Puchar Challenge w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Challenge siatkarzy 2009/2010
2009/2010 GM Capital Challenge Cup Men
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 18.10.2009 - 28.03.2010
Sezon 3.
Miejsce finału Włochy Perugia
Zwycięzca Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia
Strona internetowa

Puchar Challenge siatkarzy 2009/2010 – 3. sezon pucharu Challenge rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zespoły tworzą pary, z których zwycięzca awansuje do kolejnej rundy. Każda z par rozegrała po dwa spotkania. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych spotkań, liczba wygranych setów, złoty set. Zwycięzcy ćwierćifnałów awansowali do turnieju finałowego, w którym rozegrano półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]


Drużyny, które dołączyły z Pucharu CEV

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.10.2009 Maccabi Tel Awiw Izrael 3:0 Białoruś Stroitiel Mińsk 25:18, 25:21, 25:22
25.10.2009 3:2 28:26, 26:28, 25:23, 20:25, 15:12

II runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.2009 Tenerife Sur Hiszpania 1:3 Serbia Ribnica Kraljevo 23:25, 25:23, 19:25, 23:25
09.12.2009 2:3 23:25, 25:23, 25:22, 29:31, 12:15
02.12.2009 VK Chemes Humenné Słowacja 3:1 Białoruś Mietałłurg-Bieła Mohylew 25:22, 23:25, 25:21, 25:22
08.12.2009 3:2 23:25, 20:25, 25:16, 26:24, 15:13
02.12.2009 Astec Triglav Kranj Słowenia 1:3 Holandia AB Groningen Lycurgus 25:21, 19:25, 28:30, 19:25
09.12.2009 3:2 21:25, 21:25, 25:21, 25:22, 16:14
02.12.2009 Studenti Tirana Albania 0:3 Francja Stade Poitevin Poitiers 20:25, 15:25, 20:25
09.12.2009 0:3 16:25, 15:25, 18:25
02.12.2009 TSV Sparkasse Hartberg Austria 0:3 Niemcy SCC Berlin 19:25, 20:25, 12:25
09.12.2009 0:3 21:25, 15:25, 9:25
02.12.2009 SEAT Volley Näfels Szwajcaria 0:3 Belgia VC Argex Duvel Puurs 23:25, 23:25, 21:25
09.12.2009 1:3 20:25, 26:24, 22:25, 21:25
02.12.2009 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 3:0 Rumunia Ştiinţa Explorări Baia Mare 25:18, 25:16, 25:22
09.12.2009 3:0 25:21, 25:18, 25:21
02.12.2009 Langhenkel Volley Doetinchem Holandia 3:0 Turcja Halkbank 25:16, 30:28, 25:15
09.12.2009 0:3 20:25, 23:25, 22:25, (15:11)
03.12.2009 Inlander Omonia Cypr 3:0 Czarnogóra Sutjeska Nikšić 25:17, 25:12, 25:13
08.12.2009 3:0 25:17, 25:18, 25:23
02.12.2009 Mietałłurg Żłobin Białoruś 1:3 Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia 21:25, 16:25, 27:25, 22:25
10.12.2009 0:3 14:25, 17:25, 17:25
02.12.2009 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 3:0 Szwajcaria Chênois Genève Volleyball 25:13, 25:20, 25:14
10.12.2009 3:2 25:20, 20:25, 25:22, 23:25, 15:11
02.12.2009 Foinikas Syros Grecja 3:2 Azerbejdżan Azerneft Baku 21:25, 25:16, 25:19, 20:25, 19:17
09.12.2009 1:3 20:25, 23:25, 25:19, 14:25
03.12.2009 Marek Junion-Iwkoni Dupnica Bułgaria 0:3 Ukraina Łokomotyw Charków 16:25, 22:25, 20:25
10.12.2009 0:3 19:25, 27:29, 21:25
02.12.2009 OK Kakanj Bośnia i Hercegowina 3:1 Serbia NIS Vojvodina Nowy Sad 16:25, 25:16, 25:22, 25:22
09.12.2009 1:3 25:22, 13:25, 18:25, 20:25, (15:11)
01.12.2009 Maccabi Tel Awiw Izrael 0:3 Turcja Ziraat Bankası 17:25, 14:25, 20:25
09.12.2009 0:3 23:25, 21:25, 19:25
02.12.2009 Chloe's Pafiakos Cypr 0:3 Rumunia Remat Zalău 18:25, 22:25, 16:25
09.12.2009 2:3 21:25, 25:18, 25:22, 18:25, 5:15

III runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01.2010 VK Dukla Liberec Czechy 2:3 Holandia Langhenkel Volley Doetinchem 25:19, 15:25, 25:22, 16:25, 10:15
13.01.2010 3:1 25:21, 21:25, 25:23, 25:22
06.01.2010 PNV Waasland Kruibeke-Nieuwkerken Belgia 1:3 Rumunia Remat Zalău 25:21, 19:25, 23:25, 23:25
13.01.2010 1:3 25:21, 21:25, 21:25, 13:25
06.01.2010 Dinamo Bukareszt Rumunia 2:3 Słowacja VK Chemes Humenné 17:25, 25:22, 25:17, 24:26, 11:15
13.01.2010 3:2 17:25, 25:18, 25:22, 19:25, 19:17, (10:15)
06.01.2010 Salonit Anhovo Kanal Słowenia 1:3 Francja Stade Poitevin Poitiers 20:25, 17:25, 25:16, 21:25
13.01.2010 0:3 14:25, 13:25, 21:25
06.01.2010 Perungan Pojat Finlandia 1:3 Ukraina Łokomotyw Charków 12:25, 25:22, 18:25, 19:25
12.01.2010 0:3 19:25, 20:25, 21:25
06.01.2010 Volley Amriswil Szwajcaria 3:1 Azerbejdżan Azerneft Baku 32:34, 25:20, 25:23, 25:20
14.01.2010 3:2 25:21, 14:25, 25:16, 16:25, 15:9
07.01.2010 Marchiol Vodi Prvačina Słowenia 3:0 Holandia AB Groningen Lycurgus 25:19, 25:22, 25:18
13.01.2010 2:3 25:22, 23:25, 25:17, 23:25, 10:15
06.01.2010 Lausanne UC Szwajcaria 0:3 Niemcy SCC Berlin 17:25, 17:25, 16:25
13.01.2010 0:3 19:25, 11:25, 15:25
06.01.2010 Tomis Konstanca Rumunia 1:3 Serbia Ribnica Kraljevo 25:17, 20:25, 26:28, 24:26
14.01.2010 2:3 25:20, 22:25, 25:19, 19:25, 11:15
06.01.2010 Generali Haching Niemcy 1:3 Turcja Ziraat Bankası 25:18, 31:33, 20:25, 23:25
13.01.2010 1:3 25:18, 17:25, 20:25, 18:25
05.01.2010 Diamant Kaposvár SE Węgry 1:3 Bośnia i Hercegowina OK Kakanj 25:20, 16:25, 23:25, 22:25
13.01.2010 3:1 25:22, 21:25, 25:21, 25:23, (11:15)
05.01.2010 Anorthosis Famagusta Cypr 0:3 Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia 19:25, 21:25, 29:31
13.01.2010 0:3 21:25, 30:32, 20:25
06.01.2010 VC Euphony Asse-Lennik Belgia 3:0 Cypr Inlander Omonia 25:15, 25:17, 25:17
14.01.2010 1:3 28:30, 25:21, 18:25, 19:25
06.01.2010 Tampereen Isku-Volley Finlandia 0:3 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 16:25, 16:25, 21:25
13.01.2010 1:3 28:26, 17:25, 29:31, 17:25
HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja wolny los  
VC Euphony Asse-Lennik Belgia wolny los  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.02.2010 VK Dukla Liberec Czechy 3:0 Rumunia Remat Zalău 25:20, 25:14, 26:24
11.02.2010 0:3 16:25, 26:28, 23:25, (15:12)
03.02.2010 VK Chemes Humenné Słowacja 3:2 Francja Stade Poitevin Poitiers 25:20, 23:25, 16:25, 25:20, 15:13
10.02.2010 0:3 14:25, 16:25, 20:25
03.02.2010 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 Szwajcaria Volley Amriswil 25:21, 23:25, 25:20, 25:20
10.02.2010 3:1 23:25, 25:16, 25:22, 25:21
03.02.2010 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 2:3 Słowenia Marchiol Vodi Prvačina 23:25, 25:20, 27:25, 20:25, 10:15
09.02.2010 3:2 14:25, 13:25, 25:22, 25:20, 15:11, (15:11)
03.02.2010 SCC Berlin Niemcy 3:0 Serbia Ribnica Kraljevo 25:17, 25:20, 25:18
11.02.2010 2:3 25:22, 25:23, 23:25, 20:25, 12:15
04.02.2010 Ziraat Bankası Turcja 3:0 Belgia VC Argex Duvel Puurs 25:17, 25:20, 25:14
10.02.2010 3:1 25:21, 25:23, 18:25, 25:19
03.02.2010 OK Kakanj Bośnia i Hercegowina 0:3 Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia 23:25, 16:25, 18:25
10.02.2010 0:3 17:25, 16:25, 18:25
03.02.2010 VC Euphony Asse-Lennik Belgia 3:1 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 26:24, 31:29, 18:25, 25:15
11.02.2010 3:2 18:25, 26:24, 21:25, 25:22, 15:10

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.02.2010 VK Dukla Liberec Czechy 3:0 Francja Stade Poitevin Poitiers 25:21, 25:20, 25:19
02.03.2010 0:3 19:25, 21:25, 23:25, (15:12)
25.02.2010 Łokomotyw Charków Ukraina 2:3 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 21:25, 25:23, 25:19, 22:25, 12:15
02.03.2010 2:3 25:19, 25:20, 21:25, 19:25, 15:17
24.02.2010 SCC Berlin Niemcy 3:2 Turcja Ziraat Bankası 25:23, 23:25, 22:25, 25:20, 15:11
03.03.2010 3:1 25:20, 19:25, 25:18, 25:17
25.02.2010 RPA-LuigiBacchi.it Perugia Włochy 3:0 Belgia VC Euphony Asse-Lennik 25:15, 25:20, 25:20
03.03.2010 3:2 25:19, 25:19, 21:25, 21:25, 15:9

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Perugia

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.03.2010 VK Dukla Liberec Czechy 0:3 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 18:25, 21:25, 20:25
27.03.2010 SCC Berlin Niemcy 0:3 Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia 14:25, 21:25, 24:26

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.03.2010 VK Dukla Liberec Czechy 1:3 Niemcy SCC Berlin 25:22, 19:25, 23:25, 22:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.03.2010 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 0:3 Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia 12:25, 13:25, 20:25

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
zagrywający
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
libero
Najlepszy
rozgrywający
Włochy Damiano Pippi
(RPA-LuigiBacchi.it Perugia)
Kuba Salvador Hidalgo Oliva
(SCC Berlin)
Chorwacja Ivan Mihalj
(HAOK Mladost Zagrzeb)
Niemcy Stefan Hübner
(RPA-LuigiBacchi.it Perugia)
Włochy Cristian Savani
(RPA-LuigiBacchi.it Perugia)
Włochy Matej Černič
(RPA-LuigiBacchi.it Perugia)
Czechy Martin Kryštof
(SCC Berlin)
Włochy Giacomo Sintini
(RPA-LuigiBacchi.it Perugia)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy RPA-LuigiBacchi.it Perugia
Silver medal world centered-2.svg Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb
Bronze medal world centered-2.svg Niemcy SCC Berlin
4. Czechy VK Dukla Liberec


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]