Puchar CEV siatkarek (1990/1991)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarek 1990/1991
Women's CEV Cup 1990/1991
1989/1990 1991/1992
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 06.10.1990 - 19.02.1991
Sezon 11.
Miejsce finału Turcja Bursa
Zwycięzca Włochy Pescopagano Matera
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarek 1990/1991 – 11. sezon turnieju rozgrywanego od 1980 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.10.1990 Tyrolia Wiedeń Austria 0:3 Portugalia SL Benfica 13:15, 10:15, 14:16
13.10.1990 0:3 12:15, 10:15, 5:15
06.10.1990 Basler VB Szwajcaria 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SC Lipsk 15:7, 15:10, 15:11
13.10.1990 1:3 15:5, 13:15, 11:15, 12:15
06.10.1990 CV Tenerife Hiszpania 0:3 Turcja Vakifbank Ankara 7:15, 4:15, 7:15
13.10.1990 1:3 10:15, 15:12 9:15, 6:15
06.10.1990 Olympic Luxembourg Luksemburg 0:3 Szwajcaria SC Uni Bazylea 7:15, 5:15, 9:15
13.10.1990 0:3 8:15, 12:15, 3:15
06.10.1990 VBC Riom Francja 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii ŽOK Rijeka 15:5, 15:12, 15:9
10.10.1990 2:3 15:10, 17:15, 13:15, 9:15, 4:15

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.11.1990 Tungsram Budapeszt Węgry 3:0 Portugalia SL Benfica 15:3, 15:8, 15:4
10.11.1990 2:3 15:5, 11:15, 10:15, 15:10, 16:17
03.11.1990 Dames Temse Belgia 3:2 Finlandia Blue Eyes Team Jyväskylä 15:12, 15:11, 9:15, 12:15, 15:12
10.11.1990 2:3 9:15, 13:15, 15:12, 15:7, 13:15
03.11.1990 Radnički Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 0:3 Francja AS St. Raphael 2:15, 9:15, 5:15
10.11.1990 0:3 2:15, 12:15, 8:15
03.11.1990 Pescopagano Matera Włochy 3:0 Szwajcaria Basler VB 15:5, 15:9, 15:6
10.11.1990 3:0 15:2, 15:9, 15:12
03.11.1990 BZBK Baku Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Cypr Olympiakos Neapoleos Nikozja 15:7, 15:10, 15:10
10.11.1990 3:0 15:8, 15:7, 15:9
03.11.1990 Penicilina IASI Rumunia 0:3 Turcja Vakifbank Ankara 4:15, 14:15, 11:15
10.11.1990 2:3 13:15, 9:15, 15:12, 15:3, 5:15
03.11.1990 Slavia Sofia Bułgaria 3:0 Grecja Filathlitikos Saloniki 15:0, 15:1, 15:2
10.11.1990 3:0 15:2, 15:9, 15:10
03.11.1990 Skp Bratysława Czechosłowacja 0:3 Włochy Braglia Cucine Reggio Emilia 9:15, 3:15, 3:15
10.11.1990 1:3 6:15, 15:13, 12:15, 5:15
03.11.1990 ŁKS Łódź Polska 2:3 Niemcy 1. VC Schwerte 12:15, 15:4, 13:15, 15:7, 14:16
10.11.1990 1:3 12:15, 13:15, 15:10, 8:15
03.11.1990 Galatasaray Stambuł Turcja 3:0 Izrael Hapoel Emek 15:3, 15:3, 15:5
10.11.1990 3:0 15:6, 15:2, 15:3
03.11.1990 SC Uni Bazylea Szwajcaria 3:2 Hiszpania Alcorcon Medina Madrid 11:15, 11:15, 15:11, 15:11, 15:12
10.11.1990 0:3 7:15, 9:15, 8:15
03.11.1990 Rapid CFR Bukareszt Rumunia 0:3 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Orbita Zaporoże 3:15, 9:15, 9:15
10.11.1990 0:3 10:15, 4:15, 2:15
03.11.1990 Hatovoc Tongeren Belgia 3:0 Grecja Zaon Kifissia's Ateny 15:4, 15:6, 15:5
10.11.1990 3:1 15:12, 17:16, 7:15, 15:9
03.11.1990 Akademik Warna Bułgaria 2:3 Portugalia Leixoes SC Porto 8:15, 15:13, 17:15, 4:15, 7:15
10.11.1990 3:2 13:15, 15:11, 7:15, 15:7, 17:16
03.11.1990 Eger SC Węgry 0:3 Francja VBC Riom 10:15, 11:15, 7:15
10.11.1990 0:3 7:15, 8:15, 8:15

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.12.1990 Pescopagano Matera Włochy 3:1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich BZBK Baku 15:9, 6:15, 15:13, 15:7
08.12.1990 2:3 6:15, 15:13, 16:14, 5:15, 5:15
01.12.1990 Tungsram Budapest Węgry 3:2 Belgia Dames Temse 14:16, 15:11, 9:15, 16:14, 17:16
08.12.1990 3:1 15:12, 16:14, 9:15, 15:4
01.12.1990 USC Münster Niemcy 3:1 Francja AS St. Raphael 10:15, 15:9, 15:4, 15:6
08.12.1990 3:2 11:15, 15:12, 12:15, 15:12, 15:7
01.12.1990 Vakifbank Ankara Turcja 3:0 Bułgaria Slavia Sofia 15:5, 15:8, 15:1
08.12.1990 1:3 15:5, 14:16, 11:15, 12:15
01.12.1990 Braglia Cucine Reggio Emilia Włochy 3:0 Niemcy 1. VC Schwerte 15:3, 15:1, 15:9
08.12.1990 3:2 15:8, 12:15, 15:5, 10:15, 15:10
01.12.1990 Galatasaray Stambuł Turcja 0:3 Hiszpania Alcorcon Medina Madrid 6:15, 13:15, 5:15
08.12.1990 0:3 15:17, 2:15, 8:15
07.12.1990 Orbita Zaporoże Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Belgia Hatovoc Tongeren 15:12, 15:5, 15:1
09.12.1990 3:0 15:11, 15:2, 15:11
01.12.1990 Leixoes SC Porto Portugalia 0:3 Francja VBC Riom 6:15, 12:15, 9:15
08.12.1990 3:1 11:15, 15:4, 15:8, 15:10

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.01.1991 Pescopagano Matera Włochy 3:0 Turcja Vakifbank Ankara 15:5, 15:7, 15:9
23.01.1991 3:0 15:0, 15:0, 15:0
16.01.1991 Braglia Cucine Reggio Emilia Włochy 3:0 Hiszpania Alcorcon Medina Madrid 15:4, 15:4, 15:1
23.01.1991 3:1 8:15, 15:4, 15:3, 15:11
16.01.1991 Tungsram Budapest Węgry 0:3 Niemcy USC Münster 12:15, 13:15, 3:15
23.01.1991 0:3 9:15, 10:15, 15:17
16.01.1991 Orbita Zaporoże Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:2 Francja VBC Riom 14:16, 15:13, 15:8, 12:15, 15:13
23.01.1991 3:1 15:4, 12:15, 15:7, 15:0

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Turcja Bursa

Mecze o rozstawienie[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.02.1991 Pescopagano Matera Włochy 3:0 Włochy Braglia Cucine Reggio Emilia 15:4, 15:9, 15:5
17.02.1991 USC Münster Niemcy 3:2 Turcja Vakifbank Ankara 7:15, 15:13, 15:4, 9:15, 15:9

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.02.1991 Pescopagano Matera Włochy 3:1 Turcja Vakifbank Ankara 15:2, 15:5, 8:15, 15:6
18.02.1991 Braglia Cucine Reggio Emilia Włochy 3:1 Niemcy USC Münster 15:12, 1:15, 15:13, 15:7

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.02.1991 Vakifbank Ankara Turcja 3:2 Niemcy USC Münster 15:5, 15:13, 11:15, 5:15, 15:13

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.02.1991 Pescopagano Matera Włochy 3:0 Włochy Braglia Cucine Reggio Emilia 15:4, 15:11, 15:4

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Pescopagano Matera
Silver medal world centered-2.svg Włochy Braglia Cucine Reggio Emilia
Bronze medal world centered-2.svg Turcja Vakifbank Ankara
4. Niemcy USC Münster

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]