Puchar Challenge w piłce siatkowej mężczyzn (2012/2013)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Challenge siatkarzy 2012/2013
2013 CEV Volleyball Challenge Cup Men
2011/2012 2013/2014
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 20.10.2012 – 24.03.2013
Sezon 6.
Zwycięzca Włochy Copra Elior Piacenza
Strona internetowa

Puchar Challenge siatkarzy 2012/2013 - 6. sezon pucharu Challenge rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z dwóch rund kwalifikacyjnych, 1/16 finału, 1/8 finału, 1/4 finału, półfinałów i finałów. Nie rozgrywane były mecze o 3. miejsce. W 1/16 finału do rozgrywek dołączyły drużyny, które odpadły w 1/16 finału Pucharu CEV.


We wszystkich rundach rozgrywane były dwumecze (mecz i rewanż). Według regulaminu o zwycięstwie w dwumeczu decydowała liczba wygranych meczów. W przypadku remisu (po jednym wygranym meczu każdej z drużyn), niezależnie od liczby wygranych i przegranych setów, o awansie decydował dodatkowy tzw. złoty set grany do 15 punktów, rozgrywany bezpośrednio po drugim spotkaniu.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyny, które dołączyły z Pucharu CEV

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.10.2012 Mietałłurg Żłobin Białoruś 2:3 Turcja İstanbul Büyükşehir Belediyesi 25:22, 25:23, 22:25, 22:25, 9:15
27.10.2012 0:3 23:25, 20:25, 17:25
26.10.2012 Foinikas Syros Grecja 3:1 Szwajcaria Volley Näfels 25:17, 25:23, 21:25, 25:20
28.10.2012 3:0 25:21, 25:18, 26:24 [1]
20.10.2012 Lentopalloseura Etta Finlandia 3:0 Norwegia Førde VBK 25:18, 25:22, 25:21
27.10.2012 3:1 23:25, 25:17, 29:27, 26:24
20.10.2012 Gentofte Volley Dania 0:3 Białoruś Kommunalnik Grodno 20:25, 20:25, 23:25
27.10.2012 0:3 18:25, 15:25, 15:25

II runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.11.2012 Moerser SC Niemcy 3:0 Luksemburg VC Strassen 25:17, 25:13, 25:15
21.11.2012 3:0 25:17, 25:16, 25:19
15.11.2012 Copra Elior Piacenza Włochy 3:0 Turcja İstanbul Büyükşehir Belediyesi 25:19, 25:16, 25:22
22.11.2012 3:0 27:25, 25:19, 25:18
13.11.2012 AJ Fonte Bastardo Portugalia 2:3 Finlandia Hurrikaani-Loimaa 25:22, 23:25, 13:25, 25:17, 9:15
22.11.2012 1:3 23:25, 22:25, 34:32, 20:25
14.11.2012 Tilburg STV Holandia 0:3 Czechy VK Dukla Liberec 23:25, 27:29, 22:25
21.11.2012 0:3 20:25, 8:25, 22:25
14.11.2012 Foinikas Syros Grecja 0:3 Belgia Prefaxis Menen 21:25, 18:25, 14:25
21.11.2012 1:3 17:25, 14:25, 25:21, 20:25
15.11.2012 Galatasaray SK Turcja 3:0 Słowacja Volley Team UNICEF Bratislava 25:14, 25:18, 25:22
22.11.2012 2:3 30:32, 25:21, 21:25, 25:12, 12:15, (17:15)
14.11.2012 MOK Rovinj Chorwacja 1:3 Białoruś Kommunalnik Grodno 22:25, 25:23, 19:25, 19:25
20.11.2012 0:3 15:25, 15:25, 22:25
14.11.2012 Olympiakos Pireus Grecja 3:0 Bośnia i Hercegowina OK Mladost Brčko 25:17, 25:19, 25:16
21.11.2012 3:0 25:20, 25:19, 25:18
14.11.2012 Stroitiel Mińsk Białoruś 3:0 Finlandia Lentopalloseura Etta 25:14, 25:18, 25:22
21.11.2012 3:0 25:21, 25:18, 25:22
13.11.2012 Nea Salamina Famagusta Cypr 2:3 Izrael Hapoel Matte Aszer 20:25, 25:23, 25:20, 23:25, 12:15
20.11.2012 0:3 14:25, 22:25, 23:25
14.11.2012 Unirea Dej Rumunia 3:0 Albania Studenti Tirana 25:22, 25:10, 25:15
20.11.2012 3:1 25:21, 28:30, 25:18, 25:13
14.11.2012 Radnički Kragujevac Serbia 3:0 Austria VCA Hypo Niederösterreich 25:23, 25:18, 25:23
21.11.2012 0:3 23:25, 20:25, 23:25, (15:13)
15.11.2012 EN Gas & Oil Lugano Szwajcaria 3:1 Holandia Abiant Lycurgus Groningen 25:19, 25:17, 23:25, 25:23
22.11.2012 3:1 17:25, 26:24, 25:21, 25:19
15.11.2012 Volejbal Brno Czechy 1:3 Bułgaria KVK Gabrowo 23:25, 23:25, 28:26, 25:27
21.11.2012 1:3 25:23, 18:25, 17:25, 14:25
14.11.2012 Mladi Radnik Požarevac Serbia 0:3 Austria Union Raiffeisen Arbesbach 23:25, 21:25, 23:25
20.11.2012 0:3 23:25, 23:25, 18:25
14.11.2012 Ural Ufa Rosja 3:0 Norwegia Nyborg VBK 25:12, 25:13, 25:17
20.11.2012 3:0 25:18, 25:22, 25:23

III runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12.2012 CSKA Sofia Bułgaria 0:3 Czechy VK Dukla Liberec 23:25, 20:25, 17:25, 17:25
12.12.2012 0:3 20:25, 21:25, 18:25, 18:25
05.12.2012 Unirea Dej Rumunia 2:3 Serbia Vojvodina NS seme Nowy Sad 25:19, 22:25, 25:22, 19:25, 9:15
12.12.2012 1:3 25:19, 19:25, 22:25, 21:25
05.12.2012 Hurrikaani-Loimaa Finlandia 3:1 Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela 25:12, 21:25, 29:27, 25:13
12.12.2012 3:1 25:15, 21:25, 25:20, 25:14
09.12.2012 Maccabi Tel Awiw Izrael 3:1 Austria Union Raiffeisen Arbesbach 28:26, 20:25, 25:18, 25:14
11.12.2012 3:2 24:26, 15:25, 25:15, 25:22
05.12.2012 Stroitiel Mińsk Białoruś 3:0 Rumunia Dinamo Bukareszt 25:21, 25:20, 25:17
11.12.2012 3:0 25:17, 25:20, 25:16
05.12.2012 Olympiakos Pireus Grecja 3:1 Bułgaria Lewski Sofia 25:22, 18:25, 25:21, 25:21
12.12.2012 3:0 walkower
06.12.2012 Selver Tallinn Estonia 0:3 Włochy Pallavolo Piacenza 17:25, 18:25, 22:25
13.12.2012 0:3 20:25, 19:25, 22:25
06.12.2012 Chênois Genewa Szwajcaria 1:3 Bułgaria KVK Gabrowo 24:26, 26:24, 25:27, 17:25
12.12.2012 0:3 19:25, 24:26, 16:25
05.12.2012 Radnički Kragujevac Serbia 3:1 Holandia Orion Volleybal Doetinchem 25:19, 25:22, 32:34, 25:15
12.12.2012 3:1 25:23, 25:22, 21:25, 25:18
05.12.2012 Prefaxis Menen Belgia 3:0 Bośnia i Hercegowina OK Kakanj 25:21, 25:14, 25:17
12.12.2012 2:3 23:25, 25:15, 25:22, 22:25, 13:15, (9:15)
05.12.2012 Moerser SC Niemcy 3:0 Słowacja ŠK Chemes Humenné 25:17, 25:19, 25:22
11.12.2012 3:0 25:17, 25:18, 25:21
12.12.2012 Hapoel Matte Aszer Izrael 0:3 Polska Chemik Bydgoszcz 12:25, 15:25, 9:25
13.12.2012 0:3 17:25, 21:25, 18:25
04.12.2012 Kommunalnik Grodno Białoruś 3:1 Grecja Aris Saloniki 26:24, 11:25, 25:21, 25:19
12.12.2012 3:2 15:25, 25:21, 15:25, 25:22, 16:14
04.12.2012 Rennes Volley 35 Francja 0:3 Rosja Ural Ufa 22:25, 22:25, 21:25
12.12.2012 1:3 16:25, 21:25, 25:19, 17:25
06.12.2012 Galatasaray SK Turcja 3:0 Szwajcaria TV Amriswil 25:22, 25:14, 25:16
12.12.2012 3:1 25:19, 25:16, 14:25, 27:25
06.12.2012 PV Lugano Szwajcaria 3:1 Cypr Pokka AE Karava 17:25, 25:23, 25:22, 25:22
12.12.2012 3:0 25:13, 25:20, 25:23

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.01.2013 VK Dukla Liberec Czechy 3:0 Serbia Vojvodina NS seme Nowy Sad 25:18, 25:18, 25:16, 25:16
22.01.2013 3:1 25:22, 23:25, 27:25, 25:17
16.01.2013 Hurrikaani-Loimaa Finlandia 3:0 Izrael Maccabi Tel Awiw 25:19, 25:18, 25:19
23.01.2013 0:3 23:25, 21:25, 24:26, (14:16)
16.01.2013 Olympiakos Pireus Grecja 1:3 Białoruś Stroitiel Mińsk 22:25, 21:25, 25:21, 23:25
24.01.2013 0:3 26:28, 17:25, 23:25
16.01.2013 KVK Gabrowo Bułgaria 0:3 Włochy Pallavolo Piacenza 19:25, 15:25, 20:25
23.01.2013 0:3 19:25, 13:25, 27:29
16.01.2013 OK Kakanj Bośnia i Hercegowina 1:3 Serbia Radnički Kragujevac 25:21, 21:25, 27:29, 22:25
23.01.2013 0:3 18:25, 25:27, 12:25
16.01.2013 Moerser SC Niemcy 0:3 Polska Chemik Bydgoszcz 14:25, 25:27, 20:25
23.01.2013 1:3 17:25, 25:21, 12:25, 17:25
16.01.2013 Ural Ufa Rosja 3:0 Białoruś Kommunalnik Grodno 26:24, 25:23, 25:16
22.01.2013 3:0 25:23, 25:22, 25:21
16.01.2013 PV Lugano Szwajcaria 3:0 Turcja Galatasaray SK 25:21, 25:18, 25:23
23.01.2013 0:3 17:25, 22:25, 17:25, 17:25, (17:19)

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.02.2013 VK Dukla Liberec Czechy 3:0 Izrael Maccabi Tel Awiw 25:12, 25:17, 25:13, 25:13
13.02.2013 3:1 25:19, 25:19, 19:25, 22:25
06.02.2013 Stroitiel Mińsk Białoruś 0:3 Włochy Pallavolo Piacenza 18:25, 22:25, 22:25
13.02.2013 0:3 23:25, 18:25, 18:25
05.02.2013 Radnički Kragujevac Serbia 3:0 Polska Chemik Bydgoszcz 25:16, 28:26, 25:16, 25:16
13.02.2013 0:3 19:25, 17:25, 19:25, (11:15)
06.02.2013 Ural Ufa Rosja 3:0 Turcja Galatasaray SK 25:22, 25:13, 25:22
14.02.2013 3:2 26:28, 25:27, 25:13, 28:26, 15:10

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
27.02.2013 Copra Elior Piacenza Włochy 3:0 Czechy VK Dukla Liberec 25:14, 26:24, 25:16
02.03.2013 3:0 25:14, 25:22, 25:13
27.02.2013 Ural Ufa Rosja 3:1 Polska Delecta Bydgoszcz 25:19, 25:23, 22:25, 26:24
02.03.2013 2:3 18:25, 25:21, 25:22, 21:25, 12:15, (15:12)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.03.2013 Ural Ufa Rosja 0:3 Włochy Copra Elior Piacenza 12:25, 22:25, 30:32
24.03.2013 0:3 22:25, 18:25, 16:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Copra Elior Piacenza
Silver medal world centered-2.svg Rosja Ural Ufa
3-4 Czechy VK Dukla Liberec
Polska Delecta Bydgoszcz

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oba mecze w Syros.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]