Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Austrii 2011/2012
Österreichischer Cup 2011/2012
2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator Österreichischer Volleyball Verband
Termin 16.10.2011 - 13.02.2012
Miejsce finału Multiversum, Schwechat
Liczba drużyn 26
Zdobywca Pucharu UVC Holding Graz
Strona internetowa

Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn 2011/2012 (oficjalna nazwa: Österreichischer Cup Herren 2011/2012) - rozgrywki o siatkarski Puchar Austrii organizowane przez Austriacki Związek Piłki Siatkowej (niem. Österreichischer Volleyball Verband). Zainaugurowane zostały 16 października 2011 roku i trwały do 13 lutego 2012 roku. Brały w nich udział kluby z 1. Bundesligi i 2. Bundesligi.

Finał odbył się w hali w Multiversum w Schwechat. Puchar Austrii zdobył klub UVC Holding Graz, który w finale pokonał Union Raiffeisen Arbesbach.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

1. Bundesliga
11 drużyn
2. Bundesliga
12 drużyn
Pozostałe
3 drużyny
hotVolleys Wiedeń półfinał SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 1/8 finału Mieming 1/8 finału
Hypo Tirol Volleyballteam 1. runda Sportunion Raiffeisen Bisamberg 1. runda MusGym Salzburg 1/8 finału
SK Posojilnica Aich/Dob 1. runda supervolley Enns/Wels 2 1. runda SPU Volksbank Leonhofen 1/8 finału
supervolley Enns/Wels 1/8 finału SVS Sokol półfinał
TSV Volksbank Hartberg ćwierćfinał The Beachelors Kindberg 1. runda
Union Raiffeisen Arbesbach finał TV vertebene Oberndorf 1. runda
UVC Holding Graz zwycięstwo UVC gigasport Ried im Innkreis 1. runda
VBK Kelag Wörther-See-Löwen Klagenfurt 1. runda VBC Weiz ćwierćfinał
VC Gewerbepark Mils ćwierćfinał VC Klafs Brixental 1/8 finału
VC Jerich International 1. runda VC Mutter Natur Hausmannstätten ćwierćfinał
VCA Hypo Niederösterreich 1/8 finału VC Wolfurt 1978 1/8 finału
volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1. runda 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                     
      
      
   SVS Sokol 3  
     VC Wolfurt 1978 2  
 VC Wolfurt 1978 3
 Hypo Tirol Volleyballteam 1  
   SVS Sokol 3  
   TSV Volksbank Hartberg 2  
      
      
   VC Klafs Brixental 0
     TSV Volksbank Hartberg 3  
 The Beachelors Kindberg 0
 TSV Volksbank Hartberg 3  
   SVS Sokol 0  
   UVC Holding Graz 3  
 VC Mieming 3  
 UVC gigasport Ried im Innkreis 0  
   VC Mieming 0
     UVC Holding Graz 3  
 UVC Holding Graz 3
 SK Posojilnica Aich/Dob 0  
   UVC Holding Graz 3
   VC Gewerbepark Mils 1  
      
      
   SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 1
     VC Gewerbepark Mils 3  
 supervolley Enns/Wels 2 0
 VC Gewerbepark Mils 3  
 UVC Holding Graz 3
 Union Raiffeisen Arbesbach 1
 MusGym Salzburg 3  
 TV vertebene Oberndorf 2  
   MusGym Salzburg 0  
     VBC Weiz 3  
 VBC Weiz 3
 Sportunion Raiffeisen Bisamberg 1  
   VBC Weiz 1  
   Union Raiffeisen Arbesbach 3  
 VC Jerich International 1  
 Union Raiffeisen Arbesbach 3  
   Union Raiffeisen Arbesbach 3
     supervolley Enns/Wels 0  
    
      
   Union Raiffeisen Arbesbach 3
   hotVolleys Wiedeń 2  
 VC Mutter Natur Hausmannstätten 3  
 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 1  
   VC Mutter Natur Hausmannstätten 3
     VCA Hypo Niederösterreich 2  
 volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf 2
 VCA Hypo Niederösterreich 3  
   VC Mutter Natur Hausmannstätten 0     
   hotVolleys Wiedeń 3       
      
      
   SPU Volksbank Leonhofen 0
     hotVolleys Wiedeń 3  
    
      

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
16.10.2011 VC Wolfurt 1978 3:1 Hypo Tirol Volleyballteam (25:20, 25:18, 18:25, 25:22)
18.10.2011 The Beachelors Kindberg 0:3 TSV Volksbank Hartberg (20:25, 17:25, 15:25)
16.10.2011 VC Mieming 3:0 UVC gigasport Ried im Innkreis (25:22, 25:11, 25:23)
16.10.2011 UVC Holding Graz 3:0 SK Posojilnica Aich/Dob (25:22, 25:19, 25:14)
16.10.2011 supervolley Enns/Wels 2 0:3 VC Gewerbepark Mils (19:25, 11:25, 15:25)
16.10.2011 MusGym Salzburg 3:2 TV vertebene Oberndorf (15:25, 26:24, 22:25, 28:26, 15:8)
16.10.2011 VBC Weiz 3:1 Sportunion Raiffeisen Bisamberg (25:23, 25:20, 19:25, 25:21)
16.10.2011 VC Jerich International 1:3 Union Raiffeisen Arbesbach (25:18, 13:25, 23:25, 20:25)
16.10.2011 VC Mutter Natur Hausmannstätten 3:1 VBK Kelag Wörther-See-Löwen Klagenfurt (25:22, 19:25, 25:18, 25:23)
26.10.2011 volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf 2:3 VCA Hypo Niederösterreich (25:17, 25:19, 24:26, 23:25, 12:15)

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
06.11.2011 SVS Sokol 3:2 VC Wolfurt 1978 (21:25, 21:25, 25:23, 26:24, 15:7)
06.11.2011 VC Klafs Brixental 0:3 TSV Volksbank Hartberg (19:25, 15:25, 22:25)
06.11.2011 VC Mieming 0:3 UVC Holding Graz (8:25, 17:25, 16:25)
20.11.2011 SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried 1:3 VC Gewerbepark Mils (25:21, 19:25, 19:25, 18:25)
06.11.2011 MusGym Salzburg 0:3 VBC Weiz (23:25, 23:25, 24:26)
27.11.2011 Union Raiffeisen Arbesbach 3:0 supervolley Enns/Wels (25:20, 29:27, 25:20)
06.11.2011 VC Mutter Natur Hausmannstätten 3:2 VCA Hypo Niederösterreich (20:25, 25:13, 18:25, 25:21, 15:10)
26.11.2011 SPU Volksbank Leonhofen 0:3 hotVolleys Wiedeń (14:25, 19:25, 9:25)

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
15.01.2012 SVS Sokol 3:2 TSV Volksbank Hartberg (18:25, 25:22, 20:25, 25:15, 16:14)
18.12.2011 UVC Holding Graz 3:1 VC Gewerbepark Mils (25:8, 25:18, 20:25, 25:15)
06.01.2012 VBC Weiz 1:3 Union Raiffeisen Arbesbach (19:25, 25:20, 19:25, 21:25)
06.01.2012 VC Mutter Natur Hausmannstätten 0:3 hotVolleys Wiedeń (22:25, 18:25, 19:25)

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
22.01.2012 SVS Sokol 0:3 UVC Holding Graz (22:25, 21:25, 20:25)
22.01.2012 Union Raiffeisen Arbesbach 3:2 hotVolleys Wiedeń (19:25, 25:17, 25:19, 19:25, 19:17)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
13.02.2012 UVC Holding Graz 3:1 Union Raiffeisen Arbesbach (20:25, 25:16, 25:21, 25:20)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
1 UVC Holding Graz
2 Union Raiffeisen Arbesbach
3-4 hotVolleys Wiedeń
SVS Sokol
5-8 TSV Volksbank Hartberg
VBC Weiz
VC Gewerbepark Mils
VC Mutter Natur Hausmannstätten
9-16 MusGym Salzburg
SG Sport Mayr Schwertberg/Perg/Ried
SPU Volksbank Leonhofen
supervolley Enns/Wels
VC Klafs Brixental
VC Mieming
VC Wolfurt 1978
VCA Hypo Niederösterreich
17-26 Hypo Tirol Volleyballteam
SK Posojilnica Aich/Dob
Sportunion Raiffeisen Bisamberg
supervolley Enns/Wels 2
The Beachelors Kindberg
TV vertebene Oberndorf
UVC gigasport Ried im Innkreis
VBK Kelag Wörther-See-Löwen Klagenfurt
VC Jerich International
volleyteam Südstadt/Perchtoldsdorf

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]