Puchar Challenge siatkarek (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Challenge siatkarek 2009/2010
Challenge Cup Women 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 17.10.2009 - 21.03.2010
Sezon 3.
Miejsce finału Niemcy Drezno
Zwycięzca Niemcy Dresdner SC
Strona internetowa

Puchar Challenge siatkarek 2009/2010 – 3. sezon turnieju rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.10.2009 Volley Köniz Szwajcaria 3:0 Albania Tirana VB 25:18, 25:18, 25:15
24.10.2009 3:0 25:14, 25:18, 25:11
18.10.2009 Jedinstvo Brčko Bośnia i Hercegowina 3:0 Słowenia Vital Ljubljana 25:18, 25:13, 25:8
24.10.2009 3:1 25:7, 20:25, 25:21, 25:21
17.10.2009 SK UP Ołomuniec Czechy 3:0 Słowacja SK ZU Żylina 25:17, 25:21, 25:15
18.10.2009 3:0 25:17, 25:16, 25:17
17.10.2009 Dresdner SC Niemcy 3:0 Czarnogóra Luka Bar 25:9, 25:17, 25:13
24.10.2009 3:0 25:18, 25:16, 25:13
17.10.2009 Oriveden Ponnistus Orivesi Finlandia 3:0 Bułgaria Lewski Siconco Sofia 25:22, 25:12, 29:27
25.10.2009 0:3 19:25, 23:25, 13:25, (17:15)
17.10.2009 Apollon Limassol Cypr 0:3 Izrael Raanana VBC 17:25, 19:25, 16:25
24.10.2009 0:3 24:26, 21:25, 13:25

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.2009 Mladost Zagrzeb Chorwacja 1:3 Niemcy Rote Raben Vilsbiburg 10:25, 28:26, 19:25, 19:25
09.12.2009 0:3 16:25, 13:25, 21:25
02.12.2009 CK Ponta Delgada Portugalia 3:0 Bośnia i Hercegowina Jedinstvo Brčko 25:21, 25:14, 25:20
09.12.2009 0:3 19:25, 14:25, 15:25, (11:15)
03.12.2009 Olympiacos Pireus Grecja 3:0 Belgia Hermes Oostende 25:10, 25:17, 25:16
09.12.2009 3:0 25:17, 25:20, 25:19
02.12.2009 Unic LPS Piatra Neamţ Rumunia 3:1 Hiszpania CV Tenerife 25:21, 25:9, 15:25, 25:22
08.12.2009 2:3 25:22, 22:25, 21:25, 27:25, 15:11
02.12.2009 Tent Obrenovac Serbia 3:0 Słowacja Doprastav Bratysława 25:17, 25:19, 25:18
09.12.2009 0:3 23:25, 28:30, 20:25, (11:15)
02.12.2009 Volley Köniz Szwajcaria 3:1 Francja SES Calais 25:20, 27:25, 14:25, 26:24
09.12.2009 0:3 23:25, 15:25, 22:25
03.12.2009 Královo Pole Brno Czechy 3:0 Austria ASKÖ Linz-Steg 25:17, 25:20, 25:11
08.12.2009 3:2 22:25, 25:19, 25:19, 24:26, 15:8
02.12.2009 Ştiinţa Bacău Rumunia 1:3 Finlandia LP Salo 19:25, 25:22, 23:25, 10:25
09.12.2009 3:2 21:25, 25:18, 23:25, 25:14, 15:12
01.12.2009 Spartak Subotica Serbia 3:1 Austria Hawo Dornbirn 25:15, 25:18, 19:25, 25:16
08.12.2009 3:0 25:23, 25:23, 25:22
01.12.2009 Iraklis Saloniki Grecja 3:1 Słowenia Calcit Kamnik 25:15, 20:25, 25:21, 25:12
09.12.2009 3:0 25:19, 25:20, 25:22
02.12.2009 Dresdner SC Niemcy 3:0 Cypr Anorthosis Famagusta 25:18, 25:10, 25:14
08.12.2009 3:1 25:14, 26:24, 14:25, 25:16
02.12.2009 SK UP Ołomuniec Czechy 2:3 Belgia Asterix Kieldrecht 25:12, 25:21, 16:25, 22:25, 12:15
10.12.2009 0:3 21:25, 14:25, 15:25
02.12.2009 Galatasaray Stambuł Turcja 3:0 Azerbejdżan Igtisadchi Baku 25:18, 25:13, 25:17
10.12.2009 3:0 25:14, 25:23, 25:14
02.12.2009 Raanana VBC Izrael 3:2 Azerbejdżan Lokomotiv Baku 14:25, 25:18, 26:24, 28:30, 15:10
09.12.2009 0:3 19:25, 17:25, 12:25
02.12.2009 Slávia UK Bratysława Słowacja 1:3 Rosja Samorodok Chabarowsk 25:16, 17:25, 16:25, 8:25
01.12.2009 0:3 18:25, 22:25, 13:25
03.12.2009 Minchanka Mińsk Białoruś 3:0 Finlandia Oriveden Ponnistus Orivesi 28:26, 25:21, 25:20
10.12.2009 3:0 25:19, 25:19, 25:22

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Iraklis Saloniki ma wolny los

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.01.2009 Siewierodonczanka Siewierodonieck Ukraina 3:0 Francja SES Calais 25:21, 25:18, 25:15
13.01.2009 3:0 25:19, 25:23, 25:16
06.01.2009 Voléro Zurych Szwajcaria 3:2 Turcja Galatasaray Stambuł 25:19, 17:25, 17:25, 25:19, 15:13
12.01.2009 1:3 25:17, 24:26, 20:25, 15:25
06.01.2009 Sliedrecht Sport Holandia 0:3 Czechy Královo Pole Brno 11:25, 16:25, 16:25
14.01.2009 0:3 17:25, 20:25, 20:25
05.01.2009 Nova KBM Branik Maribor Słowenia 3:1 Bośnia i Hercegowina Jedinstvo Brčko 23:25, 25:19, 25:15, 25:13
13.01.2009 3:2 25:23, 23:25, 23:25, 25:22, 15:11
07.01.2009 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 Grecja Olympiacos Pireus 25:19, 25:23, 25:21
14.01.2009 3:1 27:25, 18:25, 25:19, 25:19
05.01.2009 ZOK Split 1700 Chorwacja 0:3 Niemcy Rote Raben Vilsbiburg 17:25, 11:25, 11:25
12.01.2009 0:3 17:25, 11:25, 11:25
07.01.2009 Volksbank Velika Gorica Chorwacja 1:3 Belgia Asterix Kieldrecht 16:25, 25:23, 15:25, 13:25
14.01.2009 0:3 walkower
06.01.2009 SVS Post Schwechat Austria 2:3 Niemcy Dresdner SC 21:25, 23:25, 25:15, 25:21, 8:15
13.01.2009 0:3 22:25, 13:25, 18:25
06.01.2009 Clube Desportivo Ribeirense Portugalia 0:3 Rosja Samorodok Chabarowsk 13:25, 21:25, 10:25
14.01.2009 1:3 19:25, 22:25, 25:22, 16:25
06.01.2009 PND VC Weert Holandia 3:1 Serbia Spartak Subotica 25:11, 21:25, 25:16, 25:19
13.01.2009 1:3 25:17, 13:25, 15:25, 17:25, (12:15)
06.01.2009 Istres Ouest Provence Francja 3:0 Słowacja Doprastav Bratysława 25:16, 25:20, 25:18
14.01.2009 1:3 29:27, 16:25, 21:25, 23:25
06.01.2009 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 3:1 Rumunia Unic LPS Piatra Neamţ 22:25, 25:21, 25:12, 25:23
14.01.2009 2:3 30:28, 20:25, 25:17, 24:26, 9:15
05.01.2009 Impel Gwardia Wrocław Polska 3:1 Azerbejdżan Lokomotiv Baku 25:14, 21:25, 25:23, 25:9
12.01.2009 2:3 27:25, 22:25, 25:22, 2:25, 11:15
06.01.2009 AEL Limassol Cypr 1:3 Białoruś Minchanka Mińsk 14:25, 21:25, 25:20, 11:25
14.01.2009 0:3 15:25, 20:25, 21:25
06.01.2009 CS Madeira Portugalia 0:3 Finlandia LP Salo 16:25, 12:25, 20:25
13.01.2009 0:3 14:25, 13:25, 22:25

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.01.2010 Iraklis Saloniki Grecja 0:3 Ukraina Siewierodonczanka Siewierodonieck 15:25, 21:25, 22:25
02.02.2010 0:3 23:25, 19:25, 11:25
27.01.2010 Galatasaray Stambuł Turcja 3:0 Czechy Královo Pole Brno 25:21, 25:15, 25:20
04.02.2010 3:0 25:20, 25:18, 25:22
27.01.2010 Nova KBM Branik Maribor Słowenia 1:3 Grecja Panathinaikos Ateny 23:25, 25:20, 23:25, 16:25
03.02.2010 0:3 21:25, 19:25, 27:29
27.01.2010 Rote Raben Vilsbiburg Niemcy 3:1 Belgia Asterix Kieldrecht 27:25, 25:9, 19:25, 25:22
04.02.2010 1:3 18:25, 25:20, 18:25, 29:31, (10:15)
27.01.2010 Dresdner SC Niemcy 3:0 Rosja Samorodok Chabarowsk 25:20, 28:26, 25:16
04.02.2010 3:0 25:22, 26:24, 25:22
27.01.2010 Spartak Subotica Serbia 3:1 Francja Istres Ouest Provence 25:19, 25:17, 23:25, 25:17
02.02.2010 1:3 25:22, 22:25, 23:25, 18:251, (12:15)
26.01.2010 Kanti Schaffhausen Szwajcaria 1:3 Polska Impel Gwardia Wrocław 19:25, 25:22, 25:27, 17:25
03.02.2010 0:3 14:25, 21:25, 20:25
27.01.2010 Minchanka Mińsk Białoruś 3:0 Finlandia LP Salo 25:20, 25:23, 26:24
03.02.2010 2:3 25:16, 25:22, 21:25, 29:31, 11:15|}

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.02.2010 Siewierodonczanka Siewierodonieck Ukraina 0:3 Turcja Galatasaray Stambuł 27:29, 22:25, 20:25
24.02.2010 0:3 16:25, 30:32, 23:25
17.02.2010 Panathinaikos Ateny Grecja 3:2 Belgia Asterix Kieldrecht 14:25, 26:24, 25:15, 13:25, 15:11
24.02.2010 0:3 20:25, 15:25, 18:25
17.02.2010 Dresdner SC Niemcy 3:0 Francja Istres Ouest Provence 26:24, 25:10, 25:22
24.02.2010 3:1 25:21, 26:28, 25:22, 25:14
16.02.2010 Impel Gwardia Wrocław Polska 2:3 Białoruś Minchanka Mińsk 14:25, 25:20, 22:25, 26:24, 7:15
23.02.2010 3:1 25:19, 23:25, 25:20, 26:24

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Niemcy Drezno

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.03.2010 Asterix Kieldrecht Belgia 3:2 Turcja Galatasaray Stambuł 25:16, 20:25, 25:19, 21:25, 15:8
20.03.2010 Dresdner SC Niemcy 3:0 Polska Impel Gwardia Wrocław 25:15, 25:16, 25:12

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.03.2010 Galatasaray Stambuł Turcja 3:0 Polska Impel Gwardia Wrocław 25:17, 26:24, 25:13

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.03.2010 Dresdner SC Niemcy 3:1 Belgia Asterix Kieldrecht 26:24, 25:16, 15:25, 25:16

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Niemcy Dresdner SC
Silver medal world centered-2.svg Belgia Asterix Kieldrecht
Bronze medal world centered-2.svg Turcja Galatasaray SK
4. Polska Impel Gwardia Wrocław

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]