Puchar CEV w piłce siatkowej mężczyzn (1990/1991)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarzy
CEV Cup
1989/1990 1991/1992
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 6.10.1990-11.02.1991
Sezon 11.
Miejsce finału Włochy Padwa
Zwycięzca Włochy Sisley Treviso
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarzy 1990/1991 - 11. sezon Pucharu CEV rozgrywanego od 1980 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.10.1990 AO Orestiada Grecja 3:0 IzraelHapoel Mate Asher 15:3, 15:4, 15:8
13.10.1990 Hapoel Mate Asher Izrael 3:0 GrecjaAO Orestiada 16:14, 15:10, 15:1
06.10.1990 Nyíregyházi VSC Węgry 3:1 TurcjaArçelik 15:12, 15:8, 14:16, 17:16
13.10.1990 Arçelik Turcja 3:0 WęgryNyíregyházi VSC 15:9:, 15:8, 15:12, 15:9
06.10.1990 Harzer SC Nordhausen Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 SzwajcariaPV Lugano 15:8, 15:4, 15:2
13.10.1990 PV Lugano Szwajcaria 2:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Harzer SC Nordhausen 15:11, 15:6, 9:15, 12:15, 8:15
06.10.1990 Cisneros Alcala Canarias Hiszpania 3:0 AustriaTV Gleisdorf 15:0, 15:5, 15:3
13.10.1990 TV Gleisdorf Austria 0:3 HiszpaniaCisneros Alcala Canarias 1:15, 13:15, 2:15
06.10.1990 San José Caja Soria Hiszpania 3:0 LuksemburgVolley 80 Pétange 15:1, 15:5, 15:4
13.10.1990 Volley 80 Pétange Luksemburg 0:3 HiszpaniaSan José Caja Soria 6:15, 11:15, 14:16
06.10.1990 Noliko Maaseik Belgia 3:0 PortugaliaSC Portugal Lizbona 15:11, 15:5, 15:2
13.10.1990 SC Portugal Lizbona Portugalia 2:3 BelgiaNoliko Maaseik 15:5, 15:12, 9:15, 16:17, 11:15
06.10.1990 Vojvodina Nowy Sad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 1:3 PolskaAZS Olsztyn 11:15, 15:9, 3:15, 11:15
13.10.1990 AZS Olsztyn Polska 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad 15:8, 15:7, 16:14
06.10.1990 Tyrolia Donaukraft Wiedeń Austria 3:0 SzwajcariaChênois Genewa 15:12, 15:11, 15:3
13.10.1990 Chênois Genewa Szwajcaria 3:2 AustriaTyrolia Donaukraft Wiedeń 15:3, 12:15, 15:10, 7:15, 17:16

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.11.1990 AS Grenoble Francja 2:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichDinamo Moskwa 4:15, 15:9, 15:9, 5:15, 11:15
10.11.1990 Dinamo Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 FrancjaAS Grenoble 15:9, 15:3, 15:9:
03.11.1990 AO Orestiada Grecja 3:0 TurcjaArçelik 15:11, 15:10, 15:6
10.11.1990 Arçelik Turcja 0:3 GrecjaAO Orestiada 11:15, 6:15, 13:15
03.11.1990 Leixões SC Portugalia 3:2 PolskaJastrzębie Borynia 13:15, 15:9, 7:15, 15:6, 15:12
10.11.1990 Jastrzębie Borynia Polska 3:1 PortugaliaLeixões SC 15:9, 15:10, 13:15, 15:9:
03.11.1990 Police Bratysława Czechosłowacja 0:3 BelgiaDebic Zonhoven 8:15, 13:15, 9:15
10.11.1990 Debic Zonhoven Belgia 3:0 CzechosłowacjaPolice Bratysława 15:8, 17:15, 15:4:
03.11.1990 HAOK Mladost Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV 15:13, 15:7, 15:4
10.11.1990 Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiHAOK Mladost 15:5, 15:7, 15:13
03.11.1990 Petrarca Padwa Włochy 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Harzer SC Nordhausen 15:2, 15:9, 15:6
10.11.1990 Harzer SC Nordhausen Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 0:3 WłochyPetrarca Padwa 12:15, 10:15, 13:15
03.11.1990 Cisneros Alcala Canarias Hiszpania 3:1 RumuniaUniversitatea Craiova 15:17, 15:5, 15:11, 15:13
10.11.1990 Universitatea Craiova Rumunia 0:3 HiszpaniaCisneros Alcala Canarias 5:15, 3:15, 16:17
03.11.1990 Akademik Warna Bułgaria 3:2 FinlandiaPoliisien Palloseura Helsinki 13:15, 15:0, 15:9, 12:15, 15:12
10.11.1990 Poliisien Palloseura Helsinki Finlandia 3:0 BułgariaAkademik Warna 15:7, 15:2, 15:7:
03.11.1990 VC SK Zlín Czechosłowacja 3:0 HiszpaniaSan José Caja Soria 15:10, 15:10, 16:14
10.11.1990 San José Caja Soria Hiszpania 0:3 CzechosłowacjaVC SK Zlín 8:15, 6:15, 7:15
03.11.1990 Sisley Treviso Włochy 3:0 SzwecjaFrövi VK 15:2, 15:6, 15:3
10.11.1990 Frövi VK Szwecja 0:3 WłochySisley Treviso 15:9, 15:8, 15:13
03.11.1990 Noliko Maaseik Belgia 3:0 RumuniaExplorari Baia Mari 15:8, 15:10, 15:5
10.11.1990 Explorari Baia Mari Rumunia 1:3 BelgiaNoliko Maaseik 5:15, 15:9, 5:15, 6:15
03.11.1990 Etela-Kuopion Kuopio Finlandia 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)SC Lipsk 15:9, 15:9, 15:5
10.11.1990 SC Lipsk Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:1 FinlandiaEtela-Kuopion Kuopio 15:3, 11:15, 15:7, 15:12
03.11.1990 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 WęgrySES Szeged 15:1, 15:1, 15:1
10.11.1990 SES Szeged Węgry 0:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichRadiotechnik Ryga 3:15, 14:16, 8:15
03.11.1990 Aris Saloniki Grecja 3:1 TurcjaGalatasaray 12:15, 15:6, 15:3, 15:5
10.11.1990 Galatasaray Turcja 3:0 GrecjaAris Saloniki 15:3, 15:2, 15:9:
03.11.1990 JSA Bordeaux Francja 0:3 PolskaAZS Olsztyn 3:15, 8:15, 8:15
10.11.1990 AZS Olsztyn Polska 2:3 FrancjaJSA Bordeaux 9:15, 15:12, 15:10, 5:4:15, 13:15
03.11.1990 Tyrolia Donaukraft Wiedeń Austria 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Moerser SC 11:15, 5:15, 13:15
10.11.1990 Moerser SC Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 AustriaTyrolia Donaukraft Wiedeń 15:4, 15:13, 15:11

II runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.12.1990 Dinamo Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 GrecjaAO Orestiada 15:7, 15:9, 15:11
08.12.1990 AO Orestiada Grecja 0:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichDinamo Moskwa 4:15, 6:15, 4:15
01.12.1990 Jastrzębie Borynia Polska 3:2 BelgiaDebic Zonhoven 15:9, 15:5, 3:15, 10:15, 15:13
08.12.1990 Debic Zonhoven Belgia 3:0 PolskaJastrzębie Borynia 15:10, 15:4, 15:13
01.12.1990 HAOK Mladost Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 0:3 WłochyPetrarca Padwa 8:15, 14:16, 9:15
08.12.1990 Petrarca Padwa Włochy 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiHAOK Mladost 15:12, 15:12, 15:8:
01.12.1990 Cisneros Alcala Canarias Hiszpania 3:2 FinlandiaPoliisien Palloseura Helsinki 15:8, 11:15, 16:17, 15:8, 15:9
08.12.1990 Poliisien Palloseura Helsinki Finlandia 3:2 HiszpaniaCisneros Alcala Canarias 12:15, 15:10, 13:15, 15:11, 15:9:
01.12.1990 VC SK Zlín Czechosłowacja 1:3 WłochySisley Treviso 3:15, 8:15, 15:13, 6:15
08.12.1990 Sisley Treviso Włochy 3:0 CzechosłowacjaVC SK Zlín 15:10, 15:6, 15:8:
01.12.1990 Noliko Maaseik Belgia 3:0 Etela-Kuopion Kuopio 15:9, 15:9, 15:4
08.12.1990 Etela-Kuopion Kuopio 0:3 BelgiaNoliko Maaseik 13:15, 11:15, 12:15
01.12.1990 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 TurcjaGalatasaray 15:10, 15:10, 15:6
08.12.1990 Galatasaray Turcja 1:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichRadiotechnik Ryga 7:15, 2:15, 15:13, 10:15
01.12.1990 AZS Olsztyn Polska 1:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Moerser SC 12:15, 7:15, 15:13, 11:15
08.12.1990 Moerser SC Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 2:3 PolskaAZS Olsztyn 15:17, 15:12, 14:16, 15:9, 10:15

III runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.01.1991 Dinamo Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 BelgiaDebic Zonhoven 15:13, 15:1, 15:7
16.01.1991 Debic Zonhoven Belgia 3:0 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichDinamo Moskwa 15:2 16:14 16:14
09.01.1991 Petrarca Padwa Włochy 3:0 HiszpaniaCisneros Alcala Canarias 15:3, 15:4, 15:5
16.01.1991 Cisneros Alcala Canarias Hiszpania 1:3 WłochyPetrarca Padwa 10:15, 14:16, 15:6, 12:15
09.01.1991 Sisley Treviso Włochy 3:0 BelgiaNoliko Maaseik 15:3, 15:6, 15:10
16.01.1991 Noliko Maaseik Belgia 0:3 WłochySisley Treviso 14:16, 8:15, 5:15
09.01.1991 Radiotechnik Riga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Moerser SC 15:11, 15:10, 15:7
16.01.1991 Moerser SC Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:2 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichRadiotechnik Riga 15:11, 12:15, 15:11, 13:15, 15:12

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Mecze o rozstawienie[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.02.1991 Radiotechnik Riga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 1:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichDinamo Moskwa 7:15, 12:15, 15:5, 8:15
Sisley Treviso Włochy 1:3 WłochyPetrarca Padwa 9:15, 15:13, 14:16, 12:15

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.02.1991 Petrarca Padwa Włochy 2:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichRadiotechnik Riga 15:10, 15:7, 6:15, 11:15, 12:15
Sisley Treviso Włochy 3:1 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichDinamo Moskwa 15:5, 16:17, 15:8, 15:6

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.02.1991 Petrarca Padwa Włochy 3:2 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichDinamo Moskwa 8:15, 15:6, 9:15, 15:4, 16:14

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.02.1991 Sisley Treviso Włochy 3:2 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichRadiotechnik Riga 15:9, 12:15, 9:15, 15:11, 9:15

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Sisley Treviso
Silver medal world centered-2.svg Włochy Petrarca Padwa
Bronze medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Radiotechnik Ryga
4. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Moskwa


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]