Puchar Ameryki Południowej w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ameryki Południowej w narciarstwie alpejskim mężczyzn
2018 2020
Data 5 sierpnia – 5 października 2019
Miejsce rozpoczęcia Argentyna Cerro Catedral
Miejsce zakończenia Chile Corralco
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4 (5)
Zwycięzcy
Generalna Simple gold cup.svg Argentyna Cristian Javier Simari Birkner
Slalom Szwajcaria Lars Kuonen
Gigant Hiszpania Alejandro Puente Tasias
Supergigant Chile Henrik von Appen
Kombinacja Chile Henrik von Appen
Zjazd Argentyna Cristian Javier Simari Birkner

Puchar Ameryki Południowej w narciarstwie alpejskim mężczyzn w sezonie 2019 zawody rozgrywane pod patronatem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w lecie 2019 roku. Pierwsze zawody odbyły się 5 sierpnia w argentyńskim Cerro Catedral. Ostatnie zawody tej edycji zostały rozegrane 5 października 2019 roku w chilijskim ośrodku narciarskim Corralco.

Triumfu w klasyfikacji generalnej z poprzedniego sezonu bronił Słoweniec Klemen Kosi.

Podium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 5 sierpnia 2019 Argentyna Cerro Catedral Gigant Hiszpania Alejandro Puente Tasias Wielka Brytania Leonidas Karavasili Chile Kay Holscher
2. 8 sierpnia 2019 Slalom Hiszpania Juan del Campo Szwajcaria Lars Kuonen Hiszpania Aingeru Garay
3. 12 sierpnia 2019 Argentyna El Bolson Slalom Hiszpania Juan del Campo Hiszpania Aingeru Garay Argentyna Cristian Javier Simari Birkner
4. 15 sierpnia 2019 Argentyna Chapelco Gigant Hiszpania Alejandro Puente Tasias Szwajcaria Dionys Kippel Hiszpania Albert Ortega
5. 12 września 2019 Chile El Colorado Zjazd Odwołano
6. 17 września 2019 Argentyna Cerro Castor Slalom Francja Robin Buffet Hiszpania Alejandro Puente Tasias Hiszpania Joaquim Salarich
7. 18 września 2019 Gigant Francja Thibaut Favrot Rosja Iwan Kuzniecow Hiszpania Albert Ortega
8. 25 września 2019 Chile Antillanca Gigant Chile Andres Figueroa Szwajcaria Lars Kuonen Chile Nicolas Pirozzi
9. 27 września 2019 Slalom Szwajcaria Lars Kuonen Argentyna Juan Pablo Vallecillo Argentyna Cristian Javier Simari Birkner
10. 28 września 2019 Supergigant Odwołano
11. 3 października 2019 Chile Corralco Zjazd Chile Henrik von Appen Argentyna Cristian Javier Simari Birkner Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander
12. 4 października 2019 Kombinacja Argentyna Cristian Javier Simari Birkner Chile Henrik von Appen Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander
13. 4 października 2019 Zjazd Argentyna Cristian Javier Simari Birkner Chile Henrik von Appen Chile Sven von Appen
14. 4 października 2019 Zjazd Argentyna Cristian Javier Simari Birkner Argentyna Juan Pablo Vallecillo Chile Henrik von Appen
15. 5 października 2019 Kombinacja Chile Henrik von Appen Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander Argentyna Cristian Javier Simari Birkner
16. 5 października 2019 Supergigant Chile Henrik von Appen Chile Andres Figueroa Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander
17. 5 października 2019 Supergigant Chile Henrik von Appen Chile Sven von Appen Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Argentyna Cristian Javier Simari Birkner 892
2. Chile Henrik von Appen 720
3. Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander 600
4. Chile Andres Figueroa 597
5. Argentyna Juan Pablo Vallecillo 558
6. Chile Sven von Appen 433
7. Szwajcaria Lars Kuonen 422
8. Chile Nicolas Pirozzi 362
9. Argentyna Tiziano Gravier 351
10. Hiszpania Alejandro Puente Tasias 345
Zjazd
Lp. Zawodnik Punkty
1. Argentyna Cristian Javier Simari Birkner 280
2. Chile Henrik von Appen 240
3. Argentyna Juan Pablo Vallecillo 180
4. Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander 150
5. Chile Sven von Appen 145
6. Argentyna Tiziano Gravier 121
7. Chile Andres Figueroa 110
8. Chile Nicolas Pirozzi 97
9. Argentyna Bautista Alarcon 93
10. Chile Baltasar Olivares 78
Supergigant
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chile Henrik von Appen 300
2. Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander 200
3. Chile Andres Figueroa 175
4. Chile Sven von Appen 160
5. Argentyna Juan Pablo Vallecillo 145
6. Argentyna Cristian Javier Simari Birkner 145
7. Argentyna Tiziano Gravier 108
8. Chile Nicolas Pirozzi 90
9. Argentyna Bautista Alarcon 84
10. Chile Baltasar Olivares 61
Kombinacja
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chile Henrik von Appen 180
2. Argentyna Cristian Javier Simari Birkner 160
3. Boliwia Simon Breitfuss Kammerlander 140
4. Argentyna Juan Pablo Vallecillo 95
4. Chile Sven von Appen 95
6. Chile Andres Figueroa 80
7. Argentyna Bautista Alarcon 64
8. Chile Nicolas Pirozzi 62
9. Argentyna Tiziano Gravier 36
10. Chile Baltasar Olivares 29
Gigant
Lp. Zawodnik Punkty
1. Hiszpania Alejandro Puente Tasias 215
2. Chile Andres Figueroa 180
3. Argentyna Cristian Javier Simari Birkner 163
4. Szwajcaria Lars Kuonen 160
5. Hiszpania Albert Ortega 120
6. Szwajcaria Dionys Kippel 108
7. Francja Thibaut Favrot 100
8. Wielka Brytania Leonidas Karavasili 95
9. Chile Kay Holscher 83
10. Rosja Iwan Kuzniecow 80
Slalom
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwajcaria Lars Kuonen 262
2. Hiszpania Juan del Campo 240
3. Hiszpania Aingeru Garay 156
4. Argentyna Cristian Javier Simari Birkner 144
5. Hiszpania Alejandro Puente Tasias 130
6. Hiszpania Joaquim Salarich 105
7. Argentyna Juan Pablo Vallecillo 103
8. Francja Robin Buffet 100
9. Szwajcaria Anthony Bonvin 90
10. Argentyna Tomas Cantero 61

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]