Puchar CEV siatkarek (2006/2007)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar CEV siatkarek 2006/2007
Women's CEV Cup 2006/2007
2005/2006 2007/2008
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 09.12.2006 - 18.03.2007
Sezon 27.
Miejsce finału Włochy Perugia
Zwycięzca Włochy Sirio Perugia
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarek 2006/2007 – 27. sezon turnieju rozgrywanego od 1980 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.12.2006 VC Troon Szkocja 3:0 Luksemburg VCR Walfer 25:18, 25:16, 25:16
10.12.2006 3:1 25:9, 22:25, 25:22, 25:15

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Ukraina Siewierodonieck

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Ukraina Siewierodonczanka Siewierodonieck 6 3 3 0 9 3 3 272 240 1.133
2 Belgia Euphony Tongeren 5 3 2 1 8 6 1.333 295 295 1
3 Serbia Crvena zvezda Belgrad 4 3 1 2 6 8 0.75 298 304 0.98
4 Białoruś Atlant Baranowice 3 3 0 3 3 9 0.333 255 281 0.907

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 Crvena zvezda Belgrad Serbia 3:2 Białoruś Atlant Baranowice 23:25, 21:25, 26:24, 25:20, 15:10
05.01.2007 Siewierodonczanka Siewierodonieck Ukraina 3:2 Belgia Euphony Tongeren 25:19, 25:16, 17:25, 20:25, 15:9
06.01.2007 Euphony Tongeren Belgia 3:1 Białoruś Atlant Baranowice 25:20, 25:23, 20:25, 25:22
06.01.2007 Siewierodonczanka Siewierodonieck Ukraina 3:1 Serbia Crvena zvezda Belgrad 18:25, 25:13, 25:23, 26:24
05.01.2007 Crvena zvezda Belgrad Serbia 2:3 Belgia Euphony Tongeren 25:23, 25:17, 19:25, 20:25, 14:16
07.01.2007 Atlant Baranowice Białoruś 0:3 Ukraina Siewierodonczanka Siewierodonieck 22:25, 24:26, 15:25

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Polska Piła

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Polska Nafta Gaz Piła 6 3 3 0 9 1 9 246 180 1.367
2 Francja Gazélec Béziers 5 3 2 1 7 7 1 299 302 0.99
3 Austria Sparkasse Klagenfurt 4 3 1 2 5 7 0.714 250 274 0.912
4 Ukraina Galiczanka Tarnopol 3 3 0 3 3 9 0.333 236 275 0.858

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 Nafta Gaz Piła Polska 3:0 Ukraina Galiczanka Tarnopol 25:11, 25:21, 25:16
05.01.2007 Sparkasse Klagenfurt Austria 2:3 Francja Gazélec Béziers 15:25, 25:22, 25:23, 19:25, 18:20
06.01.2007 Galiczanka Tarnopol Ukraina 2:3 Francja Gazélec Béziers 21:25, 25:21, 23:25, 25:21, 10:15
06.01.2007 Nafta Gaz Piła Polska 3:0 Austria Sparkasse Klagenfurt 25:19, 25:19, 25:17
07.01.2007 Sparkasse Klagenfurt Austria 3:1 Ukraina Galiczanka Tarnopol 25:18, 18:25, 25:21, 25:20
07.01.2007 Gazélec Béziers Francja 1:3 Polska Nafta Gaz Piła 13:25, 25:21, 20:25, 19:25

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Rumunia Piatra Neamţ

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rumunia Unic LPS Piatra Neamţ 6 3 3 0 9 0 MAX 225 155 1.452
2 Grecja Iraklis Kifisias 5 3 2 1 6 6 1 258 243 1.062
3 Austria Fabasoft Linz 4 3 1 2 4 6 0.667 208 227 0.916
4 Chorwacja OK Šibenik 3 3 0 3 2 9 0.222 190 256 0.742

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 OK Šibenik Chorwacja 2:3 Grecja Iraklis Kifisias 14:25, 25:23, 25:16, 21:25, 5:15
05.01.2007 Unic LPS Piatra Neamţ Rumunia 3:0 Austria Fabasoft Linz 25:14, 25:20, 25:19
06.01.2007 Iraklis Kifisias Grecja 3:1 Austria Fabasoft Linz 25:17, 26:24, 22:25, 25:12
06.01.2007 OK Šibenik Chorwacja 0:3 Rumunia Unic LPS Piatra Neamţ 15:25, 18:25, 13:25
07.01.2007 Fabasoft Linz Austria 3:0 Chorwacja OK Šibenik 25:14, 27:25, 25:15
07.01.2007 Unic LPS Piatra Neamţ Rumunia 3:0 Grecja Iraklis Kifisias 25:17, 25:22, 25:17

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Słowacja Pezinok

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Szwajcaria Zeiler Köniz 6 3 3 0 9 2 4.5 262 189 1.386
2 Czechy Královo Pole Brno 5 3 2 1 8 4 2 258 240 1.075
3 Bośnia i Hercegowina ŽOK Polo Kalesija 4 3 1 2 3 7 0.429 191 231 0.827
4 Słowacja VTC Pezinok 3 3 0 3 2 9 0.222 219 270 0.811

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 VTC Pezinok Słowacja 0:3 Szwajcaria Zeiler Köniz 19:25, 20:25, 18:25
05.01.2007 ŽOK Polo Kalesija Bośnia i Hercegowina 0:3 Czechy Královo Pole Brno 11:25, 21:25, 15:25
06.01.2007 Zeiler Köniz Szwajcaria 3:2 Czechy Královo Pole Brno 23:25, 25:16, 25:13, 24:26, 15:10
06.01.2007 VTC Pezinok Słowacja 1:3 Bośnia i Hercegowina ŽOK Polo Kalesija 22:25, 15:25, 29:27, 15:25
07.01.2007 ŽOK Polo Kalesija Bośnia i Hercegowina 0:3 Szwajcaria Zeiler Köniz 10:25, 14:25, 18:25
07.01.2007 Královo Pole Brno Czechy 3:1 Słowacja VTC Pezinok 25:20, 18:25, 25:13, 25:23

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Austria Trofaiach

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Grecja Panellinios Ateny 5 3 2 1 8 3 2.667 246 206 1.194
2 Słowenia ŽOK Novo Mesto 5 3 2 1 8 5 1.6 281 255 1.102
3 Hiszpania Visual Home Benidorm 5 3 2 1 6 5 1.2 250 219 1.142
4 Austria WSV Eisenerz Trofaiach 3 3 0 3 0 9 0 128 225 0.569

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 ŽOK Novo Mesto Słowenia 2:3 Hiszpania Visual Home Benidorm 21:25, 27:25, 18:25, 25:23, 13:15
05.01.2007 WSV Eisenerz Trofaiach Austria 0:3 Grecja Panellinios Ateny 15:25, 13:25, 14:25
06.01.2007 Panellinios Ateny Grecja 2:3 Słowenia ŽOK Novo Mesto 25:21, 16:25, 25:16, 21:25, 8:15
06.01.2007 WSV Eisenerz Trofaiach Austria 0:3 Hiszpania Visual Home Benidorm 12:25, 16:25, 11:25
07.01.2007 Visual Home Benidorm Hiszpania 0:3 Grecja Panellinios Ateny 24:26, 22:25, 16:25
07.01.2007 ŽOK Novo Mesto Słowenia 3:0 Austria WSV Eisenerz Trofaiach 25:15, 25:19, 25:13

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Chorwacja Osijek

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Słowenia Hit Nova Gorica 6 3 3 0 9 1 9 254 192 1.323
2 Bośnia i Hercegowina Jedinstvo Užice 5 3 2 1 7 3 2.333 235 181 1.298
3 Chorwacja Pivovara Osijek 4 3 1 2 3 6 0.5 185 191 0.969
4 Dania Holte IF 3 3 0 3 0 9 0 115 225 0.511

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 Jedinstvo Užice Bośnia i Hercegowina 1:3 Słowenia Hit Nova Gorica 31:29, 20:25, 14:25, 20:25
05.01.2007 Pivovara Osijek Chorwacja 3:0 Dania Holte IF 25:9, 25:14, 25:18
06.01.2007 Hit Nova Gorica Słowenia 3:0 Dania Holte IF 25:17, 25:11, 25:17
06.01.2007 Jedinstvo Užice Bośnia i Hercegowina 3:0 Chorwacja Pivovara Osijek 25:17, 25:13, 25:18
07.01.2007 Holte IF Dania 0:3 Bośnia i Hercegowina Jedinstvo Užice 10:25, 7:25, 12:25
07.01.2007 Pivovara Osijek Chorwacja 0:3 Słowenia Hit Nova Gorica 22:25, 23:25, 17:25

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Szwajcaria Schaffhausen

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 5 3 2 1 8 5 1.6 297 255 1.165
2 Francja MVS La Rochette 5 3 2 1 8 5 1.6 287 275 1.044
3 Grecja AO Markopoulo 5 3 2 1 7 6 1.167 283 284 0.996
4 Portugalia CD Ribeirense 3 3 0 3 2 9 0.222 214 267 0.801

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 CD Ribeirense Portugalia 1:3 Grecja AO Markopoulo 20:25, 25:19, 18:25, 15:25
05.01.2007 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 3:2 Francja MVS La Rochette 25:10, 25:22, 23:25, 23:25, 15:12
06.01.2007 MVS La Rochette Francja 3:1 Portugalia CD Ribeirense 23:25, 25:20, 25:13, 25:22
06.01.2007 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 2:3 Grecja AO Markopoulo 25:19, 26:28, 25:18, 22:25, 13:15
07.01.2007 AO Markopoulo Grecja 1:3 Francja MVS La Rochette 25:20, 18:25, 18:25, 23:25
07.01.2007 CD Ribeirense Portugalia 0:3 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 18:25, 22:25, 16:25

Grupa H[edytuj | edytuj kod]

Belgia Gent

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Sant'Orsola Asystel Novara 6 3 3 0 9 2 4.5 271 214 1.266
2 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 5 3 2 1 7 3 2.333 238 222 1.072
3 Belgia VDK Gent Dames 4 3 1 2 4 7 0.571 248 254 0.976
4 Bośnia i Hercegowina Jedinstvo Mobis Brčko 3 3 0 3 1 9 0.111 183 250 0.732

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 Sant'Orsola Asystel Novara Włochy 3:1 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 23:25, 25:18, 25:23, 25:22
05.01.2007 VDK Gent Dames Belgia 3:1 Bośnia i Hercegowina Jedinstvo Mobis Brčko 22:25, 25:14, 25:16, 28:26
06.01.2007 Jedinstvo Mobis Brčko Bośnia i Hercegowina 0:3 Włochy Sant'Orsola Asystel Novara 23:25, 12:25, 9:25
06.01.2007 Nova KBM Branik Maribor Słowenia 3:0 Belgia VDK Gent Dames 25:22, 25:23, 25:21
07.01.2007 Jedinstvo Mobis Brčko Bośnia i Hercegowina 0:3 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 17:25, 21:25, 20:25
07.01.2007 VDK Gent Dames Belgia 1:3 Włochy Sant'Orsola Asystel Novara 19:25, 18:25, 25:23, 20:25

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Węgry Nyíregyháza

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Turcja Gaziantep SB 6 3 3 0 9 0 MAX 225 132 1.705
2 Węgry Betonut-NRK Nyíregyháza 5 3 2 1 6 3 2 205 143 1.434
3 Cypr Apollon Limassol 4 3 1 2 3 6 0.5 162 198 0.818
4 Szkocja VC Troon 3 3 0 3 0 9 0 106 225 0.471

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.01.2007 Gaziantep SB Turcja 3:0 Cypr Apollon Limassol 25:13, 25:18, 25:14
05.01.2007 Betonut-NRK Nyíregyháza Węgry 3:0 Szkocja VC Troon 25:8, 25:13, 25:5
06.01.2007 VC Troon Szkocja 0:3 Cypr Apollon Limassol 13:25, 12:25, 23:25
06.01.2007 Betonut-NRK Nyíregyháza Węgry 0:3 Turcja Gaziantep SB 17:25, 23:25, 15:25
07.01.2007 Gaziantep SB Turcja 3:0 Szkocja VC Troon 25:5, 25:15, 25:12
07.01.2007 Apollon Limassol Cypr 0:3 Węgry Betonut-NRK Nyíregyháza 11:25, 10:25, 21:25

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.01.2007 AMVJ Amstelveen Holandia 2:3 Rumunia Unic LPS Piatra Neamţ 25:20, 25:15, 20:25, 17:25, 17:19
24.01.2007 0:3 22:25, 24:26, 21:25
17.01.2007 Zeiler Köniz Szwajcaria 0:3 Hiszpania Universidad Burgos 23:25, 21:25, 19:25
24.01.2007 3:0 25:23, 25:21, 25:21
17.01.2007 Zarieczje Odincowo Rosja 3:0 Turcja Gaziantep SB 26:24, 25:18, 25:20
25.01.2007 3:0 25:22, 25:22, 29:27
17.01.2007 Hit Nova Gorica Słowenia 2:3 Rosja Dinamo-Jantar Kaliningrad 23:25, 25:22, 25:21, 18:25, 15:17
24.01.2007 0:3 20:25, 12:25, 19:25
17.01.2007 Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 Ukraina Siewierodonczanka Siewierodonieck 25:17, 25:20, 25:15
24.01.2007 3:1 25:19, 16:25, 25:18, 25:18
16.01.2007 Panellinios Ateny Grecja 1:3 Włochy Sirio Perugia 13:25, 14:25, 29:27, 20:25
25.01.2007 0:3 17:25, 19:25, 18:25
16.01.2007 Sant'Orsola Asystel Novara Włochy 3:0 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 25:19, 25:17, 31:29
24.01.2007 3:0 25:19, 25:17, 25:12
16.01.2007 Nafta Gaz Piła Polska 3:0 Turcja Telekom Ankara Türk 25:17, 28:26, 25:15
24.01.2007 0:3 26:28, 21:25, 26:28

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.02.2007 Unic LPS Piatra Neamţ Rumunia 1:3 Hiszpania Universidad Burgos 14:25, 17:25, 27:25, 17:25
14.02.2007 0:3 14:25, 14:25, 11:25
07.02.2007 Zarieczje Odincowo Rosja 3:0 Rosja Dinamo-Jantar Kaliningrad 25:16, 25:19, 28:26
14.02.2007 3:0 25:22, 25:21, 25:16
07.02.2007 Dinamo Bukareszt Rumunia 2:3 Włochy Sirio Perugia 25:18, 26:24, 20:25, 16:25, 13:15
14.02.2007 0:3 19:25, 14:25, 16:25
07.02.2007 Sant'Orsola Asystel Novara Włochy 3:0 Polska Nafta Gaz Piła 25:12, 25:20, 25:13
15.02.2007 3:2 14:25, 25:17, 25:22, 19:25, 15:8

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Perugia

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.03.2007 Zarieczje Odincowo Rosja 3:1 Hiszpania Universidad Burgos 26:24, 25:16, 21:25, 25:20
17.03.2007 Sirio Perugia Włochy 3:2 Włochy Sant'Orsola Asystel Novara 25:14, 21:25, 25:18, 23:25, 15:13

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.03.2007 Sant'Orsola Asystel Novara Włochy 3:1 Hiszpania Universidad Burgos 25:14, 25:21, 23:25, 26:24

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.03.2007 Sirio Perugia Włochy 3:0 Rosja Zarieczje Odincowo 25:20, 25:19, 25:19

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Sirio Perugia
Silver medal world centered-2.svg Rosja Zarieczje Odincowo
Bronze medal world centered-2.svg Włochy Sant'Orsola Asystel Novara
4. Hiszpania Universidad Burgos

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]