Puchar Australii i Nowej Zelandii w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Australii i Nowej Zelandii w narciarstwie alpejskim mężczyzn
2018 2020
Data 23 sierpnia - 5 września 2019
Miejsce rozpoczęcia Australia Mount Hotham
Miejsce zakończenia Nowa Zelandia Cardrona
Organizator FIS
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Generalna Simple gold cup.svg Austria Magnus Walch
Slalom Norwegia Sebastian Foss Solevåg
Gigant Austria Magnus Walch
Supergigant Belgia Armand Marchant

Puchar Australii i Nowej Zelandii w narciarstwie alpejskim mężczyzn w sezonie 2019 - zawody rozgrywane pod patronatem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w lecie 2019 roku. Pierwsze zawody tej edycji odbyły się 22 sierpnia w australijskim Mount Hotham. Ostatnie zawody obecnej cyklu zostały rozegrane 5 września 2019 roku w nowozelandzkiej Cardronie.

Triumfu w klasyfikacji generalnej z poprzedniego sezonu bronił Słowak Adam Žampa.

Podium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 22 sierpnia 2019 Australia Mount Hotham Slalom Odwołano
2. 23 sierpnia 2019 Gigant Austria Magnus Walch Szwajcaria Daniele Sette Szwajcaria Semyel Bissig
3. 27 sierpnia 2019 Nowa Zelandia Coronet Peak Supergigant Belgia Armand Marchant Słowacja Adam Žampa Norwegia Marcus Monsen
4. 27 sierpnia 2019 Supergigant Holandia Maarten Meiners Szwecja Olle Sundin Szwecja Tobias Hedström
5. 30 sierpnia 2019 Gigant Belgia Sam Maes Słowacja Adam Žampa Austria Magnus Walch
6. 31 sierpnia 2019 Gigant Szwajcaria Marco Reymond Szwajcaria Pierre Bugnard Austria Magnus Walch
Szwajcaria Daniele Sette
7. 1 września 2019 Slalom Szwajcaria Marc Rochat Austria Johannes Strolz Belgia Armand Marchant
8. 2 września 2019 Slalom Austria Fabio Gstrein Austria Johannes Strolz Belgia Armand Marchant
9. 4 września 2019 Nowa Zelandia Cardrona Gigant Austria Magnus Walch Szwajcaria Pierre Bugnard Holandia Maarten Meiners
10. 5 września 2019 Slalom Norwegia Sebastian Foss Solevåg
Szwajcaria Matthias Iten
Norwegia Lucas Braathen

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Magnus Walch 364
2. Holandia Maarten Meiners 267
3. Belgia Armand Marchant 265
4. Słowacja Adam Žampa 254
5. Norwegia Marcus Monsen 247
6. Szwajcaria Pierre Bugnard 218
7. Szwajcaria Marco Reymond 198
8. Norwegia Sebastian Foss Solevåg 195
9. Szwajcaria Matthias Iten 194
10. Austria Johannes Strolz 191
Supergigant
Lp. Zawodnik Punkty
1. Belgia Armand Marchant 145
2. Holandia Maarten Meiners 136
3. Słowacja Adam Žampa 120
4. Norwegia Marcus Monsen 89
5. Szwecja Olle Sundin 80
6. Szwajcaria Sandro Jenal 70
7. Nowa Zelandia Willis Feasey 66
8. Słowacja Andreas Žampa 61
9. Szwecja Tobias Hedström 60
10. Szwajcaria Lukas Zippert 50
Gigant
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Magnus Walch 340
2. Szwajcaria Pierre Bugnard 218
3. Szwajcaria Daniele Sette 178
4. Szwajcaria Marco Reymond 162
5. Norwegia Marcus Monsen 158
6. Włochy Daniele Sorio 144
7. Szwajcaria Semyel Bissig 137
8. Holandia Maarten Meiners 131
9. Belgia Sam Maes 100
10. Belgia Dries van den Broecke 89
Slalom
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Sebastian Foss Solevåg 195
2. Szwajcaria Matthias Iten 161
3. Austria Johannes Strolz 160
4. Austria Fabio Gstrein 136
5. Belgia Armand Marchant 120
6. Szwajcaria Marc Rochat 100
7. Norwegia Bjørn Brudevoll 100
8. Szwajcaria Noel von Grünigen 88
9. Włochy Stefano Baruffaldi 69
10. Norwegia Lucas Braathen 64

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]