Puchar CEV w piłce siatkowej mężczyzn (1998/1999)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar CEV siatkarzy
CEV Cup
1997/1998 1999/2000
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 10.10.1998-7.03.1999
Sezon 19.
Miejsce finału Włochy San Benedetto del Tronto
Zwycięzca Włochy Palermo Volley
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarzy 1998/1999 - 19. sezon Pucharu CEV rozgrywanego od 1980 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki toczyły się najpierw od fazy kwalifikacyjnej, z której zwycięzcy zagrali w fazie grupowej po 4 zespoły w każdej grupie. Zespoły z pierwszych miejsc zagrały w kolejnym etapie. W 1/8 finału i ćwierćfinałach drużyny podzielone zostały na pary. Każda z par rozegrała po dwa spotkania. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych spotkań, liczba wygranych setów, liczba zdobytych małych punktów. Zwycięzcy ćwierćifnałów awansowali do turnieju finałowego, w którym rozegrano półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.10.98 Lausanne UC Szwajcaria 3:1 Portugalia Nacional Funchal 15:6, 15:10, 16:17, 15:11
18.10.98 Nacional Funchal Portugalia 1:3 Szwajcaria Lausanne UC 15:7, 10:15, 5:15, 13:15
10.10.98 Everbeur Averbode Belgia 3:0 Luksemburg Volley Bertrange 15:2, 15:4, 15:9
18.10.98 Volley Bertrange Luksemburg 1:3 Belgia Everbeur Averbode 12:15, 9:15, 17:15, 15:17
10.10.98 SC Winnica Ukraina 3:0 Turcja Istanbul Büyük Sehir Belediyesi 15:10, 15:10, 15:5
17.10.98 Istanbul Büyük Sehir Belediyesi Turcja 3:0 Ukraina SC Winnica 15:12, 15:9, 15:11
10.10.98 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 Węgry Medikémia Szeged 15:12, 15:7, 15:8
17.10.98 Medikémia Szeged Węgry 0:3 Grecja Panathinaikos Ateny 8:15, 11:15, 16:17
10.10.98 AVC Orestiada Grecja 3:0 15:4, 15:7, 17:15
17.10.98 3:1 Grecja AVC Orestiada 13:15, 15:8, 15:3, 15:9
10.10.98 Innsbrucker AC Austria 3:0 Albania Teuta Durrës 15:2, 15:6, 15:2
11.10.98 Teuta Durrës Albania 0:3 Austria Innsbrucker AC 7:15, 7:15, 12:15
10.10.98 Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 Bośnia i Hercegowina Bosna Kalesija 15:5, 15:6, 15:3
11.10.98 Bosna Kalesija Bośnia i Hercegowina 0:3 Rumunia Steaua Bukareszt 1:15, 8:15, 6:15
10.10.98 Iskra Odincowo Rosja 3:0 Mołdawia Dinamo Tyraspol 15:6, 15:2, 15:2
17.10.98 Dinamo Tyraspol Mołdawia 0:3 Rosja Iskra Odincowo 7:15, 8:15, 8:15
01.11.97 Avignon VB Francja 2:3 Rosja Avtomobilist St. Petersbourg 17:15, 11:15, 12:15, 15:2, 7:15
09.11.97 Avtomobilist St. Petersbourg Rosja 3:0 Francja Avignon VB 15:3, 15:7, 15:8
01.11.97 Kfum Oslo Norwegia 0:3 Finlandia KuPS Kuopio 5:15, 3:15, 9:15
08.11.97 KuPS Kuopio Finlandia 3:0 Norwegia Kfum Oslo 15:11, 15:1, 15:2
08.11.97 VC Mamer Luksemburg 2:3 Słowacja Stavbár Žilina 15:10, 15:10, 12:15, 4:15, 6:15
09.11.97 Stavbár Žilina Słowacja 3:1 Luksemburg VC Mamer 15:11, 15:7, 11:15, 15:4

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

Turniej 1[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Sokol Schwechat Austria 3:0 Bośnia i Hercegowina Sinpos-Sab Banka Sarajewo 15:6, 15:8, 15:13, 13:
Lewski Siconco Sofia Bułgaria 3:1 Hiszpania CS Gran Canaria 8:15, 15:8, 15:9, 15:6
05.12.98 Sinpos-Sab Banka Sarajewo Bośnia i Hercegowina 0:3 Bośnia i Hercegowina CS Gran Canaria 10:15, 10:15, 3:15
Sokol Schwechat Austria 0:3 Bułgaria Lewski Siconco Sofia 2:15, 5:15, 8:15
06.12.98 CS Gran Canaria Hiszpania 3:0 Austria Sokol Schwechat 15:8, 15:1, 15:4
Lewski Siconco Sofia Bułgaria 3:0 Bośnia i Hercegowina Sinpos-Sab Banka Sarajewo 15:11, 15:8, 15:4, 4:15

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Bułgaria Lewski Siconco Sofia 6 3 3 0 9 1 9.000 143 76 1.882
2 Hiszpania CS Gran Canaria 5 3 2 1 7 3 2.333 128 89 1.438
3 Austria Sokol Schwechat 4 3 1 2 3 6 0.500 73 117 0.624
4 Bośnia i Hercegowina Sinpos-Sab Banka Sarajewo 3 3 0 3 0 9 0.000 73 135 0.541

Turniej 2[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Pomgrad Murska Sobota Słowenia 3:0 Szwajcaria Lausanne UC 15:5, 16:14, 15:5
05.12.98 Lausanne UC Szwajcaria 1:3 Słowacja Petrochema Dubova 15:12, 14:16, 8:15, 6:15
06.12.98 Pomgrad Murska Sobota Słowenia 3:0 Słowacja Petrochema Dubova 15:2, 15:10, 15:10

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Słowenia Pomgrad Murska Sobota 4 2 2 0 9 0 MAX 136 46 2.957
2 Słowacja Petrochema Dubova 5 3 2 1 6 4 1.500 125 88 1.420
3 Szwajcaria Lausanne UC 4 3 1 2 4 6 0.667 112 104 1.077
4 Mołdawia Locomotiv Ungeni 3 3 0 3 0 9 0.000 0 135 0.000

Turniej 3 - Kraljevo[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Everbeur Averbode Belgia 3:1 Niemcy SV Fellbach 15:3, 13:15, 15:11, 15:8
Ribnica Kraljevo Serbia 1:3 Łotwa VSC Ryga 12:15, 15:9, 8:15, 2:15
05.12.98 VSC Ryga Łotwa 3:0 Niemcy SV Fellbach 15:6, 15:5, 15:8
Ribnica Kraljevo Serbia 2:3 Belgia Everbeur Averbode 15:7, 12:15, 9:15, 16:14, 9:15
06.12.98 Everbeur Averbode Belgia 0:3 Łotwa VSC Ryga 6:15, 8:15, 7:15
SV Fellbach Niemcy 2:3 Serbia Ribnica Kraljevo 17:16, 15:9, 12:15, 4:15, 1:15

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Łotwa VSC Ryga 6 3 3 0 9 1 9.000 144 77 1.870
2 Belgia Everbeur Averbode 5 3 2 1 6 6 1.000 145 143 1.014
3 Serbia Ribnica Kraljev 4 3 1 2 6 8 0.750 168 169 0.994
4 Niemcy SV Fellbach 3 3 0 3 3 9 0.333 105 173 0.607

Turniej 4[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Budućnost Podgorica Czarnogóra 3:2 Słowenia OK Maribor 13:15, 15:10, 5:15, 16:14, 15:13
SCC Berlin Niemcy 3:0 Szwajcaria Seat Näfels 15:12, 15:9, 15:8
05.12.98 Seat Näfels Szwajcaria 0:3 Czarnogóra Budućnost Podgorica 13:15, 15:17, 13:15
OK Maribor Słowenia 0:3 Niemcy SCC Berlin 9:15, 7:15, 10:15
06.12.98 Seat Näfels Szwajcaria 3:2 Słowenia OK Maribor 15:10, 9:15, 15:5, 7:15, 17:15
SCC Berlin Niemcy 3:0 Czarnogóra Budućnost Podgorica 15:7, 15:5, 15:9

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Niemcy SCC Berlin 6 3 3 0 9 0 MAX 135 76 1.776
2 Czarnogóra Budućnost Podgorica 5 3 2 1 6 5 1.200 132 153 0.863
3 Szwajcaria Seat Näfels 4 3 1 2 3 8 0.375 133 152 0.875
4 Słowenia OK Maribor 3 3 0 3 4 9 0.444 153 172 0.890

Turniej 5 - Nieuwegein[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 CSKA Moskwa Rosja 0:3 Ukraina SC Winnica 5:15, 8:15, 12:15
Bos Cs Advocaten V.Nieuwegein Holandia 3:0 Luksemburg Volley 80 Pétange 15:10, 17:15, 15:9
05.12.98 Volley 80 Pétange Luksemburg 0:3 Rosja CSKA Moskwa 7:15, 4:15, 4:15
SC Winnica Ukraina 0:3 Holandia Bos Cs Advocaten V.Nieuwegein 5:15, 13:15, 8:15
06.12.98 SC Winnica Ukraina 3:0 Luksemburg Volley 80 Pétange 15:0, 15:1, 15:1
Bos Cs Advocaten V.Nieuwegein Holandia 1:3 Rosja CSKA Moskwa 11:15, 15:9, 5:15, 3:15

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Holandia Bos Cs Advocaten V.Nieuwegein 5 3 2 1 7 3 2.333 126 114 1.105
2 Ukraina SC Winnica 5 3 2 1 6 3 2.000 116 72 1.611
3 Rosja CSKA Moskwa 5 3 2 1 6 4 1.500 124 94 1.319
4 Luksemburg Volley 80 Pétange 3 3 0 3 0 9 0.000 51 137 0.372

Turniej 6[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Mosjoen VBK Norwegia 3:0 Albania Partizani Tirana 15:3, 15:3, 15:2
Montpellier UC Francja 3:0 Grecja Panathinaikos Ateny 15:7, 15:9, 15:10
05.12.98 Partizani Tirana Albania 0:3 Grecja Panathinaikos Ateny 5:15, 4:15, 12:15
Mosjoen VBK Norwegia 0:3 Francja Montpellier UC 0:15, 10:15, 6:15
06.12.98 Partizani Tirana Albania 0:3 Francja Montpellier UC 1:15, 5:15, 2:15
Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 Norwegia Mosjoen VBK 15:8, 16:14, 15:7

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Francja Montpellier UC 6 3 3 0 9 0 MAX 135 50 2.700
2 Grecja Panathinaikos Ateny 5 3 2 1 6 3 2.000 117 95 1.232
3 Norwegia Mosjoen VBK 4 3 1 2 3 6 0.500 90 99 0.909
4 Albania Partizani Tirana 3 3 0 3 0 9 0.000 37 135 0.274

Turniej 7 - Zlin[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Piet Zoomers Apeldoorn Holandia 0:3 Czechy Fatra Zlín 12:15, 14:16, 9:15
OK Kakanj Bośnia i Hercegowina 0:3 Ukraina Dorożnyk Odessa 5:15, 11:15, 8:15
05.12.98 Fatra Zlín Czechy 3:0 Bośnia i Hercegowina OK Kakanj 15:3, 15:1, 15:3
Dorożnyk Odessa Ukraina 0:3 Holandia Piet Zoomers Apeldoorn 5:15, 11:15, 10:15
06.12.98 Dorożnyk Odessa Ukraina 1:3 Czechy Fatra Zlín 15:13, 5:15, 10:15, 13:15
Piet Zoomers Apeldoorn Holandia 3:0 Bośnia i Hercegowina OK Kakanj 15:2, 15:6, 15:5

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Czechy Fatra Zlín 6 3 3 0 9 1 9.000 149 85 1.753
2 Holandia Piet Zoomers Apeldoorn 5 3 2 1 6 3 2.000 125 85 1.471
3 Ukraina Dorożnyk Odessa 4 3 1 2 4 6 0.667 114 127 0.898
4 Bośnia i Hercegowina OK Kakanj 3 3 0 3 1 9 0.111 44 135 0.326

Turniej 8[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 AVC Orestiada Grecja 3:1 Portugalia Esmoriz GC 15:10, 13:15, 15:10, 15:13
Anorthosis Famagusta Cypr 0:3 Francja Stade Poitevin 7:15, 0:15, 9:15
05.12.98 AVC Orestiada Grecja 3:0 Cypr Anorthosis Famagusta 15:7, 15:5, 16:14
Stade Poitevin Francja 3:0 Portugalia Esmoriz GC 15:5, 15:8, 15:4
06.12.98 Esmoriz GC Portugalia 3:0 Cypr Anorthosis Famagusta 15:3, 15:5, 15:4
Stade Poitevin Francja 3:0 Grecja AVC Orestiada 15:13, 15:6, 15:6

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Francja Stade Poitevin 6 3 3 0 9 0 MAX 135 58 2.328
2 Grecja AVC Orestiada 5 3 2 1 6 4 1.500 129 119 1.084
3 Portugalia Esmoriz GC 4 3 1 2 4 6 0.667 110 115 0.957
4 Cypr Anorthosis Famagusta 3 3 0 3 0 9 0.000 54 136 0.397

Turniej 9[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Innsbrucker AC Austria 1:3 Hiszpania CV Aguas de Huelva 5:15, 8:15, 17:15, 11:15
06.12.98 CV Aguas de Huelva Hiszpania 3:0 Austria Innsbrucker AC 15:8, 15:2, 15:2

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Hiszpania CV Aguas de Huelva 4 2 2 0 6 1 6.000 105 53 1.981
2 Austria Innsbrucker AC 2 2 0 2 1 6 0.167 53 105 0.505

Turniej 10[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Iskra Odincowo Rosja 3:1 Węgry Dunaferr SE Dunaújváros 15:5, 15:11, 12:15, 15:8
05.12.98 Zapadnyj Bug Brześć Białoruś 3:0 Węgry Dunaferr SE Dunaújváros 15:11, 15:12, 15:13
06.12.98 Zapadnyj Bug Brześć Białoruś 1:3 Rosja Iskra Odincowo 14:16, 15:9, 4:15, 11:15

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Rosja Iskra Odincowo 6 3 3 0 9 2 4.500 157 83 1.892
2 Białoruś Zapadnyj Bug Brześć 5 3 2 1 7 3 2.333 134 91 1.473
3 Węgry Dunaferr SE Dunaújváros 4 3 1 2 4 6 0.667 120 102 1.176
4 Albania Erzeni Durrës 3 3 0 3 0 9 0.000 0 135 0.000

Turniej 11[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Steaua Bukareszt Rumunia 0:3 Ukraina Dinamo Lugańsk 8:15, 10:15, 4:15
Peikot Salo Finlandia 3:0 Szwajcaria VBC Lutry-Lavaux 15:5, 15:3, 15:3, 3:
05.12.98 Dinamo Lugańsk Ukraina 3:0 Szwajcaria VBC Lutry-Lavaux 15:10, 15:1, 15:11, 11:
Steaua Bukareszt Rumunia 1:3 Finlandia Peikot Salo 15:13, 12:15, 8:15, 6:15
06.12.98 VBC Lutry-Lavaux Szwajcaria 1:3 Rumunia Steaua Bukareszt 15:4, 4:15, 12:15, 13:15, 15:17
Peikot Salo Finlandia 3:1 Ukraina Dinamo Lugańsk 6:15, 16:14, 15:1, 15:13

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Finlandia Peikot Salo 6 3 3 0 9 2 4.500 155 95 1.632
2 Ukraina Dinamo Lugańsk 5 3 2 1 7 3 2.333 133 96 1.385
3 Rumunia Steaua Bukareszt 4 3 1 2 4 7 0.571 112 147 0.762
4 Szwajcaria VBC Lutry-Lavaux 3 3 0 3 1 9 0.111 77 139 0.554

Turniej 12[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.98 Emlakbank Ankara Turcja 3:0 Norwegia Askim VBK 15:6, 15:7, 15:3
Chênois Genewa Szwajcaria 3:0 Luksemburg VC Mamer 15:11, 15:11, 15:6
05.12.98 VC Mamer Luksemburg 0:3 Turcja Emlakbank Ankara 3:15, 8:15, 3:15
Askim VBK Norwegia 0:3 Szwajcaria Chênois Genewa 16:17, 1:15, 13:15
06.12.98 VC Mamer Luksemburg 0:3 Norwegia Askim VBK 6:15, 9:15, 7:15
Chênois Genewa Szwajcaria 1:3 Turcja Emlakbank Ankara 8:15, 2:15, 16:14, 12:15

Tabela

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W P wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1 Turcja Emlakbank Ankara 6 3 3 0 9 1 9.000 149 68 2.191
2 Szwajcaria Chênois Genewa 5 3 2 1 7 3 2.333 130 117 1.111
3 Norwegia Askim VBK 4 3 1 2 3 6 0.500 91 114 0.798
4 Luksemburg VC Mamer 3 3 0 3 0 9 0.000 64 135 0.474

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.01.99 Knack Roeselare Belgia 2:2 Rosja Iskra Odincowo 25:18, 24:26, 15:20, 25:17
21.01.99 Iskra Odincowo Rosja 0:3 Belgia Knack Roeselare 20:25, 19:25, 18:25
13.01.99 Pomgrad Murska Sobota Słowenia 2:3 Łotwa VSC Ryga 25:20, 25:20, 18:25, 17:25, 18:20
20.01.99 VSC Ryga Łotwa 3:0 Słowenia Pomgrad Murska Sobota 25:23, 25:14, 26:24
13.01.99 Emlakbank Ankara Turcja 3:0 Holandia Bos Cs Advocaten V.Nieuwegein 25:19, 25:23, 25:18
19.01.99 Bos Cs Advocaten V.Nieuwegein Holandia 3:1 Turcja Emlakbank Ankara 19:25, 25:15, 27:25, 25:15
13.01.99 SCC Berlin Niemcy 3:0 Czechy Dukla Liberec 25:18, 25:19, 25:22
20.01.99 Dukla Liberec Czechy 3:1 Niemcy SCC Berlin 25:22, 25:19, 15:25, 25:18
13.01.99 Lube Banca Macerata Włochy 3:0 Bułgaria Lewski Siconco Sofia 25:15, 25:23, 25:21
20.01.99 Lewski Siconco Sofia Bułgaria 2:3 Włochy Lube Banca Macerata 17:25, 23:25, 25:20, 25:23, 17:19
13.01.99 Peikot Salo Finlandia 1:3 Hiszpania CV Aguas de Huelva 25:15, 23:25, 22:25, 21:25
19.01.99 CV Aguas de Huelva Hiszpania 3:1 Finlandia Peikot Salo 22:25, 27:25, 25:21, 25:21
13.01.99 Montpellier UC Francja 1:3 Francja Stade Poitevin 15:25, 23:25, 25:23, 25:27
20.01.99 Stade Poitevin Francja 3:0 Francja Montpellier UC 29:27, 25:17, 25:17
19.12.99 Fatra Zlín Czechy 1:3 Włochy Palermo Volley 25:21, 18:25, 24:26, 14:25
20.01.99 Palermo Volley Włochy 3:0 Czechy Fatra Zlín 25:19, 25:12, 28:26

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.02.99 Knack Roeselare Belgia 3:0 Łotwa VSC Ryga 27:25, 25:20, 25:12
10.02.99 VSC Ryga Łotwa 1:3 Belgia Knack Roeselare 14:25, 14:25, 29:27, 21:25
10.02.99 Emlakbank Ankara Turcja 0:3 Niemcy SCC Berlin 17:25, 21:25, 36:38
17.02.99 SCC Berlin Niemcy 3:1 Turcja Emlakbank Ankara 25:22, 21:25, 25:20, 25:21
10.02.99 Lube Banca Macerata Włochy 3:0 Hiszpania CV Aguas de Huelva 25:19, 25:17, 25:18
16.02.99 CV Aguas de Huelva Hiszpania 0:3 Włochy Lube Banca Macerata 22:25, 22:25, 21:25
10.02.99 Stade Poitevin Francja 3:1 Włochy Palermo Volley 19:25, 25:21, 26:24, 25:22
17.02.99 Palermo Volley Włochy 3:0 Francja Stade Poitevin 25:23, 25:18, 25:17

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.03.1999 Knack Roeselare Belgia 3:0 Niemcy SCC Berlin 25:22, 25:18, 25:18
Lube Banca Macerata Włochy 1:3 Włochy Palermo Volley 27:25, 27:29, 18:25, 18:25
Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.03.1999 SCC Berlin Niemcy 3:1 Włochy Lube Banca Macerata 19:25, 25:21, 25:23, 25:18
Finał[edytuj | edytuj kod]
Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.03.1999 Knack Roeselare Belgia 0:3 Włochy Palermo Volley 22:25, 22:25, 17:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Palermo Volley
Silver medal world centered-2.svg Belgia Knack Roeselare
Bronze medal world centered-2.svg Niemcy SCC Berlin
4. Włochy Lube Banca Macerata

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]