Puchar Białorusi w piłce siatkowej mężczyzn (2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Białorusi 2011
Кубак Беларусі 2011
2010
Szczegóły rozgrywek
Organizator Białoruska Federacja Piłki Siatkowej
Termin 27-30 grudnia
Sezon XXI
Miejsce finału Pałac Sportu, Homel
Liczba drużyn 10
Zdobywca Pucharu Kommunalnik Grodno
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 10
Liczba setów 39 (3,9 na mecz)
Liczba małych punktów 1602 (41,08 na set)
Strona internetowa

Puchar Białorusi w piłce siatkowej mężczyzn 2011 - 21. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Białorusi odbywających się od 1992 roku. Rozegrane zostały w dniach 27-30 grudnia. Brały w nich udział kluby z wyszejszej lihi i pierszej lihi.

Rozgrywki składały się z fazy kwalifikacyjnej, ćwierćfinałów, półfinałów, meczu o 3. miejsce i finału.

Puchar Białorusi zdobył po raz szósty klub Kommunalnik Grodno, który w finale pokonał obrońcę trofeum Stroitiel Mińsk.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rosyjska Superliga
1 drużyna
Wyszejszaja liha
8 drużyn
Pierszaja liha
1 drużyna
Stroitiel Mińsk finał BATE-BHU Borysów ćwierćfinał Legion Grodno ćwierćfinał
HWK Homel ćwierćfinał
Kommunalnik Grodno zwycięstwo
Marko Witebsk ćwierćfinał
Mietałłurg Żłobin 3. miejsce
Mohylewskie Lwy Mohylew faza kwalifikacyjna
Szachcior Soligorsk 4. miejsce
Zapadnyj Bug Brześć faza kwalifikacyjna

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Faza kwalifikacyjna Ćwierćfinały Półfinały Finał
                             
 
   Marko Witebsk 0  
     Szachcior Soligorsk 3  
   Szachcior Soligorsk 2  
   Stroitiel Mińsk 3  
 HWK Homel 3  
 Zapadnyj Bug Brześć 1  
   Stroitiel Mińsk 3
   '  HWK Homel 0  
 
   Stroitiel Mińsk 1
   Kommunalnik Grodno 3
   Mietałłurg Żłobin 3
     BATE-BHU Borysów 0  
 
   Mietałłurg Żłobin 0
   Kommunalnik Grodno 3  
 Legion Grodno 3  
 Mohylewskie Lwy Mohylew 1  
   Legion Grodno 1
     Kommunalnik Grodno 3  
Mecz o 3. miejsce
 Szachcior Soligorsk 1
 Mietałłurg Żłobin 3

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
27.12 HWK Homel 3:1 Zapadnyj Bug Brześć 25:17 25:16 21:25 26:24
Legion Grodno 3:1 Mohylewskie Lwy Mohylew 20:25 25:17 25:21 25:19

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
28.12 Marko Witebsk 0:3 Szachcior Soligorsk 17:25 23:25 21:25
Stroitiel Mińsk 3:0 HWK Homel 25:20 25:9 25:21
Mietałłurg Żłobin 3:0 BATE-BHU Borysów 25:16 25:18 25:14
Legion Grodno 1:3 Kommunalnik Grodno 16:25 22:25 25:23 21:25

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
29.12 Szachcior Soligorsk 2:3 Stroitiel Mińsk 17:25 16:25 25:22 25:17 13:15
Mietałłurg Żłobin 0:3 Kommunalnik Grodno 22:25 20:25 11:25

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
30.12 Szachcior Soligorsk 1:3 Mietałłurg Żłobin 18:25 20:25 25:14 25:27

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
30.12 Stroitiel Mińsk 1:3 Kommunalnik Grodno 20:25 21:25 25:18 14:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
1 Kommunalnik Grodno
2 Stroitiel Mińsk
3 Mietałłurg Żłobin
4 Szachcior Soligorsk
5-8 BATE-BHU Borysów
HWK Homel
Legion Grodno
Marko Witebsk
9-10 Mohylewskie Lwy Mohylew
Zapadnyj Bug Brześć

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]