Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2017/2018)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Austrii 2017/2018
Österreichischer Cup 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Organizator Österreichischer Volleyball Verband
Termin 30.09.2017 - 03.03.2018
Sezon XXXVIII
Miejsce finału Bluebox-Arena, Graz
Liczba drużyn 25
Zdobywca Pucharu VCA Amstetten NÖ/hotVolleys
Strona internetowa

Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn 2017/2018 (oficjalna nazwa: Österreichischer Cup Herren 2017/2018) – rozgrywki o siatkarski Puchar Austrii organizowane przez Austriacki Związek Piłki Siatkowej (niem. Österreichischer Volleyball Verband). Zainaugurowane zostały 30 września 2017 roku. Brały w nich udział kluby z DenizBank AG Volley League, 2. Bundesligi oraz Landesligi.

Turniej finałowy rozegrany został w dniach 2-3 marca 2018 roku w Bluebox-Arena w Grazu. Puchar Austrii zdobył VCA Amstetten NÖ/hotVolleys, pokonując w finale UVC Holding Graz.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

DenizBank AG Volley League
7 drużyn
SK Posojilnica Aich/Dob ćwierćfinał
Union Raiffeisen Waldviertel 1/8 finału
UVC Holding Graz finał
UVC Weberzeile Ried im Innkreis ćwierćfinał
VBC TLC Weiz półfinał
VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt ćwierćfinał
VCA Amstetten NÖ/hotVolleys zwycięstwo
2. Bundesliga Nord
8 drużyn
Hypo Tirol Volleyballteam ćwierćfinał
PSvBG Salzburg 1. runda
SG Supervolley OÖ 1. runda
Sportunion St. Pölten 1. runda
Ti-Volley Innsbruck 1/8 finału
TV Oberndorf 1. runda
Union VBC Steyr 1/8 finału
Raiffeisen VC Wolfurt 1. runda
2. Bundesliga Süd
7 drużyn
SSV HIB Liebenau 1. runda
TSV Volksbank Hartberg 1. runda
VT Roadrunners/Union Perchtoldsdorf 1/8 finału
VC Hausmannstätten 1/8 finału
VC Uniqa Gratwein 1/8 finału
VC Voitsberg 1/8 finału
VCU Wiener Neustadt 1. runda
Pozostałe
3 drużyny
ATSC Wildcats Klagenfurt 1. runda
VC Mils półfinał
WAT Tigers Sport 1/8 finału

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1. runda 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                     
   
   
   Union Raiffeisen Waldviertel 1  
     VC Mils 3  
 Raiffeisen VC Wolfurt 0
 VC Mils 3  
   VC Mils 3  
   UVC Weberzeile Ried im Innkreis 0  
   
   
   VC Voitsberg 2
     UVC Weberzeile Ried im Innkreis 3  
 UVC Weberzeile Ried im Innkreis 3
 PSvBG Salzburg 0  
   VC Mils 0  
   VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3  
 VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3  
 Sportunion St. Pölten 0  
   VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3
     Ti-Volley Innsbruck 0  
    
      
   VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3
   SK Posojilnica Aich/Dob 0  
 SSV HIB Liebenau 0  
 SK Posojilnica Aich/Dob 3  
   SK Posojilnica Aich/Dob 3
     VC Hausmannstätten 1  
 
   
 VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3
 UVC Holding Graz 1
 Union VBC Steyr 3  
 SG Supervolley OÖ 1  
   Union VBC Steyr 1  
     VBC TLC Weiz 3  
 VBC TLC Weiz 3
 TSV Volksbank Hartberg 0  
   VBC TLC Weiz 3  
   Hypo Tirol Volleyballteam 1  
 ATSC Wildcats Klagenfurt 2  
 VC Uniqa Gratwein 3  
   VC Uniqa Gratwein 0
     Hypo Tirol Volleyballteam 3  
 TV Oberndorf 0
 Hypo Tirol Volleyballteam 3  
   VBC TLC Weiz 2
   UVC Holding Graz 3  
 VT Roadrunners/Union Perchtoldsdorf 3  
 VCU Wiener Neustadt 2  
   UVC Holding Graz 3
     VT Roadrunners/Union Perchtoldsdorf 0  
 
   
   UVC Holding Graz 3     
   VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 2       
      
      
   VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 3
     WAT Tigers Sport 0  
    
      

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
30.09.2017 Raiffeisen VC Wolfurt 0:3 VC Mils (17:25, 13:25, 19:25)
30.09.2017 UVC Weberzeile Ried im Innkreis 3:0 PSvBG Salzburg (25:15, 26:24, 25:8)
30.09.2017 VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3:0 Sportunion St. Pölten (25:19, 25:12, 25:16)
08.10.2017 SSV HIB Liebenau 0:3 SK Posojilnica Aich/Dob (26:28, 28:30, 19:25)
01.10.2017 Union VBC Steyr 3:1 SG Supervolley OÖ (21:25, 25:19, 28:26, 25:14)
30.09.2017 VBC TLC Weiz 3:0 TSV Volksbank Hartberg (25:15, 25:18, 25:6)
01.10.2017 ATSC Wildcats Klagenfurt 2:3 VC Uniqa Gratwein (25:18, 26:24, 22:25, 23:25, 7:15)
30.09.2017 TV Oberndorf 0:3 Hypo Tirol Volleyballteam (20:25, 16:25, 15:25)
30.09.2017 VT Roadrunners/Union Perchtoldsdorf 3:2 VCU Wiener Neustadt (26:28, 25:27, 25:18, 25:20, 15:11)

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
15.10.2017 Union Raiffeisen Waldviertel 1:3 VC Mils (21:25, 21:25, 25:21, 23:25)
15.10.2017 VC Voitsberg 2:3 UVC Weberzeile Ried im Innkreis (13:25, 25:17, 21:25, 25:21, 10:15)
15.10.2017 VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3:0 Ti-Volley Innsbruck (25:11, 25:16, 25:14)
15.10.2017 SK Posojilnica Aich/Dob 3:1 VC Hausmannstätten (25:23, 23:25, 25:19, 25:23)
15.10.2017 Union VBC Steyr 1:3 VBC TLC Weiz (21:25, 17:25, 25:21, 12:25)
15.10.2017 VC Uniqa Gratwein 0:3 Hypo Tirol Volleyballteam (27:29, 13:25, 23:25)
22.10.2017 UVC Holding Graz 3:0 VT Roadrunners/Union Perchtoldsdorf (25:15, 25:15, 25:21)
15.10.2017 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt 3:0 WAT Tigers Sport (25:20, 25:23, 31:29)

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
05.11.2017 VC Mils 3:0 UVC Weberzeile Ried im Innkreis (25:21, 25:22, 25:21)
03.12.2017 VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3:0 SK Posojilnica Aich/Dob (25:7, 25:9, 25:15)
03.11.2017 VBC TLC Weiz 3:1 Hypo Tirol Volleyballteam (25:22, 22:25, 25:21, 25:17)
05.11.2017 UVC Holding Graz 3:2 VBK Wörther-See-Löwen Klagenfurt (19:25, 25:23, 25:14, 27:29, 15:11)

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
02.03.2018 VC Mils 0:3 VCA Amstetten NÖ/hotVolleys (25:27, 21:25, 20:25)
02.03.2018 VBC TLC Weiz 2:3 UVC Holding Graz (11:25, 15:25, 25:22, 33:31, 11:15)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
03.03.2018 VCA Amstetten NÖ/hotVolleys 3:1 UVC Holding Graz (25:21, 25:19, 20:25, 25:23)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]