Puchar Ameryki Północnej w bobslejach 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ameryki Północnej w bobslejach 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 09.11.2015 r. - 18.03.2016 r.
Miejsce rozpoczęcia Kanada Calgary
Miejsce zakończenia Stany Zjednoczone Lake Placid
Organizator IBSF
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Dwójka kobiet

Dwójka mężczyzn
Stany Zjednoczone Nicole Vogt

Kanada Nick Poloniato
Czwórka mężczyzn Stany Zjednoczone Codie Bascue
Kombinacja mężczyzn Kanada Nick Poloniato

Puchar Ameryki Północnej w bobslejach 2015/2016 rozpoczął się 9 listopada 2015 roku w kanadyjskim Calgary, a zakończył się 18 marca 2016 roku w amerykańskim Lake Placid. Rozgrywane były trzy konkurencje: dwójka kobiet, dwójka mężczyzn i czwórka mężczyzn[a]. Prowadzona była też klasyfikacja kombinacji, która łączy dwójkę i czwórkę mężczyzn.

W klasyfikacji dwójek mężczyzn zwyciężył Kanadyjczyk Nick Poloniato. U kobiet najlepsza okazała się Amerykanka Nicole Vogt. W czwórkach wygrał Amerykanin Codie Bascue, a w klasyfikacji kombinacji zwyciężył ponownie Kanadyjczyk Nick Poloniato.

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kanada Calgary Dwójka kobiet
(09.11.2015)
 Kanada
Christine de Bruin
Cynthia Appiah
 Kanada
Alysia Rissling
Geneviève Thibault
 Stany Zjednoczone
Nicole Vogt
Kristen Hurley
Dwójka kobiet
(10.11.2015)
 Kanada
Christine de Bruin
Cynthia Appiah
 Stany Zjednoczone
Brittany Reinbolt
Seun Adign
 Kanada
Alysia Rissling
Geneviève Thibault
Dwójka mężczyzn
(09.11.2015)
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Evan Weinstock
 Kanada
Justin Kripps
Alexander Kopacz
 Kanada
Nick Poloniato
Cameron Stones
Dwójka mężczyzn
(10.11.2015)
 Kanada
Chris Spring
Derek Plug
 Kanada
Nick Poloniato
Cameron Stones
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Evan Weinstock
Czwórka mężczyzn
(13.11.2015)
 Kanada
Justin Kripps
Alexander Kopacz
Joshua Kirkpatrick
Ben Coakwell
 Kanada
Chris Spring
Timothy Randall
Cameron Stones
Derek Plug
 Kanada
Kaillie Humphries
Luke Demetre
Daniel Sunderland
Lascelles Brown
Czwórka mężczyzn
(14.11.2015)
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
David Cremin
Nathan Gilsleider
Evan Weinstock
 Francja
Loïc Costerg
Romain Heinrich
Yannis Pujar
Jordan Bytebier
 Kanada
Chris Spring
Timothy Randall
Cameron Stones
Derek Plug
Czwórka mężczyzn
(14.11.2015)
 Francja
Loïc Costerg
Romain Heinrich
Yannis Pujar
Jordan Bytebier

 Monako

Rudy Rinaldi
Boris Vain
Thibault Demarthon
Alberic Delattre
 Kanada
Kaillie Humphries
Luke Demetre
Daniel Sunderland
Lascelles Brown
2. Kanada Whistler Dwójka kobiet
(26.11.2015)
 Kanada
Christine de Bruin
Cynthia Appiah
 Kanada
Alysia Rissling
Kasha Lee
 Korea Południowa
Lee Seon-hye
Shin Mi-ran
Dwójka kobiet
(27.11.2015)
 Stany Zjednoczone
Brittany Reinbolt
Bonnie Kilis
 Kanada
Julia Corrente
Janine McCue
 Korea Południowa
Lee Seon-hye
Shin Mi-ran
Dwójka mężczyzn
(26.11.2015)
 Kanada
Nick Poloniato
Cameron Stones
 Holandia
Ivo de Bruin
Dennis Veenker
 Australia
Heath Spence
Lachlan Reidy
Dwójka mężczyzn
(27.11.2015)
 Kanada
Nick Poloniato
Joey Nemet
 Holandia
Ivo de Bruin
Igor Brink
 Stany Zjednoczone
Dakarai Kongela
Hakeem Abdul-Saboor
3. Stany Zjednoczone Park City Dwójka kobiet
(26.02.2016)
 Stany Zjednoczone
Nicole Vogt
Seun Adign
 Kanada
Alysia Rissling
Kasha Lee
 Stany Zjednoczone
Katie Eberling
Kristen Hurley
Dwójka kobiet
(27.02.2016)
 Stany Zjednoczone
Katie Eberling
Kristen Hurley
 Kanada
Alysia Rissling
Kasha Lee
 Stany Zjednoczone
Nicole Vogt
Seun Adign
Dwójka mężczyzn
(26.02.2016)
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Nathan Gilsleider
 Kanada
Nick Poloniato
Danie Sunderland
 Korea Południowa
Suk Young-jin
Jang Ki-kun
Dwójka mężczyzn
(27.02.2016)
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Adrian Adams
 Kanada
Nick Poloniato
Dan Dale
 Korea Południowa
Suk Young-jin
Jang Ki-kun
Czwórka mężczyzn
(28.02.2016)
 Stany Zjednoczone
Justin Olsen
Brent Fogt
Luis Moreira
Evan Weinstock
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
David Cremin
Nathan Gilsleider
Adrian Adams
 Kanada
Nick Poloniato
Daniel Sunderland
Dan Dale
Chris Patrician
Czwórka mężczyzn
(29.02.2016)
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
David Cremin
Nathan Gilsleider
Adrian Adams
 Stany Zjednoczone
Justin Olsen
Brent Fogt
Luis Moreira
Evan Weinstock
 Stany Zjednoczone
Dakarai Kongela
Hakeem Abdul-Saboor
Austin Landis
Dustin Greenwood
4. Stany Zjednoczone Lake Placid Dwójka kobiet
(13.03.2016)
 Kanada
Alysia Rissling
Kasha Lee
 Korea Południowa
Kim Yoo-ran
Kim Min-seong
 Stany Zjednoczone
Kristi Koplin
Bonnie Kilis
Dwójka kobiet
(14.03.2016)
 Stany Zjednoczone
Katie Eberling
Terra Evans
 Kanada
Alysia Rissling
Kasha Lee
 Stany Zjednoczone
Kristi Koplin
Maureen Ajoku
Dwójka mężczyzn
(13.03.2016)
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Adrian Adams
 Stany Zjednoczone
Nick Cunningham
Samuel Michener
 Stany Zjednoczone
Justin Olsen
Brent Fogt
Dwójka mężczyzn
(14.03.2016)
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
David Cremin
 Stany Zjednoczone
Justin Olsen
Luis Moreira
 Kanada
Nick Poloniato
Danie Sunderland
Czwórka mężczyzn
(17.03.2016)
 Stany Zjednoczone
Nick Cunningham
Casey Wickline
James Reed
Samuel Michener
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
David Cremin
Nathan Gilsleider
Adrian Adams
 Kanada
Nick Poloniato
Dan Dale
Daniel Sunderland
Chris Patrician
Czwórka mężczyzn
(17.03.2016)
 Stany Zjednoczone
Nick Cunningham
Casey Wickline
James Reed
Samuel Michener
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
David Cremin
Nathan Gilsleider
Adrian Adams
 Kanada
Nick Poloniato
Dan Dale
Daniel Sunderland
Chris Patrician
Czwórka mężczyzn
(18.03.2016)
 Stany Zjednoczone
Nick Cunningham
Casey Wickline
James Reed
Samuel Michener
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
David Cremin
Nathan Gilsleider
Adrian Adams
 Stany Zjednoczone
Hunter Church
Kris Enslen
Christopher Kinney
David Simon

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Dwójka kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilotka CAL CAL WHI WHI PCI PCI LPC LPC Punkty
1. Stany Zjednoczone Nicole Vogt 3. 6. 5. 6. 1. 3. 4. 6. 776
2. Kanada Alysia Rissling 2. 3. 2. DNS 2. 2. 1. 2. 772
3. Korea Południowa Kim Yoo-ran 8. 7. 8. 7. 5. 5. 2. 4. 718
4. Korea Południowa Lee Seon-hye 11. 9. 3. 3. 7. 7. 7. 5. 692
5. Brazylia Heather Suzanne Paes 9. 10. 6. 5. 6. 6. 8. 9. 660
6. Kanada Julia Corrente 4. 4. DNS 2. 4. 8. 5. DSQ 570
7. Stany Zjednoczone Katie Eberling 5. 11. 3. 1. DNF 1. 502
8. Kanada Christine de Bruin 1. 1. 1. 4. 456
9. Stany Zjednoczone Brittany Reinbolt 6. 2. 4. 1. 414
10. Stany Zjednoczone Kristi Koplin 5. DSQ 4. 3. 3. 392

Dwójka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot CAL CAL WHI WHI PCI PCI LPC LPC Punkty
1. Kanada Nick Poloniato 3. 2. 1. 1. 2. 2. 4. 3. 870
2. Korea Południowa Suk Young-jin 7. 8. 4. 5. 3. 3. 5. 4. 744
3. Stany Zjednoczone Justin Olsen 8. 7. 8. 6. 4. 4. 3. 2. 736
4. Stany Zjednoczone Dakarai Kongela 9. 6. 5. 3. 6. 6. 7. 5. 710
5. Stany Zjednoczone Codie Bascue 1. 3. DNS DNS 1. 1. 1. 1. 702
6. Kanada Taylor Austin 17. 13. 6. 4. 5. 5. 12. 11. 604
7. Australia Lucas Mata 14. 9. 10. 9. 7. 7. 9. 10. 596
8. Brazylia Cristiano Rogerio Paes 13. 14. 9. 10. 9. 8. 11. 8. 568
9. Australia Heath Spence 12. 11. 3. 8. 8. 9. 470
10. Holandia Ivo de Bruin 4. 5. 2. 2. 408

Czwórka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot(ka) CAL CAL CAL PCI PCI LPC LPC LPC Punkty
1. Stany Zjednoczone Codie Bascue 4. 1. 5. 2. 1. 2. 2. 2. 652
2. Kanada Nick Poloniato 10. 6. 7. 3. 4. 3. 3. DNF 498
3. Korea Południowa Suk Young-jin 7. 10. 10. 7. 6. 6. 6. 4. 436
4. Stany Zjednoczone Hunter Church 11. 9. 9. 5. 5. 5. 3. 366
5. Stany Zjednoczone Geoffrey Gadbois 9. 8. 8. 5. 328
6. Francja Loïc Costerg 5. 2. 1. 322
7. Monako Rudy Rinaldi 6. 4. 1. 304
8. Kanada Chris Spring 2. 3. 6. 300
9. Australia Lucas Mata 12. 12. DNS 6. 7. 300
10. Kanada Kaillie Humphries 3. 5. 3. 296

Kombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot CAL CAL CAL WHI WHI PCI PCI LPC LPC LPC Punkty
1. Kanada Nick Poloniato 2er 3. 2. 1. 1. 2. 2. 4. 3. 1368
4er 10. 6. 7. 3. 4. 3. 3. DNF
2. Stany Zjednoczone Codie Bascue 2er 1. 3. DNS DNS 1. 1. 1. 1. 1354
4er 4. 1. 5. 2. 1. 2. 2. 2.
3. Korea Południowa Suk Young-jin 2er 7. 8. 4. 5. 3. 3. 5. 4. 1180
4er 7. 10. 10. 7. 6. 6. 6. 4.
4. Stany Zjednoczone Justin Olsen 2er 8. 7. 8. 6. 4. 4. 3. 2. 1006
4er 1. 2. 4. 4. DNS
5. Stany Zjednoczone Dakarai Kongela 2er 9. 6. 5. 3. 6. 6. 7. 5. 908
4er 4. 3.
6. Kanada Taylor Austin 2er 17. 13. 6. 4. 5. 5. 12. 11. 900
4er 11. 11. 8. 8.
7. Australia Lucas Mata 2er 14. 9. 10. 9. 7. 7. 9. 10. 896
4er 12. 12. DNS 6. 7.
8. Holandia Ivo de Bruin 2er 4. 5. 2. 2. 668
4er 8. 7. 4.
9. Stany Zjednoczone Hunter Church 2er 18. DNS DNS 9. 7. 566
4er 11. 9. 9. 5. 5. 5. 3.
10. Australia Heath Spence 2er 12. 11. 3. 8. 8. 9. 493
4er 7. 7. 5.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Mimo iż jest to konkurencja męska to zdarzały się przypadki, że kobieta występowała w jednym ze składów, a nawet prowadziła osadę. W tym sezonie, kobietami, które pilotowały osadę były Kanadyjki: Kaillie Humphries i Alysia Rissling.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]