Puchar CEV siatkarek (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarek 2009/2010
Women's CEV Cup 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 01.12.2009 - 21.03.2010
Sezon 3.
Miejsce finału Azerbejdżan Baku
Zwycięzca Włochy Yamamay Busto Arsizio
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarek 2009/2010 – 3. sezon turnieju rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.2009 Rocheville Le Cannet Francja 3:1 Holandia Sport Sliedrecht 25:19, 25:19, 17:25, 25:17
09.12.2009 3:1 19:25, 25:20, 25:18, 25:22
01.12.2009 Impel Gwardia Wrocław Polska 1:3 Azerbejdżan Rabita Baku 20:25, 26:24, 15:25, 11:25
10.12.2009 1:3 15:25, 25:23, 15:25, 23:25
03.12.2009 SVS Post Schwechat Austria 2:3 Azerbejdżan Azerrail Baku 25:21, 25:27, 22:25, 25:21, 16:18
08.12.2009 0:3 18:25, 20:25, 18:25
01.12.2009 Eczacıbaşı-Zentiva Stambuł Turcja 3:1 Holandia PND VC Weert 22:25, 25:19, 25:12, 25:10
09.12.2009 3:1 25:10, 16:25, 25:14, 25:20
03.12.2009 Yamamay Busto Arsizio Włochy 3:0 Chorwacja Volksbank Velika Gorica 25:14, 25:18, 25:17
09.12.2009 3:1 25:12, 19:25, 25:15, 25:14
01.12.2009 VDK Gent Dames Belgia 3:2 Ukraina Sewerodonczanka Sewerodoneck 25:23, 22:25, 25:21, 23:25, 15:11
09.12.2009 3:2 10:25, 25:21, 19:25, 25:17, 15:9
01.12.2009 ŽOK Split 1700 Chorwacja 2:3 Rumunia Dinamo Romprest Bukareszt 25:22, 23:25, 20:25, 25:19, 12:15
08.12.2009 1:3 25:22, 9:25, 15:25, 14:25
01.12.2009 Schweriner SC Niemcy 3:0 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 30:28, 25:23, 25:17
09.12.2009 3:0 25:17, 25:23, 25:12
01.12.2009 PTPS Piła Polska 3:2 Szwajcaria Volero Zurych 25:20, 25:23, 15:25, 19:25, 15:10
09.12.2009 3:2 25:20, 15:25, 17:25, 25:21, 15:11
02.12.2009 AEL Limassol Cypr 0:3 Rumunia Volei 2004 Tomis Konstanca 17:25, 10:25, 14:25
08.12.2009 0:3 21:25, 16:25, 16:25
02.12.2009 Dauphines Charleroi Belgia 2:3 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 28:26, 23:25, 25:21, 17:25, 10:15
09.12.2009 3:0 25:14, 25:21, 25:20
02.12.2009 Panathinaikos Ateny Grecja 1:3 Rosja Urałoczka-NTM Jekaterynburg 16:25, 25:17, 23:25, 20:25
08.12.2009 0:3 16:25, 20:25, 14:25
Türk Telekom Ankara Turcja 0:3 Serbia Dinamo Pancevo walkower
0:3 walkower
02.12.2009 Sparkasse Klagenfurt Austria 1:3 Portugalia Clube Desportivo Ribeirense 15:25, 14:25, 28:26, 21:25
08.12.2009 3:1 25:17, 25:15, 13:25, 25:19, (15:12)
03.12.2009 Crvena Zvezda Belgrad Serbia 3:0 Portugalia CS Madeira 25:10, 25:11, 25:5
09.12.2009 3:0 25:10, 25:20, 25:18
02.12.2009 Istres Ouest Provence Francja 0:3 Hiszpania Valeriano Alles Menorca 18:25, 20:25, 16:25
08.12.2009 1:3 18:25, 25:23, 21:25, 21:25

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.01.2009 Rocheville Le Cannet Francja 3:1 Azerbejdżan Rabita Baku 25:22, 25:21, 25:22, 25:18
14.01.2009 0:3 22:25, 21:25, 18:25
07.01.2009 Azerrail Baku Azerbejdżan 2:3 Turcja Eczacıbaşı-Zentiva Stambuł 25:23, 25:23, 21:25, 10:25, 15:17
13.01.2009 0:3 15:25, 22:25, 15:25
06.01.2009 Yamamay Busto Arsizio Włochy 3:1 Belgia VDK Gent Dames 23:25, 25:16, 25:16, 25:17
13.01.2009 3:1 25:17, 23:25, 25:17, 27:25
06.01.2009 Dinamo Romprest Bucuresti Rumunia 3:1 Niemcy Schweriner SC 25:23, 25:15, 16:25, 25:17
13.01.2009 0:3 23:25, 22:25, 22:25
06.01.2009 PTPS Piła Polska 0:3 Rumunia Volei 2004 Tomis Konstanca 14:25, 15:25, 22:25
13.01.2009 0:3 19:25, 10:25, 17:25
06.01.2009 Dauphines Charleroi Belgia 1:3 Rosja Urałoczka-NTM Jekaterynburg 19:25, 25:23, 19:25, 19:25
14.01.2009 0:3 13:25, 13:25, 13:25
05.01.2009 Dinamo Pancevo Serbia 3:1 Austria Sparkasse Klagenfurt 21:25, 28:26, 25:16, 25:21
14.01.2009 3:0 25:19, 25:17, 25:19
06.01.2009 Crvena Zvezda Belgrad Serbia 3:0 Hiszpania Valeriano Alles Menorca 25:21, 25:16, 25:21
13.01.2009 1:3 15:25, 25:18, 22:25, 20:25

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.02.2010 Rabita Baku Azerbejdżan 3:0 Turcja Eczacıbaşı-Zentiva Stambuł 25:20, 27:25, 25:16
24.02.2010 1:3 23:25, 17:25, 25:21, 21:25
18.02.2010 Yamamay Busto Arsizio Włochy 3:2 Niemcy Schweriner SC 25:22, 21:25, 25:21, 17:25, 15:10
24.02.2010 3:1 17:25, 25:19, 26:24, 25:18
17.02.2010 Volei 2004 Tomis Konstanca Rumunia 1:3 Rosja Urałoczka-NTM Jekaterynburg 24:26, 25:27, 25:11, 21:25
25.02.2010 1:3 17:25, 20:25, 29:27, 21:25
17.02.2010 Dinamo Pancevo Serbia 0:3 Serbia Crvena Zvezda Belgrad 16:25, 12:25, 15:25
23.02.2010 0:3 20:25, 12:25, 14:25

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Azerbejdżan Baku

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.03.2010 Yamamay Busto Arsizio Włochy 3:2 Azerbejdżan Rabita Baku 25:15, 22:25, 25:21, 17:25, 15:12
20.03.2010 Crvena Zvezda Belgrad Serbia 3:2 Rosja Urałoczka-NTM Jekaterynburg 21:25, 25:18, 25:23, 29:31, 15:11

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.03.2010 Rabita Baku Azerbejdżan 3:1 Rosja Urałoczka-NTM Jekaterynburg 16:25, 25:12, 25:22, 25:16

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.03.2010 Yamamay Busto Arsizio Włochy 3:1 Serbia Crvena Zvezda Belgrad 22:25, 25:22, 25:12, 25:22

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Yamamay Busto Arsizio
Silver medal world centered-2.svg Serbia Crvena zvezda Belgrad
Bronze medal world centered-2.svg Azerbejdżan Rabita Baku
4. Rosja Urałoczka-NTM Jekaterynburg


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]