Puchar CEV siatkarek (1989/1990)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarek 1989/1990
Women's CEV Cup 1989/1990
1988/1989 1990/1991
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 06.10.1989 - 18.02.1990
Sezon 10.
Miejsce finału Turcja Izmir
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Orbita Zaporoże
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarek 1989/1990 – 10. sezon turnieju rozgrywanego od 1980 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.10.1989 Alba Volan Szekesfehervar Węgry 3:0 Szwecja KFUM Skellefteå VBK  
14.10.1989 3:0  
07.10.1989 BTV Lucerna Szwajcaria 0:3 Belgia Antonius Herentals  
14.10.1989 0:3  
10.10.1989 Sport Lizbona e Benfica Portugalia 0:3 Rumunia Rapid Bukareszt  
14.10.1989 0:3  
07.10.1989 CSM Clamart Francja 0:3 Bułgaria Akademik Sofia  
14.10.1989 0:3 3:15, 9:15, 8:15
06.10.1989 VCG Guntramsdorf Austria 1:3 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Radnički Belgrad  
07.10.1989 0:3  

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Crvena Zvezda Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii ' Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Orbita Zaporoże  
'  
11.11.1989 Emlakbank Ankara Turcja 3:2 Austria SV Wüstenrot Salzburg  
12.11.1989 3:0 15:4, 16:14, 15:7
05.11.1989 Longa '59 Lichtenvoorde Holandia 3:0 Węgry Alba Volan Szekesfehervar 8:15, 15:4, 15:11, 15:5
3:2  
03.11.1989 Espanol Barcelona Hiszpania 1:3 Szwajcaria Geneve Elite 7:15, 15:11, 12:15, 10:15
12.11.1989 0:3 8:15, 7:15, 13:15
04.11.1989 Bayern Lohhof Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Radnički Belgrad  
05.11.1989 3:1  
Eger SE Węgry 0:3 Włochy Edilfornacial San Lazarro  
12.11.1989 1:3 6:15, 12:15, 15:9, 2:15
03.11.1989 Universitatea Craiova Rumunia 3:0 Belgia Antonius Herentals 15:7, 15:8, 15:9
12.11.1989 1:3  
03.11.1989 Olympiakos Nikozja Cypr 0:3 Bułgaria Akademik Warna 0:15, 5:15, 4:15
10.11.1989 0:3  
04.11.1989 La Nausicaa Reggio Cal. Włochy 3:2 Rumunia Rapid Bukareszt 15:13, 13:15, 9:15, 15:5, 15:10
11.11.1989 1:3 15:9, 9:15, 14:16, 12:15
08.11.1989 Hapoel Emek Israil Izrael 0:3 Czechosłowacja Slavia Praga 5:15, 4:15, 0:15
11.12.1989 0:3  
05.11.1989 Korvado Kortrijk Belgia 1:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 1. VC Schwerte 16:14, 4:15, 3:15, 8:15
12.11.1989 0:3  
05.11.1989 Akademik Sofia Bułgaria 3:0 Grecja Zaon Kifissia Ateny 15:1, 15:5, 15:6
11.11.1989 3:0 15:4, 15:2, 15:8
11.11.1989 Sollentuna Volley Szwecja 0:3 Polska ŁKS Łódź  
12.11.1989 0:3  
10.11.1989 Stade Francais Paris Francja 1:3 Portugalia Boavista Porto  
12.11.1989 3:1  
05.11.1989 TSC Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 Grecja Panathinaikos Ateny  
:  
04.11.1989 Güneş Sigorta Ankara Turcja 3:0 Hiszpania Afelsa Seur Tenerife  
11.11.1989 3:1  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.12.1989 Orbita Zaporoże Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Turcja Emlakbank Ankara  
09.12.1989 3:2  
02.12.1989 Longa '59 Lichtenvoorde Holandia 3:1 Szwajcaria Geneve Elite
15, 15:3, 15:6, 15:8
09.12.1989 3:0 15:0, 15:5, 15:10
03.12.1989 Edilfornacial San Lazarro Włochy 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Bayern Lohhof  
10.12.1989 3:1 13:15, 15:6, 15:12, 15:5
02.12.1989 Akademik Warna Bułgaria 1:3 Rumunia Universitatea Craiova 8:15, 15:10, 7:15, 11:15
09.12.1989 0:3 12:15, 4:15, 7:15
02.12.1989 Slavia Praga Czechosłowacja 3:1 Rumunia Rapid Bukareszt 15:11, 15:4, 6:15, 15:5
09.12.1989 0:3 8:15, 2:15, 10:15
::.12.1989 Akademik Sofia Bułgaria 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 1. VC Schwerte 2:15, 8:15, 11:15
09.12.1989 2:3 15:11, 6:15, 15:9, 13:15, 13:15
09.12.1989 ŁKS Łódź Polska 3:0 Portugalia Boavista Porto  
10.12.1989 3:0  
03.12.1989 Güneş Sigorta Ankara Turcja 1:3 Niemiecka Republika Demokratyczna TSC Berlin  
09.12.1989 0:3  

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.01.1990 Orbita Zaporoże Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Holandia Longa '59 Lichtenvoorde 15:6, 15:7, 15:2
18.01.1990 3:0 15:5, 15:5, 15:8
17.01.1990 Universitatea Craiova Rumunia 3:2 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Bayern Lohhof  
24.01.1990 0:3  
17.01.1990 Rapid Bukareszt Rumunia 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 1. VC Schwerte  
24.01.1990 1:3  
17.01.1990 ŁKS Łódź Polska 3:0 Niemiecka Republika Demokratyczna TSC Berlin  
24.01.1990 1:3 9:15, 15:13, 4:15, 12:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Turcja Izmir

Mecze o rozstawienie[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.02.1990 Bayern Lohhof Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Polska ŁKS Łódź 15:6, 15:12, 15:5
16.02.1990 Orbita Zaporoże Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Rumunia Rapid Bukareszt 15:2, 15:6, 15:11

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.02.1990 Bayern Lohhof Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Rumunia Rapid Bukareszt  
17.02.1990 Orbita Zaporoże Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Polska ŁKS Łódź  

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.02.1990 Rapid Bukareszt Rumunia 3:0 Polska ŁKS Łódź  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.02.1990 Orbita Zaporoże Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Bayern Lohhof  

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Orbita Zaporoże
Silver medal world centered-2.svg Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Bayern Lohhof
Bronze medal world centered-2.svg Rumunia Rapid Bukareszt
4. Polska ŁKS Łódź

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]