Puchar Ameryki Południowej w snowboardzie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ameryki Południowej w snowboardzie 2019
2018 2020
Data 3 sierpnia–29 września 2019
Miejsce rozpoczęcia Chile La Parva
Miejsce zakończenia Argentyna Cerro Castor
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna Simple gold cup.svg Argentyna Steven Williams

Chile Antonia Yañez
Snowcross Argentyna Steven Williams

Argentyna María Agustina Pardo
Slopestyle Chile Iñaqui Irarrázaval

Chile Antonia Yañez, Argentyna María Azul Chávez Martínez
Big Air Argentyna Matías Schmitt

Chile Antonia Yáñez
Gigant Chińska Republika Ludowa Shao Yunyang

Chińska Republika Ludowa Cui Ming

Puchar Ameryki Południowej w snowboardzie w sezonie 2019 to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 3 sierpnia 2019 roku w chilijskiej La Parvie w zawodach slopestyle'u. Zmagania zakończyły się 29 września tego samego roku w argentyńskim Cerro Castor zawodami snowcross'u.

Łącznie rozegranych zostało 13 zawodów dla mężczyzn i dla kobiet.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki Pucharu Ameryki Południowej[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 3 sierpnia 2019 Chile La Parva SS Chile Iñaqui Irarrázaval Chile Álvaro Yáñez Argentyna Federico Chiaradio de la Iglesia
2. 4 sierpnia 2019 SS Chile Iñaqui Irarrázaval Argentyna Matías Schmitt Brazylia Kian Christopher Hauschildt
10 sierpnia 2019 Chile La Parva SX Odwołano
11 sierpnia 2019 SX Odwołano
3. 4 września 2019 Chile Pucón SX Argentyna Steven Williams Argentyna Jose Alejandro Figueras Chińska Republika Ludowa Bo Qu
4. 5 września 2019 GS Chińska Republika Ludowa Shao Yunyang Chińska Republika Ludowa Xu Ziyang Chińska Republika Ludowa Aisiti Zufuhaer
5. 7 września 2019 Argentyna Cerro Catedral BA Argentyna Pedro Bidegain Argentyna Matías Schmitt Chile Iñaqui Irarrázaval
6. 8 września 2019 BA Argentyna Matías Schmitt Chile Álvaro Yáñez Chile Iñaqui Irarrázaval
7. 10 września 2019 Chile Corralco SX Argentyna Steven Williams Argentyna Jose Alejandro Figueras Chile Joaquin Avello
8. 11 września 2019 SX Argentyna Steven Williams Argentyna Jose Alejandro Figueras Chile Joaquin Avello
14 września 2019 Chile Pucón SX Odwołano
15 września 2019 SX Odwołano
9. 16 września 2019 Chile Pucón[a] SX Chile Diego Ceron Chile Joaquin Avello Chile Pedro Pizarro
10. 17 września 2019 SX Chile Diego Ceron Chile Joaquin Avello Chile Pedro Pizarro
11. 24 września 2019 Argentyna Chapelco SS Chile Álvaro Yáñez Argentyna Matías Schmitt Korea Południowa Lee Dong-heon
12. 28 września 2019 Argentyna Cerro Castor SX Argentyna Steven Williams Argentyna Jose Alejandro Figueras Chińska Republika Ludowa Li Jiahong
13. 29 września 2019 SX Argentyna Steven Williams Argentyna Jose Alejandro Figueras Chile Joaquin Avello

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna
Lp. Zawodnik Punkty
1. Argentyna Steven Williams 2500
2. Argentyna Jose Alejandro Figueras 2000
3. Argentyna Matías Schmitt 1950
4. Chile Joaquin Avello 1910
5. Chile Iñaqui Irarrázaval 1850
6. Chile Álvaro Yáñez 1610
7. Chile Diego Ceron 1450
8. Argentyna Pedro Bidegain 1230
9. Argentyna Joaquin Rodriguez 1095
10. Argentyna Facundo Pardo 890
Snowcross
Lp. Zawodnik Punkty
1. Argentyna Steven Williams 2500
2. Argentyna Jose Alejandro Figueras 2000
3. Chile Joaquin Avello 1910
4. Chile Diego Ceron 1000
5. Argentyna Joaquin Rodriguez 895
6. Peru Victor-Segundo Chavez Garcia 695
7. Kolumbia Corey Pablo Zalewski 650
Argentyna Tobias Luizon
9. Argentyna Facundo Pardo 640
10. Chińska Republika Ludowa Bo Qu 625
Slopestyle
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chile Iñaqui Irarrázaval 1250
2. Argentyna Matías Schmitt 1050
3. Chile Álvaro Yáñez 960
4. Argentyna Pedro Bidegain 620
5. Argentyna Federico Chiaradio de la Iglesia 555
6. Argentyna Manuel Fasola 515
7. Brazylia Kian Christopher Hauschildt 500
8. Argentyna Valentin Moreno 490
9. Korea Południowa Kim Gyeong-uk 460
10. Chile Diego Ceron 450
Big Air
Lp. Zawodnik Punkty
1. Argentyna Matías Schmitt 900
2. Chile Álvaro Yáñez 650
3. Argentyna Pedro Bidegain 610
4. Chile Iñaqui Irarrázaval 600
5. Brazylia Augustinho Teixeira 450
6. Argentyna Nahuel Springinsfeld 380
7. Argentyna Esteban Luengo 360
8. Argentyna Valentin Moreno 345
9. Argentyna Federico Chiaradio de la Iglesia 290
10. Argentyna Justo Moller 235
Chile Benjamin Yáñez
Gigant
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Shao Yunyang 500
2. Chińska Republika Ludowa Xu Ziyang 400
3. Chińska Republika Ludowa Aisiti Zufuhaer 300
4. Argentyna Facundo Pardo 250
5. Argentyna Pedro Garaggiola 225
6. Argentyna Joaquin Rodriguez 200
7. Argentyna Facundo Urbina 180
8. Argentyna Tomas Alfonso 160

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 3 sierpnia 2019 Chile La Parva SS Chile Antonia Yáñez Argentyna María Azul Chávez Martínez Chile Amanda Cardone
2. 4 sierpnia 2019 SS Chile Antonia Yáñez Chile Amanda Cardone Argentyna María Azul Chávez Martínez
10 sierpnia 2019 Chile La Parva SX Odwołano
11 sierpnia 2019 SX Odwołano
3. 4 września 2019 Chile Pucón SX Wielka Brytania Charlotte Bankes Chińska Republika Ludowa Xin Chai Chińska Republika Ludowa Na Yang
4. 5 września 2019 GS Chińska Republika Ludowa Cui Ming Chińska Republika Ludowa Niu Jiaqi Chińska Republika Ludowa Cao Ludan
5. 7 września 2019 Argentyna Cerro Catedral BA Chile Antonia Yáñez Argentyna Morena Poggi Silveira
6. 8 września 2019 BA Chile Antonia Yáñez Argentyna Morena Poggi Silveira
7. 10 września 2019 Chile Corralco SX Japonia Karen Fujita Argentyna María Agustina Pardo Chińska Republika Ludowa Wenwen Pan
8. 11 września 2019 SX Japonia Karen Fujita Argentyna María Agustina Pardo Chińska Republika Ludowa Wenwen Pan
14 września 2019 Chile Pucón SX Odwołano
15 września 2019 SX Odwołano
9. 16 września 2019 Chile Pucón[a] SX Brazylia Isabel Clark Ribeiro Stany Zjednoczone Charli Jo Meek Chile María Teresa Bañados
10. 17 września 2019 SX Brazylia Isabel Clark Ribeiro Stany Zjednoczone Charli Jo Meek Chile María Teresa Bañados
11. 24 września 2019 Argentyna Chapelco SS Stany Zjednoczone Terra Traub Argentyna Morena Poggi Silveira Argentyna María Azul Chávez Martínez
12. 28 września 2019 Argentyna Cerro Castor SX Chińska Republika Ludowa Feng He Chińska Republika Ludowa Li Kexin Chińska Republika Ludowa Nima Yongqing
13. 29 września 2019 SX Argentyna María Agustina Pardo Argentyna Morena Arroyo Mora Chińska Republika Ludowa Nima Yongqing

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chile Antonia Yáñez 2000
2. Argentyna María Agustina Pardo 1885
3. Chile María Teresa Bañados 1325
4. Argentyna María Azul Chávez Martínez 1250
5. Argentyna Morena Poggi Silveira 1200
6. Brazylia Isabel Clark Ribeiro 1000
Japonia Karen Fujita
Stany Zjednoczone Charli Jo Meek
9. Chińska Republika Ludowa Xin Chai 825
10. Chińska Republika Ludowa Wenwen Pan 760
Snowcross
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Argentyna María Agustina Pardo 1660
2. Brazylia Isabel Clark Ribeiro 1000
Japonia Karen Fujita
Stany Zjednoczone Charli Jo Meek
5. Chińska Republika Ludowa Xin Chai 825
6. Chińska Republika Ludowa Wenwen Pan 760
7. Chińska Republika Ludowa Na Yang 705
8. Chińska Republika Ludowa Dongyang Lu 675
9. Chińska Republika Ludowa Feng He 645
10. Argentyna Morena Arroyo Mora 625
Slopestyle
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chile Antonia Yáñez 1000
Argentyna María Azul Chávez Martínez
3. Chile María Teresa Bañados 725
4. Chile Amanda Cardone 700
5. Stany Zjednoczone Terra Traub 500
6. Niemcy Katharina Kasper 475
7. Argentyna Morena Poggi Silveira 400
8. Argentyna Camila Springinsfeld 225
9. Chile Josefa Arellano 200
10. Argentyna Issa Fasola Demingue 180
Big Air
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chile Antonia Yáñez 1000
2. Argentyna Morena Poggi Silveira 800
Gigant
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Cui Ming 500
2. Chińska Republika Ludowa Niu Jiaqi 400
3. Chińska Republika Ludowa Cao Ludan 300
4. Chińska Republika Ludowa Lin Xinzhu 250
5. Argentyna María Agustina Pardo 225
6. Argentyna María Florencia Gau 200

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Zawody odbyły się w zamian odwołanych konkursów z La Parvy.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]