Puchar CEV siatkarek (2019/2020)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarek 2019/2020
2020 CEV Volleyball Cup - Women
2018/2019 2020/2021
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 03.12.2019 - 14.04.2020
Sezon 13.
Liczba drużyn 32
Liczba hal 32 (w 32 miastach)
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 62
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarek 2019/2020 – 13. sezon turnieju rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składają się z 5 rund:

  • 1/16 finału,
  • 1/8 finału,
  • 1/4 finału,
  • półfinały,
  • finał.

O zwycięstwie w dwumeczu decyduje liczba wygranych meczów. W przypadku remisu (tyle samo punktów na koncie każdej z drużyn), niezależnie od liczby wygranych i przegranych setów, o awansie decyduje dodatkowy tzw. złoty set, rozgrywany bezpośrednio po drugim meczu, do 15 punktów.

Drużyny uczestniczące[1][edytuj | edytuj kod]

Drużyny nie zakwalifikowane do fazy grupowej Ligi Mistrzyń

Rozgrywki[2][edytuj | edytuj kod]

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
04.12.2019 18:00 Grupa Azoty Chemik Police Polska 3:1 Turcja Galatasaray Stambuł 25:20 17:25 25:19 27:25   4181 2-401
17.12.2019 19:00 3:2 19:25 25:18 19:25 25:23 15:12 1173 2-402
04.12.2019 20:00 CV Haris La Laguna Tenerife Hiszpania 3:0 Albania Partizani Tirana 25:14 25:17 25:15     350 2-403
18.12.2019 18:00 3:0 25:12 25:14 25:20     100 2-404
04.12.2019 18:30 OK Kaštela Chorwacja 0:3 Chorwacja Mladost Zagrzeb 17:25 17:25 23:25     210 2-405
19.12.2019 20:00 0:3 18:25 10:25 21:25     150 2-406
03.12.2019 18:00 C.S.M. Târgoviște Rumunia 2:3 Węgry Fatum Nyíregyháza 22:25 17:25 29:27 26:24 10:15 1700 2-407
17.12.2019 18:00 2:3 25:14 18:25 14:25 25:18 14:16 500 2-408
- - Voléro Le Cannet Francja 0:01 Rumunia CSM Bukareszt           - 2-409
- - 0:01           - 2-410
11.12.2019 20:00 Volley Düdingen Szwajcaria 3:0 Czarnogóra Luka Bar 25:19 25:11 25:14       2-411
18.12.2019 18:00 3:0 25:15 25:18 25:19       2-412
05.12.2019 19:00 UOK Banjaluka Volley Bośnia i Hercegowina 3:2 Bośnia i Hercegowina ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko 30:28 15:25 24:26 25:15 15:11 350 2-413
18.12.2019 19:00 0:3 15:25 13:25 21:25     250 2-414
04.12.2019 19:00 Minczanka Mińsk Białoruś 3:0 Szwajcaria Viteos Neuchâtel 25:11 26:24 25:22     1000 2-415
18.12.2019 20:00 1:32 26:28 25:23 19:25 25:27   1300 2-416
04.12.2019 19:30 Sliedrecht Sport Holandia 0:3 Niemcy Schweriner SC 17:25 17:25 19:25     900 2-417
17.12.2019 19:00 0:3 16:25 18:25 19:25     1687 2-418
04.12.2019 18:00 VK Šelmy Brno Czechy 3:2 Finlandia HPK Hämeenlinna 26:24 19:25 21:25 25:13 15:13 489 2-419
17.12.2019 18:30 0:3 23:25 15:25 24:26     516 2-420
04.12.2019 20:30 Asterix Avo Beveren Belgia 3:2 Czechy VK Prostějov 22:25 25:21 25:15 25:27 15:8 311 2-421
19.12.2019 18:00 3:2 17:25 16:25 25:19 25:19 15:11 402 2-422
04.12.2019 19:00 GEN-I Volley Nova Gorica Słowenia 0:3 Belgia Hermes Oostende 12:25 18:25 19:25     250 2-423
18.12.2019 20:30 0:3 16:25 19:25 22:25     425 2-424
04.12.2019 18:00 KS Developres Rzeszów Polska 3:2 Francja ASPTT Mulhouse 26:24 23:25 25:22 20:25 15:7 2231 2-425
18.12.2019 19:00 2:33 26:24 25:22 23:25 13:25 12:15 3080 2-426
04.12.2019 20:30 Unet E-Work Busto Arsizio Włochy 3:0 Czechy SK UP Ołomuniec 25:18 25:11 25:20     1400 2-427
19.12.2019 18:00 3:0 25:21 25:18 25:19     650 2-428
17.12.2019 20:30 Orbita Zaporoże Ukraina 0:3 Włochy Saugella Monza 15:25 12:25 7:25     150 2-429
19.12.2019 20:30 0:3 23:25 19:25 17:25     121 2-430
04.12.2019 19:00 SC Potsdam Niemcy 2:3 Rosja Dinamo Kazań 17:25 25:18 25:20 20:25 12:15 910 2-431
18.12.2019 19:00 1:3 20:25 25:15 12:25 23:25   1250 2-432
1 Drużyna CSM Bukareszt wycofała się z rozgrywek w związku z problemami finansowymi. Voléro Le Cannet automatycznie awansowała do 1/16 finału[3].
2 złoty set: 15:13
3 złoty set: 15:13

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
22.01.2020 18:00 Grupa Azoty Chemik Police Polska Hiszpania CV Haris La Laguna Tenerife             3-401
05.02.2020 18:30             3-402
22.01.2020 18:00 Fatum Nyíregyháza Węgry Chorwacja Mladost Zagrzeb             3-403
05.02.2020 20:00             3-404
22.01.2020 20:00 Voléro Le Cannet Francja Szwajcaria Volley Düdingen             3-405
05.02.2020 20:00             3-406
22.01.2020 19:00 Minczanka Mińsk Białoruś Bośnia i Hercegowina ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko             3-407
04.02.2020 19:00             3-408
22.01.2020 18:30 HPK Hämeenlinna Finlandia Niemcy Schweriner SC             3-409
06.02.2020 19:00             3-410
22.01.2020 20:30 Hermes Oostende Belgia Belgia Asterix Avo Beveren             3-411
05.02.2020 19:30             3-412
23.01.2020 20:30 Unet E-Work Busto Arsizio Włochy Polska KS Developres Rzeszów             3-413
05.02.2020 18:00             3-414
23.01.2020 19:00 Dinamo Kazań Rosja Włochy Saugella Monza             3-415
05.02.2020 20:30             3-416

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]