Puchar Challenge siatkarek (2007/2008)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Challenge siatkarek 2007/2008
Challenge Cup Women 2007/2008
2006/2007 2008/2009
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 24.11.2007 - 16.03.2008
Sezon 1.
Miejsce finału Turcja Bursa
Zwycięzca Turcja Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 87
Strona internetowa

Puchar Challenge siatkarek 2007/2008 – 1. sezon turnieju rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Infoplus Minetti Imola, Kazanoczka Kazań mają wolny los

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.11.2007 Betonut-NRK Nyíregyháza Węgry 1:3 Turcja Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł 25:19 11:25, 21:25, 21:25
01.12.2007 0:3 18:25, 11:25, 18:25
25.11.2007 Neman Grodno Białoruś 0:3 Francja Beziers VB 20:25, 21:25, 15:25
01.12.2007 0:3 17:25, 21:25, 19:25
24.11.2007 Teva Gödöllö Węgry 0:3 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 17:25, 17:25, 23:25
01.12.2007 1:3 16:25, 19:25, 25:20 21:25
25.11.2007 Kommunalnik Mogilev Białoruś 3:0 Szkocja Troon VC 25:5, 25:17, 25:20
01.12.2007 3:0 25:6, 25:11, 25:6
24.11.2007 Muszynianka Fakro Muszyna Polska 3:0 Czarnogóra Luka Bar 25:17, 25:13, 25:12
02.12.2007 3:0 25:8, 25:19, 25:16
24.11.2007 Královo Pole Brno Czechy 1:3 Grecja Olympiakos Pireus 19:25, 25:14 15:25, 17:25
01.12.2007 0:3 17:25, 9:25, 21:25
24.11.2007 AEL Limassol Cypr 3:2 Albania Teuta Durrës 25:16 18:25, 28:26, 24:26, 15:5
01.12.2007 3:2 25:20, 25:18 18:25, 18:25, 15:13
01.12.2007 Hotel Cantur Las Palmas Hiszpania 3:0 Estonia Viimsi Milstrand/ebs Tallinn 25:13, 25:15, 25:20
25.11.2007 3:2 25:12 21:25, 23:25, 25:23 15:5
24.11.2007 Slavia Jar Computers Sofia Bułgaria 3:0 Austria Fabasoft Linz-Steg 26:24, 25:22 27:25
01.12.2007 2:3 25:6 22:25, 25:21 20:25, 14:16, (15:13)
24.11.2007 Radnicki Nis Petrol Beograd Serbia 2:3 Niemcy Dresdner SC 25:20, 25:20 23:25, 16:25, 13:15
01.12.2007 2:3 23:25, 25:22 11:25, 25:23 9:15
24.11.2007 Konecranes Konecranes Hämmenlinna Finlandia 0:3 Słowenia TPV Novo Mesto 17:25, 20:25, 17:25
01.12.2007 0:3 17:25, 14:25, 19:25
25.11.2007 Ştiinţa Bacău Rumunia 3:0 Cypr Anorthosis Famagusta 25:15, 26:24, 25:22
01.12.2007 3:0 25:14, 25:19, 25:11
24.11.2007 Nova KBM Branik Maribor Słowenia 3:0 Ukraina Orbita Zaporoże 25:16, 25:17, 25:17
01.12.2007 3:0 25:22, 25:17, 25:14
24.11.2007 OK Šibenik Chorwacja 0:3 Rumunia Unic LPS Piatra Neamţ 12:25, 15:25, 12:25
01.12.2007 0:3 14:25, 20:25, 10:25

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Kommunalnik Mogilev ma wolny los

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.12.2007 VDK Gent Dames Belgia 0:3 Turcja Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł 20:25, 15:25, 15:25
22.12.2007 0:3 17:25, 22:25, 13:25
15.12.2007 Mladost Zagrzeb Chorwacja 3:0 Francja Beziers VB 25:23, 26:24, 25:23
22.12.2007 0:3 16:25, 22:25, 21:25, (11:15)
15.12.2007 Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 Szwajcaria Kanti Schaffhausen 25:15, 25:22, 25:19
22.12.2007 1:3 31:29, 19:25, 25:27, 20:25, (16:14)
15.12.2007 USSP Albi Francja 1:3 Włochy Infoplus Minetti Imola 14:25, 25:22, 20:25, 17:25
23.12.2007 0:3 18:25, 16:25, 9:25
16.12.2007 Sparkasse Klagenfurt Austria 0:3 Polska Muszynianka Fakro Muszyna 20:25, 23:25, 21:25
22.12.2007 0:3 21:25, 13:25, 14:25
15.12.2007 CS Madeira Portugalia 0:3 Grecja Olympiakos Pireus 25:27, 14:25, 17:25
22.12.2007 0:3 17:25, 21:25, 17:25
16.12.2007 Rabita Baku Azerbejdżan 3:0 Cypr AEL Limassol 25:23, 25:18, 25:16
21.12.2007 3:2 25:22, 25:18, 26:28, 16:25, 15:8
15.12.2007 AEK Larnaca Cypr 0:3 Hiszpania Hotel Cantur Las Palmas 8:25, 8:25, 19:25
22.12.2007 0:3 10:25, 12:25, 4:25
16.12.2007 DYO Karşıyaka İzmir Turcja 3:0 Bułgaria Slavia Jar Computers Sofia 25:16, 25:23, 25:23
23.12.2007 3:0 25:13, 25:13, 26:24
16.12.2007 Universidad Burgos Hiszpania 1:3 Niemcy Dresdner SC 18:25, 24:26, 25:23 18:25
22.12.2007 0:3 15:25, 23:25, 20:25
15.12.2007 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 Słowenia TPV Novo Mesto 26:24, 25:20, 25:21
22.12.2007 3:0 25:17, 25:18, 29:27
16.12.2007 VFM Franches-Montagnes Szwajcaria 1:3 Rumunia Ştiinţa Bacău 25:23, 17:25, 19:25, 12:25
22.12.2007 0:3 22:25, 18:25, 18:25
16.12.2007 Clube Desportivo Ribeirense Portugalia 1:3 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 25:21, 19:25, 16:25, 15:25
21.12.2007 0:3 14:25, 21:25, 18:25
15.12.2007 Plantinalonga Lichtenvoorde Holandia 1:3 Rumunia Unic LPS Piatra Neamţ 21:25, 22:25, 25:19, 22:25
22.12.2007 1:3 23:25, 20:25, 25:20, 22:25
15.12.2007 Holte IF Dania 0:3 Rosja Kazanoczka Kazań 18:25, 16:25, 18:25
22.12.2007 0:3 9:25, 14:25, 13:25

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.01.2008 Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł Turcja 3:0 Francja Beziers VB 25:16, 25:17, 25:13
30.01.2008 3:1 22:25, 25:14, 25:15, 25:17
24.01.2008 Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 Białoruś Kommunalnik Mogilev 25:16, 25:17, 25:8
30.01.2008 3:2 22:25, 25:12, 18:25, 25:18, 15:12
24.01.2008 Muszynianka Fakro Muszyna Polska 2:3 Włochy Infoplus Minetti Imola 18:25, 22:25, 25:23, 25:17, 11:15
31.01.2008 0:3 19:25, 9:25, 13:25
23.01.2008 Olympiakos Pireus Grecja 3:0 Azerbejdżan Rabita Baku 25:15, 25:22, 25:10
31.01.2008 3:0 25:19, 25:17, 25:19
23.01.2008 DYO Karşıyaka İzmir Turcja 2:3 Hiszpania Hotel Cantur Las Palmas 19:25, 25:15, 20:25, 27:25, 12:15
30.01.2008 1:3 25:21, 12:25, 22:25, 15:25
23.01.2008 Panathinaikos Ateny Grecja 1:3 Niemcy Dresdner SC 21:25, 25:20, 19:25, 18:25
30.01.2008 1:3 23:25, 18:25, 26:24, 21:25
24.01.2008 Ştiinţa Bacău Rumunia 3:0 Słowenia Nova KBM Branik Maribor 30:28, 25:21, 25:16
30.01.2008 3:1 25:18, 25:16, 19:25, 25:18
24.01.2008 Unic LPS Piatra Neamţ Rumunia 3:1 Rosja Kazanoczka Kazań 25:23, 25:15, 19:25, 25:23
31.01.2008 2:3 24:26, 26:24, 15:25, 26:24, 11:15, (15:10)

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.02.2008 Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł Turcja 3:0 Rumunia Dinamo Bukareszt 25:22, 25:15, 25:11
20.02.2008 3:1 15:25, 25:19, 25:9, 26:24
13.02.2008 Infoplus Minetti Imola Włochy 3:0 Grecja Olympiakos Pireus 25:22, 25:21, 25:17
21.02.2008 3:0 25:23, 25:10, 25:20
13.02.2008 Hotel Cantur Las Palmas Hiszpania 3:0 Niemcy Dresdner SC 25:16, 25:18, 26:24
20.02.2008 2:3 20:25, 25:20, 25:22, 20:25, 6:15, (7:15)
14.02.2008 Ştiinţa Bacău Rumunia 3:0 Rumunia Unic LPS Piatra Neamţ 25:21, 25:22, 25:18
21.02.2008 2:3 19:25, 26:24, 31:33, 25:21, 11:15, (15:12)

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Turcja Bursa

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.03.2008 Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł Turcja 3:0 Niemcy Dresdner SC 25:16, 25:23, 25:14
15.03.2008 Infoplus Minetti Imola Włochy 3:1 Rumunia Ştiinţa Bacău 25:21, 20:25, 25:21, 25:17

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.03.2008 Dresdner SC Niemcy 3:1 Rumunia Ştiinţa Bacău 25:20, 25:22, 22:25, 25:18

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.03.2008 Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł Turcja 3:2 Włochy Infoplus Minetti Imola 17:25, 25:18, 26:28, 25:11, 15:5

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Turcja Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł
Silver medal world centered-2.svg Włochy Infoplus Minetti Imola
Bronze medal world centered-2.svg Niemcy Dresdner SC
4. Rumunia CS Ştiinţa Bacău

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]