Puchar Świata w snowboardzie 2003/2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w snowboardzie
Snowboarding pictogram.svg
2002/20032003/20042004/2005
Mężczyźni
Generalna Kanada Jasey-Jay Anderson
PAR Austria Siegfried Grabner
Snowcross Francja Xavier de Le Rue
Halfpipe Finlandia Risto Mattila
Big Air Szwecja Simon Ax
Kobiety
Generalna Francja Julie Pomagalski
PAR Szwajcaria Daniela Meuli
Snowcross Francja Karine Ruby
Halfpipe Japonia Sōko Yamaoka

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 2003/2004 to 10. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się 12 września 2003 w chilijskim Valle Nevado. Ostatnie zawody sezonu odbyły się natomiast 14 marca 2004 roku we włoskiej miejscowości Bardonecchia. Zawody rozgrywano w pięciu konkurencjach: slalom równoległy, gigant równoległy, snowcross, halfpipe i big air (tylko mężczyźni). Dla giganta równoległego i slalomu równoległego prowadzono wspólną klasyfikację - PAR.

Puchar Świata rozegrany został w 12 krajach i 18 miastach na 4 kontynentach. Najwięcej konkursów dla mężczyzn rozegranych zostało w Austrii (8), a dla kobiet w Austrii i Japonii (po 6).

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

  • slalom równoległy (PSL)
  • gigant równoległy (PGS)
  • snowcross
  • halfpipe
  • big air

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 12 września 2003 Chile Valle Nevado Snowcross Zawody Odwołane
2. 12 września 2003 Chile Valle Nevado PGS Szwajcaria Gilles Jaquet Szwecja Daniel Biveson Kanada Jasey-Jay Anderson
3. 13 września 2003 Chile Valle Nevado Halfpipe Finlandia Antti Autti Finlandia Risto Mattila Norwegia Halvor Lunn
4. 18 października 2003 Austria Sölden PGS Szwajcaria Urs Eiselin Austria Siegfried Grabner Kanada Jasey-Jay Anderson
5. 19 października 2003 Austria Sölden PSL Austria Siegfried Grabner Włochy Roland Fischnaller Austria Alexander Maier
6. 26 października 2003 Holandia Landgraaf PSL Stany Zjednoczone Adam Smith Austria Stefan Kaltschütz Austria Siegfried Grabner
7. 4 grudnia 2003 Szwecja Tandådalen PGS Austria Stefan Kaltschütz Szwajcaria Gilles Jaquet Austria Dieter Krassnig
8. 5 grudnia 2003 Szwecja Tandådalen Halfpipe Finlandia Antti Autti Finlandia Risto Mattila Niemcy Vinzenz Lüps
9. 6 grudnia 2003 Szwecja Tandådalen Big Air Finlandia Risto Mattila Norwegia Erik Haugo Austria Florian Mausser
10. 11 grudnia 2003 Kanada Whistler Snowcross Francja Florent Mather Włochy Simone Malusà Austria Dieter Krassnig
11. 12 grudnia 2003 Kanada Whistler PGS Austria Siegfried Grabner Szwajcaria Simon Schoch Austria Stefan Kaltschütz
12. 13 grudnia 2003 Kanada Whistler Halfpipe Japonia Takaharu Nakai Niemcy Xaver Hoffmann Niemcy Jan Michaelis
13. 19 grudnia 2003 Kanada Stoneham Big Air Finlandia Jaakko Ruha Szwecja Simon Ax Finlandia Miikka Hast
14. 20 grudnia 2003 Kanada Stoneham Halfpipe Finlandia Antti Autti Szwajcaria Sergio Berger Japonia Domu Narita
15. 21 grudnia 2003 Kanada Stoneham PGS Szwajcaria Urs Eiselin Francja Mathieu Bozzetto Szwajcaria Heinz Inniger
16. 3 stycznia 2004 Austria Klagenfurt Big Air Finlandia Aleksi Vanninen Szwecja Simon Ax Niemcy Alessandro Boyens
17. 5 stycznia 2004 Austria Badgastein Snowcross Kanada Tom Velisek Francja Xavier de Le Rue Francja Sylvain Duclos
18. 6 stycznia 2004 Austria Badgastein PSL Słowenia Dejan Košir Francja Mathieu Bozzetto Szwajcaria Gilles Jaquet
19. 10 stycznia 2004 Francja L’Alpe d’Huez[1] PGS Szwajcaria Urs Eiselin Szwajcaria Philipp Schoch Szwajcaria Heinz Inniger
20. 11 stycznia 2004 Francja L’Alpe d’Huez PGS Francja Mathieu Bozzetto Austria Siegfried Grabner Kanada Jasey-Jay Anderson
21. 16 stycznia 2004 Szwajcaria Arosa[2] Snowcross Włochy Stefano Pozzolini Stany Zjednoczone Ben Jacobellis Austria Alexander Maier
22. 17 stycznia 2004 Szwajcaria Arosa Snowcross Włochy Simone Malusà Niemcy Michael Layer Niemcy Alex Kupprion
23. 23 stycznia 2004 Austria Kreischberg Halfpipe Finlandia Risto Mattila Niemcy Xaver Hoffmann Szwajcaria Markus Keller
24. 24 stycznia 2004 Austria Kreischberg Big Air Kanada Neil Connolly Austria Hubert Fill Słowenia Matevž Petek
25. 24 stycznia 2004 Austria Kreischberg[3] Halfpipe Finlandia Risto Mattila Japonia Fumiyuki Murakami Szwajcaria Sergio Berger
26. 31 stycznia 2004 Niemcy Monachium Big Air Szwecja Simon Ax Finlandia Jukka Erätuli Kanada Neil Connolly
27. 3 lutego 2004 Słowenia Maribor PGS Austria Siegfried Grabner Kanada Jasey-Jay Anderson Szwecja Daniel Biveson
28. 7 lutego 2004 Niemcy Berchtesgaden Snowcross Kanada Jasey-Jay Anderson Austria Lukas Grüner Francja François Boivin
29. 8 lutego 2004 Niemcy Berchtesgaden PGS Szwajcaria Gilles Jaquet Szwecja Richard Richardsson Austria Andreas Prommegger
30. 20 lutego 2004 Japonia Sapporo PGS Francja Mathieu Bozzetto Szwajcaria Simon Schoch Szwecja Daniel Biveson
31. 21 lutego 2004 Japonia Sapporo PSL Francja Mathieu Bozzetto Kanada Jasey-Jay Anderson Szwecja Daniel Biveson
32. 22 lutego 2004 Japonia Sapporo Halfpipe Finlandia Antti Autti Finlandia Risto Mattila Niemcy Xaver Hoffmann
33. 26 lutego 2004 Japonia Jōetsu Snowcross Kanada Drew Neilson Stany Zjednoczone Seth Wescott Stany Zjednoczone Nate Holland
34. 27 lutego 2004 Japonia Jōetsu Snowcross Francja Xavier de Le Rue Kanada Robert Fagan Kanada Drew Neilson
35. 28 lutego 2004 Japonia Jōetsu Halfpipe Stany Zjednoczone Steven Fisher Finlandia Antti Autti Niemcy Vinzenz Lüps
36. 5 marca 2004 Stany Zjednoczone Mount Bachelor PGS Szwajcaria Heinz Inniger Francja Mathieu Bozzetto Szwajcaria Urs Eiselin
37. 6 marca 2004 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Snowcross Francja Xavier de Le Rue Kanada Drew Neilson Włochy Alberto Schiavon
38. 7 marca 2004 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Big Air Szwecja Simon Ax Austria Florian Mausser Szwecja Andreas Jakobsson
39. 11 marca 2004 Włochy Bardonecchia Snowcross Francja Xavier de Le Rue Francja Guillaume Sachot Francja Aymerick Mermoz
40. 12 marca 2004 Włochy Bardonecchia Halfpipe Finlandia Risto Mattila Finlandia Toni-Markus Turunen Stany Zjednoczone Elijah Teter
41. 13 marca 2004 Włochy Turyn Big Air Finlandia Jukka Erätuli Szwecja Simon Ax Finlandia Risto Mattila
42. 14 marca 2004 Włochy Bardonecchia PGS Austria Siegfried Grabner Francja Mathieu Bozzetto Stany Zjednoczone Chris Klug

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Jasey-Jay Anderson 718
2. Austria Dieter Krassnig 466
3. Kanada Drew Neilson 406
4. Stany Zjednoczone Seth Wescott 282
5. Austria Alexander Maier 266
6. Austria Andreas Prommegger 264
7. Austria Lukas Grüner 258
8. Niemcy Michael Layer 240
9. Kanada François Boivin 190
10. Francja Florent Mather 157
. . .
13. Polska Mateusz Ligocki 108
22. Polska Michał Ligocki 20
NSK Polska Łukasz Hoły -
NSK Polska Rafał S.-Malczewski -
NSK Polska Marek Sąsiadek -
NSK Polska Marcin Szeja -
PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Siegfried Grabner 9200
2. Francja Mathieu Bozzetto 7838
3. Szwajcaria Urs Eiselin 6900
4. Kanada Jasey-Jay Anderson 6620
5. Szwajcaria Gilles Jaquet 5770
6. Szwecja Daniel Biveson 5586
7. Austria Stefan Kaltschütz 5044
8. Austria Dieter Krassnig 4950
9. Szwajcaria Heinz Inniger 4864
10. Szwajcaria Simon Schoch 4579
. . .
59. Polska Łukasz Hoły 84
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Xavier de Le Rue 5010
2. Włochy Simone Malusà 3430
3. Kanada Drew Neilson 3342
4. Włochy Stefano Pozzolini 3170
5. Kanada Jasey-Jay Anderson 2904
6. Kanada Tom Velisek 2674
7. Francja Sylvain Duclos 2310
8. Szwajcaria Marco Huser 2280
9. Francja Paul-Henri de Le Rue 2260
10. Stany Zjednoczone Seth Wescott 2156
. . .
51. Polska Mateusz Ligocki 197
73. Polska Rafał S.-Malczewski 63
112. Polska Marcin Szeja 13
115. Polska Michał Ligocki 11
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Finlandia Risto Mattila 6400
2. Finlandia Antti Autti 4800
3. Niemcy Xaver Hoffmann 3430
4. Japonia Domu Narita 2520
5. Szwajcaria Sergio Berger 2238
6. Kanada Crispin Lipscomb 2210
7. Finlandia Toni-Markus Turunen 2049
8. Niemcy Jan Michaelis 1978
9. Stany Zjednoczone Steven Fisher 1900
10. Japonia Takaharu Nakai 1759
. . .
40. Polska Mateusz Ligocki 490
73. Polska Michał Ligocki 130
84. Polska Marek Sąsiadek 88
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Simon Ax 4640
2. Kanada Neil Connolly 2910
3. Austria Florian Mausser 2730
4. Niemcy Alessandro Boyens 2600
5. Finlandia Jaakko Ruha 2590
6. Finlandia Aleksi Vanninen 2540
7. Finlandia Risto Mattila 2290
8. Słowenia Matevž Petek 1920
9. Finlandia Jukka Erätuli 1800
10. Austria Hubert Fill 1685
. . .
18. Polska Mateusz Ligocki 690
60. Polska Michał Ligocki 156

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 12 września 2003 Chile Valle Nevado Snowcross Zawody Odwołane
2. 12 września 2003 Chile Valle Nevado PGS Austria Doresia Krings Włochy Lidia Trettel Stany Zjednoczone Lisa Kosglow
3. 13 września 2003 Chile Valle Nevado Halfpipe Stany Zjednoczone Hannah Teter Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis Norwegia Kjersti Buaas
4. 18 października 2003 Austria Sölden PGS Austria Doresia Krings Austria Maria Kirchgasser-Pichler Szwajcaria Daniela Meuli
5. 19 października 2003 Austria Sölden PSL Szwajcaria Ursula Bruhin Szwajcaria Daniela Meuli Francja Julie Pomagalski
6. 26 października 2003 Holandia Landgraaf PSL Szwajcaria Daniela Meuli Szwajcaria Ursula Bruhin Włochy Marion Posch
7. 4 grudnia 2003 Szwecja Tandådalen PGS Szwajcaria Daniela Meuli Szwecja Sara Fischer Austria Doresia Krings
8. 5 grudnia 2003 Szwecja Tandådalen Halfpipe Wielka Brytania Lesley McKenna Szwajcaria Fabienne Reuteler Szwecja Anna Olofsson
9. 11 grudnia 2003 Kanada Whistler Snowcross Francja Karine Ruby Włochy Jennifer Frino Francja Marie Laissus
10. 12 grudnia 2003 Kanada Whistler PGS Szwajcaria Ursula Bruhin Szwajcaria Daniela Meuli Stany Zjednoczone Michelle Gorgone
11. 13 grudnia 2003 Kanada Whistler Halfpipe Szwajcaria Manuela Pesko Australia Torah Bright Kanada Mercedes Nicoll
12. 20 grudnia 2003 Kanada Stoneham Halfpipe Japonia Sōko Yamaoka Szwajcaria Manuela Pesko Wielka Brytania Lesley McKenna
13. 21 grudnia 2003 Kanada Stoneham PGS Szwajcaria Ursula Bruhin Francja Julie Pomagalski Szwajcaria Daniela Meuli
14. 5 stycznia 2004 Austria Badgastein Snowcross Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis Kanada Dominique Maltais Szwecja Maria Danielsson
15. 6 stycznia 2004 Austria Badgastein PSL Polska Jagna Marczułajtis Francja Julie Pomagalski Francja Isabelle Blanc
16. 10 stycznia 2004 Francja L’Alpe d’Huez[4] PGS Szwajcaria Daniela Meuli Austria Doresia Krings Szwajcaria Ursula Bruhin
17. 11 stycznia 2004 Francja L’Alpe d’Huez PGS Francja Julie Pomagalski Szwajcaria Daniela Meuli Francja Isabelle Blanc
18. 16 stycznia 2004 Szwajcaria Arosa Snowcross Francja Karine Ruby Szwecja Maria Danielsson Szwajcaria Tanja Frieden
19. 17 stycznia 2004 Szwajcaria Arosa[2] Snowcross Francja Karine Ruby Francja Julie Pomagalski Szwajcaria Tanja Frieden
20. 23 stycznia 2004 Austria Kreischberg Halfpipe Francja Sophie Rodriguez Wielka Brytania Lesley McKenna Japonia Sōko Yamaoka
21. 24 stycznia 2004 Austria Kreischberg[3] Halfpipe Japonia Sōko Yamaoka Szwecja Anna Olofsson Austria Nicola Pederzolli
22. 3 lutego 2004 Słowenia Maribor PGS Szwajcaria Daniela Meuli Szwajcaria Fränzi Mägert-Kohli Szwajcaria Ursula Bruhin
23. 7 lutego 2004 Niemcy Berchtesgaden Snowcross Norwegia Line Østvold Austria Manuela Riegler Kanada Dominique Maltais
24. 8 lutego 2004 Niemcy Berchtesgaden PGS Szwajcaria Daniela Meuli Francja Julie Pomagalski Francja Isabelle Blanc
25. 20 lutego 2004 Japonia Sapporo PGS Szwajcaria Daniela Meuli Austria Doris Günther Japonia Tomoka Takeuchi
26. 21 lutego 2004 Japonia Sapporo PSL Francja Julie Pomagalski Francja Isabelle Blanc Szwajcaria Ursula Bruhin
27. 22 lutego 2004 Japonia Sapporo Halfpipe Stany Zjednoczone Hannah Teter Japonia Sōko Yamaoka Australia Torah Bright
28. 26 lutego 2004 Japonia Jōetsu Snowcross Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis Francja Julie Pomagalski Francja Marie Laissus
29. 27 lutego 2004 Japonia Jōetsu Snowcross Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis Francja Julie Pomagalski Kanada Erin Simmons
30. 28 lutego 2004 Japonia Jōetsu Halfpipe Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis Australia Torah Bright Stany Zjednoczone Kelly Clark
31. 5 marca 2004 Stany Zjednoczone Mount Bachelor PGS Szwajcaria Daniela Meuli Austria Manuela Riegler Szwajcaria Ursula Bruhin
32. 6 marca 2004 Stany Zjednoczone Mount Bachelor Snowcross Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis Francja Marie Laissus Austria Doresia Krings
33. 11 marca 2004 Włochy Bardonecchia Snowcross Francja Julie Pomagalski Norwegia Line Østvold Austria Susanne Moll
34. 12 marca 2004 Włochy Bardonecchia Halfpipe Australia Torah Bright Francja Sophie Rodriguez Japonia Sōko Yamaoka
35. 14 marca 2004 Włochy Bardonecchia PGS Szwajcaria Daniela Meuli Austria Marion Kreiner Francja Julie Pomagalski

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Julie Pomagalski 863
2. Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis 700
3. Austria Doresia Krings 670
4. Austria Manuela Riegler 495
5. Austria Doris Günther 379
6. Austria Ursula Fingerlos 345
7. Włochy Carmen Ranigler 234
8. Austria Heidi Neururer 220
9. Austria Marion Kreiner 192
10. Niemcy Vroni Brandt 181
. . .
NSK Polska Jagna Marczułajtis -
NSK Polska Paulina Ligocka -
NSK Polska Blanka Isielonis -
NSK Polska Małgorzata Kukucz -
NSK Polska Marcelina Frycz -
NSK Polska Izabela Pająk -
NSK Polska Dorota Żyła -
PAR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Daniela Meuli 11890
2. Szwajcaria Ursula Bruhin 8270
3. Francja Julie Pomagalski 6900
4. Austria Heidi Krings 6070
5. Francja Isabelle Blanc 5100
6. Szwecja Sara Fischer 4350
7. Polska Jagna Marczułajtis 4310
8. Austria Doris Günther 4002
9. Austria Marion Kreiner 3766
10. Austria Heidi Neururer 3696
. . .
37. Polska Blanka Isielonis 625
39. Polska Małgorzata Kukucz 497
63. Polska Dorota Żyła 67
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Karine Ruby 4650
2. Francja Julie Pomagalski 4220
3. Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis 4000
4. Francja Marie Laissus 3610
5. Kanada Dominique Maltais 3110
6. Austria Doresia Krings 2830
7. Austria Manuela Riegler 2400
8. Wielka Brytania Zoe Gillings 2320
9. Austria Ursula Fingerlos 2100
10. Kanada Erin Simmons 2035
. . .
62. Polska Izabela Pająk 86
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Japonia Sōko Yamaoka 4820
2. Australia Torah Bright 3700
3. Wielka Brytania Lesley McKenna 3130
4. Szwajcaria Manuela Pesko 2705
5. Szwecja Anna Olofsson 2660
6. Szwajcaria Andrea Schuler 2430
7. Austria Nicola Pederzolli 2400
8. Francja Sophie Rodriguez 2380
9. Stany Zjednoczone Lindsey Jacobellis 2300
10. Finlandia Heidi Kurkinen 2120
. . .
12. Polska Paulina Ligocka 2040
49. Polska Marcelina Frycz 215

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawody te pierwotnie miały się odbyć w Arosa
  2. a b Zawody te pierwotnie miały się odbyć w L’Alpe d’Huez
  3. a b Zawody te pierwotnie miały się odbyć w Laax
  4. Zawody te pierwotnie miały odbyć się w Arosa