Puchar CEV siatkarek (2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarek 2014/2015
Women's CEV Cup 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 11.11.2015 - 11.04.2015
Sezon 8.
Zwycięzca Rosja Dinamo Krasnodar
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarek 2014/2015 – 8. sezon turnieju rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]


Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.11.2015 Galatasaray Stambuł Turcja 3:0 Francja ES Le Cannet 25:21, 25:20, 25:21
26.11.2015 3:2 25:15, 25:21, 19:25, 13:25, 15:9
12.11.2015 Olympiakos Pireus Grecja 0:3 Belgia VDK Gent Dames 18:25, 19:25, 25:27
26.11.2015 3:0 25:19, 25:21, 25:18, (15:7)
12.11.2015 Dinamo Bukareszt Rumunia 1:3 Polska Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 19:25, 17:25, 25:22, 22:25
26.11.2015 2:3 25:19, 18:25, 15:25, 25:22, 4:15
12.11.2015 Volleyball Köniz Szwajcaria 3:2 Rumunia CSV Alba-Blaj 22:25, 15:25, 25:21, 25:23, 15:12
26.11.2015 0:3 21:25, 17:25, 19:25
13.11.2015 Haifa VC Izrael 3:2 Francja Béziers Volley 23:25, 25:22, 20:25, 25:23, 15:12
25.11.2015 0:3 19:25, 25:27, 16:25
11.11.2015 Královo Pole Brno Czechy 3:1 Austria ASKÖ Linz 18:25, 25:15, 25:20, 25:19
25.11.2015 3:1 25:15, 25:18, 23:25, 27:25
24.11.2015 Orbita Zaporoże Ukraina 2:3 Belgia Dauphines Charleroi 25:23, 23:25, 19:25, 25:22, 12:15
25.11.2015 2:3 20:25, 25:22, 21:25, 25:19, 7:15
CV Murillo Hiszpania 3:0 Azerbejdżan İqtisadçı Baku walkower
3:0 walkower
11.11.2015 Chimik Jużne Ukraina 1:3 Włochy Imoco Conegliano 22:25, 25:21, 20:25, 21:25
26.11.2015 1:3 26:24, 23:25, 32:34, 23:25
12.11.2015 Nova Branik Maribor Słowenia 3:2 Szwajcaria Sagres Neuchâtel 25:19, 24:26, 26:24, 23:25, 15:10
27.11.2015 3:2 25:18, 17:25, 17:25, 25:18, 15:7
11.11.2015 SK UP Ołomuniec Czechy 3:2 Belgia Gea Happel Amigos Zoersel 25:21, 17:25, 25:16, 12:25, 15:6
26.11.2015 1:3 25:23, 19:25, 22:25, 26:28
Atom Trefl Sopot Polska 3:0 Ukraina Siewierodonczanka Siewierodonieck walkower[1]
3:0 walkower
12.11.2015 Raben Vilsbiburg Niemcy 0:3 Azerbejdżan Lokomotiv Baku 17:25, 24:26, 22:25
26.11.2015 1:3 22:25, 23:25, 25:22, 17:25
12.11.2015 ŽOK Kamnik Słowenia 0:3 Serbia Crvena Zvezda Belgrad 16:25, 14:25, 16:25
25.11.2015 1:3 21:25, 11:25, 25:17, 22:25
12.11.2015 ATS SW Klagenfurt Austria 0:3 Finlandia HPN Hämeenlinna 10:25, 14:25, 17:25
26.11.2015 1:3 17:25, 11:25, 25:20, 18:25
12.11.2015 AGIL Novara Włochy 1:3 Rosja Dinamo Krasnodar 25:20, 20:25, 19:25, 15:25
25.11.2015 2:3 21:25, 25:17, 25:27, 25:19, 8:15

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.12.2015 Galatasaray Stambuł Turcja 3:1 Grecja Olympiakos Pireus 23:25, 25:22, 25:16, 25:22
16.12.2015 3:0 25:22, 25:23, 25:22
10.12.2015 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza Polska 3:1 Rumunia CSV Alba-Blaj 25:22, 25:16, 19:25, 25:22
17.12.2015 2:3 19:25, 25:20, 12:25, 25:20, 17:19
09.12.2015 Béziers Volley Francja 3:0 Czechy Královo Pole Brno 25:19, 25:22, 25:17
16.12.2015 3:0 25:19, 25:16, 25:21
09.12.2015 Dauphines Charleroi Belgia 1:3 Hiszpania CV Murillo 23:25, 23:25, 25:20, 24:26
16.12.2015 0:3 20:25, 15:25, 19:25
10.12.2015 Imoco Conegliano Włochy 3:0 Słowenia Nova Branik Maribor 25:23, 25:13, 25:23
17.12.2015 2:3 25:16, 25:16, 24:26, 18:25, 12:15
11.12.2015 Atom Trefl Sopot Polska 3:0 Belgia Gea Happel Amigos Zoersel 25:13, 25:16, 25:19
18.12.2015 3:0 25:16, 25:12, 25:18
11.12.2015 Crvena Zvezda Belgrad Serbia 0:3 Azerbejdżan Lokomotiv Baku 16:25, 21:25, 12:25
17.12.2015 1:3 22:25, 20:25, 25:23, 23:25
09.12.2015 Dinamo Krasnodar Rosja 3:0 Finlandia HPN Hämeenlinna 25:14, 25:22, 25:14
17.12.2015 3:0 25:19, 25:18, 25:12

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.01.2015 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza Polska 3:2 Turcja Galatasaray Stambuł 25:17, 20:25, 25:21, 17:25, 15:9
22.01.2015 0:3 19:25, 11:25, 20:25
13.01.2015 CV Murillo Hiszpania 0:3 Francja Béziers Volley 20:25, 23:25, 16:25
20.01.2015 0:3 18:25, 14:25, 20:25
14.01.2015 Imoco Conegliano Włochy 3:1 Polska Atom Trefl Sopot 25:20, 21:25, 25:21, 25:13
22.01.2015 0:3 20:25, 18:25, 12:25, (9:15)
14.01.2015 Lokomotiv Baku Azerbejdżan 3:0 Rosja Dinamo Krasnodar 25:22, 25:18, 25:22
20.01.2015 0:3 14:25, 19:25, 17:25, (13:15)

Runda Challenge[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.03.2015 Dinamo Krasnodar Rosja 3:0 Francja Nantes Volley 25:12, 25:17, 25:11
12.03.2015 3:0 25:21, 25:17, 25:17
03.03.2015 Béziers Volley Francja 1:3 Azerbejdżan Rabitə Baku 22:25, 28:26, 14:25, 21:25
12.03.2015 0:3 16:25, 22:25, 17:25
04.03.2015 Omiczka Omsk Rosja 3:0 Turcja Galatasaray Stambuł 25:19, 28:26, 25:22
10.03.2015 1:3 13:25, 27:25, 23:25, 15:25, (12:15)
03.03.2015 CS Știința Bacău Rumunia 0:3 Polska Atom Trefl Sopot 15:25, 21:25, 18:25
10.03.2015 0:3 14:25, 17:25, 13:25

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.03.2015 Dinamo Krasnodar Rosja 3:1 Azerbejdżan Rabitə Baku 25:20, 18:25, 25:23, 25:22
28.03.2015 3:0 25:23, 25:19, 25:20
24.03.2015 Atom Trefl Sopot Polska 3:0 Turcja Galatasaray Daikin Istanbul 25:20, 25:22, 25:19
28.03.2015 3:2 18:25, 27:29, 28:26, 31:29, 15:13

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.04.2015 Dinamo Krasnodar Rosja 3:0 Polska Atom Trefl Sopot 25:18, 25:20, 25:22
11.04.2015 1:3 24:26, 25:18, 24:26, 22:25, (15:10)

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza
zawodniczka (MVP)
Najlepsza
atakująca
Najlepsza
blokująca
Najlepsza
przyjmująca
Najlepsza
rozgrywająca
Najlepsza
zagrywająca
Rosja Tatjana Koszelewa Rosja Tatjana Koszelewa Turcja Aslı Kalaç Albania Areta Konomi Polska Anna Kaczmar Rosja Tatjana Koszelewa

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Ze względu na trudną sytuację polityczną na wschodzie Ukrainy przyznano walkower Atomowi Trefl Sopot.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]