 2002 Kanada Stoneham PGS Szwajcaria Ursula Bruhin Szwajcaria Daniela Meuli Włochy Marion Posch
14. 21 grudnia 2002 Kanada Stoneham Halfpipe Finlandia Heidi Kurkinen Szwajcaria Manuela Pesko Szwajcaria Andrea Schuler
15. 5 stycznia 2003 Austria Badgastein PSL Francja Isabelle Blanc Szwecja Sara Fischer Stany Zjednoczone Rosey Fletcher
13 - 19 stycznia 2003 Austria Kreischberg 5. Mistrzostwa Świata w Snowboardzie 2003
16. 25 stycznia 2003 Niemcy Berchtesgaden Snowcross Szwajcaria Olivia Nobs Francja Julie Pomagalski Austria Doresia Krings
17. 26 stycznia 2003 Niemcy Berchtesgaden[8] Snowcross Francja Karine Ruby Austria Ursula Fingerlos Francja Morgane Fleury
18. 29 stycznia 2003 Włochy San Candido Snowcross Francja Karine Ruby Francja Marie Laissus Francja Morgane Fleury
19. 4 lutego 2003 Austria Badgastein[4] Snowcross Francja Karine Ruby Francja Déborah Anthonioz Francja Emmanuelle Duboc
20. 5 lutego 2003 Austria Badgastein Snowcross Francja Déborah Anthonioz Szwajcaria Olivia Nobs Francja Emmanuelle Duboc
21. 8 lutego 2003 Słowenia Maribor PGS Francja Julie Pomagalski Szwajcaria Daniela Meuli Francja Isabelle Blanc
22. 9 lutego 2003 Słowenia Maribor PSL Holandia Nicolien Sauerbreij Niemcy Heidi Renoth Francja Julie Pomagalski
23. 28 lutego 2003 Japonia Sapporo PGS Szwecja Sara Fischer Niemcy Heidi Renoth Austria Heidi Krings
24. 1 marca 2003 Japonia Sapporo Halfpipe Wielka Brytania Lesley McKenna Kanada Natasza Zurek Szwajcaria Manuela Pesko
25. 1 marca 2003 Japonia Sapporo PSL Austria Doresia Krings Austria Manuela Riegler Włochy Marion Posch
26. 2 marca 2003 Japonia Sapporo Halfpipe Stany Zjednoczone Hannah Teter Kanada Natasza Zurek Stany Zjednoczone Tricia Byrnes
27. 7 marca 2003 Francja Serre Chevalier PGS Austria Heidi Krings Francja Julie Pomagalski Austria Ursula Fingerlos
28. 8 marca 2003 Francja Serre Chevalier Halfpipe Austria Nicola Pederzolli Francja Sophie Rodriguez Polska Paulina Ligocka
29. 9 marca 2003 Francja Serre Chevalier[5] PSL Francja Isabelle Blanc Szwajcaria Ursula Bruhin Holandia Nicolien Sauerbreij
30. 13 marca 2003 Szwajcaria Arosa Halfpipe Szwecja Anna Olofsson Austria Nicola Pederzolli Szwajcaria Manuela Pesko
31. 14 marca 2003 Szwajcaria Arosa PGS Szwajcaria Ursula Bruhin Austria Maria Kirchgasser-Pichler Austria Heidi Neururer
32. 15 marca 2003 Szwajcaria Arosa Snowcross Szwajcaria Olivia Nobs Szwajcaria Tanja Frieden Francja Karine Ruby

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 756
2. Austria Doresia Krings 621
3. Austria Ursula Fingerlos 613
4. Austria Manuela Riegler 489
5. Austria Doris Günther 471
6. Francja Julie Pomagalski 403
7. Austria Claudia Riegler 394
8. Austria Heidi Krings 382
9. Austria Nicola Pederzolli 357
10. Wielka Brytania Lesley McKenna 356
. . .
NSK Polska Paulina Ligocka -
NSK Polska Blanka Isielonis -
NSK Polska Małgorzata Kukucz -
NSK Polska Marcelina Frycz -
PAR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Ursula Bruhin 8910
2. Holandia Nicolien Sauerbreij 6240
3. Niemcy Heidi Renoth 6080
4. Austria Heidi Krings 5800
5. Francja Isabelle Blanc 5660
6. Szwecja Sara Fischer 5300
7. Austria Manuela Riegler 5270
8. Austria Maria Kirchgasser-Pichler 5040
9. Austria Heidi Neururer 4830
10. Szwajcaria Daniela Meuli 3840
. . .
26. Polska Blanka Isielonis 1465
30. Polska Małgorzata Kukucz 1115
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 4600
2. Szwajcaria Olivia Nobs 3970
3. Francja Déborah Anthonioz 3960
4. Austria Ursula Fingerlos 2950
5. Francja Marie Laissus 2560
6. Austria Doresia Krings 2470
7. Austria Doris Günther 2130
8. Francja Emmanuelle Duboc 2030
9. Francja Morgane Fleury 1900
10. Szwajcaria Tanja Frieden 1490
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Manuela Pesko 4250
2. Japonia Sōko Yamaoka 2870
3. Polska Paulina Ligocka 2860
4. Austria Nicola Pederzolli 2800
5. Wielka Brytania Lesley McKenna 2750
6. Finlandia Heidi Kurkinen 2440
7. Niemcy Silvia Mittermüller 2370
7. Szwajcaria Andrea Schuler 2370
9. Szwecja Anna Olofsson 2250
10. Szwecja Anna Hellman 2210
. . .
32. Polska Marcelina Frycz 540

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawody te pierwotnie miały się odbyć w Stoneham
  2. Zawody te pierwotnie miały się odbyć w Whistler
  3. Zawody te pierwotnie miały się odbyć w Sölden
  4. a b Zawody te pierwotnie miały się odbyć w Badgastein 6 stycznia 2003 r.
  5. a b Zawody te pierwotnie miały się odbyć w Berchtesgaden
  6. Zawody te pierwotnie miały odbyć się w Stoneham
  7. Zawody te pierwotnie miały odbyć się w Whistler
  8. Zawody te pierwotnie miały odbyć się w Sölden