Puchar CEV w piłce siatkowej mężczyzn (2002/2003)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarzy 2002/2003
2002/2003 CEV Cup
2001/2002 2003/2004
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 2.11.2002 – 16.03.2003
Sezon 23.
Miejsce finału Włochy Jesolo
Zwycięzca Włochy Sisley Treviso
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarzy 2002/2003 – 23. sezon Pucharu CEV rozgrywanego od 1980 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki toczyły się najpierw od fazy kwalifikacyjnej, z której zwycięzcy zagrali w fazie grupowej po 4 zespoły w każdej grupie. Zespoły z pierwszych miejsc zagrały w kolejnym etapie. W 1/8 finału i ćwierćfinałach drużyny podzielone zostały na pary. Każda z par rozegrała po dwa spotkania. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych spotkań, liczba wygranych setów, liczba zdobytych małych punktów. Zwycięzcy ćwierćifnałów awansowali do turnieju finałowego, w którym rozegrano półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyny rozpoczynające od fazy kwalifkacyjnej
Państwo Kluby
 Austria SK Zadruga Aich/Dob
Uniqa Salzburg
 Azerbejdżan Azerneft Baku
 Białoruś Technopribor Mohylew
 Bośnia i Hercegowina OK Bosna Sarajewo
OK Sinpos Sarajewo
 Chorwacja MOK Osijek
 Cypr Omonia Nikozja
Pafiakos Pafos
 Czechy VO Vavex Příbram
 Dania DHG Odense
 Gruzja University Tbilisi
 Holandia ORTEC Rotterdam.Nesselande
 Jugosławia Partizan Belgrad
 Macedonia Lirija Žerovjane
 Niemcy TSV Unterhaching
 Norwegia Dristug Åmli
 Polska EKS Skra Bełchatów
Hefra Gwardia Wrocław
 Rumunia Dinamo Bukareszt
VCM LPS Piatra Neamţ
 Słowacja VKP Bratysława
 Szwecja Team Valla Linköping
 Turcja İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Ziraat Bankası
 Węgry Vegyész RC Kazincbarcika
Drużyny rozpoczynające od fazy grupowej
Państwo Kluby
 Belgia Amber Antwerpen
Pecotex Belleman Averbode
VC Go Pass Brabant Lennik
 Białoruś HWK Homel
 Estonia Sylvester Tallinn
 Finlandia Perungan Pojat
 Francja Arago de Sète
AS Cannes
 Grecja AO Orestiada
Aris Saloniki
Panathinaikos Ateny
 Hiszpania Arona Tenerife Sur
CS Gran Canaria
Numancia Caja Duero Soria
 Holandia Alcom Capelle
 Jugosławia Bambi Mladi Radnik Požarevac
 Łotwa LĀSE-R/Rīga
 Niemcy VV Lipsk
 Polska Ivett Jastrzębie Borynia
 Portugalia SC Espinho
Vitória SC
 Rosja Iskra Odincowo
UEM-Izumrud Jekaterynburg
 Słowenia OK Maribor
 Szwajcaria TV Amriswil
 Turcja Arçelik
 Ukraina Jurydyczna akademіja Charków
Drużyny relegowane z Pucharu Top Teams (rozpoczynają od fazy grupowej)
Państwo Kluby
 Białoruś Zapadnyj Bug Brześć
 Bułgaria CSKA Royal Foods Sofia
 Czechy VK Jihostroj České Budějovice
 Finlandia Tampereen Isku-Volley
 Rumunia Deltacons Tulcza
 Słowenia Salonit Anhovo Kanal
 Szwajcaria Chênois Genewa
 Węgry Kométa Kaposvár SE
Drużyny rozpoczynające od fazy finałowej
Państwo Kluby
 Francja Tourcoing LM
 Rosja Dinamo Moskwa
 Włochy Lube Banca Marche Macerata
Sisley Treviso

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.11.2002 Uniqa Salzburg Austria 3:0 CyprOmonia Nikozja 29:27, 25:10, 25:18
09.11.2002 Omonia Nikozja Cypr 0:3 AustriaUniqa Salzburg 23:25, 20:25, 21:25
08.11.2002 ORTEC Rotterdam.Nesselande Holandia 3:0 Bośnia i HercegowinaOK Sinpos Sarajewo 25:19, 25:15, 25:22
09.11.2002 ORTEC Rotterdam.Nesselande Holandia 3:0 Bośnia i HercegowinaOK Sinpos Sarajewo 25:15, 25:16, 25:14
02.11.2002 DHG Odense Dania 0:3 NiemcyTSV Unterhaching 16:25, 18:25, 25:27
09.11.2002 TSV Unterhaching Niemcy 3:0 DaniaDHG Odense 25:11, 25:17, 25:22
02.11.2002 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turcja 1:3 Serbia i CzarnogóraPartizan Belgrad 21:25, 22:25, 25:15, 18:25
09.11.2002 Partizan Belgrad Serbia i Czarnogóra 3:1 Turcjaİstanbul Büyükşehir Belediyesi 20:25, 25:17, 25:23, 25:9
02.11.2002 Vegyész RC Kazincbarcika Węgry 3:1 AustriaSK Zadruga Aich/Dob 22:25, 26:24, 25:20, 25:18
09.11.2002 SK Zadruga Aich/Dob Austria 3:2 WęgryVegyész RC Kazincbarcika 25:20, 27:25, 21:25, 20:25, 15:7
02.11.2002 Ziraat Bankası Turcja 3:0 RumuniaDinamo Bukareszt 25:15, 25:23, 25:16
09.11.2002 Dinamo Bukareszt Rumunia 2:3 TurcjaZiraat Bankası 25:23, 17:25, 25:23, 22:25, 19:21
02.11.2002 Dristug Åmli Norwegia 2:3 PolskaEKS Skra Bełchatów 22:25, 18:25, 25:22, 25:22, 9:15
09.11.2002 EKS Skra Bełchatów Polska 3:0 NorwegiaDristug Åmli 25:12, 25:13, 25:14
02.11.2002 Team Valla Linköping Szwecja 3:0 CyprPafiakos Pafos 25:18, 25:19, 25:20
09.11.2002 Pafiakos Pafos Cypr 3:1 SzwecjaTeam Valla Linköping 23:25, 26:24, 25:20, 25:23
02.11.2002 Azerneft Baku Azerbejdżan 3:0 GruzjaUniversity Tbilisi 25:12, 25:7, 25:19
03.11.2002 Azerneft Baku Azerbejdżan 3:0 GruzjaUniversity Tbilisi 25:8, 25:10, 25:6
02.11.2002 Hefra Gwardia Wrocław Polska 3:0 BiałoruśTechnopribor Mohylew 25:17, 25:21, 25:18
03.11.2002 Hefra Gwardia Wrocław Polska 3:0 BiałoruśTechnopribor Mohylew 25:18, 25:19, 25:23
03.11.2002 Lirija Žerovjane Macedonia Północna 3:1 Bośnia i HercegowinaOK Bosna Sarajewo 25:16, 25:22, 22:25, 25:22
09.11.2002 OK Bosna Sarajewo Bośnia i Hercegowina 1:3 Macedonia PółnocnaLirija Žerovjane 12:25, 18:25, 25:19, 19:25
02.11.2002 VO Vavex Příbram Czechy 3:0 ChorwacjaMOK Osijek 25:11, 25:21, 28:26
09.11.2002 MOK Osijek Chorwacja 2:3 CzechyVO Vavex Příbram 17:25, 25:21, 27:25, 23:25, 9:15
02.11.2002 VKP Bratysława Słowacja 1:3 RumuniaVCM LPS Piatra Neamţ 22:25, 18:25, 25:23, 23:25
09.11.2002 VCM LPS Piatra Neamţ Rumunia 3:2 SłowacjaVKP Bratysława 26:24, 25:27, 25:20, 20:25, 15:10

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

Turniej 1[edytuj | edytuj kod]

Francja Sète

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 VC Go Pass Brabant Lennik Belgia 1:3 SzwajcariaChênois Genewa 28:30, 25:23, 20:25, 21:25
Arago de Sète Francja 3:2 NiemcyTSV Unterhaching 23:25, 25:22, 23:25, 25:19, 17:15
07.12.2002 TSV Unterhaching Niemcy 1:3 BelgiaVC Go Pass Brabant Lennik 25:27, 19:25, 25:23, 17:25
Chênois Genewa Szwajcaria 0:3 FrancjaArago de Sète 22:25 20:25 17:25
08.12.2002 TSV Unterhaching Niemcy 0:3 SzwajcariaChênois Genewa 20:25, 18:25, 19:25
Arago de Sète Francja 3:0 BelgiaVC Go Pass Brabant Lennik 25:22, 25:23, 25:19

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Francja Arago de Sète 6 3 3 0 9 2 4.5 263 229 1.15
2 Szwajcaria Chênois Genewa 5 3 2 1 6 4 1.5 237 226 1.05
3 Belgia VC Go Pass Brabant Lennik 4 3 1 2 4 7 0.57 258 264 0.98
4 Niemcy TSV Unterhaching 3 3 0 3 3 9 0.33 249 288 0.86

Turniej 2[edytuj | edytuj kod]

Portugalia Espinho

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 Panathinaikos AO Grecja 3:0 SzwajcariaTV Amriswil 25:19, 25:15, 25:23
Tampereen Isku-Volley Finlandia 2:3 PortugaliaSC Espinho 25:18, 20:25, 25:22, 23:25, 12:15
07.12.2002 Panathinaikos AO Grecja 3:0 FinlandiaTampereen Isku-Volley 28:26, 25:23, 25:17
SC Espinho Hiszpania 3:0 SzwajcariaTV Amriswil 25:21, 26:24, 25:18
08.12.2002 TV Amriswil Szwajcaria 2:3 FinlandiaTampereen Isku-Volley 25:20, 20:25, 26:28, 25:21, 11:15
SC Espinho Hiszpania 2:3 GrecjaPanathinaikos AO 20:25, 24:26, 25:18, 25:16, 12:15

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Grecja Panathinaikos AO 6 3 3 0 9 2 4.5 253 229 1.1
2 Portugalia SC Espinho 5 3 2 1 8 5 1.6 287 268 1.07
3 Finlandia Tampereen Isku-Volley 4 3 1 2 5 8 0.63 280 290 0.97
4 Szwajcaria TV Amriswil 3 3 0 3 2 9 0.22 227 260 0.87

Turniej 3[edytuj | edytuj kod]

Hiszpania Teneryfa

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 ORTEC Rotterdam.Nesselande Holandia 3:1 UkrainaJurydyczna akademіja Charków 15:25, 30:28, 25:23, 25:20
Arona Tenerife Sur Sur Hiszpania 3:1 AustriaUniqa Salzburg 25:17, 23:25, 25:15, 25:13
07.12.2002 Uniqa Salzburg Austria 0:3 UkrainaJurydyczna akademіja Charków 19:25, 17:25, 17:25
Arona Tenerife Sur Hiszpania 3:2 HolandiaNesselande 24:26, 26:24, 25:20, 26:28, 18:16
08.12.2002 Jurydyczna akademіja Charków Ukraina 3:0 HiszpaniaArona Tenerife Sur 25:18, 25:21, 25:23
Uniqa Salzburg Austria 0:3 HolandiaORTEC Rotterdam.Nesselande 18:25, 23:25, 13:25

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Ukraina Jurydyczna akademіja Charków 5 3 2 1 7 3 2.33 246 210 1.17
2 Holandia ORTEC Rotterdam.Nesselande 5 3 2 1 8 4 2 284 269 1.06
3 Hiszpania Arona Tenerife Sur 5 3 2 1 6 6 1 279 259 1.08
4 Austria Uniqa Salzburg 3 3 0 3 1 9 0.11 177 248 0.71

Turniej 4[edytuj | edytuj kod]

Serbia i Czarnogóra Pożarewac

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 Ziraat Bankası Turcja 3:1 PortugaliaVitória SC 25:21, 25:23, 27:29, 26:24
Amber Antwerpia Belgia 0:3 Serbia i CzarnogóraBambi Mladi Radnik Požarevac 19:25, 19:25, 21:25
07.12.2002 Amber Antwerpia Belgia 1:3 PortugaliaVitória SC 19:25, 19:25, 25:21, 20:25
Bambi Mladi Radnik Požarevac Serbia i Czarnogóra 1:3 TurcjaZiraat Bankası 25:19, 21:25, 17:25, 18:25
08.12.2002 Ziraat Bankası Turcja 3:0 BelgiaAmber Antwerpia 25:19, 25:14, 25:19
Vitória SC Portugalia 3:0 Serbia i CzarnogóraBambi Mladi Radnik Požarevac 25:17, 25:23, 25:14

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Turcja Ziraat Bankası 6 3 3 0 9 2 4.5 272 230 1.18
2 Portugalia Vitória SC 5 3 2 1 7 4 1.75 268 240 1.12
3 Serbia i Czarnogóra Bambi Mladi Radnik Požarevac 4 3 1 2 4 6 0.67 210 228 0.92
4 Belgia Amber Antwerpia 3 3 0 3 1 9 0.11 194 246 0.79

Turniej 5[edytuj | edytuj kod]

Słowenia Maribor

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 OK Maribor Słowenia 0:3 BiałoruśZapadnyj Bug Brześć 19:25, 22:25, 17:25
CS Gran Canaria Hiszpania 3:0 Serbia i CzarnogóraPartizan Belgrad 25:18, 25:22, 25:20
07.12.2002 Zapadnyj Bug Brześć Białoruś 0:3 Serbia i CzarnogóraPartizan Belgrad 17:25, 20:25, 15:25
OK Maribor Słowenia 2:3 HiszpaniaCS Gran Canaria 25:23, 22:25, 22:25, 25:18, 14:16
08.12.2002 CS Gran Canaria Hiszpania 3:0 BiałoruśZapadnyj Bug Brześć 25:19, 25:19, 25:15
Partizan Belgrad Serbia i Czarnogóra 3:1 SłoweniaOK Maribor 21:25, 25:20, 25:23, 25:16

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Hiszpania CS Gran Canaria 6 3 3 0 9 2 4.5 257 221 1.16
2 Serbia i Czarnogóra Partizan Belgrad 5 3 2 1 6 4 1.5 231 211 1.09
3 Białoruś Zapadnyj Bug Brześć 4 3 1 2 3 6 0.5 180 208 0.87
4 Słowenia OK Maribor 3 3 0 3 3 9 0.33 250 278 0.9

Turniej 6[edytuj | edytuj kod]

Grecja Saloniki

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 Aris Saloniki Grecja 3:0 TurcjaArçelik Stambuł 25:19, 28:26, 25:22
Vegyész RC Kazincbarcika Węgry 3:0 SłoweniaSalonit Anhovo Kanal 25:22, 25:21, 25:17
07.12.2002 Aris Saloniki Grecja 3:0 WęgryVegyész RC Kazincbarcika 25:22, 25:16, 25:22
Arçelik Stambuł Turcja 3:1 SłoweniaSalonit Anhovo Kanal 25:19, 24:26, 25:20, 25:19
08.12.2002 Salonit Anhovo Kanal Słowenia 0:3 GrecjaAris Saloniki 20:25, 17:25, 21:25
Vegyész RC Kazincbarcika Węgry 0:3 TurcjaArçelik Stambuł 23:25, 22:25, 20:25

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Grecja Aris Saloniki 6 3 3 0 9 0 MAX 228 185 1.23
2 Turcja Arçelik Stambuł 5 3 2 1 6 4 1.5 241 227 1.06
3 Węgry Vegyész RC Kazincbarcika 4 3 1 2 3 6 0.5 200 210 0.95
4 Słowenia Salonit Anhovo Kanal 3 3 0 3 1 9 0.11 202 249 0.81

Turniej 7[edytuj | edytuj kod]

Łotwa Ryga

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 HWK Homel Białoruś 3:2 WęgryKométa Kaposvár SE 19:25, 25:19, 25:22, 23:25, 15:10
Azerneft Baku Azerbejdżan 0:3 ŁotwaLĀSE-R/Rīga 18:25, 17:25, 13:25
07.12.2002 Azerneft Baku Azerbejdżan 0:3 BiałoruśHWK Homel 20:25, 22:25, 15:25
LĀSE-R/Rīga Łotwa 0:3 WęgryKométa Kaposvár SE 19:25, 21:25, 22:25
08.12.2002 Kométa Kaposvár SE Węgry 3:0 AzerbejdżanAzerneft Baku 25:13, 25:11, 25:15
HWK Homel Białoruś 3:0 ŁotwaLĀSE-R/Rīga 25:20, 25:19, 30:28

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Białoruś HWK Homel 6 3 3 0 9 2 4.5 262 225 1.16
2 Węgry Kométa Kaposvár SE 5 3 2 1 8 3 2.67 251 208 1.21
3 Łotwa LĀSE-R/Rīga 4 3 1 2 3 6 0.5 204 203 1
4 Azerbejdżan Azerneft Baku 3 3 0 3 0 9 0 144 225 0.64

Turniej 8[edytuj | edytuj kod]

Finlandia Rovaniemi

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 Team Valla Linköping Szwecja 0:3 PolskaEKS Skra Bełchatów 22:25, 11:25, 23:25
Perungan Pojat Finlandia 3:0 EstoniaSylvester Tallinn 25:17, 25:15, 25:16
07.12.2002 EKS Skra Bełchatów Polska 3:0 EstoniaSylvester Tallinn 25:20, 27:25, 25:18
Team Valla Linköping Szwecja 0:3 FinlandiaPerungan Pojat 29:31, 13:25, 15:25
08.12.2002 Sylvester Tallinn Estonia 3:0 SzwecjaTeam Valla Linköping 25:19, 25:16, 25:21
Perungan Pojat Finlandia 3:2 PolskaEKS Skra Bełchatów 25:17, 25:19, 14:25, 18:25, 15:13

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Finlandia Perungan Pojat 6 3 3 0 9 2 4.5 253 204 1.24
2 Polska EKS Skra Bełchatów 5 3 2 1 8 3 2.67 251 216 1.16
3 Estonia Sylvester Tallinn 4 3 1 2 3 6 0.5 186 208 0.89
4 Szwecja Team Valla Linköping 3 3 0 3 0 9 0 169 231 0.73

Turniej 9[edytuj | edytuj kod]

Rosja Odincowo

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 CSKA Royal Foods Sofia Bułgaria 3:2 HolandiaAlcom Capelle 25:20, 16:25, 23:25, 25:23, 16:14
Iskra Odincowo Rosja 3:0 PolskaHefra Gwardia Wrocław 25:23, 25:12, 25:16
07.12.2002 Hefra Gwardia Wrocław Polska 1:3 HolandiaAlcom Capelle 17:25, 25:21, 20:25, 10:25
Iskra Odincowo Rosja 3:0 BułgariaCSKA Royal Foods Sofia 25:12, 25:17, 25:18
08.12.2002 CSKA Royal Foods Sofia Bułgaria 0:3 PolskaHefra Gwardia Wrocław 22:25, 17:25, 24:26
Alcom Capelle Holandia 1:3 RosjaIskra Odincowo 26:24, 19:25, 20:25, 22:25

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rosja Iskra Odincowo 6 3 3 0 9 1 9 249 185 1.35
2 Holandia Alcom Capelle 5 3 2 1 6 7 0.86 290 276 1.05
3 Polska Hefra Gwardia Wrocław 4 3 1 2 4 6 0.67 199 234 0.85
4 Bułgaria CSKA Royal Foods Sofia 3 3 0 3 3 9 0.33 215 258 0.83

Turniej 10[edytuj | edytuj kod]

Polska Jastrzębie-Zdrój

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 AO Orestiada Grecja 1:3 FrancjaAS Cannes 18:25, 26:24, 21:25, 16:25
VK Jihostroj České Budějovice Czechy 3:1 PolskaKS Ivett Jastrzębie Borynia 25:23, 23:25, 25:17, 25:23
07.12.2002 VK Jihostroj České Budějovice Czechy 1:3 GrecjaAO Orestiada 28:26, 17:25, 23:25, 23:25
KS Ivett Jastrzębie Borynia Polska 3:2 FrancjaAS Cannes 25:22, 24:26, 22:25, 25:22, 15:6
08.12.2002 AS Cannes Francja 1:3 CzechyVK Jihostroj České Budějovice 30:28, 18:25, 21:25, 27:29
KS Ivett Jastrzębie Borynia Polska 3:1 GrecjaAO Orestiada 25:20, 20:25, 25:23, 25:19

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Czechy VK Jihostroj České Budějovice 5 3 2 1 7 5 1.4 296 285 1.04
2 Polska KS Ivett Jastrzębie Borynia 5 3 2 1 7 6 1.17 294 286 1.03
3 Francja AS Cannes 4 3 1 2 6 7 0.86 296 299 0.99
4 Grecja AO Orestiada 4 3 1 2 5 7 0.71 269 285 0.94

Turniej 11[edytuj | edytuj kod]

Niemcy Lipsk

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 UEM-Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:0 CzechyVO Vavex Příbram 25:18, 25:18, 25:22
VV Lipsk Niemcy 3:0 RumuniaDeltacons Tulcza 25:21, 25:18, 25:23
07.12.2002 VO Vavex Příbram Czechy 3:1 RumuniaDeltacons Tulcza 22:25, 25:20, 25:23, 25:13
UEM-Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:2 NiemcyVV Lipsk 16:25, 20:25, 25:15, 25:23, 15:9
08.12.2002 Deltacons Tulcza Rumunia 2:3 NiemcyUEM-Izumrud Jekaterynburg 16:25, 25:22, 25:23, 20:25, 10:15
VO Vavex Příbram Czechy 1:3 NiemcyVV Lipsk 25:22, 20:25, 20:25, 23:25

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rosja UEM-Izumrud Jekaterynburg 6 3 3 0 9 4 2.25 286 251 1.14
2 Niemcy VV Lipsk 5 3 2 1 8 4 2 269 251 1.07
3 Czechy VO Vavex Příbram 4 3 1 2 4 7 0.57 243 253 0.96
4 Rumunia Deltacons Tulcza 3 3 0 3 3 9 0.33 239 282 0.85

Turniej 12[edytuj | edytuj kod]

Belgia Averdobe

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12.2002 Lirija Žerovjane Macedonia Północna 0:3 HiszpaniaNumancia Caja Duero Soria 10:25, 15:25, 15:25
Pecotex Belleman Averdobe Belgia 3:1 RumuniaVCM LPS Piatra Neamţ 25:17, 25:22, 20:25, 25:16
07.12.2002 Numancia Caja Duero Soria Hiszpania 3:0 RumuniaVCM LPS Piatra Neamţ 25:16, 25:19, 25:13
Lirija Žerovjane Macedonia Północna 0:3 BelgiaPecotex Belleman Averdobe 17:25, 19:25, 21:25
08.12.2002 VCM LPS Piatra Neamţ Rumunia 3:0 Macedonia PółnocnaLirija Žerovjane 25:21, 25:16, 25:16
Pecotex Belleman Averdobe Belgia 3:1 HiszpaniaNumancia Caja Duero Soria 25:20, 25:23, 22:25, 25:21

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Belgia Pecotex Belleman Averdobe 6 3 3 0 9 2 4.5 267 226 1.18
2 Hiszpania Numancia Caja Duero Soria 5 3 2 1 7 3 2.33 239 185 1.29
3 Rumunia VCM LPS Piatra Neamţ 4 3 1 2 4 6 0.67 203 223 0.91
4 Macedonia Północna Lirija Žerovjane 3 3 0 3 0 9 0 150 225 0.67

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.01.2003 Tourcoing LM Francja 3:1 HiszpaniaCS Gran Canaria 22:25, 29:27, 25:12, 25:20
16.01.2003 CS Gran Canaria Hiszpania 3:1 FrancjaTourcoing LM 25:19, 15:25, 22:25, 25:18, 15:10
08.01.2003 Panathinaikos AO Grecja 3:0 FrancjaArago de Sète 25:21, 25:23, 25:23
15.01.2003 Arago de Sète Francja 3:1 GrecjaPanathinaikos AO 25:15, 19:25, 26:24, 25:22
09.01.2003 Ziraat Bankası Turcja 3:0 BiałoruśHWK Homel 25:22, 25:17, 25:19
16.01.2003 HWK Homel Białoruś 2:3 TurcjaZiraat Bankası 16:25, 25:22, 25:22, 20:25, 8:15
09.01.2003 UEM-Izumrud Jekaterynburg Rosja 0:3 WłochySisley Treviso 12:25, 22:25, 16:25
14.01.2003 Sisley Treviso Włochy 3:2 RosjaUEM-Izumrud Jekaterynburg 25:17, 22:25, 22:25, 25:21, 15:13
09.01.2003 Dinamo Moskwa Rosja 3:1 GrecjaAris Saloniki 23:25, 25:16, 25:18, 25:16
15.01.2003 Aris Saloniki Grecja 1:3 RosjaDinamo Moskwa 25:23, 18:25, 22:25, 22:25
09.01.2003 Iskra Odincowo Rosja 3:0 UkrainaJurydyczna akademіja Charków 25:15, 32:30, 25:21
14.01.2003 Jurydyczna akademіja Charków Ukraina 0:3 RosjaIskra Odincowo 24:26, 15:25, 17:25
08.01.2003 Pecotex Belleman Averdobe Belgia 3:1 FinlandiaPerungan Pojat 32:30, 25:19, 19:25, 25:19
15.01.2003 Perungan Pojat Finlandia 3:1 BelgiaPecotex Belleman Averdobe 25:16, 25:20, 19:25, 25:22
08.01.2003 VK Jihostroj České Budějovice Czechy 2:3 WłochyLube Banca Marche Macerata 24:26, 25:22, 20:25, 25:23, 13:15
15.01.2003 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:1 CzechyVK Jihostroj České Budějovice 25:14, 25:22, 23:25, 25:19

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.02.2003 Tourcoing LM Francja 3:1 GrecjaPanathinaikos AO 25:21, 21:25, 25:16, 25:18
12.02.2003 Panathinaikos AO Grecja 3:2 FrancjaTourcoing LM 25:20, 20:25, 23:25, 25:11, 15:8
05.02.2003 Ziraat Bankası Turcja 0:3 WłochySisley Treviso 23:25, 17:25, 22:25
02.02.2003 Sisley Treviso Włochy 3:1 TurcjaZiraat Bankası 31:29, 25:22, 29:31, 25:17
05.02.2003 Dinamo Moskwa Rosja 1:3 RosjaIskra Odincowo 24:26, 22:25, 28:26, 22:25
12.02.2003 Iskra Odincowo Rosja 3:2 RosjaDinamo Moskwa 26:28, 25:22, 25:20, 19:25, 15:11
05.02.2003 Perungan Pojat Finlandia 3:2 WłochyLube Banca Marche Macerata 25:20, 25:22, 24:26, 22:25, 15:12
02.02.2003 Lube Banca Marche Macerata Włochy 3:0 FinlandiaPerungan Pojat 25:13, 25:12, 25:16

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2003 Tourcoing LM Francja 2:3 WłochySisley Treviso 18:25, 25:17, 25:23, 20:25, 8:15
Iskra Odincowo Rosja 2:3 WłochyLube Banca Marche Macerata 21:25, 25:19, 25:18, 17:25, 16:18
Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.03.2003 Tourcoing LM Francja 0:3 RosjaIskra Odincowo 16:25, 21:25, 23:25
Finał[edytuj | edytuj kod]
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.03.2003 Sisley Treviso Włochy 3:0 WłochyLube Banca Marche Macerata 25:18, 25:19, 25:23

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Sisley Treviso
Silver medal world centered-2.svg Włochy Lube Banca Marche Macerata
Bronze medal world centered-2.svg Rosja Iskra Odincowo
4. Francja Tourcoing LM

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]