Puchar Challenge w piłce siatkowej mężczyzn (2007/2008)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Challenge siatkarzy 2007/2008
2007/2008 Challenge Cup
2006/2007 2008/2009
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 29.09.2007 - 23.03.2008
Sezon 1.
Miejsce finału Polska Rzeszów
Zwycięzca Włochy Pallavolo Modena
Strona internetowa

Puchar Challenge siatkarzy 2007/2008 - 1. sezon pucharu Challenge rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zespoły tworzą pary, z których zwycięzca awansuje do kolejnej rundy. Każda z par rozegrała po dwa spotkania. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych spotkań, złoty set. Zwycięzcy ćwierćifnałów awansowali do turnieju finałowego, w którym rozegrano półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.09.2007 LĀSE-R/Rīga Łotwa 3:0 Irlandia Północna University of Ulster 25:12, 25:22, 25:12
06.10.2007 University of Ulster Irlandia Północna 0:3 Łotwa LĀSE-R/Rīga 16:25, 17:25, 12:25
29.09.2007 VK Nové Mesto nad Váhom Słowacja 2:3 Cypr Pafiakos Pafos 25:17, 17:25, 25:21, 23:25, 12:15
06.10.2007 Pafiakos Pafos Cypr 3:0 Słowacja VK Nové Mesto nad Váhom 25:22, 26:24, 25:17
29.09.2007 Ribnica Kraljevo Serbia 3:0 Niemcy Generali Haching 25:23, 25:23, 25:20
07.10.2007 Generali Haching Niemcy 3:0 Serbia Ribnica Kraljevo 27:25, 25:21, 25:12, (15:12)
29.09.2007 Łokomotyw Charków Ukraina 3:0 Izrael Maccabi Hod ha-Szaron 25:13, 25:19, 25:23
06.10.2007 Maccabi Hod ha-Szaron Izrael 1:3 Ukraina Łokomotyw Charków 25:23, 18:25, 20:25, 14:25
29.09.2007 Mietałłurg-Bieła Mohylew Białoruś 3:0 Azerbejdżan Azerneft Baku 25:14, 25:21, 25:18
06.10.2007 Azerneft Baku Azerbejdżan 1:3 Białoruś Mietałłurg-Bieła Mohylew 18:25, 25:23, 20:25, 20:25
29.09.2007 Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 Czechy JMP Brno 25:20, 25:23, 20:25, 23:25, 17:15
07.10.2007 JMP Brno Czechy 1:3 Rumunia Steaua Bukareszt 25:20, 23:25, 24:26, 17:25
29.09.2007 Tampereen Isku-Volley Finlandia 3:2 Szwajcaria Chênois Genève Volleyball 20:25, 25:23, 20:25, 25:22, 15:6
07.10.2007 Chênois Genève Volleyball Szwajcaria 1:3 Finlandia Tampereen Isku-Volley 25:18, 18:25, 21:25, 22:25
29.09.2007 Sokol V Schwechat Austria 2:3 Słowacja VKP Bratislava 25:21, 18:25, 17:25, 25:23, 16:18
06.10.2007 VKP Bratislava Słowacja 3:2 Austria Sokol V Schwechat 22:25, 20:25, 25:21, 25:19, 15:10
30.09.2007 Halkbank Turcja 3:0 Albania Teuta Durrës 25:13, 25:17, 25:14
06.10.2007 Teuta Durrës Albania 0:3 Turcja Halkbank 18:25, 17:25, 14:25
29.09.2007 Anorthosis Famagusta Cypr 3:0 Czarnogóra Studentski Centar Podgorica 25:17, 25:21, 25:17
07.10.2007 Studentski Centar Podgorica Czarnogóra 0:3 Cypr Anorthosis Famagusta 21:25, 18:25, 20:25
29.09.2007 Dionysos Strumbi Cypr 3:0 Białoruś HWK Homel 30:28, 25:22, 27:25
06.10.2007 HWK Homel Białoruś 3:1 Cypr Dionysos Strumbi 25:19, 22:25, 25:21, 25:22, (15:13)
29.09.2007 OK Varaždin Chorwacja 3:0 Dania Gentofte Volley 25:10, 25:20, 25:20
07.10.2007 Gentofte Volley Dania 0:3 Chorwacja OK Varaždin 19:25, 18:25, 12:25
29.09.2007 Łukoil Neftochimik Burgas Bułgaria 3:0 Białoruś Zapadnyj Bug Brześć 25:18, 25:20, 25:18
06.10.2007 Zapadnyj Bug Brześć Białoruś 3:0 Bułgaria Łukoil Neftochimik Burgas 25:23, 25:19, 25:23, (9:15)
30.09.2007 Selver Tallinn Estonia 3:0 Bułgaria Lewski Sikonko Sofia 25:20, 25:22, 25:19
07.10.2007 Lewski Sikonko Sofia Bułgaria 2:3 Estonia Selver Tallinn 22:25, 24:26, 25:21, 25:19, 12:15

II runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.10.2007 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:0 Łotwa LĀSE-R/Rīga 25:18, 25:20, 25:19
28.10.2007 LĀSE-R/Rīga Łotwa 3:2 Polska Asseco Resovia Rzeszów 21:25, 25:22, 30:28, 29:31, 19:17, (10:15)
20.10.2007 VCM LPS Piatra Neamţ Rumunia 3:0 Słowenia Salonit Anhovo Kanal 25:22, 26:24, 25:19
27.10.2007 Salonit Anhovo Kanal Słowenia 2:3 Rumunia VCM LPS Piatra Neamţ 28:30, 25:16, 24:26, 25:14, 13:15
20.10.2007 Jedinstvo Bijelo Polje Czarnogóra 0:3 Cypr Pafiakos Pafos 14:25, 20:25, 15:25
27.10.2007 Pafiakos Pafos Cypr 3:0 Czarnogóra Jedinstvo Bijelo Polje 25:16, 25:15, 25:16
21.10.2007 Generali Haching Niemcy 3:1 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 25:17, 25:21, 23:25, 25:18
27.10.2007 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 3:1 Niemcy Generali Haching 25:18, 28:26, 23:25, 25:21, (16:14)
21.10.2007 Pallavolo Modena Włochy 3:1 Ukraina Łokomotyw Charków 25:13, 25:18, 22:25, 25:20
27.10.2007 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 Włochy Pallavolo Modena 24:26, 25:19, 25:22, 27:25, (17:19)
21.10.2007 SCC Berlin Niemcy 3:1 Holandia D·O·C· STAP Orion Doetinchem 25:20, 25:23, 27:29, 25:22
27.10.2007 D·O·C· STAP Orion Doetinchem Holandia 1:3 Niemcy SCC Berlin 26:24, 18:25, 24:26, 22:25
21.10.2007 Salon Piivolley Finlandia 3:0 Białoruś Mietałłurg-Bieła Mohylew 25:19, 26:24, 25:17
28.10.2007 Mietałłurg-Bieła Mohylew Białoruś 3:2 Finlandia Salon Piivolley 25:22, 25:27, 25:19, 21:25, 15:12, (15:9)
21.10.2007 Steaua Bukareszt Rumunia 1:3 Belgia Aquacare Halen 20:25, 25:16, 22:25, 26:28
27.10.2007 Aquacare Halen Belgia 3:0 Rumunia Steaua Bukareszt 25:14, 25:17, 25:20
20.10.2007 Universidad Granada Hiszpania 0:3 Finlandia Tampereen Isku-Volley 24:26, 21:25, 29:31
26.10.2007 Tampereen Isku-Volley Finlandia 0:3 Hiszpania Universidad Granada 23:25, 21:25, 15:25, (15:13)
21.10.2007 VKP Bratislava Słowacja 0:3 Szwajcaria Lausanne UC 18:25, 24:26, 22:25
27.10.2007 Lausanne UC Szwajcaria 3:2 Słowacja VKP Bratislava 25:22, 22:25, 25:23, 19:25, 15:13
20.10.2007 Fenerbahçe Turcja 2:3 Turcja Halkbank 22:25, 25:18, 16:25, 25:14, 12:15
27.10.2007 Halkbank Turcja 3:0 Turcja Fenerbahçe 25:16, 25:21, 25:23
20.10.2007 Anorthosis Famagusta Cypr 0:3 Rosja Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg 19:25, 19:25, 22:25
27.10.2007 Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:0 Cypr Anorthosis Famagusta 25:20, 25:19, 25:23
20.10.2007 Beauvais Oise UC Francja 3:0 Białoruś HWK Homel 25:18, 25:20, 25:19
28.10.2007 HWK Homel Białoruś 0:3 Francja Beauvais Oise UC 23:25, 24:26, 25:27
20.10.2007 OK Varaždin Chorwacja 3:2 Serbia Crvena zvezda Belgrad 23:25, 25:18, 25:18, 20:25, 15:11
28.10.2007 Crvena zvezda Belgrad Serbia 3:1 Chorwacja OK Varaždin 20:25, 25:22, 25:23, 25:11, (17:15)
20.10.2007 VK Opava Czechy 3:1 Bułgaria Łukoil Neftochimik Burgas 29:27, 17:25, 25:15, 25:16
26.10.2007 Łukoil Neftochimik Burgas Bułgaria 3:0 Czechy VK Opava 25:22, 25:17, 25:20, (15:11)
21.10.2007 Selver Tallinn Estonia 3:0 Grecja GS Lamia 25:23, 25:15, 25:20
27.10.2007 GS Lamia Grecja 2:3 Estonia Selver Tallinn 26:24, 25:14, 22:25, 21:25, 13:15

III runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.12.2007 Phoenix-Mecano-Kecskeméti RC Węgry 0:3 Włochy Pallavolo Modena 20:25, 21:25, 21:25
19.12.2007 Pallavolo Modena Włochy 3:0 Węgry Phoenix-Mecano-Kecskeméti RC 25:12, 25:17, 25:17
13.12.2007 PAOK Grecja 0:3 Turcja Halkbank 14:25, 18:25, 22:25
19.12.2007 Halkbank Turcja 3:0 Grecja PAOK 25:15, 25:16, 25:18
11.12.2007 Marchiol Prvačina Słowenia 2:3 Niemcy SCC Berlin 25:21, 27:25, 22:25, 16:25, 9:15
19.12.2007 SCC Berlin Niemcy 3:1 Słowenia Marchiol Prvačina 27:25, 25:15, 21:25, 25:19
12.12.2007 AZS Olsztyn Polska 3:0 Cypr Pafiakos Pafos 25:18, 25:23, 25:21
19.12.2007 Pafiakos Pafos Cypr 0:3 Polska AZS Olsztyn 20:25, 16:25, 17:25
12.12.2007 TV Amriswil Szwajcaria 1:3 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 25:21, 20:25, 19:25, 19:25
19.12.2007 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 3:2 Szwajcaria TV Amriswil 25:19, 25:23, 22:25, 23:25, 19:17
12.12.2007 ORTEC Rotterdam.Nesselande Holandia 3:2 Belgia Aquacare Halen 23:25, 25:18, 25:17, 23:25, 19:17
19.12.2007 Aquacare Halen Belgia 3:1 Holandia ORTEC Rotterdam.Nesselande 25:18, 25:17, 26:28, 25:20, (13:15)
12.12.2007 OK Maribor Słowenia 0:3 Polska Asseco Resovia Rzeszów 16:25, 21:25, 19:25
20.12.2007 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:0 Słowenia OK Maribor 25:18, 25:16, 25:14
13.12.2007 Rabotniczki Fersped Skopje Macedonia Północna 1:3 Bułgaria Łukoil Neftochimik Burgas 27:25, 20:25, 19:25, 21:25
20.12.2007 Łukoil Neftochimik Burgas Bułgaria 3:0 Macedonia Północna Rabotniczki Fersped Skopje 27:25, 25:22, 28:26
13.12.2007 Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 Rumunia VCM LPS Piatra Neamţ 25:20, 25:18, 25:21
19.12.2007 VCM LPS Piatra Neamţ Rumunia 3:0 Rumunia Dinamo Bukareszt 25:21, 31:29, 25:22, (15:13)
11.12.2007 Pielaveden Sampo Finlandia 3:0 Szwajcaria Lausanne UC 25:21, 25:12, 25:21
18.12.2007 Lausanne UC Szwajcaria 2:3 Finlandia Pielaveden Sampo 25:22, 25:18, 23:25, 21:25, 9:15
12.12.2007 Perungan Pojat Finlandia 3:0 Finlandia Tampereen Isku-Volley 33:31, 25:14, 25:23
18.12.2007 Tampereen Isku-Volley Finlandia 3:2 Finlandia Perungan Pojat 23:25, 21:25, 25:21, 25:16, 15:13, (6:15)
12.12.2007 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 1:3 Rosja Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg 25:18, 18:25, 16:25, 17:25
19.12.2007 Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:0 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 25:12, 25:16, 25:11
11.12.2007 11 Oktomvri 2005 Priłep Macedonia Północna 0:3 Estonia Selver Tallinn 10:25, 12:25, 16:25
20.12.2007 Selver Tallinn Estonia 3:0 Macedonia Północna 11 Oktomvri 2005 Priłep walkower
12.12.2007 Ciudad Medio Ambiente Soria Hiszpania 3:0 Serbia Crvena zvezda Belgrad 25:19, 25:20, 25:23
20.12.2007 Crvena zvezda Belgrad Serbia 3:0 Hiszpania Ciudad Medio Ambiente Soria 25:22, 25:16, 25:21, (15:10)
12.12.2007 evivo Düren Niemcy 1:3 Francja Beauvais Oise UC 25:22, 29:31, 14:25, 22:25
19.12.2007 Beauvais Oise UC Francja 3:2 Niemcy evivo Düren 25:27, 25:17, 25:23, 20:25, 15:10
12.12.2007 Stade Poitevin Poitiers Francja 3:0 Białoruś Mietałłurg-Bieła Mohylew 25:12, 25:23, 25:22
19.12.2007 Mietałłurg-Bieła Mohylew Białoruś 0:3 Francja Stade Poitevin Poitiers 20:25, 21:25, 18:25

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.01.2008 Pallavolo Modena Włochy 3:2 Turcja Halkbank 23:25, 26:24, 22:25, 25:21, 15:13
30.01.2008 Halkbank Turcja 3:2 Włochy Pallavolo Modena 25:16, 24:26, 14:25, 25:22, 15:12, (14:16)
23.01.2008 SCC Berlin Niemcy 2:3 Polska AZS Olsztyn 16:25, 25:18, 25:23, 24:26, 12:15
30.01.2008 AZS Olsztyn Polska 3:1 Niemcy SCC Berlin 20:25, 25:18, 25:19, 25:18
23.01.2008 SK Posojilnica Aich/Dob Austria 1:3 Holandia ORTEC Rotterdam.Nesselande 25:22, 19:25, 15:25, 17:25
29.01.2008 ORTEC Rotterdam.Nesselande Holandia 3:1 Austria SK Posojilnica Aich/Dob 25:22, 21:25, 25:22, 25:20
30.01.2008 Łukoil Neftochimik Burgas Bułgaria 3:2 Polska Asseco Resovia Rzeszów 28:30, 20:25, 25:22, 25:19, 15:9
05.02.2008 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:1 Bułgaria Łukoil Neftochimik Burgas 25:20, 22:25, 25:17, 27:25, (15:13)
23.01.2008 VCM LPS Piatra Neamţ Rumunia 0:3 Finlandia Pielaveden Sampo 22:25, 17:25, 18:25
30.01.2008 Pielaveden Sampo Finlandia 3:0 Rumunia VCM LPS Piatra Neamţ 25:20, 27:25, 25:14
23.01.2008 Perungan Pojat Finlandia 3:1 Rosja Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg 25:20, 30:28, 18:25, 25:21
20.01.2008 Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:0 Finlandia Perungan Pojat 25:20, 25:19, 25:17, (15:10)
24.01.2008 Selver Tallinn Estonia 3:0 Serbia Crvena zvezda Belgrad 25:22, 25:21, 25:22
31.01.2008 Crvena zvezda Belgrad Serbia 3:0 Estonia Selver Tallinn 40:38, 25:23, 25:20, (10:15)
24.01.2008 Beauvais Oise UC Francja 1:3 Francja Stade Poitevin Poitiers 21:25, 23:25, 25:23, 22:25
30.01.2008 Stade Poitevin Poitiers Francja 3:0 Francja Beauvais Oise UC 35:33, 25:23, 25:21

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.02.2008 Pallavolo Modena Włochy 3:1 Polska AZS Olsztyn 25:20, 20:25, 29:27, 25:21
20.02.2008 AZS Olsztyn Polska 2:3 Włochy Pallavolo Modena 19:25, 25:19, 20:25, 25:19, 4:15
12.02.2008 ORTEC Rotterdam.Nesselande Holandia 3:0 Polska Asseco Resovia Rzeszów 25:18, 25:20, 25:19
19.02.2008 Asseco Resovia Rzeszów Polska 3:0 Holandia ORTEC Rotterdam.Nesselande 25:16, 25:20, 25:16, (18:16)
13.02.2008 Pielaveden Sampo Finlandia 2:3 Rosja Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg 33:31, 25:19, 22:25, 31:33, 14:16
20.02.2008 Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:0 Finlandia Pielaveden Sampo 25:16, 25:22, 25:16
14.02.2008 Selver Tallinn Estonia 0:3 Francja Stade Poitevin Poitiers 32:34, 25:27, 22:25
20.02.2008 Stade Poitevin Poitiers Francja 3:1 Estonia Selver Tallinn 25:21, 21:25, 25:21, 25:20

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Polska Rzeszów

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
22.03.2008 Pallavolo Modena Włochy 3:2 Polska Asseco Resovia Rzeszów 17:25, 23:25, 25:20, 25:18, 15:11
22.03.2008 Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:0 Francja Stade Poitevin Poitiers 25:23, 25:19, 25:21

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.03.2008 Asseco Resovia Rzeszów Polska 0:3 Francja Stade Poitevin Poitiers 25:27, 21:25, 36:38

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.03.2008 Pallavolo Modena Włochy 3:1 Rosja Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg 23:25, 25:18, 25:16, 25:19

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepszy
punktujący
Najlepszy
atakujący
Najlepszy
blokujący
Najlepszy
przyjmujący
Najlepszy
rozgrywający
Najlepszy
zagrywający
Brazylia André Nascimento
(Pallavolo Modena)
Brazylia André Nascimento
(Pallavolo Modena)
Polska Paweł Papke
(Asseco Resovia Rzeszów)
Brazylia André Heller
(Pallavolo Modena)
Hiszpania José Luis Lobato
(Stade Poitevin Volley-Ball Pro)
Rosja Denis Ignatiew
(Lokomotiw Izumrud Jekaterynburg)
Kuba Ángel Dennis
(Pallavolo Modena)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Pallavolo Modena
Silver medal world centered-2.svg Rosja Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg
Bronze medal world centered-2.svg Francja Stade Poitevin Poitiers
4. Polska Asseco Resovia Rzeszów

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]