Puchar CEV siatkarek (2008/2009)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarek 2008/2009
Women's CEV Cup 2008/2009
2007/2008 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 05.11.2008 - 15.03.2009
Sezon 2.
Miejsce finału Włochy Novara
Zwycięzca Włochy Asystel Novara
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarek 2008/2009 – 2. sezon turnieju rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.11.2008 Asystel Novara Włochy 3:0 Austria Sparkasse Klagenfurt 25:17, 25:11, 25:21
12.11.2008 3:0 25:20, 25:17, 25:12
05.11.2008 CS Ştiinţa Bacău Rumunia 3:0 Słowacja Slávia UK Bratysława 25:20, 25:23, 25:23
12.11.2008 3:0 25:19, 25:21, 27:25
05.11.2008 Crvena zvezda Belgrad Serbia 3:0 Słowacja Doprastav Bratysława 25:22, 25:21, 25:20
13.11.2008 3:0 25:20, 25:18, 25:19
05.11.2008 Dyo Karsiyaka Izmir Turcja 1:3 Holandia Sport Sliedrecht 17:25, 25:18, 19:25, 15:25
12.11.2008 0:3 12:25, 15:25, 18:25
05.11.2008 Rocheville Le Cannet Francja 3:1 Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg 25:20, 23:25, 25:21, 25:20
13.11.2008 0:3 16:25, 18:25, 19:25
04.11.2008 Azerrail Baku Azerbejdżan 2:3 Holandia Longa 59 Lichtenvoorde 22:25, 25:23, 25:15, 16:25, 15:17
13.11.2008 2:3 25:22, 25:19, 17:25, 25:27, 13:15
04.11.2008 Aluprof Bielska-Biała Polska 3:1 Grecja Panathinaikos Ateny 25:21, 24:26, 25:19, 25:15
11.11.2008 3:0 25:17, 25:13, 25:14
05.11.2008 Dinamo Azotara Pancevo Serbia 3:0 Ukraina Kruh Czerkasy 25:22, 25:19, 25:16
12.11.2008 0:3 21:25, 24:26, 20:25, (15:13)
05.11.2008 Datovoc Tongeren Belgia 0:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 18:25, 18:25, 10:25
12.11.2008 0:3 20:25, 15:25, 14:25
06.11.2008 CS Madeira Portugalia 2:3 Białoruś Atlant Baranowicze 31:29, 25:21, 15:25, 12:25, 9:15
13.11.2008 2:3 25:21, 25:22, 12:25, 14:25, 10:15
05.11.2008 CV Albacete Hiszpania 0:3 Rosja Spartak Omsk 23:25, 23:25, 21:25
13.11.2008 0:3 20:25, 13:25, 14:25
05.11.2008 Zeiler Köniz Szwajcaria 3:1 Rumunia Dinamo Bukareszt 25:17, 15:25, 25:17, 25:14
12.11.2008 3:2 19:25, 22:25, 25:17, 25:18, 15:11
06.11.2008 Asterix Kieldrecht Belgia 0:3 Niemcy Rote Raben Vilsbiburg 20:25, 9:25, 24:26
11.11.2008 1:3 17:25, 7:25, 25:21, 16:25
04.11.2008 Dżinestra Odessa Ukraina 3:1 Francja USSP Albi 25:12, 23:25, 25:13, 25:20
12.11.2008 3:0 25:22, 26:24, 25:15
05.11.2008 Clube Desportivo Ribeirense Portugalia 3:0 Chorwacja Pivovara Osijek 25:9, 25:17, 25:15
12.11.2008 2:3 28:26, 25:22, 29:31, 19:25, 13:15
05.11.2008 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 3:0 Chorwacja Banka Pula Otp 25:17, 25:17, 25:14
12.11.2008 3:0 25:14, 25:19, 25:13

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.12.2008 Asystel Novara Włochy 3:0 Rumunia CS Ştiinţa Bacău 25:20, 25:17, 25:22
18.12.2008 3:0 25:18, 25:11, 26:24
11.12.2008 Crvena zvezda Belgrad Serbia 3:0 Holandia Sport Sliedrecht 25:19, 25:16, 25:17
17.12.2008 1:3 21:25, 25:15, 18:25, 20:25
11.12.2008 Longa 59 Lichtenvoorde Holandia 0:3 Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg 20:25, 17:25, 11:25
16.12.2008 0:3 15:25, 15:25, 20:25
09.12.2008 Aluprof Bielska-Biała Polska 3:0 Serbia Dinamo Azotara Pancevo 25:17, 27:25, 25:13
17.12.2008 3:0 25:17, 25:20, 25:14
10.12.2008 Atlant Baranowicze Białoruś 1:3 Turcja Fenerbahçe Stambuł 21:25, 18:25, 25:23, 17:25
18.12.2008 1:3 16:25, 25:21, 13:25, 19:25
09.12.2008 Spartak Omsk Rosja 3:0 Szwajcaria Zeiler Köniz 25:19, 25:19, 25:18
17.12.2008 3:0 25:18, 25:22, 25:20
10.12.2008 Rote Raben Vilsbiburg Niemcy 3:0 Ukraina Dżinestra Odessa 25:21, 25:15, 25:15
17.12.2008 2:3 25:20, 25:20, 23:25, 24:26, 10:15
10.12.2008 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 2:3 Portugalia Clube Desportivo Ribeirense 22:25, 25:18, 25:12, 24:26, 13:15
16.12.2008 3:0 25:22, 25:17, 26:24

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.01.2009 Asystel Novara Włochy 3:1 Serbia Crvena zvezda Belgrad 25:17, 27:29, 25:21, 25:15
21.01.2009 3:0 25:23, 25:18, 25:22
13.01.2009 Aluprof Bielska-Biała Polska 0:3 Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg 15:25, 19:25, 29:31
21.01.2009 0:3 25:27, 23:25, 15:25
14.01.2009 Spartak Omsk Rosja 3:1 Turcja Fenerbahçe Stambuł 17:25, 25:21, 25:16, 25:21
21.01.2009 0:3 23:25, 13:25, 6:25
14.01.2009 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 3:2 Niemcy Rote Raben Vilsbiburg 23:25, 25:23, 19:25, 25:22, 16:14
20.01.2009 0:3 17:25, 16:25, 21:25

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Novara

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.2009 Asystel Novara Włochy 3:0 Turcja Fenerbahçe Stambuł 25:18, 25:22, 25:22
14.03.2009 Urałoczka NTMK Jekaterynburg Rosja 3:2 Niemcy Rote Raben Vilsbiburg 25:19, 26:24, 25:27, 15:25, 15:8

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2009 Fenerbahçe Stambuł Turcja 3:1 Niemcy Rote Raben Vilsbiburg 25:23, 25:19, 23:25, 25:13

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2009 Asystel Novara Włochy 3:0 Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg 25:18, 25:21, 25:13

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Asystel Novara
Silver medal world centered-2.svg Rosja Urałoczka NTMK Jekaterynburg
Bronze medal world centered-2.svg Turcja Fenerbahçe Stambuł
4. Niemcy Rote Raben Vilsbiburg


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]