Puchar Ameryki Północnej w narciarstwie dowolnym 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ameryki Północnej w narciarstwie dowolnym 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 20.12.2019 - 08.03.2020
Miejsce rozpoczęcia Stany Zjednoczone Utah Olympic Park
Miejsce zakończenia Stany Zjednoczone Bristol Mountain Resort
Organizator FIS
Liczba konkurencji 7
Zwycięzcy
Generalna Kanada Miha Fontaine
Kanada Zoe Chore
Skicross Kanada Carson Cook
Kanada Zoe Chore
Jazda po muldach Kanada Elliot Vaillancourt
Stany Zjednoczone Madison Hogg
Skoki akrobatyczne Kanada Miha Fontaine
Kanada Marion Thenault
Slopestyle/Big Air Stany Zjednoczone Hunter Henderson
Stany Zjednoczone Rell Harwood
Halfpipe Kanada Andrew Longino
Stany Zjednoczone Hanna Faulhaber

Puchar Ameryki Północnej w narciarstwie dowolnym 2019/2020 rozpoczął się 20 grudnia 2019 roku w amerykańskim Utah Olympic Park, a zakończył 8 marca 2020 roku w ośrodku narciarskim Bristol Mountain Resort. Początkowo zmagania miały zakończyć się 5 kwietnia 2020 w Copper Mountain Resort, ale ostatecznie nie doszły do skutku.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki Pucharu Ameryki Północnej[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 20 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Utah Olympic Park AE Stany Zjednoczone Christopher Lillis Stany Zjednoczone Eric Loughran Kanada Miha Fontaine
2. 21 grudnia 2019 AE Stany Zjednoczone Eric Loughran Kanada Miha Fontaine Stany Zjednoczone Alex Bowen
3. 20 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Copper Mountain Resort HP Kanada Andrew Longino Finlandia Jon Sallinen Stany Zjednoczone Aaron Durlester
4. 21 stycznia 2019 HP Kanada Andrew Longino Stany Zjednoczone Lennon Vaughan Stany Zjednoczone Tristan Feinberg
5. 11 stycznia 2020 Kanada Canyon Ski Resort SX Szwajcaria Alex Fiva Kanada Reece Howden Kanada Brady Leman
6. 12 stycznia 2020 SX Kanada Kevin Drury Stany Zjednoczone Tyler Wallasch Szwajcaria Ryan Regez
7. 21 stycznia 2020 Kanada Nakiska SX Kanada Carson Cook Kanada Gavin Rowell Kanada Ned Ireland
8. 22 stycznia 2020 SX Kanada Gavin Rowell Kanada Carson Cook Kanada Ned Ireland
9. 30 stycznia 2020 Kanada Calabogie Peaks SX Japonia Tetsuya Furuno Kanada Carson Cook Kanada Gavin Rowell
10. 31 stycznia 2020 SX Japonia Tetsuya Furuno Kanada Callum McEwen Japonia Ryuto Kobayashi
11. 4 lutego 2020 Stany Zjednoczone Gore Mountain SX Odwołano
12. 5 lutego 2020 SX Odwołano
13. 5 lutego 2020 Stany Zjednoczone Mammoth Mountain Ski Resort SS Stany Zjednoczone Hunter Henderson Japonia Taisei Yamamoto Wielka Brytania Rylan Evans
14. 6 lutego 2020 HP Kanada Dylan Marineau Kanada Andrew Longino Stany Zjednoczone Dylan Ladd
15. 7 lutego 2020 BA Stany Zjednoczone Hunter Henderson Stany Zjednoczone Peter Raich Stany Zjednoczone Emerson Lawton
16. 10 lutego 2020 Kanada Calabogie Peaks SX Kanada Carson Cook Kanada Gavin Rowell Niemcy Moritz Beha
17. 11 lutego 2020 SX Kanada Carson Cook Kanada Gavin Rowell Japonia Ryuto Kobayashi
18. 12 lutego 2020 Stany Zjednoczone Deer Valley MO Kanada Jordan Kober Kanada Elliot Vaillancourt Stany Zjednoczone Landon Wendler
19. 13 lutego 2020 DM Kanada Daniel Tanner Stany Zjednoczone George McQuinn Kanada Elliot Vaillancourt
20. 14 lutego 2020 Stany Zjednoczone Utah Olympic Park AE Kanada Pierre-Olivier Cote Kanada Emile Nadeau Kanada Victor Primeau
21. 15 lutego 2020 AE Kanada Emile Nadeau Kanada Pierre-Olivier Cote Kanada Alexandre Duchaine
22. 14 lutego 2020 Stany Zjednoczone Aspen / Buttermilk SS Stany Zjednoczone Richard Thomas Stany Zjednoczone Konnor Ralph Kanada Dylan Deschamps
23. 15 lutego 2020 BA Stany Zjednoczone Troy Podmilsak Stany Zjednoczone Quinn Wolferman Stany Zjednoczone Rodney Koford
24. 15 lutego 2020 HP Stany Zjednoczone Dylan Ladd Stany Zjednoczone Tristan Feinberg Finlandia Jon Sallinen
25. 21 lutego 2020 Kanada Calgary HP Stany Zjednoczone Dylan Ladd Kanada Dylan Marineau Stany Zjednoczone Connor Ladd
26. 22 lutego 2020 SS Kanada Luke Smart Stany Zjednoczone Hunter Henderson Kanada Bruce Oldham
27. 23 lutego 2020 BA Stany Zjednoczone Hunter Henderson Kanada Bruce Oldham Stany Zjednoczone Troy Podmilsak
28. 22 lutego 2020 Stany Zjednoczone Ski Cooper SX Kanada Carson Cook Kanada Callum McEwen Kanada Ryan Webster
29. 23 lutego 2020 SX Kanada Carson Cook Kanada Callum McEwen Kanada Gavin Rowell
30. 22 lutego 2020 Kanada Calgary MO Kanada Elliot Vaillancourt Kanada Jordan Kober Stany Zjednoczone George McQuinn
31. 23 lutego 2020 DM Kanada Elliot Vaillancourt Kanada Olivier Lessard Stany Zjednoczone Cole McDonald
32. 28 lutego 2020 Kanada Le Relais AE Kanada Miha Fontaine Kanada Evan Dermott Kanada Tommy Doyle
33. 29 lutego 2020 AE Kanada Miha Fontaine Kanada Nicolas Martineau Kanada Evan Dermott
34. 29 lutego 2020 Kanada Val Saint-Côme MO Kanada Elliot Vaillancourt Stany Zjednoczone Jack Kariotis Kanada Daniel Tanner
35. 1 marca 2020 DM Kanada Julien Viel Stany Zjednoczone Cole McDonald Kanada Olivier Lessard
36. 3 marca 2020 Stany Zjednoczone Woodward - Park City BA Stany Zjednoczone Hunter Henderson Stany Zjednoczone Tim Ryan Stany Zjednoczone Kiernan Fagan
37. 5 marca 2020 SS Stany Zjednoczone Kiernan Fagan Stany Zjednoczone Deven Fagan Stany Zjednoczone Tim Ryan
38. 6 marca 2020 SS Stany Zjednoczone Kiernan Fagan Stany Zjednoczone Peter Raich Stany Zjednoczone Tim Ryan
39. 7 marca 2020 Stany Zjednoczone Killington Resort MO Stany Zjednoczone Landon Wendler Kanada Elliot Vaillancourt Stany Zjednoczone Jack Kariotis
40. 8 marca 2020 DM Stany Zjednoczone George McQuinn Stany Zjednoczone Wyatt Antkiewicz Japonia Shima Kawaoka
41. 7 marca 2020 Stany Zjednoczone Bristol Mountain Resort AE Kanada Miha Fontaine Kanada Nicolas Martineau Kanada Emile Nadeau
42. 8 marca 2020 AE Kanada Miha Fontaine Kanada Alexandre Duchaine Kanada Nicolas Martineau
43. 28 marca 2020 Kanada Le Relais SS Odwołano
44. 5 kwietnia 2020 Stany Zjednoczone Copper Mountain Resort SX Odwołano

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 20 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Utah Olympic Park AE Stany Zjednoczone Megan Nick Stany Zjednoczone Winter Vinecki Kanada Marion Thenault
2. 21 grudnia 2019 AE Stany Zjednoczone Kaila Kuhn Stany Zjednoczone Winter Vinecki Stany Zjednoczone Megan Nick
3. 20 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Copper Mountain Resort HP Wielka Brytania Zoe Atkin Kanada Amy Fraser Stany Zjednoczone Riley Jacobs
4. 21 stycznia 2019 HP Wielka Brytania Zoe Atkin Kanada Rachael Anderson Kanada Amy Fraser
5. 11 stycznia 2020 Kanada Canyon Ski Resort SX Kanada Marielle Thompson Australia Sami Kennedy-Sim Kanada Brittany Phelan
6. 12 stycznia 2020 SX Kanada Marielle Thompson Kanada Brittany Phelan Szwajcaria Talina Gantenbein
7. 21 stycznia 2020 Kanada Nakiska SX Kanada Zoe Chore Kanada Antoinette Tansley Kanada Alexa Velcic
8. 22 stycznia 2020 SX Kanada Zoe Chore Kanada Antoinette Tansley Kanada Alexa Velcic
9. 30 stycznia 2020 Kanada Calabogie Peaks SX Kanada Zoe Chore Kanada Alexa Velcic Kanada Mara Bishop
10. 31 stycznia 2020 SX Kanada Alexa Velcic Kanada Mara Bishop Kanada Antoinette Tansley
11. 4 lutego 2020 Stany Zjednoczone Gore Mountain SX Odwołano
12. 5 lutego 2020 SX Odwołano
13. 5 lutego 2020 Stany Zjednoczone Mammoth Mountain Ski Resort SS Stany Zjednoczone Rell Harwood Wielka Brytania Katie Summerhayes Kanada Megan Cressey
14. 6 lutego 2020 HP Rosja Walerija Diemidowa Chińska Republika Ludowa Zhang Kexin Chińska Republika Ludowa Wu Meng
15. 7 lutego 2020 BA Wielka Brytania Katie Summerhayes Stany Zjednoczone Jenna Riccomini Kanada Megan Cressey
16. 10 lutego 2020 Kanada Calabogie Peaks SX Kanada India Sherret Kanada Zoe Chore Kanada Alexa Velcic
17. 11 lutego 2020 SX Kanada Zoe Chore Kanada Antoinette Tansley Kanada Alexa Velcic
18. 12 lutego 2020 Stany Zjednoczone Deer Valley MO Stany Zjednoczone Kasey Hogg Stany Zjednoczone Madison Hogg Stany Zjednoczone Maggie Ryan
19. 13 lutego 2020 DM Stany Zjednoczone Madison Hogg Stany Zjednoczone Alli Macuga Stany Zjednoczone Kasey Hogg
20. 14 lutego 2020 Stany Zjednoczone Utah Olympic Park AE Kanada Marion Thenault Stany Zjednoczone Karyl Loeb Stany Zjednoczone Tasia Tanner
21. 15 lutego 2020 AE Kanada Marion Thenault Stany Zjednoczone Karyl Loeb Australia Gabi Ash
22. 14 lutego 2020 Stany Zjednoczone Aspen / Buttermilk SS Kanada Skye Clarke Stany Zjednoczone Jenna Riccomini Kanada Megan Cressey
23. 15 lutego 2020 BA Kanada Skye Clarke Stany Zjednoczone Jenna Riccomini Kanada Megan Cressey
24. 15 lutego 2020 HP Stany Zjednoczone Hanna Faulhaber Stany Zjednoczone Jenna Riccomini Stany Zjednoczone Ava Surridge
25. 21 lutego 2020 Kanada Calgary HP Chińska Republika Ludowa Zhang Kexin Chińska Republika Ludowa Li Fanghui Korea Południowa Jang Yujin
26. 22 lutego 2020 SS Stany Zjednoczone Grace Henderson Japonia Kokone Kondo Kanada Dillan Glennie
27. 23 lutego 2020 BA Stany Zjednoczone Grace Henderson Kanada Megan Cressey Kanada Dillan Glennie
28. 22 lutego 2020 Stany Zjednoczone Ski Cooper SX Kanada Zoe Chore Kanada Antoinette Tansley Stany Zjednoczone Mazie Hayden
29. 23 lutego 2020 SX Kanada Zoe Chore Stany Zjednoczone Mazie Hayden Kanada Alexa Velcic
30. 22 lutego 2020 Kanada Calgary MO Stany Zjednoczone Madison Hogg Stany Zjednoczone Kasey Hogg Kanada Kaylee Koehler
31. 23 lutego 2020 DM Stany Zjednoczone Maggie Ryan Stany Zjednoczone Madison Hogg Stany Zjednoczone Sabrina Cass
32. 28 lutego 2020 Kanada Le Relais AE Stany Zjednoczone Karyl Loeb Stany Zjednoczone Karenna Elliott Stany Zjednoczone Tasia Tanner
33. 29 lutego 2020 AE Stany Zjednoczone Karyl Loeb Stany Zjednoczone Karenna Elliott Australia Gabi Ash
34. 29 lutego 2020 Kanada Val Saint-Côme MO Kanada Kaylee Koehler Kanada Berkley Brown Stany Zjednoczone Kasey Hogg
35. 1 marca 2020 DM Stany Zjednoczone Lulu Shaffer Stany Zjednoczone Madison Hogg Stany Zjednoczone Kasey Hogg
36. 3 marca 2020 Stany Zjednoczone Woodward - Park City BA Stany Zjednoczone Rell Harwood Stany Zjednoczone Grace Henderson Stany Zjednoczone Marin Hamill
37. 5 marca 2020 SS Stany Zjednoczone Marin Hamill Kanada Megan Cressey Stany Zjednoczone Rell Harwood
38. 6 marca 2020 SS Stany Zjednoczone Marin Hamill Stany Zjednoczone Rell Harwood Stany Zjednoczone Bella Bacon
39. 7 marca 2020 Stany Zjednoczone Killington Resort MO Stany Zjednoczone Sabrina Cass Kanada Berkley Brown Stany Zjednoczone Kylie Kariotis
40. 8 marca 2020 DM Kanada Kaylee Koehler Stany Zjednoczone Alli Macuga Stany Zjednoczone Sabrina Cass
41. 7 marca 2020 Stany Zjednoczone Bristol Mountain Resort AE Kanada Marion Thenault Stany Zjednoczone Karyl Loeb Stany Zjednoczone Tasia Tanner
42. 8 marca 2020 AE Kanada Marion Thenault Stany Zjednoczone Karyl Loeb Stany Zjednoczone Tasia Tanner
43. 28 marca 2020 Kanada Le Relais SS Odwołano
44. 5 kwietnia 2020 Stany Zjednoczone Copper Mountain Resort SX Odwołano

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Miha Fontaine 79,38
2. Kanada Carson Cook 71,00
3. Kanada Elliot Vaillancourt 69,50
4. Kanada Andrew Longino 66,00
5. Kanada Gavin Rowell 62,90
6. Stany Zjednoczone Hunter Henderson 60,00
7. Kanada Emile Nadeau 57,13
8. Stany Zjednoczone George McQuinn 52,13
9. Stany Zjednoczone Dylan Ladd 52,00
10. Kanada Pierre-Olivier Cote 47,50
SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Carson Cook 710,00
2. Kanada Gavin Rowell 629,00
3. Kanada Callum McEwen 453,00
4. Kanada Alexander Rubinoff 319,00
5. Kanada Andrew Wilson 281,00
6. Kanada Zachary Reynolds 260,00
7. Kanada Phillip Tremblay 253,00
8. Stany Zjednoczone Stuart Whittier 244,00
9. Kanada Ryan Webster 239,00
10. Japonia Tetsuya Furuno 235,00
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Elliot Vaillancourt 556,00
2. Stany Zjednoczone George McQuinn 417,00
3. Stany Zjednoczone Landon Wendler 354,00
4. Stany Zjednoczone Jack Kariotis 330,00
5. Kanada Daniel Tanner 312,00
6. Kanada Julien Viel 297,00
7. Kanada Jordan Kober 254,00
8. Stany Zjednoczone Cole McDonald 251,00
9. Stany Zjednoczone Wyatt Antkiewicz 223,00
10. Kanada Olivier Lessard 212,00
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Miha Fontaine 635,00
2. Kanada Emile Nadeau 457,00
3. Kanada Pierre-Olivier Cote 380,00
4. Kanada Evan Dermott 378,00
5. Kanada Alexandre Duchaine 349,00
6. Kanada Nicolas Martineau 340,00
7. Kanada Marc-Antoine Gagnon 264,00
8. Kanada Victor Primeau 262,00
9. Kanada Tommy Doyle 229,00
10. Stany Zjednoczone Derek Krueger 224,00
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Andrew Longino 330,00
2. Stany Zjednoczone Dylan Ladd 260,00
3. Finlandia Jon Sallinen 203,00
4. Stany Zjednoczone Tristan Feinberg 198,00
5. Stany Zjednoczone Aaron Durlester 198,00
6. Kanada Dylan Marineau 180,00
7. Stany Zjednoczone Connor Ladd 160,00
8. Stany Zjednoczone Lennon Vaughan 159,00
9. Nowa Zelandia Ben Harrington 130,00
10. Stany Zjednoczone Eugene Morris 126,00
SLOPESTYLE/BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Hunter Henderson 320,00
2. Stany Zjednoczone Kiernan Fagan 260,00
3. Stany Zjednoczone Peter Raich 236,00
4. Kanada Bruce Oldham 217,00
5. Stany Zjednoczone Tim Ryan 200,00
6. Kanada Luke Smart 190,00
7. Stany Zjednoczone Troy Podmilsak 185,00
8. Stany Zjednoczone Quinn Wolferman 181,00
9. Stany Zjednoczone Konnor Ralph 166,00
10. Stany Zjednoczone Rodney Koford 166,00

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Zoe Chore 79,90
2. Kanada Marion Thenault 75,63
3. Stany Zjednoczone Karyl Loeb 70,38
4. Kanada Alexa Velcic 61,20
5. Stany Zjednoczone Madison Hogg 59,00
6. Stany Zjednoczone Hanna Faulhaber 59,00
7. Kanada Antoinette Tansley 55,70
8. Stany Zjednoczone Kasey Hogg 52,75
9. Stany Zjednoczone Jenna Riccomini 52,00
10. Kanada Megan Cressey 51,20
SKICROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Zoe Chore 799,00
2. Kanada Alexa Velcic 612,00
3. Kanada Antoinette Tansley 557,00
4. Stany Zjednoczone Mazie Hayden 471,00
5. Kanada Kiersten Vincett 344,00
6. Kanada Sarah Clarke 329,00
7. Kanada Mara Bishop 297,00
8. Stany Zjednoczone Lauren Salko 238,00
9. Stany Zjednoczone Brighton Bradford 204,00
10. Kanada Marielle Thompson 200,00
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Madison Hogg 472,00
2. Stany Zjednoczone Kasey Hogg 422,00
3. Stany Zjednoczone Alli Macuga 371,00
4. Stany Zjednoczone Sabrina Cass 362,00
5. Kanada Kaylee Koehler 349,00
6. Stany Zjednoczone Maggie Ryan 281,00
7. Stany Zjednoczone Lulu Shaffer 278,00
8. Kanada Laurianne Desmarais-Gilbert 260,00
9. Stany Zjednoczone Kylie Kariotis 258,00
10. Stany Zjednoczone Zoe Dwinell 215,00
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Marion Thenault 605,00
2. Stany Zjednoczone Karyl Loeb 563,00
3. Stany Zjednoczone Tasia Tanner 393,00
4. Stany Zjednoczone Karenna Elliott 390,00
5. Kanada Naomy Boudreau-Guertin 317,00
6. Kanada Justine Ally 251,00
7. Kanada Chloe Bono 208,00
8. Stany Zjednoczone Katie Swartvagher 196,00
9. Kanada Elodie Bergeron 196,00
10. Australia Gabi Ash 194,00
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Hanna Faulhaber 295,00
2. Kanada Amy Fraser 221,00
3. Wielka Brytania Zoe Atkin 200,00
4. Chińska Republika Ludowa Zhang Kexin 180,00
5. Stany Zjednoczone Riley Jacobs 168,00
6. Kanada Rachael Anderson 156,00
7. Stany Zjednoczone Brynn Wedlake 141,00
8. Stany Zjednoczone Lauren Bendixen 138,00
9. Stany Zjednoczone Jenna Riccomini 124,00
10. Stany Zjednoczone Ava Surridge 118,00
SLOPESTYLE/BIG AIR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Rell Harwood 340,00
2. Kanada Megan Cressey 280,00
3. Stany Zjednoczone Marin Hamill 260,00
4. Kanada Skye Clarke 255,00
5. Stany Zjednoczone Jenna Riccomini 255,00
6. Kanada Dillan Glennie 210,00
7. Stany Zjednoczone Bella Bacon 205,00
8. Stany Zjednoczone Grace Henderson 200,00
9. Wielka Brytania Katie Summerhayes 180,00
10. Stany Zjednoczone Marion Balsamo 165,00

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]