Puchar Ameryki w bobslejach 2013/2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Ameryki Północnej w bobslejach 2013/2014
2012/2013 2014/2015
Data 11 listopada 2013 - 12 stycznia 2014
Miejsce rozpoczęcia Kanada Calgary
Miejsce zakończenia Stany Zjednoczone Lake Placid
Zwycięzcy
Dwójka Stany Zjednoczone Bree Schaaf

Korea Południowa Won Yun-jong
Czwórka Stany Zjednoczone Codie Bascue
Kombinacja Korea Południowa Won Yun-jong

Puchar Ameryki Północnej w bobslejach 2013/2014 rozpoczął się 11 listopada 2013 w Calgary, a zakończył 12 stycznia 2014 w Lake Placid.

Rywalizację dwójek kobiet wygrała Amerykanka Bree Schaaf, wśród mężczyzn triumfował Koreańczyk Won Yun-jong. Najlepsza w bobslejowych czwórkach była drużyna pilotowana przez Codie Bascue. W kombinacji mężczyzn zwyciężył Won Yun-jong.

Kalendarz Pucharu Ameryki Północnej[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PA 11 - 17 listopada 2013 Kanada Calgary Dwójka kobiet  Rosja
Ołga Stulniewa
Liudmiła Udobkina
 Rosja
Anastasija Tambowcewa
Margarita Ismaiłowa
 Stany Zjednoczone
Bree Schaaf
Tracey Stewart
Dwójka kobiet  Rosja
Anastasija Tambowcewa
Liudmiła Udobkina
 Rosja
Ołga Stulniewa
Margarita Ismaiłowa
 Wielka Brytania
Victoria Olaoye
Sarah Adams
Dwójka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Nick Cunningham
Abraham Morlu
 Rosja
Aleksandr Zubkow
Dmitrij Trunienkow
 Stany Zjednoczone
Cory Butner
Andreas Drbal
Dwójka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Nick Cunningham
Johnny Quinn
 Rosja
Aleksandr Kasjanow
Aleksiej Wejwoda
 Kanada
Justin Kripps
Timothy Randall
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Negodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Kanada
Justin Kripps
Timothy Randall
James McNaughton
Bryan Barnett
 Stany Zjednoczone
Cory Butner
Chuck Berkeley
Andreas Drbal
Chris Langton
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Aleksiej Negodajło
Dmitrij Trunienkow
Maksim Mokrousow
 Kanada
Justin Kripps
Timothy Randall
James McNaughton
Bryan Barnett
 Stany Zjednoczone
Cory Butner
Andreas Drbal
Adam Clark
Chris Langton
2. PA 18 - 27 listopada 2013 Stany Zjednoczone Park City Dwójka kobiet  Stany Zjednoczone
Elana Meyers
Aja Evans
 Stany Zjednoczone
Jamie Greubel
Katie Eberling
 Stany Zjednoczone
Bree Schaaf
Cherrelle Garrett
Dwójka kobiet  Stany Zjednoczone
Elana Meyers
LoLo Jones
 Stany Zjednoczone
Jamie Greubel
Emily Azevedo
 Rosja
Anastasija Tambowcewa
Margarita Ismaiłowa
Dwójka kobiet  Stany Zjednoczone
Jamie Greubel
Aja Evans
 Stany Zjednoczone
Bree Schaaf
Cherrelle Garrett
 Stany Zjednoczone
Jazmine Fenlator
Kristi Koplin
Dwójka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Kasjanow
Aleksiej Wejwoda
 Rumunia
Nicolae Istrate
Florin Craciun
 Francja
Loïc Costerg
Romain Heinrich
Dwójka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Kasjanow
Aleksiej Wejwoda
 Holandia
Ivo de Bruin
Yannick Greiner
 Korea Południowa
Won Yun-jong
Seo Young-woo
Dwójka mężczyzn  Korea Południowa
Won Yun-jong
Seo Young-woo
 Francja
Loïc Costerg
Romain Heinrich
 Wielka Brytania
Lamin Deen
Toby Olubi
Czwórka mężczyzn  Wielka Brytania
Lamin Deen
Toby Olubi
John Baines
Andrew Matthews
 Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Thomas White
Nathan Weber
Samuel Michener
 Francja
Loïc Costerg
Romain Heinrich
Florent Ribet
Jeremie Boutherin
Czwórka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Thomas White
Nathan Weber
Samuel Michener
 Wielka Brytania
Lamin Deen
Toby Olubi
John Baines
Samuel Michener
 Rosja
Aleksiej Stulniew
Igor Kruczkow
Jurij Selinow
Siergiej Prudnikow
Czwórka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Thomas White
Nathan Weber
Samuel Michener
 Francja
Loïc Costerg
Romain Heinrich
Florent Ribet
Elly Lefort
 Rosja
Aleksiej Stulniew
Igor Kruczkow
Jurij Selinow
Siergiej Prudnikow
3. PA 2 - 8 grudnia 2013 Stany Zjednoczone Lake Placid Dwójka kobiet
Odwołany
Dwójka mężczyzn  Korea Południowa
Kim Dong-hyun
Jun Jung-lin
 Monako
Patrice Servelle
Sebastien Gattuso
 Japonia
Hiroshi Suzuki
Hisashi Miyazaki
Czwórka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Codie Bascue
Nathan Weber
Thomas White
Michael McCarty
 Japonia
Hiroshi Suzuki
Toshiki Kuroiwa
Shintaro Sato
Hisashi Miyazaki
 Australia
Heath Spence
Gareth Nichols
Duncan Harvey
Lucas Mata
4. PA 3 - 12 stycznia 2014 Stany Zjednoczone Lake Placid Dwójka kobiet  Brazylia
Fabiana Santos
Sally Mayara da Silva
 Kanada
Christine Bushie
Melissa Lowe
 Korea Południowa
Kim Sun-ok
Shin Mi-hwa
Dwójka kobiet  Brazylia
Fabiana Santos
Sally Mayara da Silva
 Korea Południowa
Kim Sun-ok
Shin Mi-hwa
 Stany Zjednoczone
Nicole Vogt
Megan Dovell
Dwójka mężczyzn  Korea Południowa
Won Yun-jong
Seo Young-woo
 Korea Południowa
Kim Dong-hyun
Jun Jung-lin
 Japonia
Hiroshi Suzuki
Hisashi Miyazaki
Dwójka mężczyzn  Korea Południowa
Won Yun-jong
Seo Young-woo
 Japonia
Hiroshi Suzuki
Hisashi Miyazaki
 Korea Południowa
Kim Dong-hyun
Jun Jung-lin
Czwórka mężczyzn  Korea Południowa
Won Yun-jong
Suk Young-jin
Jun Jung-lin
Seo Young-woo
 Stany Zjednoczone
Jay Noller
Jesse Beckom
Dakarai Kongela
T.J. Burns
 Japonia
Hiroshi Suzuki
Toshiki Kuroiwa
Shintaro Sato
Hisashi Miyazaki
Czwórka mężczyzn  Japonia
Hiroshi Suzuki
Toshiki Kuroiwa
Shintaro Sato
Hisashi Miyazaki
 Australia
Heath Spence
Gareth Nichols
Duncan Harvey
Lucas Mata
 Stany Zjednoczone
Jay Noller
Jesse Beckom
Dakarai Kongela
T.J. Burns

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Dwójka pań[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot CAL CAL PCI PCI PCI LPD LPD Punkty
1. Brazylia Fabiana Santos 7. 7. 11. 11. 7. 1. 1. 628
2. Korea Południowa Kim Sun-ok 12. 15. 13. 14. 10. 3. 2. 516
3. Stany Zjednoczone Bree Schaaf 3. 4. 3. 4. 2. 506
4. Kanada Alysia Rissling 13. 12. 17. 13. 11. 5. 5. 480
5. Kanada Christine Bushie 8. 8. 12. 8. 8. 2. dsq 478
6. Wielka Brytania Victoria Olaoye 5. 3. 9. 6. 6. 446
7. Wielka Brytania Mica McNeill 4. 6. 8. 7. 5. 440
8. Rosja Anastasija Tambowcewa 2. 1. 4. 3. 428
9. Rosja Olga Stulniewa 1. 2. 4. 5. 418
10. Rosja Nadieżda Siergiejewa 6. 5. 10. 10. 9. 400
11. Stany Zjednoczone Jamie Greubel 2. 2. 1. 340
12. Stany Zjednoczone Nicole Vogt 15. 13. 7. 3. 298
13. Kanada Julia Maley 14. 14. 15. 15. 13. dsq dsq 276
14. Stany Zjednoczone Jazmine Fenlator 7. 8. 3. 266
15. Australia Astrid Radjenović 6. 9. 4. 260
16. Japonia Maria Oshigiri 16. 16. 16. 16. 12. 256
17. Stany Zjednoczone Elana Meyers 1. 1. dns 240
17. Stany Zjednoczone Brittany Reinbolt 10. 10. 4. dns 240
19. Kanada Michelle Long 9. 9. 14. dsq dsq 208
20. Kanada Heather Patterson 6. 4. 184
21. Stany Zjednoczone Berit Tomten 11. 11. 136

Dwójka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot CAL CAL PCI PCI PCI LPD LPD LPD Punkty
1. Korea Południowa Won Yun-jong 6. 5. 5. 3. 1. 1. 1. 734
2. Korea Południowa Kim Dong-hyun 8. 4. 11. 13. 8. 1. 2. 3. 716
3. Monako Patrice Servelle 15. 8. 4. 6. 6. 2. 5. 4. 702
4. Japonia Hiroshi Suzuki 14. 15. 13. 12. 8. 3. 3. 2. 626
5. Australia Heath Spence 13. 17. 14. 10. 11. 4. 4. 6. 580
6. Jamajka Winston Watts 20. 12. 7. 19. 23. 8. 7. 5. 500
7. Wielka Brytania Lamin Deen 12. 10. 8. 4. 3. 10. 486
8. Francja Loïc Costerg 7. 7. 3. 5. 2. 472
9. Rosja Aleksandr Kasjanow 4. 2. 1. 1. 446
10. Stany Zjednoczone Codie Bascue 17. 14. 9. 9. 5. 6. 432
11. Rosja Aleksiej Stulniew 9. 13. 12. 8. 12. 9. 420
12. Stany Zjednoczone Jay Noller 10. 7. 13. 5. 6. dsq 396
13. Słowacja Milan Jagnešák 25. 16. 21. 14. 11. 10. 8. 375
14. Stany Zjednoczone Jake Peterson 19. 16. 23. 14. 16. 7. 9. dsq 374
15. Holandia Ivo De Bruin 11. 5. dsq 2. 4. 366
16. Kanada Nick Poloniato 27. 22. 19. 20. 17. 14. 12. 9. 355
17. Rumunia Nicolae Istrate 9. 9. 2. dns 7. 346
18. Rosja Nikita Żaharow 16. 11. 6. 11. 10. 344
19. Brazylia Édson Bindilatti 23. 20. 15. 18. 19. 12. 11. dsq 320
20. Chorwacja Ivan Šola 30. 26. 25. 26. 25. 17. 14. 11. 254
21. Stany Zjednoczone Nick Cunningham 1. 1. 240
22. Liechtenstein Michael Klingler 18. 18. 17. 15. 15. 228
23. Stany Zjednoczone Colin Coughlin 17. 8. 7. 208
24. Kanada Taylor Austin 26. dsq 22. 23. dns 13. 10. 203
25. Kanada Justin Kripps 5. 3. 194
26. Wielka Brytania Will Golder 22. 19. 18. 16. 18. 193
27. Chorwacja Dražen Silić 28. 25. 26. 22. 20. 16. 162
28. Kanada Ryan Taal 21. 24. 25. 24. 13. 155
29. Stany Zjednoczone Shane Hook 20. 21. 15. 117
30. Kanada Alexander Payton Berezowski 21. 21. 24. 22. 112
31. Rosja Aleksandr Zubkow 2. 110
32. Stany Zjednoczone Cory Butner 3. dsq 102
33. Panama Eduardo Fonseca 24. 23. 47
34. Monako Rudy Rinaldi 29. 24. 34
35. Brazylia Marcio Henrique Forleo 32. 27. 16
36. Nowa Zelandia Joe Della Santina 31. 28. 14

Czwórka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot CAL CAL PCI PCI PCI LPD LPD LPD Punkty
1. Stany Zjednoczone Codie Bascue 9. 12. 2. 1. 1. 1. 610
2. Japonia Hiroshi Suzuki 11. 13. 6. 9. 7. 2. 3. 1. 588
3. Korea Południowa Won Yun-jong 8. 7. 5. 5. 5. 1. 4. 560
4. Wielka Brytania Lamin Deen 10. 6. 1. 2. 11. 7. 542
4. Australia Heath Spence 13. 14. 7. 6. 14. 3. 4. 2. 542
6. Brazylia Édson Bindilatti 18. 17. 11. 8. 8. 9. 6. 8. 476
7. Rosja Aleksiej Stulniew 6. 7. 4. 3. 3. dsq 472
8. Francja Loïc Costerg 7. 10. 3. 4. 2. 464
9. Słowacja Milan Jagnešák 17. 15. 10. 12. 15. 8. 6. 6. 456
10. Stany Zjednoczone Jay Noller 9. 10. 4. 4. 2. 3. 450
11. Chorwacja Ivan Šola 19. 18. 13. 13. 9. 10. 9. 9. 421
12. Korea Południowa Kim Dong-hyun dnf dns 12. 11. 10. 5. 8. 7. 376
13. Stany Zjednoczone Colin Coughlin 16. 15. 12. 6. 7. 5. 336
14. Wielka Brytania Will Golder 22. dns 8. 7. 6. 280
15. Rosja Aleksandr Zubkow 1. 1. 240
16. Stany Zjednoczone Jake Peterson 12. dns 15. 16. dns 10. 10. 236
16. Jamajka Winston Watt 15. 16. 17. 17. 16. 236
18. Kanada Justin Kripps 2. 2. 220
19. Stany Zjednoczone Cory Butner 3. 3. 204
20. Stany Zjednoczone Nick Cunningham 5. 4. 188
21. Rosja Aleksandr Kasjanow 4. 5. 188
22. Liechtenstein Michael Klingler dsq dns 14. 14. 13. 172
23. Rosja Nikita Żaharow 16. 9. 124
23. Rumunia Nicolae Istrate 14. 11. 124
25. Kanada Alexander Payton Berezowski 20. 19. 71
26. Kanada Ryan Taal 21. dsq 31

Kombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot CAL CAL PCI PCI PCI LPD LPD LPD Punkty
1. Korea Południowa Won Yun-jong 2er 6. 5. 5. 3. 1. 1. 1. 1294
4er 8. 7. 5. 5. 5. 1. 4.
2. Japonia Hiroshi Suzuki 2er 14. 15. 13. 12. 8. 3. 3. 2. 1214
4er 11. 13. 6. 9. 7. 2. 3. 1.
3. Australia Heath Spence 2er 13. 17. 14. 10. 11. 4. 4. 6. 1122
4er 13. 14. 7. 6. 14. 3. 4. 2.
4. Korea Południowa Kim Dong-hyun 2er 8. 4. 11. 13. 8. 1. 2. 3. 1092
4er dnf dns 12. 11. 10. 5. 8. 7.
5. Stany Zjednoczone Codie Bascue 2er 17. 14. 9. 9. 5. 6. 1042
4er 9. 12. 2. 1. 1. 1.
6. Wielka Brytania Lamin Deen 2er 12. 10. 8. 4. 3. 10. 1028
4er 10. 6. 1. 2. 11. 7.
7. Francja Loïc Costerg 2er 7. 7. 3. 5. 2. 936
4er 7. 10. 3. 4. 2.
8. Rosja Aleksiej Stulniew 2er 9. 13. 12. 8. 12. 9. 892
4er 6. 7. 4. 3. 3. dsq
9. Stany Zjednoczone Jay Noller 2er 10. 7. 13. 5. 6. dsq 846
4er 9. 10. 4. 4. 2. 3.
10. Słowacja Milan Jagnešák 2er 25. 16. 21. 14. 11. 10. 8. 831
4er 17. 15. 10. 12. 15. 8. 6. 6.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]