Puchar Ameryki Południowej w snowboardzie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ameryki Południowej w snowboardzie 2019
2018 2020
Data 3 sierpnia–29 września 2019
Miejsce rozpoczęcia Chile La Parva
Miejsce zakończenia Argentyna Cerro Castor
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Big Air Argentyna Matías Schmitt

Chile Antonia Yáñez
Gigant Chińska Republika Ludowa Shao Yunyang

Chińska Republika Ludowa Cui Ming

Puchar Ameryki Południowej w snowboardzie w sezonie 2019 to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 3 sierpnia 2019 roku w chilijskiej La Parvie w zawodach slopestyle'u. Zmagania zakończą się 29 września tego samego roku w argentyńskim Cerro Castor zawodami snowcross'u.

Łącznie rozegranych zostanie 15 zawodów dla mężczyzn i dla kobiet.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki Pucharu Ameryki Południowej[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 3 sierpnia 2019 Chile La Parva SS Chile Iñaqui Irarrázaval Chile Álvaro Yáñez Argentyna Federico Chiaradio de la Iglesia
2. 4 sierpnia 2019 SS Chile Iñaqui Irarrázaval Argentyna Matías Schmitt Brazylia Kian Christopher Hauschildt
10 sierpnia 2019 Chile La Parva SX Odwołano
11 sierpnia 2019 SX Odwołano
3. 4 września 2019 Chile Pucón SX Argentyna Steven Williams Argentyna Jose Alejandro Figueras Chińska Republika Ludowa Bo Qu
4. 5 września 2019 GS Chińska Republika Ludowa Shao Yunyang Chińska Republika Ludowa Xu Ziyang Chińska Republika Ludowa Aisiti Zufuhaer
5. 7 września 2019 Argentyna Cerro Catedral BA Argentyna Pedro Bidegain Argentyna Matías Schmitt Chile Iñaqui Irarrázaval
6. 8 września 2019 BA Argentyna Matías Schmitt Chile Álvaro Yáñez Chile Iñaqui Irarrázaval
7. 10 września 2019 Chile Corralco SX Argentyna Steven Williams Argentyna Jose Alejandro Figueras Chile Joaquin Avello
8. 11 września 2019 SX Argentyna Steven Williams Argentyna Jose Alejandro Figueras Chile Joaquin Avello
9. 14 września 2019 Chile Pucón SX
10. 15 września 2019 SX
11. 16 września 2019 Chile Pucón[a] SX
12. 17 września 2019 SX
13. 24 września 2019 Argentyna Chapelco SS
14. 28 września 2019 Argentyna Cerro Castor SX
15. 29 września 2019 SX

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna
Lp. Zawodnik Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Snowcross
Lp. Zawodnik Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Slopestyle
Lp. Zawodnik Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Big Air
Lp. Zawodnik Punkty
1. Argentyna Matías Schmitt 900
2. Chile Álvaro Yáñez 650
3. Argentyna Pedro Bidegain 610
4. Chile Iñaqui Irarrázaval 600
5. Brazylia Augustinho Teixeira 450
6. Argentyna Nahuel Springinsfeld 380
7. Argentyna Esteban Luengo 360
8. Argentyna Valentin Moreno 345
9. Argentyna Federico Chiaradio de la Iglesia 290
10. Argentyna Justo Moller 235
Chile Benjamin Yáñez
Gigant
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Shao Yunyang 500
2. Chińska Republika Ludowa Xu Ziyang 400
3. Chińska Republika Ludowa Aisiti Zufuhaer 300
4. Argentyna Facundo Pardo 250
5. Argentyna Pedro Garaggiola 225
6. Argentyna Joaquin Rodriguez 200
7. Argentyna Facundo Urbina 180
8. Argentyna Tomas Alfonso 160

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 3 sierpnia 2019 Chile La Parva SS Chile Antonia Yáñez Argentyna María Azul Chávez Martínez Chile Amanda Cardone
2. 4 sierpnia 2019 SS Chile Antonia Yáñez Chile Amanda Cardone Argentyna María Azul Chávez Martínez
10 sierpnia 2019 Chile La Parva SX Odwołano
11 sierpnia 2019 SX Odwołano
3. 4 września 2019 Chile Pucón SX Wielka Brytania Charlotte Bankes Chińska Republika Ludowa Xin Chai Chińska Republika Ludowa Na Yang
4. 5 września 2019 GS Chińska Republika Ludowa Cui Ming Chińska Republika Ludowa Niu Jiaqi Chińska Republika Ludowa Cao Ludan
5. 7 września 2019 Argentyna Cerro Catedral BA Chile Antonia Yáñez Argentyna Morena Poggi Silveira
6. 8 września 2019 BA Chile Antonia Yáñez Argentyna Morena Poggi Silveira
7. 10 września 2019 Chile Corralco SX Japonia Karen Fujita Argentyna María Agustina Pardo Chińska Republika Ludowa Wenwen Pan
8. 11 września 2019 SX Japonia Karen Fujita Argentyna María Agustina Pardo Chińska Republika Ludowa Wenwen Pan
9. 14 września 2019 Chile Pucón SX
10. 15 września 2019 SX
11. 16 września 2019 Chile Pucón[a] SX
12. 17 września 2019 SX
13. 24 września 2019 Argentyna Chapelco SS
14. 28 września 2019 Argentyna Cerro Castor SX
15. 29 września 2019 SX

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna
Lp. Zawodniczka Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Snowcross
Lp. Zawodniczka Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Slopestyle
Lp. Zawodniczka Punkty
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Big Air
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chile Antonia Yáñez 1000
2. Argentyna Morena Poggi Silveira 800
Gigant
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Cui Ming 500
2. Chińska Republika Ludowa Niu Jiaqi 400
3. Chińska Republika Ludowa Cao Ludan 300
4. Chińska Republika Ludowa Lin Xinzhu 250
5. Argentyna María Agustina Pardo 225
6. Argentyna María Florencia Gau 200

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Zawody odbędą się w zamian odwołanych konkursów z La Parvy.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]