Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Austrii 2009/2010
Österreichischer Cup Herren
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 9 października 2009 - 5 marca 2010
Miejsce rozegrania finału Budocenter, Wiedeń
Liczba meczów 49
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Austrii SG VCA Hypo Niederösterreich
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 12 marca 2010

Rozgrywki o Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2009/2010 (Österreichischer Cup Herren) zainaugurowane zostały w październiku 2009 roku. Brały w nich udział kluby z Austriackiej Ligi Siatkówki i 2. Bundesligi.

Rozgrywki składały się z 1. rundy, 1/8 finału, 1/4 finału, półfinałów i finału.

Finał rozegrany został 5 marca 2010 roku w Budocenter w Wiedniu.

Zdobywcą Pucharu Austrii została drużyna SG VCA Hypo Niederösterreich.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Termin Liczba meczów
1. runda 9-26 października 2009 20
1/8 finału 8-25 listopada 2009 16
1/4 finału 13-20 grudnia 2009 8
Półfinały 24-31 stycznia 2010 4
Finał 5 marca 2010 1

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
                     
   SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 0 0 0  
8  UVC Graz AG 3 3 6  
  8  UVC Graz AG 1
  7  SG VCA Hypo Niederösterreich 3
7  SG VCA Hypo Niederösterreich 3 3 6
   VC Klafs Brixental 0 0 0

Do 1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

  1. runda 1/8 finału 1/4 finału
                                       
   Union Volleyball Arbesbach 2  
 wolny los  
   Union Volleyball Arbesbach 2 0 0 0  
   SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 3 3 6  
 SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 3 3 6
   Powervolleys Freistadt 0 0 0  
     SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 3 2 5 (20)
  9  SG volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf 2 3 5 (18)
   ASKÖ Villach 0 0 0  
12  VC Jerich International 3 3 6  
12  VC Jerich International 0 3 3
  9  SG volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf 3 1 4  
9  SG volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf
   wolny los  
                                       
  2  SK Posojilnica Aich/Dob 3 2 5  
 SG VBK WSL Klagenfurt/Friesach 0 3 3  
  2  SK Posojilnica Aich/Dob 3 3 6  
   SU Inzing 2 0 1 1  
 SU Inzing 2
   wolny los  
    2  SK Posojilnica Aich/Dob 2 1 3
  8  UVC Graz AG 3 3 6
  8  UVC Graz AG 1 3 4  
5  TSV Sparkasse Hartberg 3 0 3  
8  UVC Graz AG 3 3 6
  11  SG supervolley 0 2 2  
11  SG supervolley 3 3 6
   UVC gigasport Ried im Innkreis 0 0 0  
                                       
  6  Union Volleyball Arbesbach 0 1 1  
10  SG SVS Sokol 3 3 6  
  10  SG SVS Sokol 1 1 2  
  1  Hypo Tirol Innsbruck 3 3 6  
1  Hypo Tirol Innsbruck 3 2 5
   SG Mils/Inzingvolley 1 3 4  
    1  Hypo Tirol Innsbruck 3 0 3
  7  SG VCA Hypo Niederösterreich 2 3 5
   VSV Roadrunners 0 0 0  
7  SG VCA Hypo Niederösterreich 3 3 6  
7  SG VCA Hypo Niederösterreich 3 3 6
   VC Mutter Natur Hausmannstätten 0 0 0  
 VC Mutter Natur Hausmannstätten
   wolny los  
                                       
   VC Klafs Brixental  
 wolny los  
   VC Klafs Brixental 3 3 6  
   VC Olympia Innsbruck 0 1 1  
 VC Olympia Innsbruck
   wolny los  
     VC Klafs Brixental 3 1 4
   VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf 0 3 3
   VC Wolfurt 3 0 3  
 Seewalchen 2 3 5  
 Seewalchen 3 0 3 (11)
   VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf 0 3 3 (15)  
 ASVÖ SpeedVolley Grafenstein 0 0 0
   VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf 3 3 6  

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Union Volleyball Arbesbach 2 wolny los

16.10.2009 SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 3:0 (25:12, 25:22, 25:15) Powervolleys Freistadt
19.10.2009 Powervolleys Freistadt 0:3 (12:25, 22:25, 22:25) SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried

18.10.2009 ASKÖ Villach 0:3 (11:25, 10:25, 11:25) VC Jerich International
26.10.2009 VC Jerich International 3:0 (25:14, 25:9, 25:9) ASKÖ Villach

SG volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf wolny los

18.10.2009 SK Posojilnica Aich/Dob 3:0 (25:12, 25:22, 25:23) SG VBK WSL Klagenfurt/Friesach
26.10.2009 SG VBK WSL Klagenfurt/Friesach 3:2 (18:25, 25:21, 25:15, 20:25, 15:12) SK Posojilnica Aich/Dob

SU Inzing 2 wolny los

11.10.2009 UVC Graz AG 1:3 (25:16, 23:25, 23:25, 23:25) TSV Sparkasse Hartberg
25.10.2009 TSV Sparkasse Hartberg 0:3 (25:27, 20:25, 17:25) UVC Graz AG

09.10.2009 SG supervolley 3:0 (25:18, 25:21, 25:19) UVC gigasport Ried im Innkreis
14.10.2009 UVC gigasport Ried im Innkreis 0:3 (21:25, 10:25, 19:25) SG supervolley

18.10.2009 Union Volleyball Arbesbach 0:3 (24:26, 19:25, 19:25) SG SVS Sokol
26.10.2009 SG SVS Sokol 3:1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:22) Union Volleyball Arbesbach

10.10.2009 Hypo Tirol Innsbruck 3:1 (25:15, 25:20, 24:26, 25:21) SG Mils/Inzingvolley
26.10.2009 SG Mils/Inzingvolley 3:2 (16:25, 22:25, 25:23, 25:18, 15:13) Hypo Tirol Innsbruck

18.10.2009 VSV Roadrunners 0:3 (24:26, 10:25, 23:25) SG VCA Hypo Niederösterreich
26.10.2009 SG VCA Hypo Niederösterreich 3:0 (25:16, 25:13, 25:13) VSV Roadrunners

VC Mutter Natur Hausmannstätten wolny los

VC Klafs Brixental wolny los

VC Olympia Innsbruck wolny los

18.10.2009 VC Wolfurt 3:2 (22:25, 26:24, 25:18, 18:25, 15:12) Seewalchen
25.10.2009 Seewalchen 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) VC Wolfurt

18.10.2009 ASVÖ SpeedVolley Grafenstein 0:3 (9:25, 18:25, 11:25) VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf
26.10.2009 VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf 3:0 (walkower) ASVÖ SpeedVolley Grafenstein

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

15.11.2009 Union Volleyball Arbesbach 2 0:3 (21:25, 22:25, 15:25) SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried
22.11.2009 SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 3:0 (25:14, 25:15, 26:24) Union Volleyball Arbesbach 2

15.11.2009 VC Jerich International 0:3 (25:27, 19:25, 22:25) SG volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf
22.11.2009 SG volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf 1:3 (21:25, 19:25, 25:21, 23:25) VC Jerich International

15.11.2009 SK Posojilnica Aich/Dob 3:0 (25:27, 19:25, 22:25) SU Inzing 2
22.11.2009 SU Inzing 2 1:3 (25:22, 25:27, 23:25, 13:25) SK Posojilnica Aich/Dob

08.11.2009 UVC Graz AG 3:0 (25:19, 25:17, 27:25) SG supervolley
15.11.2009 SG supervolley 2:3 (17:25, 24:26, 25:14, 25:22, 13:15) UVC Graz AG

22.11.2009 SG SVS Sokol 1:3 (22:25, 23:25, 26:24, 22:25) Hypo Tirol Innsbruck
25.11.2009 Hypo Tirol Innsbruck 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:20) SG SVS Sokol

15.11.2009 SG VCA Hypo Niederösterreich 3:0 (25:14, 25:20, 25:21) VC Mutter Natur Hausmannstätten
22.11.2009 VC Mutter Natur Hausmannstätten 0:3 (15:25, 23:25, 16:25) SG VCA Hypo Niederösterreich

13.11.2009 VC Klafs Brixental 3:0 (25:21, 26:24, 29:27) VC Olympia Innsbruck
20.11.2009 VC Olympia Innsbruck 1:3 (25:23, 11:25, 14:25, 18:25) VC Klafs Brixental

15.11.2009 Seewalchen 3:0 (26:24, 25:21, 25:23) VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf
15.11.2009 VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf 3:0 (26:24, 25:23, 25:21) Seewalchen
złoty set: 15:11

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

13.12.2009 SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 3:2 (25:20, 19:25, 28:30, 25:22, 15:12) SG volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf
20.12.2009 SG volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf 3:2 (25:18, 25:21, 15:25, 20:25, 18:16) SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried
złoty set: 18:20

13.12.2009 SK Posojilnica Aich/Dob 2:3 (21:25, 25:20, 25:20, 25:27, 10:15) UVC Graz AG
17.12.2009 UVC Graz AG 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:21) SK Posojilnica Aich/Dob

13.12.2009 Hypo Tirol Innsbruck 3:2 (25:22, 25:18, 25:27, 20:25, 15:12) SG VCA Hypo Niederösterreich
20.12.2009 SG VCA Hypo Niederösterreich 3:0 (25:17, 25:19, 26:24) Hypo Tirol Innsbruck

13.12.2009 VC Klafs Brixental 3:0 (25:18, 25:20, 26:24) VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf
18.12.2009 VC Dixi Wiener Neustadt Felixdorf 3:1 (25:12, 25:20, 23:25, 25:22) VC Klafs Brixental

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

24.01.2010 SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 0:3 (22:25, 15:25, 24:26) UVC Graz AG
31.01.2010 UVC Graz AG 3:0 (25:10, 25:20, 25:18) SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried

24.01.2010 SG VCA Hypo Niederösterreich 3:0 (25:13, 25:13, 25:17) VC Klafs Brixental
31.01.2010 VC Klafs Brixental 0:3 (20:25, 19:25, 17:25) SG VCA Hypo Niederösterreich

Finał[edytuj | edytuj kod]

05.03.2010 UVC Graz AG 1:3 (25:19, 21:25, 19:25, 23:25) SG VCA Hypo Niederösterreich

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
Simple gold cup.svg SG VCA Hypo Niederösterreich
2. UVC Graz AG
3-4. VC Klafs Brixental
SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]