Puchar Ameryki Północnej w skeletonie 2016/2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ameryki Północnej w skeletonie
2016/2017
2015/2016 2017/2018
Data 13.11.2016 - 20.01.2017
Miejsce rozpoczęcia Kanada Calgary
Miejsce zakończenia Stany Zjednoczone Lake Placid
Organizator IBSF
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Kobiety Korea Południowa Mun Ra-young
Mężczyźni Australia John Farrow

Puchar Ameryki Północnej w skeletonie 2016/2017 – to 17. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się w kanadyjskim Calgary 13 listopada 2016 roku, a zakończył się 20 stycznia 2017 roku w amerykańskim Lake Placid. Łącznie zostało rozegranych 16 konkurencji: 8 dla mężczyzn i 8 dla kobiet.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Koreanka Mun Ra-young, a wśród mężczyzn Australijczyk John Farrow.

Kalendarz Pucharu Ameryki Północnej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PAP 13-14.11.2016 Kanada Calgary Mężczyźni Hiszpania Ander Mirambell Korea Południowa Lee Han-sin Włochy Joseph Luke Cecchini
Kobiety Kanada Madison Charney Australia Jaclyn Narracott Korea Południowa Jeong Sophia
Mężczyźni Hiszpania Ander Mirambell Australia John Farrow Korea Południowa Kim Jun-hyeon
Kobiety Korea Południowa Mun Ra-young Kanada Madison Charney Korea Południowa Jeong Sophia
2. PAP 25-26.11.2016 Kanada Whistler Mężczyźni Japonia Katsuyuki Miyajima Norwegia Alex Hanssen Rosja Jegor Wesełow
Kobiety Kanada Mirela Rahneva Rosja Marija Orłowa Rosja Julia Kanakina
Mężczyźni Rosja Jegor Wesełow Japonia Katsuyuki Miyajima Norwegia Alex Hanssen
Kobiety Holandia Kimberley Bos Rosja Marija Orłowa Kanada Mirela Rahneva
3. PAP 07-08.01.2017 Stany Zjednoczone Park City Mężczyźni Stany Zjednoczone John Daly Nowa Zelandia John Farrow Wielka Brytania Kenny Howard
Kobiety Wielka Brytania Madelaine Smith Wielka Brytania Donna Creighton Norwegia Maya Pedersen
Mężczyźni Stany Zjednoczone John Daly Wielka Brytania Marcus Wyatt Korea Południowa Kim Jisoo
Kobiety Wielka Brytania Madelaine Smith Wielka Brytania Donna Creighton Korea Południowa Mun Ra-young
4. PAP 19-20.01.2017 Stany Zjednoczone Lake Placid Mężczyźni Rosja Pawieł Kulikow Stany Zjednoczone John Daly Wielka BrytaniaJeremy Rice
Kobiety Wielka Brytania Donna Creighton Korea Południowa Mun Ra-young Stany Zjednoczone Gracie Clapp
Mężczyźni Stany Zjednoczone John Daly Rosja Pawieł Kulikow Włochy Joseph Luke Cecchini
Kobiety Korea Południowa Mun Ra-young Wielka Brytania Donna Creighton Rosja Olga Potylicina

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka CAL CAL WHI WHI PCI PCI LPD LPD Punkty
1. Korea Południowa Mun Ra-young 4. 1. 6. 6. 5. 3. 2. 1. 445
2 Kanada Madison Charney 1. 2. 9. 5. 8. 4. 5. 8. 386
3. Stany Zjednoczone Gracie Clapp 5. 5. 12. 12. 4. 6. 3. 4. 341
4. Wielka Brytania Donna Creighton 2. 2. 1. 2. 270
5. Korea Południowa Jeong Sophia 3. 3. 6. 7. 8. 11. 254
5. Stany Zjednoczone Morgan Tracey 9. 6. 15. 14. 7. 11. 10. 9. 254
7. Korea Południowa Lee Jeonghyeok 8. 8. 13. 9. 11. 9. 12. 13. 250
8. Norwegia Maya Pedersen 8. 8. 3. 5. 14. 5. 241
9. Wielka Brytania Madelaine Smith 1. 1. 6. 6. 230
10. Stany Zjednoczone Leslie Stratton 11. 9. 17. 16. 13. 8. 11. 12. 222

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik CAL CAL WHI WHI PCI PCI LPD LPD Punkty
1. Australia John Farrow 2. 5. 1. 2. 8. 1. 9. 1. 405
2 Korea Południowa Kim Jun-hyeon 3. 10. 2. 5. 7. 2. 1. 9. 302
3. Stany Zjednoczone John Daly 5. 3. 18. 3. 1. 4. 2. 5. 290
4. Włochy Joseph Luke Cecchini 11. 1. 3. 4. 3. 7. 3. 12. 281
5. Kanada Patrick Rooney 1. 8. 14. 1. 4. 14. 5. 6. 273
6. Stany Zjednoczone Allen Blackwell 6. 10. 6. 8. 6. 17. 7. 9. 256
7. Japonia Katsuyuki Miyajima 9. 7. 5. 9. 14. 5. 8. 14. 220
8. Korea Południowa Jung Seunggi 8. 4. 4. 10. 11. 3. 7. 209
9. Stany Zjednoczone Andrew Blaser 4. 2. 9. 6. 15. 11. 4. 206
10. Kanada Andy White 6. 6. 10. 13. 17. 10. 11. 19. 196

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]