Puchar Ameryki Północnej w narciarstwie dowolnym 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ameryki Północnej w narciarstwie dowolnym 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 18 grudnia 2015 – 10 kwietnia 2016
Miejsce rozpoczęcia Stany Zjednoczone Utah Olympic Park
Miejsce zakończenia Stany Zjednoczone Copper Mountain
Organizator FIS
Liczba konkurencji 7 (5)
Zwycięzcy
Generalna Stany Zjednoczone Troy Tully
Stany Zjednoczone Winter Vinecki
Jazda po muldach Stany Zjednoczone Troy Tully
Stany Zjednoczone Tess Johnson
Skicross Kanada Ned Ireland
Stany Zjednoczone Mara White
Skoki akrobatyczne Stany Zjednoczone Christopher Lillis
Stany Zjednoczone Winter Vinecki
Slopestyle Kanada Max Moffatt
Kanada Elena Gaskell
Halfpipe Nowa Zelandia Nico Porteous
Stany Zjednoczone Jeanee Crane-Mauzy

Puchar Ameryki Północnej w narciarstwie dowolnym 2015/2016 rozpoczął się 18 grudnia 2015 roku w amerykańskim Utah Olympic Park, a zakończył się 10 kwietnia 2016 roku w amerykańskim Copper Mountain.

W tym roku najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej okazał się Amerykanin Troy Tully, zaś najlepszą zawodniczką okazała się również Amerykanka Winter Vinecki.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 18 grudnia 2015 Stany Zjednoczone Utah Olympic Park AE Stany Zjednoczone Harrison Smith Stany Zjednoczone Christopher Lillis Stany Zjednoczone Nicholas Novak
2. 19 grudnia 2015 AE Stany Zjednoczone Christopher Lillis Stany Zjednoczone Michael Lillis Stany Zjednoczone Patrick O’Flynn
3. 16 stycznia 2016 Kanada Tabor SX Kanada Mathieu Leduc Kanada Tristan Tafel Kanada Zach Belczyk
4. 17 stycznia 2016 SX Kanada Trent McCarthy Kanada Ned Ireland Kanada Matt Brady
5. 25 stycznia 2016 Kanada Nakiska SX Kanada Kristofor Mahler Kanada Kevin Drury Kanada Ian Deans
6. 26 stycznia 2016 SX Kanada Kevin Drury Kanada Mathieu Leduc Kanada Ian Deans
7. 13 lutego 2016 Kanada Canada Olympic Park MO Stany Zjednoczone Joel Hedrick Stany Zjednoczone Casey Andringa Stany Zjednoczone Troy Tully
8. 14 lutego 2016 DM Stany Zjednoczone Emerson Smith Stany Zjednoczone Troy Tully Stany Zjednoczone Hunter Bailey
9. 13 lutego 2016 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Kanada Lewis Irving Stany Zjednoczone Wesley Perry Stany Zjednoczone Michael Lillis
10. 14 lutego 2016 AE Stany Zjednoczone Justin Schönefeld Stany Zjednoczone Jasper Holcomb Stany Zjednoczone Dakota Fochs
11. 18 lutego 2016 Stany Zjednoczone Ski Cooper SX Kanada Zach Belczyk Kanada Trent McCarthy Stany Zjednoczone Nicolo Monforte
12. 19 lutego 2016 SX Kanada Zach Belczyk Kanada Trent McCarthy Stany Zjednoczone Morgan Haymans
13. 19 lutego 2016 Stany Zjednoczone Buttermilk Mountain SS Stany Zjednoczone Ethan Swadburg Stany Zjednoczone Alex Hackel Australia Ryley Lucas
14. 20 lutego 2016 BA[a] Kanada Taylor Wilson Kanada Patrick Dew Kanada Mark Hendrickson
15. 20 lutego 2016 HP Nowa Zelandia Byron Wells Stany Zjednoczone Broby Leeds Nowa Zelandia Miguel Porteous
16. 20 lutego 2016 Stany Zjednoczone Park City Mountain Resort MO Stany Zjednoczone Emerson Smith Stany Zjednoczone Casey Andringa Kanada Laurent Dumais
17. 21 lutego 2016 DM Stany Zjednoczone Joel Hedrick Stany Zjednoczone Casey Andringa Stany Zjednoczone Troy Tully
18. 26 lutego 2016 Kanada Canada Olympic Park HP Nowa Zelandia Nico Porteous Stany Zjednoczone Hunter Hess Kanada Mitchell Wilson
19. 28 lutego 2016 SS Stany Zjednoczone Alexander Hall Kanada Max Moffatt Kanada Matthew Wilcox
20. 25 lutego 2016 Kanada Val Saint-Côme AE Stany Zjednoczone Christopher Lillis Kanada Lewis Irving Stany Zjednoczone Thomas Coe
21. 26 lutego 2016 AE Kanada Lewis Irving Stany Zjednoczone Thomas Coe Stany Zjednoczone Patrick O’Flynn
22. 27 lutego 2016 MO Stany Zjednoczone Troy Tully Stany Zjednoczone Bryan Zemba Australia James Matheson
23. 28 lutego 2016 DM Stany Zjednoczone Emerson Smith Stany Zjednoczone Joel Hedrick Stany Zjednoczone Troy Tully
24. 1 marca 2016 Stany Zjednoczone Sugarloaf SX Kanada Ned Ireland Japonia Tetsuya Furuno Stany Zjednoczone Erik Sparkowski
25. 2 marca 2016 SX Kanada Ned Ireland Japonia Tetsuya Furuno Stany Zjednoczone Morgan Haymans
26. 3 marca 2016 SX Kanada Ned Ireland Japonia Tetsuya Furuno Japonia Satoshi Furuno
27. 5 marca 2016 Stany Zjednoczone Killington MO Stany Zjednoczone Troy Tully Kanada Laurent Dumais Stany Zjednoczone Emerson Smith
28. 6 marca 2016 DM Stany Zjednoczone Troy Tully Stany Zjednoczone Abe Studler Kanada Laurent Dumais
29. 5 marca 2016 Kanada Mount St. Louis Moonstone SS Kanada Max Moffatt Kanada Mark Hendrickson Kanada Riley Culver
30. 5 marca 2016[b] Stany Zjednoczone Utah Olympic Park AE Stany Zjednoczone Nik Seemann Stany Zjednoczone Christopher Lillis Kanada Lewis Irving
31. 5 marca 2016 AE Stany Zjednoczone Christopher Lillis Stany Zjednoczone Nik Seemann Kanada Lewis Irving
32. 17 marca 2016 Kanada Smithers SX Kanada Christopher Delbosco Kanada Kristofor Mahler Kanada Tristan Tafel
33. 18 marca 2016 SX Kanada Christopher Delbosco Kanada Kristofor Mahler Kanada Zach Belczyk
34. 17 marca 2016 Stany Zjednoczone Seven Springs Mountain Resort HP Nowa Zelandia Miguel Porteous Kanada Ryan Malone Stany Zjednoczone Cameron Brodrick
35. 18 marca 2016 SS Kanada Mitchell Wilson Kanada Max Moffatt Kanada Mark Hendrickson
36. 10 kwietnia 2016 Stany Zjednoczone Copper Mountain SX Kanada Kristofor Mahler Kanada Ned Ireland Stany Zjednoczone Morgan Haymans

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA po 36 z 36 konkurencjach
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Troy Tully 70
2. Kanada Max Moffatt 64
3. Stany Zjednoczone Christopher Lillis 63,75
4. Stany Zjednoczone Emerson Smith 61,88
5. Kanada Mitchell Wilson 59
6. Kanada Ned Ireland 53,75
7. Kanada Lewis Irving 53,25
8. Kanada Patrick Dew 49
9. Kanada Mark Hendrickson 48
10. Stany Zjednoczone Joel Hedrick 46,88
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Troy Tully 560
2. Stany Zjednoczone Emerson Smith 495
3. Stany Zjednoczone Joel Hedrick 375
4. Stany Zjednoczone Casey Andringa 346
5. Stany Zjednoczone Bruce Perry 290
6. Australia James Matheson 279
7. Stany Zjednoczone Hunter Bailey 254
8. Kanada Laurent Dumais 236
9. Stany Zjednoczone Bryan Zemba 226
10. Stany Zjednoczone Abe Studler
SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Ned Ireland 645
2. Kanada Kristofor Mahler 485
3. Stany Zjednoczone Morgan Haymans 466
4. Kanada Zach Belczyk 464
5. Kanada Trent McCarthy 419
6. Stany Zjednoczone Erik Sparkowski 328
7. Kanada Tristan Tafel 309
8. Stany Zjednoczone Michael Hayes 296
9. Kanada Jason Oliemans 269
10. Kanada Matt Brady 252
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Christopher Lillis 510
2. Kanada Lewis Irving 426
3. Stany Zjednoczone Patrick O’Flynn 372
4. Stany Zjednoczone Michael Lillis 347
5. Stany Zjednoczone Thomas Coe 345
6. Stany Zjednoczone Jasper Holcomb 342
7. Stany Zjednoczone Wesley Perry 332
8. Stany Zjednoczone Nicholas Novak 308
9. Stany Zjednoczone Justin Schönefeld 239
10. Stany Zjednoczone Nik Seemann 238
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Max Moffatt 320
2. Kanada Mark Hendrickson 240
3. Kanada Patrick Dew 208
4. Kanada Mitchell Wilson 190
5. Kanada Taylor Wilson 182
6. Stany Zjednoczone Ethan Swadburg 150
7. Kanada Riley Culver 142
8. Stany Zjednoczone Jaime Melton 122
9. Kanada Brenden Reid 114
10. Stany Zjednoczone Alexander Hall 100
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Nowa Zelandia Nico Porteous 179
2. Nowa Zelandia Miguel Porteous 160
3. Stany Zjednoczone Hunter Hess 130
4. Stany Zjednoczone Cameron Brodrick 130
5. Kanada Ryan Malone 106
6. Kanada Mitchell Wilson 105
7. Nowa Zelandia Byron Wells 100
8. Stany Zjednoczone Ryan Murphy 95
9. Stany Zjednoczone Broby Leeds 80
10. Stany Zjednoczone Jaxin Hoerter 66

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 18 grudnia 2015 Stany Zjednoczone Utah Olympic Park AE Stany Zjednoczone Tyra Izor Stany Zjednoczone Madison Varmette Stany Zjednoczone Avery Driscoll
2. 19 grudnia 2015 AE Stany Zjednoczone Winter Vinecki Stany Zjednoczone Avery Driscoll Stany Zjednoczone Tyra Izor
3. 16 stycznia 2016 Kanada Tabor SX Kanada Tiana Gairns Stany Zjednoczone Mara White Kanada Courtney Hoffos
4. 17 stycznia 2016 SX Kanada Tiana Gairns Kanada Zoe Chore Kanada Courtney Hoffos
5. 25 stycznia 2016 Kanada Nakiska SX Kanada Brittany Phelan Polska Karolina Riemen-Żerebecka Stany Zjednoczone Tania Prymak
6. 26 stycznia 2016 SX Kanada Brittany Phelan Polska Karolina Riemen-Żerebecka Kanada Zoe Chore
7. 13 lutego 2016 Kanada Canada Olympic Park MO Stany Zjednoczone Sophia Schwartz Kanada Julie Bergeron Stany Zjednoczone Tess Johnson
8. 14 lutego 2016 DM Stany Zjednoczone Tess Johnson Stany Zjednoczone Avital Shimko Kanada Berkley Brown
9. 13 lutego 2016 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Kanada Catrine Lavallée Stany Zjednoczone Megan Nick Stany Zjednoczone Erica Stemler
10. 14 lutego 2016 AE Kanada Catrine Lavallée Stany Zjednoczone Kira Tanghe Stany Zjednoczone Megan Nick
11. 18 lutego 2016 Stany Zjednoczone Ski Cooper SX Stany Zjednoczone Mara White Stany Zjednoczone Leta McNatt Stany Zjednoczone Kelly Foster
12. 19 lutego 2016 SX Stany Zjednoczone Leah Emaus Stany Zjednoczone Mara White Stany Zjednoczone Kelly Foster
13. 19 lutego 2016 Stany Zjednoczone Buttermilk Mountain SS Stany Zjednoczone Nadia Gonzales Stany Zjednoczone Taylor Lundquist Nowa Zelandia Adie Lawrence
14. 20 lutego 2016 BA Odwołano
15. 20 lutego 2016 HP Stany Zjednoczone Carly Margulies Francja Anaïs Caradeux Stany Zjednoczone Jeanee Crane-Mauzy
16. 20 lutego 2016 Stany Zjednoczone Park City Mountain Resort MO Stany Zjednoczone Tess Johnson Stany Zjednoczone Heidi Kloser Stany Zjednoczone Kelly Lawson
17. 21 lutego 2016 DM Australia Taylah O’Neill Stany Zjednoczone Kaitlyn Harrell Australia Madi Himbury
18. 26 lutego 2016 Kanada Canada Olympic Park HP Stany Zjednoczone Jeanee Crane-Mauzy Kanada Rachael Karker Holandia Isabelle Hanssen
19. 28 lutego 2016 SS Kanada Elena Gaskell Kanada Dillan Glennie Kanada Emma Stevens
20. 25 lutego 2016 Kanada Val Saint-Côme AE Kanada Catrine Lavallée Kanada Naomy Boudreau-Guertin Stany Zjednoczone Kira Tanghe
21. 26 lutego 2016 AE Stany Zjednoczone Winter Vinecki Stany Zjednoczone Megan Nick Stany Zjednoczone Kira Tanghe
22. 27 lutego 2016 MO Kanada Julie Bergeron Stany Zjednoczone Sophia Schwartz Stany Zjednoczone Tess Johnson
23. 28 lutego 2016 DM Stany Zjednoczone Kaitlyn Harrell Kanada Valérie Gilbert Stany Zjednoczone Avital Shimko
24. 1 marca 2016 Stany Zjednoczone Sugarloaf SX Japonia Akane Atomura Stany Zjednoczone Mara White Kanada Tiana Gairns
25. 2 marca 2016 SX Kanada Tiana Gairns Japonia Akane Atomura Kanada Courtney Hoffos
26. 3 marca 2016 SX Kanada Tiana Gairns Kanada Courtney Hoffos Stany Zjednoczone Mara White
27. 5 marca 2016 Stany Zjednoczone Killington MO Stany Zjednoczone Alex Jenson Kanada Clare Lambert Stany Zjednoczone Tess Johnson
28. 6 marca 2016 DM Australia Taylah O’Neill Stany Zjednoczone Avital Shimko Kanada Julie Bergeron
29. 5 marca 2016 Kanada Mount St. Louis Moonstone SS Kanada Rachael Anderson Kanada Elena Gaskell Kanada Emma Stevens
30. 5 marca 2016[b] Stany Zjednoczone Utah Olympic Park AE Stany Zjednoczone Winter Vinecki Stany Zjednoczone Megan Smallhouse Stany Zjednoczone Kira Tanghe
31. 5 marca 2016 AE Stany Zjednoczone Megan Nick Stany Zjednoczone Winter Vinecki Stany Zjednoczone Kira Tanghe
32. 17 marca 2016 Kanada Smithers SX Kanada Marielle Thompson Kanada Kelsey Serwa Stany Zjednoczone Tania Prymak
33. 18 marca 2016 SX Kanada Marielle Thompson Kanada Kelsey Serwa Stany Zjednoczone Tania Prymak
34. 17 marca 2016 Stany Zjednoczone Seven Springs Mountain Resort HP Stany Zjednoczone Carly Margulies Stany Zjednoczone Jeanee Crane-Mauzy Kanada Rachael Karker
35. 18 marca 2016 SS Stany Zjednoczone Caroline Claire Stany Zjednoczone Nikita Rubocki Stany Zjednoczone Kathryn Alexander
36. 10 kwietnia 2016 Stany Zjednoczone Copper Mountain SX Stany Zjednoczone Mara White Stany Zjednoczone Tania Prymak Stany Zjednoczone Leah Emaus

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA po 35 z 35 konkurencjach
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Winter Vinecki 66,50
2. Kanada Rachael Anderson 64,40
3. Stany Zjednoczone Tess Johnson 64,38
4. Stany Zjednoczone Megan Nick 59,38
5. Kanada Elena Gaskell 59,20
6. Stany Zjednoczone Kira Tanghe 55,25
7. Kanada Julie Bergeron 55
8. Stany Zjednoczone Mara White 54,25
9. Kanada Tiana Gairns 53,75
10. Stany Zjednoczone Jeanee Crane-Mauzy 48
...
67. Polska Karolina Riemen-Żerebecka 13,33
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Tess Johnson 515
2. Kanada Julie Bergeron 440
3. Stany Zjednoczone Sophia Schwartz 384
4. Australia Taylah O’Neill 371
5. Stany Zjednoczone Avital Shimko 364
6. Stany Zjednoczone Kaitlyn Harrell 291
7. Stany Zjednoczone Lane Stoltzner 274
8. Kanada Valérie Gilbert 225
9. Stany Zjednoczone Hannah Soar 223
10. Kanada Sofiane Gagnon 203
SKICROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Mara White 651
2. Kanada Tiana Gairns 645
3. Kanada Courtney Hoffos 481
4. Stany Zjednoczone Lauren Salko 346
5. Stany Zjednoczone Leah Emaus 345
6. Kanada Zoe Chore 317
7. Stany Zjednoczone Tania Prymak 300
8. Stany Zjednoczone Bianca Marcello 287
9. Stany Zjednoczone Abigail Zagnoli 253
10. Kanada Antoinette Tansley 230
...
15. Polska Karolina Riemen-Żerebecka 160
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Winter Vinecki 532
2. Stany Zjednoczone Megan Nick 475
3. Stany Zjednoczone Kira Tanghe 442
4. Kanada Catrine Lavallée 350
5. Stany Zjednoczone Tyra Izor 298
6. Stany Zjednoczone Erica Stemler 240
7. Stany Zjednoczone Megan Smallhouse 230
8. Kanada Frederike Duchaine 224
9. Kanada Naomy Boudreau-Guertin 218
10. Stany Zjednoczone Miriah Johnson 204
SLOPESTYLE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Elena Gaskell 216
2. Kanada Rachael Anderson 214
3. Kanada Emma Stevens 120
4. Kanada Zoe Blewett 114
5. Kanada Dillan Glennie 106
6. Stany Zjednoczone Caroline Claire 100
Stany Zjednoczone Nadia Gonzales
8. Stany Zjednoczone Kathryn Alexander 89
9. Kanada Megan Cressey 85
10. Kanada Bryana Cressey 81
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Jeanee Crane-Mauzy 240
2. Stany Zjednoczone Carly Margulies 200
3. Kanada Rachael Karker 190
4. Kanada MacKenzie Wilson 132
5. Stany Zjednoczone Anna Gorham 113
6. Kanada Rachael Anderson 108
7. Holandia Isabelle Hanssen 100
8. Francja Anaïs Caradeux 80
9. Kanada Elena Gaskell
10. Dania Laila Friis-Salling 58

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawody big air'u, jako, że odbyły się tylko raz i tylko dla mężczyzn nie stanowiły oddzielnej klasyfikacji, lecz były wliczane do klasyfikacji slopestyle'u.
  2. a b Początkowo zawody miały się odbyć dzień później (6 marca 2016 r.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]