Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Austrii 2010/2011
Österreichischer Cup
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Termin 14 października 2010 - 24 lutego 2011
Miejsce rozegrania finału Multiversum, Schwechat
Sezon L
Liczba meczów 49
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Austrii hotVolleys Wiedeń
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 13 marca 2011

Rozgrywki o Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2010/2011 (Österreichischer Cup) zainaugurowane zostały 14 października 2010 roku.

Rozgrywki składały się z rundy wstępnej, 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinałów i finału.

Finał rozegrany został 24 lutego 2011 roku w Multiversum w Schwechat.

Zdobywcą Pucharu Austrii została drużyna hotVolleys Wiedeń.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

1. Bundesliga
Zespół Osiągnięcie
Hypo Tirol Volleyballteam runda wstępna
Cemtec supervolley Enns ćwierćfinał
hotVolleys Wiedeń zwycięstwo
SK Posojilnica Aich/Dob półfinał
TSV Sparkasse Hartberg finał
Union Raiffeisen Arbesbach runda wstępna
UVC Graz AG runda wstępna
VC Jerich International runda wstępna
VCA Hypo Niederösterreich półfinał
2. Bundesliga
Zespół Osiągnięcie
VC Klafs Brixental 1/8 finału
PSvBG Salzburg runda wstępna
SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 1/8 finału
SG supervolley OÖ 2 1/8 finału
Union Bisamberg/Hollabrunn 1/8 finału
Volleyknights Vöcklabruck ćwierćfinał
volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf runda wstępna
UVC gigasport Ried im Innkreis 1/8 finału
VBC Weiz 1/8 finału
VC Mutter Natur Hausmannstätten 1/8 finału
Wiener Neustadt-Felixdorf runda wstępna
VC Wolfurt 1978 runda wstępna
Inne
Zespół Osiągnięcie
MusGym Salzburg runda wstępna
SU inzingvolley 1/8 finału

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
17.10.2010 hotVolleys Wiedeń 3:0 (25:15, 25:10, 25:7) volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf
26.10.2010 3:0 (25:11, 25:15, 25:14)
14.10.2010 PSvBG Salzburg 0:3 (15:25, 15:25, 22:25) Cemtec supervolley Enns
26.10.2010 0:3 (21:25, 15:25, 15:25)
17.10.2010 VC Wolfurt 1978 3:2 (25:23, 25:20, 21:25, 11:25, 15:8) SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried
23.10.2010 0:3 (22:25, 15:25, 19:25) 1
17.10.2010 UVC Graz AG 1:3 (21:25, 24:26, 25:16, 21:25) VCA Hypo Niederösterreich
26.10.2010 0:3 (25:27, 23:25, 20:25)
17.10.2010 TSV Sparkasse Hartberg 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) Union Raiffeisen Arbesbach
26.10.2010 3:1 (25:16, 24:26, 25:18, 25:17)
17.10.2010 MusGym Salzburg 1:3 (17:25, 18:25, 25:20, 24:26) VC Klafs Brixental
26.10.2010 1:3 (25:27, 21:25, 25:22, 21:25)
17.10.2010 Wiener Neustadt-Felixdorf 0:3 (23:25, 14:25, 16:25) SK Posojilnica Aich/Dob
26.10.2010 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) 2
17.10.2010 VBC Weiz 3:2 (16:25, 17:25, 30:28, 25:20, 17:15) VC Jerich International
24.10.2010 3:2 (25:19, 16:25, 23:25, 28:26, 15:7)
17.10.2010 Hypo Tirol Volleyballteam 1:3 (14:25, 15:25, 25:17, 18:25) Volleyknights Vöcklabruck
26.10.2010 0:3 (14:25, 16:25, 22:25)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.
1 złoty set: 13:15
2 złoty set: 9:15

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
13.11.2010 hotVolleys Wiedeń 3:0 (25:11, 25:11, 25:14) SU inzingvolley
14.11.2010 3:0 (25:11, 25:11, 25:12)
12.11.2010 Cemtec supervolley Enns 3:0 (25:19, 25:23, 30:28) SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried
21.11.2010 3:2 (24:26, 25:18, 23:25, 25:18, 15:13)
14.11.2010 UVC gigasport Ried im Innkreis 3:2 (14:25, 25:22, 16:25, 25:19, 15:13) VC Gewerbepark Mils
21.11.2010 0:3 (25:27, 15:25, 20:25) 1
12.11.2010 VC Mutter Natur Hausmannstätten 0:3 (30:32, 22:25, 22:25) VCA Hypo Niederösterreich
21.11.2010 0:3 (12:25, 14:25, 19:25)
14.11.2010 Union Bisamberg/Hollabrunn 1:3 (22:25, 27:25, 20:25, 23:25) VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt
21.11.2010 1:3 (20:25, 25:19, 18:25, 24:26)
14.11.2010 TSV Sparkasse Hartberg 3:1 (25:13, 25:23, 21:25, 25:21) VC Klafs Brixental
21.11.2010 3:1 (21:25, 25:14, 25:14, 25:21)
14.11.2010 SG supervolley OÖ 2 2:3 (25:23, 25:17, 17:25, 14:25, 9:15) SK Posojilnica Aich/Dob
20.11.2010 0:3 (17:25, 24:26, 19:25)
14.11.2010 VBC Weiz 3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:11) Volleyknights Vöcklabruck
21.11.2010 1:3 (18:25, 25:18, 16:25, 19:25) 2
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.
1 złoty set: 9:15
2 złoty set: 13:15

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
10.12.2010 hotVolleys Wiedeń 3:0 (25:16, 25:17, 25:15) Cemtec supervolley Enns
13.12.2010 3:0 (25:22, 25:12, 25:23)
12.12.2010 VC Gewerbepark Mils 0:3 (17:25, 12:25, 15:25) VCA Hypo Niederösterreich
08.01.2011 0:3 (22:25, 21:25, 15:25)
12.12.2010 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 1:3 (25:23, 12:25, 25:27, 20:25) TSV Sparkasse Hartberg
08.01.2011 2:3 (17:25, 27:25, 25:19, 18:25, 8:15)
12.12.2010 SK Posojilnica Aich/Dob 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 36:34) Volleyknights Vöcklabruck
09.01.2011 1:3 (16:25, 25:21, 21:25, 18:25) 1
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.
1 złoty set: 15:12

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
23.01.2011 hotVolleys Wiedeń 3:1 (25:19, 25:17, 19:25, 25:23) VCA Hypo Niederösterreich
15.02.2011 3:1 (25:21, 19:25, 25:22, 25:22)
23.01.2011 TSV Sparkasse Hartberg 3:2 (25:18, 20:25, 25:16, 24:26, 15:7) SK Posojilnica Aich/Dob
03.02.2011 3:2 (21:25, 20:25, 25:21, 25:18, 15:12)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik meczu Drużyna 2
24.02.2011 hotVolleys Wiedeń 3:2 (25:19, 15:25, 21:25, 25:20, 19:17) TSV Sparkasse Hartberg

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
1 hotVolleys Wiedeń
2 TSV Sparkasse Hartberg
3-4 SK Posojilnica Aich/Dob
VCA Hypo Niederösterreich
5-8 VC Gewerbepark Mils
Cemtec supervolley Enns
VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt
Volleyknights Vöcklabruck

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]