Puchar Australii i Oceanii w snowboardzie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Australii i Oceanii w snowboardzie 2019
2018 2020
Data 06.08. - 02.10.2019
Miejsce rozpoczęcia Australia Mount Hotham
Miejsce zakończenia Nowa Zelandia Cardrona
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Snowcross Australia Cameron Bolton

Australia Mia Clift
Slopestyle Japonia Hiroaki Kunitake

Norwegia Hanne Eilertsen
Halfpipe Chińska Republika Ludowa Wang Ziyang

Chińska Republika Ludowa Wu Shaotong
Big Air Szwecja Daniel Alkefjärd

Australia Alexandra Chen

Puchar Australii i Oceanii w snowboardzie w sezonie 2019 to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 6 sierpnia 2019 roku w australijskim Mount Hotham zawodami w snowcrossie. Zmagania zakończyły się 2 października tego samego roku w nowozelandzkiej Cardronie zawodami w halfpipe'ie.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 6 sierpnia 2019 Australia Mount Hotham SX Australia Cameron Bolton Australia Adam Dickson Australia Adam Lambert
7 sierpnia 2019 SX Odwołano
2. 7 sierpnia 2019 Australia Perisher BA Australia Valentino Guseli Australia Matthew Cox Japonia Hayato Nagasawa
3. 7 sierpnia 2019[a] BA Szwecja Daniel Alkefjärd Australia Joshua Agnew Japonia Hayato Nagasawa
9 sierpnia 2019 SS Odwołano
4. 15 sierpnia 2019 Nowa Zelandia Cardrona SS Chińska Republika Ludowa Su Yiming Japonia Hiroaki Kunitake Norwegia Markus Olimstad
5. 28 sierpnia 2019 Nowa Zelandia Cardrona HP Chińska Republika Ludowa Zhang Yiwei Chińska Republika Ludowa Wang Ziyang Korea Południowa Lee Chaeun
6. 1 września 2019 SS Japonia Ryoma Kimata Japonia Hiroaki Kunitake Norwegia Torgeir Bergem
7. 3 września 2019 Australia Mount Hotham SX Japonia Yoshiki Takahara Australia Cameron Bolton Niemcy Paul Berg
8. 4 września 2019 SX Japonia Yoshiki Takahara Niemcy Umito Kirchwehm Australia Adam Dickson
9. 2 października 2019 Nowa Zelandia Cardrona HP Chińska Republika Ludowa Wang Ziyang Chińska Republika Ludowa Fan Xiaobing Korea Południowa Kim Kangsan

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 6 sierpnia 2019 Australia Mount Hotham SX Australia Christina Taylor Australia Josie Baff Australia Jessica Dickson
7 sierpnia 2019 SX Odwołano
2. 7 sierpnia 2019 Australia Perisher BA Wielka Brytania Katie Ormerod Kanada Baily McDonald Australia Eve Dowley
3. 7 sierpnia 2019[a] BA Australia Alexandra Chen Australia Lily Jekel Australia Paige Jones
9 sierpnia 2019 SS Odwołano
4. 15 sierpnia 2019 Nowa Zelandia Cardrona SS Japonia Rina Yoshika Japonia Hikari Yoshizawa Norwegia Hanne Eilertsen
5. 28 sierpnia 2019 Nowa Zelandia Cardrona HP Chińska Republika Ludowa Cai Xuetong Chińska Republika Ludowa Wu Shaotong Chińska Republika Ludowa Qiu Leng
6. 1 września 2019 SS Norwegia Silje Norendal Holandia Melissa Peperkamp Kanada Sommer Gendron
7. 3 września 2019 Australia Mount Hotham SX Australia Belle Brockhoff Niemcy Hanna Ihedioha Australia Mia Clift
8. 4 września 2019 SX Niemcy Jana Fischer Australia Mia Clift Niemcy Hanna Ihedioha
9. 2 października 2019 Nowa Zelandia Cardrona HP Chińska Republika Ludowa Wu Shaotong Chińska Republika Ludowa Qiu Leng Chińska Republika Ludowa Wang Jingjing

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Snowcross
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Cameron Bolton 1125
2. Japonia Yoshiki Takahara 1000
3. Australia Adam Dickson 900
4. Australia Adam Lambert 775
5. Niemcy Umito Kirchwehm 530
6. Niemcy Paul Berg 500
7. Stany Zjednoczone Kurt Hoshino 430
8. Australia Declan Dent 420
9. Stany Zjednoczone Connor Schlegel 365
10. Niemcy Leon Beckhaus 320
Slopestyle
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Hiroaki Kunitake 800
2. Japonia Ryoma Kimata 550
3. Chińska Republika Ludowa Su Yiming 500
4. Japonia Taiga Hasegawa 410
5. Australia Matthew Cox 355
6. Norwegia Isak Ulstein 345
7. Norwegia Torgeir Bergem 300
Norwegia Markus Olimstad
9. Finlandia Mikko Rehnberg 280
10. Norwegia Fridtjof Tischendorf 250
Halfpipe
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Wang Ziyang 900,00
2. Chińska Republika Ludowa Zhang Yiwei 500,00
3. Nowa Zelandia Rakai Tait 475,00
4. Chińska Republika Ludowa Fan Xiaobing 400,00
5. Korea Południowa Kim Kangsan 370,00
6. Korea Południowa Lee Chaeun 300,00
7. Chińska Republika Ludowa Wang Xin 290,00
8. Chińska Republika Ludowa Li Jian 270,00
9. Nowa Zelandia Campbell Melville Ives 265,00
10. Chińska Republika Ludowa Gao Hongbo 250,00
Big Air
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Daniel Alkefjärd 660
2. Australia Joshua Agnew 650
3. Japonia Hayato Nagasawa 600
4. Australia Valentino Guseli 500
5. Szwecja Gustaf Lundström 450
6. Australia Matthew Cox 400
7. Uganda Brolin Mawejje 380
8. Australia Sunny Steele 370
9. Australia Maxson Chen 280
10. Australia Jesse Parkinson 225

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Snowcross
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Australia Mia Clift 900
2. Australia Christina Taylor 745
3. Australia Josie Baff 725
4. Niemcy Hanna Ihedioha 700
5. Korea Południowa Woo Su-been 585
6. Australia Belle Brockhoff 575
7. Niemcy Jana Fischer 500
8. Kanada Kennedy Justinen 480
9. Australia Amber Essex 395
10. Japonia Yuka Nakamura 360
Australia Courtney Bartlett
Slopestyle
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Hanne Eilertsen 550
2. Japonia Rina Yoshika 500
Norwegia Silje Norendal
4. Japonia Yuri Yoshika 425
5. Holandia Melissa Peperkamp 400
Holandia Hikari Yoshizawa
7. Norwegia Tina Steffensen 350
8. Chińska Republika Ludowa Ren Ziyan 330
9. Kanada Sommer Gendron 300
Chińska Republika Ludowa Guo Junyan
Halfpipe
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Wu Shaotong 900,00
2. Chińska Republika Ludowa Qiu Leng 700,00
3. Chińska Republika Ludowa Cai Xuetong 500,00
4. Chińska Republika Ludowa Wang Jingjing 460,00
5. Chińska Republika Ludowa Wang Jianjie 450,00
6. Chińska Republika Ludowa Zhang Yinan 380,00
Chińska Republika Ludowa Fu Xinya
8. Chińska Republika Ludowa Yang Lu 345,00
9. Australia Emily Arthur 250,00
10. Japonia Takara Tamada 180,00
Big Air
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Australia Alexandra Chen 725
2. Australia Lily Jekel 650
3. Australia Eve Dowley 550
4. Wielka Brytania Katie Ormerod 500
5. Kanada Baily McDonald 400
6. Australia Paige Jones 300

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pierwotnie zawody miały się odbyć 8 sierpnia 2019 roku.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]