Puchar CEV w piłce siatkowej mężczyzn (2015/2016)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar CEV siatkarzy 2015/2016
2016 CEV Volleyball Cup Men
2014/2015 2016/2017
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 03.11.2015 - 02.04.2016
Sezon 9.
Liczba drużyn 32+4
Zwycięzca Niemcy Berlin Recycling Volleys
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 70
Strona internetowa

Puchar CEV siatkarzy 2015/2016 (oficjalna nazwa: 2016 CEV Volleyball Cup Men) − 9. sezon Pucharu CEV rozgrywanego od 2007 roku (44. turniej ogólnie, wliczając Puchar Europy Zdobywców Pucharów i Puchar Top Teams), organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla 32 męskich klubowych zespołów siatkarskich Starego Kontynentu.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rywalizacja w pierwszych trzech rundach będzie się toczyć w parach systemem pucharowym (gorszy odpada). Po zakończeniu ćwierćfinałów odbyła się tzw. runda Challenge. Zostaną do niej zakwalifikowane 4 zwycięzców ćwierćfinałów Pucharu CEV oraz 4 najlepsze ekipy fazy grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016, które nie wyszły z grupy (w sumie 8 drużyn). Zwycięzcy tego szczebla awansują do półfinałów, po których rozegrane zostaną finały.

We wszystkich rundach rozgrywane będą dwumecze (mecz i rewanż). Według regulaminu o zwycięstwie w dwumeczu decyduje liczba wygranych meczów. W przypadku remisu (po jednej wygranej każdej z drużyn), niezależnie od liczby wygranych i przegranych setów, o awansie zdecyduje dodatkowy tzw. złoty set, rozgrywany bezpośrednio po drugim meczu. Złoty set rozgrywany jest do 15 punktów.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyny uczestniczące z Ligi Mistrzów

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.11.2015 Gazprom-Jugra Surgut Rosja 3:0 Holandia Abiant Lycurgus Groningen 26:24, 25:23, 25:20
18.11.2015 3:0 25:17, 25:22, 25:18
03.11.2015 Arago de Sète Francja 1:3 Finlandia Kokkolan Tiikerit 17:25, 23:25, 28:26, 22:25
18.11.2015 1:3 23:25, 25:18, 19:25, 20:25
05.11.2015 Pärnu VK Estonia 1:3 Grecja Olympiakos Pireus 25:20, 20:25, 30:32, 16:25
18.11.2015 0:3 23:25, 17:25, 15:25
05.11.2015 VSC Fatra Zlín Czechy 0:3 Rumunia SCMU Krajowa 19:25, 18:25, 22:25
18.11.2015 3:2 28:26, 17:25, 22:25, 25:21, 15:13
04.11.2015 Topvolley Precura Antwerpen Belgia 3:1 Grecja Foinikas Syros 26:28, 25:15, 25:18, 25:15
18.11.2015 0:3 9:25, 23:25, 20:25, (11:15)
04.11.2015 Vammalan Lentopallo Finlandia 3:1 Serbia Crvena zvezda Belgrad 25:21, 25:22, 16:25, 25:18
17.11.2015 3:2 23:25, 25:23, 23:25, 25:22, 15:12
04.11.2015 Landstede Volleybal Holandia 0:3 Szwajcaria Lausanne UC 22:25, 16:25, 18:25
18.11.2015 2:3 25:21, 23:25, 24:26, 28:26, 10:15
05.11.2015 Galatasaray SK Turcja 3:1 Rumunia ACS Volei Municipal Zalău 22:25, 25:20, 25:13, 25:19
18.11.2015 1:3 25:22, 22:25, 16:25, 18:25, (11:15)
03.11.2015 Jastrzębski Węgiel Polska 0:3 Cypr Omonia Nikozja 0:25, 0:25, 0:25
17.11.2015 0:3 0:25, 0:25, 0:25
04.11.2015 VK Prievidza Słowacja 0:3 Hiszpania CAI Voleibol Teruel 21:25, 20:25, 20:25
18.11.2015 0:3 14:25, 17:25, 32:34
04.11.2015 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 3:1 Finlandia Hurrikaani-Loimaa 25:22, 25:22, 21:25, 25:17
17.11.2015 2:3 25:16, 19:25, 21:25, 25:22, 13:15
04.11.2015 Stroitiel Mińsk Białoruś 0:3 Francja AS Cannes 16:25, 22:25, 14:25
17.11.2015 0:3 22:25, 18:25, 20:25
04.11.2015 SWD powervolleys Düren Niemcy 3:0 Francja ASUL Lyon 25:23, 25:18, 25:19
18.11.2015 3:1 19:25, 25:20, 25:23, 25:23
04.11.2015 Draisma Dynamo Apeldoorn Holandia 0:3 Czechy VK Jihostroj České Budějovice 21:25, 23:25, 18:25
17.11.2015 0:3 19:25, 19:25, 25:27
17.11.2015 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 Słowacja VK MIRAD PU Prešov 25:16, 21:25, 25:20, 26:24
18.11.2015 1:3 23:25, 22:25, 28:26, 17:25, (11:15)
04.11.2015 Sir Safety Sicoma Perugia Włochy 3:0 Czechy VK ČEZ Karlovarsko 25:21, 25:17, 25:21
18.11.2015 3:1 20:25, 25:22, 25:19, 25:19

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.2015 Kokkolan Tiikerit Finlandia 1:3 Rosja Gazprom-Jugra Surgut 25:20, 22:25, 23:25, 22:25
15.12.2015 1:3 25:22, 16:25, 16:25, 20:25
02.12.2015 Olympiakos Pireus Grecja 2:3 Rumunia SCMU Krajowa 21:25, 25:16, 19:25, 25:22, 12:15
15.12.2015 3:0 25:20, 25:15, 25:18
03.12.2015 Vammalan Lentopallo Finlandia 3:0 Grecja Foinikas Syros 25:22, 25:16, 26:24
15.12.2015 2:3 25:22, 22:25, 25:23, 25:27, 12:15
01.12.2015 Lausanne UC Szwajcaria 1:3 Rumunia ACS Volei Municipal Zalău 26:24, 23:25, 21:25, 20:25
15.12.2015 0:3 19:25, 18:25, 18:25
01.12.2015 CAI Voleibol Teruel Hiszpania 3:0 Cypr Omonia Nikozja 25:23, 25:22, 25:19
15.12.2015 3:2 25:16, 21:25, 25:20, 22:25, 15:13
02.12.2015 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 0:3 Francja AS Cannes 15:25, 19:25, 13:25
15.12.2015 0:3 22:25, 15:25, 16:25
02.12.2015 SWD powervolleys Düren Niemcy 3:2 Czechy VK Jihostroj České Budějovice 23:25, 18:25, 25:17, 25:23, 15:8
15.12.2015 3:0 25:20, 25:20, 25:19
01.12.2015 VK MIRAD PU Prešov Słowacja 0:3 Włochy Sir Safety Sicoma Perugia 21:25, 15:25, 17:25
15.12.2015 0:3 12:25, 16:25, 16:25

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.01.2016 Gazprom-Jugra Surgut Rosja 3:2 Grecja Olympiakos Pireus 25:23, 23:25, 15:25, 25:23, 15:13
27.01.2016 3:0 25:22, 25:22, 26:24
20.01.2016 Vammalan Lentopallo Finlandia 3:1 Rumunia ACS Volei Municipal Zalău 25:16, 25:17, 20:25, 25:19
27.01.2016 3:0 25:23, 25:21, 25:22
20.01.2016 AS Cannes Francja 3:1 Hiszpania CAI Voleibol Teruel 25:22, 25:19, 27:29, 25:18
27.01.2016 1:3 22:25, 23:25, 25:20, 19:25, (10:15)
20.01.2016 SWD powervolleys Düren Niemcy 1:3 Włochy Sir Safety Sicoma Perugia 23:25, 21:25, 26:24, 15:25
27.01.2016 1:3 15:25, 14:25, 25:22, 17:25

Runda Challenge[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.02.2016 CAI Voleibol Teruel Hiszpania 1:3 Belgia Knack Roeselare 22:25, 20:25, 25:22, 30:32
03.03.2016 0:3 23:25, 14:25, 19:25
17.02.2016 Vammalan Lentopallo Finlandia 3:1 Niemcy Berlin Recycling Volleys 29:31, 25:20, 28:26, 25:21
03.03.2016 0:3 22:25, 30:32, 19:25, (11:15)
18.02.2016 Sir Safety Sicoma Perugia Włochy 0:3 Rosja Dinamo Moskwa 20:25, 19:25, 22:25
02.03.2016 3:1 25:21, 25:18, 23:25, 25:15, (13:15)
01.03.2016 Energy Investments Lugano Szwajcaria 0:3 Rosja Gazprom-Jugra Surgut 23:25, 16:25, 21:25
02.03.2016 1:3 25:21, 23:25, 22:25, 19:25

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2016 Knack Roeselare Belgia 2:3 Niemcy Berlin Recycling Volleys 31:29: 23:25, 25:21, 21:25, 10:15
19.03.2016 0:3 14:25, 21:25, 18:25
15.03.2016 Dinamo Moskwa Rosja 3:0 Rosja Gazprom-Jugra Surgut 25:23, 25:21, 25:18
19.03.2016 0:3 23:25, 20:25, 22:25, (11:15)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.03.2016 Berlin Recycling Volleys Niemcy 3:2 Rosja Gazprom-Jugra Surgut 28:26, 16:25, 25:17, 20:25, 15:11
02.04.2016 3:0 25:18, 25:18, 25:18

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]