Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn (2017/2018)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Anglii 2017/2018
Volleyball England National Cup 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Organizator Volleyball England
Termin 3 września 2017 - 14 kwietnia 2018
Sezon XXXVI
Liczba drużyn 59
Zdobywca Pucharu Team Northumbria
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 58
Strona internetowa

Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn 2017/2018 (ang. Volleyball England National Cup 2017/2018) – 36. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Anglii. Zainaugurowane zostały 3 września 2017 roku i trwały do 14 kwietnia 2018 roku. Brały w nich udział kluby z National Super 8s, Division 1, Division 2 i Division 3.

Rozgrywki składały się z trzech rund wstępnych, ćwierćfinałów, półfinałów i finału. Drużyny z National Super 8s dołączyły do rozgrywek w 2. rundzie.

Finał odbył się 14 kwietnia 2018 roku w National Volleyball Centre w Kettering. Puchar Anglii zdobył klub Team Northumbria. MVP finału wybrany został Adam Bradbury.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Super 8s
8 drużyn
IBB Polonia London finał
London Lynx 3. runda
Malory Eagles ćwierćfinał
Richmond Docklands ćwierćfinał
Sheffield Hallam półfinał
Team Essex Blaze 3. runda
Team Northumbria zwycięstwo
TeamBU Wessex półfinał
Division 1
7 drużyn
Black Country 2. runda
Cardiff Celts 1. runda
London Aces 1. runda
Newcastle Staffs 3. runda
Sheffield 2 3. runda
Southampton VC 2. runda
Team Durham ćwierćfinał
Division 2 North
8 drużyn
Coventry & Warwick Riga 1. runda
Darkstar Derbyshire 3. runda
Manchester Marvels 2. runda
Melton Lions 2. runda
Nottingham Rockets 1. runda
Polska Przychodnia Intervolley Manchester 2. runda
Team Sunderland 1. runda
University of Nottingham 1. runda
Division 2 South
5 drużyn
Cambridge and Anglia Ruskin University 3. runda
London Baks 2. runda
London Lynx 2 2. runda
New Forest 3. runda
Tendring VC 1. runda
Division 3 Central
4 drużyny
Lincoln Cannons 1. runda
Loughborough Students 2. runda
Newmarket VC 2. runda
Tamworth Spartans 2. runda
Division 3 North
8 drużyn
Blyth Valley 2. runda
Haughton Darlington 1. runda
Hull Thunder 2. runda
Manchester Marvels 2 2. runda
Miners Doncaster VC 2. runda
Newcastle Staffs 2 1. runda
Stockport VC 1. runda
York VC 1. runda
Division 3 South
3 drużyny
Guildford 1. runda
South Hants 1. runda
Urbond VC
Pozostałe
16 drużyn
Brentwood VC 1. runda
Lionhearts Predators 1. runda
London Bears runda preeliminacyjna
Maidenhead VC runda preeliminacyjna
Marske Phoenix 1. runda
Onyx London 1. runda
Rhinos - St. Phillips runda preeliminacyjna
Sheffield University 1. runda
Sheffield University 2 1. runda
Sussex United VC 2. runda
UK Armed Forces 2. runda
University of Salford 1. runda
Wapping Wildcats ćwierćfinał
Warrington Wolves 1. runda
Weymouth Beach VC 1. runda
Wombourne VC 3. runda

Runda preeliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
03.09.2017 Rhinos - St. Phillips 0:3 UK Armed Forces (6:25, 17:25, 13:25)
03.09.2017 London Bears 0:3 Onyx London (13:25, 17:25, 28:30)
03.09.2017 Lionhearts Predators wolny los
03.09.2017 Sussex United VC 3:1 Maidenhead VC (16:25, 25:15, 25:14, 25:21)

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
16.09.2017 Markse Phoenix 0:3 Blyth Valley (20:25, 26:28, 19:25)
16.09.2017 Sheffield University 0:3 Sheffield 2 (15:25, 15:25, 15:25)
16.09.2017 Miners Doncaster VC 3:1 Haughton Darlington (25:17, 25:11, 21:25, 25:16)
16.09.2017 Team Durham 3:0 Team Sunderland (25:19, 25:19, 25:23)
16.09.2017 Hull Thunder 3:0 Sheffield University 2 (25:0, 25:0, 25:0)
16.09.2017 Warrington Wolves 0:3 Manchester Marvels (0:25, 0:25, 0:25)
16.09.2017 Polska Przychodnia Intervolley Manchester 3:0 York VC (25:20, 25:18, 27:25)
16.09.2017 Lincoln Cannons 1:3 Loughborough Students (23:25, 25:11, 19:25, 21:25)
16.09.2017 Newcastle Staffs 3:0 Stockport VC (25:15, 25:20, 25:21)
16.09.2017 Manchester Marvels 2 3:0 University of Salford (25:0, 25:0, 25:0)
16.09.2017 Black Country 3:0 Newcastle Staffs 2 (25:21, 25:22, 25:21)
16.09.2017 Wombourne VC 3:1 Coventry & Warwick Riga (25:19, 25:23, 16:25, 25:22)
16.09.2017 University of Nottingham 0:3 Darkstar Derbyshire (18:25, 21:25, 17:25)
16.09.2017 London Aces 0:3 UK Armed Forces (21:25, 24:26, 21:25)
16.09.2017 Nottingham Rockets 1:3 Melton Lions (27:25, 21:25, 22:25, 20:25)
16.09.2017 Tamworth Spartans 3:1 Cardiff Celts (19:25, 25:18, 25:23, 25:23)
16.09.2017 Tendring VC 2:3 Cambridge and Anglia Ruskin University (25:15, 20:25, 25:14, 27:29, 11:15)
16.09.2017 London Lynx 2 3:2 Onyx London (28:26, 25:20, 20:25, 14:25, 15:11)
16.09.2017 Brentwood VC 0:3 Newmarket VC (21:25, 16:25, 23:25)
16.09.2017 Lionhearts Predators 0:3 Wapping Wildcats (17:25, 22:25, 14:25)
16.09.2017 London Baks 3:0 Guildford (25:0, 25:0, 25:0)
16.09.2017 Urbond VC 2:3 New Forest (25:27, 25:21, 20:25, 25:17, 8:15)
16.09.2017 Southampton VC 3:1 Weymouth Beach VC (23:25, 25:20, 25:16, 25:19)
16.09.2017 South Hants 0:3 Sussex United VC (19:25, 19:25, 17:25)

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
07.10.2017 Blyth Valley 0:3 Team Northumbria (9:25, 4:25, 11:25)
07.10.2017 Sheffield 2 3:0 Miners Doncaste (25:15, 25:17, 26:24)
07.10.2017 Team Durham 3:0 Hull Thunder (25:15, 25:19, 25:18)
07.10.2017 Manchester Marvels 0:3 London Lynx (17:25, 18:25, 18:25)
07.10.2017 Sheffield Hallam 3:0 Polska Przychodnia Intervolley Manchester (25:15, 25:15, 25:17)
07.10.2017 Loughborough Students 0:3 Newcastle Staffs (15:25, 17:25, 21:25)
07.10.2017 Manchester Marvels 2 0:3 Richmond Docklands (17:25, 18:25, 18:25)
07.10.2017 Black Country 1:3 Wombourne VC (22:25, 25:19, 18:25, 19:25)
08.10.2017 Darkstar Derbyshire 3:1 UK Armed Forces (27:25, 22:25, 25:23, 25:20)
07.10.2017 TeamBU Wessex 3:0 Melton Lions (25:19, 25:12, 25:23)
29.10.2017 Tamworth Spartans 0:3 Cambridge and Anglia Ruskin University (18:25, 23:25, 31:33)
07.10.2017 London Lynx 2 0:3 Malory Eagles (22:25, 22:25, 23:25)
05.11.2017 Newmarket VC 0:3 Wapping Wildcats (19:25, 27:29, 22:25)
07.10.2017 Team Essex Blaze 3:0 London Baks (25:11, 25:15, 25:8)
07.10.2017 New Forest 3:1 Southampton VC (25:22, 17:25, 25:19, 25:22)
07.10.2017 Sussex United VC 0:3 IBB Polonia London (15:25, 18:25, 18:25)

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
09.11.2017 Team Northumbria 3:0 Sheffield 2 (25:0, 25:0, 25:0)
11.11.2017 Team Durham 3:1 London Lynx (25:21, 25:21, 20:25, 25:22)
11.11.2017 Sheffield Hallam 3:2 Newcastle Staffs (15:25, 25:23, 21:25, 25:18, 15:10)
11.11.2017 Richmond Docklands 3:0 Wombourne VC (25:9, 25:6, 25:10)
10.11.2017 Darkstar Derbyshire 0:3 TeamBU Wessex (0:25, 0:25, 0:25)
11.11.2017 Cambridge and Anglia Ruskin University 0:3 Malory Eagles (15:25, 17:25, 16:25)
12.11.2017 Wapping Wildcats 3:2 Team Essex Blaze (21:25, 22:25, 25:22, 25:18, 15:13)
11.11.2017 New Forest 0:3 IBB Polonia London (18:25, 16:25, 19:25)

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
27.01.2018 Team Northumbria 3:0 Team Durham (25:13, 26:24, 27:25)
27.01.2018 Sheffield Hallam 3:0 Richmond Docklands (25:17, 25:19, 25:17)
27.01.2018 TeamBU Wessex 3:0 Malory Eagles (25:22, 25:22, 25:21)
27.01.2018 Wapping Wildcats 0:3 IBB Polonia London (11:25, 23:25, 16:25)

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
24.02.2018 Team Northumbria 3:0 Sheffield Hallam (27:25, 25:13, 25:20)
24.02.2018 TeamBU Wessex 0:3 IBB Polonia London (19:25, 16:25, 11:25)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
14.04.2018 Team Northumbria 3:0 IBB Polonia London (25:23, 25:23, 27:25)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]