Puchar Challenge siatkarek (2016/2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Challenge siatkarek 2016/2017
2017 CEV Volleyball Challenge Cup Women
2015/2016 2017/2018
Szczegóły rozgrywek
Organizator CEV
Termin 14.12.2016 – 15.04.2017
Sezon 10.
Miejsce finału Turcja Bursa
Liczba drużyn 32
Zwycięzca Turcja Bursa BBSK
Statystyki rozgrywek
MVP Turcja Özge Çemberci
Liczba meczów 62
Strona internetowa

Puchar Challenge siatkarek 2016/2017 – 10. sezon pucharu Challenge rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich Starego Kontynentu.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składają się z 1/16 finału, 1/8 finału, 1/4 finału, półfinałów i finałów. Nierozgrywane są mecze o 3. miejsce.

We wszystkich rundach rozgrywane są dwumecze (mecz i rewanż). Według regulaminu o zwycięstwie w dwumeczu zdecyduje liczba zdobytych punktów. Punkty przyznawane są: przy wyniku 3:0 lub 3:1 – 3 punkty dla zwycięzcy, 0 punktów dla przegranego, zaś przy wyniku 3:2 – 2 punkty dla zwycięzcy, 1 punkt dla przegranego. W przypadku remisu punktowego o awansie zadecyduje dodatkowy „złoty” set rozegrany do 15 punktów. Set ten zostanie rozegrany bezpośrednio po zakończeniu ostatniego seta drugiego spotkania.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.12.2016 Olympiakos Pireus Grecja 3:0 Rumunia CSM Bukareszt 25:23, 25:18, 25:22
11.01.2017 3:0 25:23, 25:20, 25:20
14.12.2016 Lewski Sofia Bułgaria 0:3 Turcja Çanakkale Belediyespor Kulübü 8:25, 12:25, 15:25
10.01.2017 0:3 12:25, 12:25, 18:25
14.12.2016 Vasas SC Węgry 3:1 Serbia KV Skenderaj 25:19, 25:19, 23:25, 25:14
10.01.2017 3:0 25:14, 25:11, 25:13
14.12.2016 ASPTT Miluza Francja 1:3 Belgia Asterix Avo Beveren 19:25, 25:19, 20:25, 19:25
12.01.2017 1:3 25:20, 20:25, 20:25, 18:25
14.12.2016 TJ Ostrava Czechy 3:0 Chorwacja OK Poreč 25:16, 25:17, 25:10
11.01.2017 3:0 25:17, 25:11, 25:21
14.12.2016 VK Královo Pole Brno Czechy 3:0 Austria VB Niederösterreich Post SV 25:19, 25:22, 25:17
11.01.2017 3:1 26:28, 25:21, 25:16, 25:23
14.12.2016 OK Mladost Marina Kaštela Chorwacja 3:2 Austria PSvBG Salzburg 25:15, 25:21, 18:25, 22:25, 15:13
11.01.2017 3:0 27:25, 25:14, 25:23
14.12.2016 AON Pannaxiakos Naxos Grecja 0:3 Rosja Jenisiej Krasnojarsk walkower
10.01.2017 0:3 walkower
14.12.2016 OrPo Orivesi Finlandia 0:3 Niemcy Schweriner SC 13:25, 20:25, 15:25
11.01.2017 0:3 20:25, 21:25, 13:25
14.12.2016 Randaberg IL Norwegia 0:3 Finlandia LP Kangasala 14:25, 15:25, 15:25
11.01.2017 0:3 23:25, 14:25, 17:25
15.12.2016 Apollon Limassol Cypr 3:0 Słowacja Strabag Bratysława 25:22, 25:22, 25:18
12.01.2017 1:3 27:25, 22:25, 18:25, 14:25 (15:5)
14.12.2016 VC Oudegem Belgia 0:3 Szwajcaria Viteos Neuchâtel 19:25, 16:25, 22:25
12.01.2017 0:3 23:25, 19:25, 15:25
14.12.2016 Naturhouse Ciudad de Logroño Hiszpania 3:0 Portugalia AVC Famalicão 26:24, 25:16, 25:15
11.01.2017 3:1 25:14, 25:22, 21:25, 26:24
14.12.2016 CV Tenerife Hiszpania 1:3 Belgia Dauphines Charleroi 12:25, 25:16, 20:25, 23:25
12.01.2017 3:2 30:28, 22:25, 25:18, 20:25, 15:12
14.12.2016 Slávia Bratysława Słowacja 3:1 Austria UVC Holding Graz 28:30, 25:20, 25:19, 25:15
17.01.2017 3:1 25:23, 22:25, 31:29, 25:18
14.12.2016 Ştiinţa Bacău Rumunia 1:3 Turcja Bursa BBSK 25:19, 14:25, 22:25, 18:25
11.01.2017 1:3 15:25, 17:25, 25:18, 23:25

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.01.2017 Çanakkale Belediyespor Kulübü Turcja 2:3 Grecja Olympiakos Pireus 20:25, 24:26, 25:15, 25:19, 9:15
07.02.2017 2:3 25:19, 17:25, 25:21, 14:25, 14:16
25.01.2017 Asterix Avo Beveren Belgia 3:1 Węgry Vasas SC 25:22, 25:17, 18:25, 25:20
07.02.2017 3:2 19:25, 25:13, 25:13, 19:25, 15:10
25.01.2017 TJ Ostrava Czechy 3:0 Czechy VK Královo Pole Brno 25:14, 25:21, 25:12
07.02.2017 3:1 12:25, 25:20, 25:19, 25:19
25.01.2017 Jenisiej Krasnojarsk Rosja 3:0 Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela 25:17, 25:17, 25:13
08.02.2017 3:0 25:21, 25:18, 25:5
24.01.2017 Schweriner SC Niemcy 3:0 Finlandia LP Kangasala 25:18, 25:14, 25:20
08.02.2017 3:0 25:21, 25:16, 25:20
25.01.2017 Viteos Neuchâtel Szwajcaria 3:1 Cypr Apollon Limassol 25:27, 25:22, 25:16, 25:21
09.02.2017 3:0 25:13, 25:15, 25:22
25.01.2017 Naturhouse Ciudad de Logroño Hiszpania 3:1 Belgia Dauphines Charleroi 25:17, 23:25, 25:14, 25:23
09.02.2017 3:0 25:16, 25:17, 25:19
25.01.2017 Slávia Bratysława Słowacja 0:3 Turcja Bursa BBSK 15:25, 18:25, 15:25
08.02.2017 1:3 13:25, 14:25, 25:23, 22:25

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.02.2017 Asterix Avo Beveren Belgia 2:3 Grecja Olympiakos Pireus 22:25, 25:11, 25:19, 20:25, 12:15
08.03.2017 1:3 18:25, 16:25, 25:19, 21:25
22.02.2017 TJ Ostrava Czechy 1:3 Rosja Jenisiej Krasnojarsk 16:25, 23:25, 25:22, 15:25
07.03.2017 0:3 23:25, 20:25, 24:26
23.02.2017 Viteos Neuchâtel Szwajcaria 0:3 Niemcy Schweriner SC 21:25, 20:25, 22:25
09.03.2017 0:3 15:25, 15:25, 20:25
23.02.2017 Naturhouse Ciudad de Logroño Hiszpania 1:3 Turcja Bursa BBSK 15:25, 25:27, 25:19, 21:25
07.03.2017 0:3 18:25, 12:25, 18:25

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.03.2017 Olympiakos Pireus Grecja 3:1 Rosja Jenisiej Krasnojarsk 25:15, 18:25, 25:17, 27:25
02.04.2017 0:3 21:25, 11:25, 23:25 (15:13)
29.03.2017 Schweriner SC Niemcy 1:3 Turcja Bursa BBSK 22:25, 28:30, 25:21, 20:25
02.04.2017 3:2 23:25, 17:25, 25:18, 25:16, 16:14

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.04.2017 Olympiakos Pireus Grecja 3:2 Turcja Bursa BBSK 18:25, 15:25, 25:20, 25:19, 15:10
15.04.2017 0:3 15:25, 16:25, 23:25

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]