Puchar Challenge w piłce siatkowej mężczyzn (2013/2014)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Challenge siatkarzy 2013/2014
2014 CEV Volleyball Challenge Cup Men
2012/2013 2014/2015
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 19.10.2013 – 30.03.2014
Sezon 7.
Liczba drużyn 65
Zwycięzca Turcja Fenerbahçe Grundig
Strona internetowa

Puchar Challenge siatkarzy 2013/2014 - 7. sezon pucharu Challenge rozgrywanego od 2007 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki składały się z dwóch rund kwalifikacyjnych, 1/16 finału, 1/8 finału, 1/4 finału, półfinałów i finałów. Nie rozgrywane były mecze o 3. miejsce. W 1/16 finału do rozgrywek dołączyły drużyny, które odpadły w 1/16 finału Pucharu CEV.


We wszystkich rundach rozgrywa się dwumecze (mecz i rewanż). Według regulaminu o zwycięstwie w dwumeczu decyduje liczba zdobytych punktów. Punkty przyznawane są: przy wyniku 3:0 lub 3:1 - 3 punkty dla zwycięzcy, 0 punktów dla przegranego, zaś przy wyniku 3:2 - 2 punkty dla zwycięzcy, 1 punkt dla przegranego. W przypadku remisu punktowego o awansie decyduje dodatkowy "złoty" set rozegrany do 15 punktów. Set ten rozgrywa się bezpośrednio po zakończeniu ostatniego seta drugiego spotkania.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]


Drużyny, które odpadły z Pucharu CEV

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.10.2013 Gorter-Kecskeméti RC Węgry 3:1 Bośnia i Hercegowina OK Mladost Brčko 25:19, 20:25, 25:18, 25:19
26.10.2013 1:3 20:25, 25:21, 22:25, 23:25, (13:15)
26.10.2013 Nyborg VBK Norwegia 0:3 Białoruś Kommunalnik Grodno 21:25, 24:26, 19:25
27.10.2013 1:3 17:25, 21:25, 27:25, 24:26 [1]
19.10.2013 Fenerbahçe Grundig Turcja 3:0 Cypr Anorthosis Famagusta 25:18, 25:20, 25:15
26.10.2013 3:1 25:17, 25:15, 24:26, 25:21

II runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.11.2013 Andreoli Latina Włochy 3:0 Słowacja ŠK Chemes Humenné 25:13, 25:18, 25:21
27.11.2013 3:0 26:24, 25:18, 28:26
07.11.2013 Pärnu VK Estonia 3:0 Szwajcaria Chênois Genève Volleyball 25:23, 25:18, 25:18
28.11.2013 3:0 25:22, 25:22, 25:13
05.11.2013 UVC Holding Graz Austria 3:0 Węgry Fino Kaposvár SE 25:20, 25:19, 25:21
27.11.2013 3:1 18:25, 25:23, 25:17, 25:18
06.11.2013 MOK Brčko-Jedinstvo Bośnia i Hercegowina 0:3 Słowenia Calcit Kamnik 28:30, 23:25, 20:25
27.11.2013 2:3 29:27, 22:25, 25:22, 21:25, 9:15
06.11.2013 Maccabi Tel Awiw Izrael 1:3 Turcja İstanbul Büyükşehir Belediyesi 29:27, 10:25, 26:28, 22:25
27.11.2013 0:3 15:25, 23:25, 23:25
05.11.2013 Pokka AE Karava Cypr 1:3 Szwajcaria TV Schönenwerd 22:25, 17:25, 25:19, 21:25
27.11.2013 1:3 19:25, 19:25, 25:23, 19:25
06.11.2013 Draisma Dynamo Apeldoorn Holandia 1:3 Białoruś Kommunalnik Grodno 16:25, 25:19, 19:25, 22:25
27.11.2013 0:3 25:27, 16:25, 25:27
05.11.2013 AJ Fonte Bastardo Portugalia 2:3 Belgia VC Euphony Asse-Lennik 25:23, 25:22, 22:25, 25:27, 9:15
27.11.2013 0:3 21:25, 22:25, 23:25
06.11.2013 Førde VBK Norwegia 0:3 Rosja Fakieł Nowy Urengoj 18:25, 18:25, 14:25
27.11.2013 0:3 15:25, 11:25, 17:25
07.11.2013 Nea Salamina Famagusta Cypr 2:3 Bośnia i Hercegowina OK Mladost Brčko 25:17, 25:19, 14:25, 19:25, 8:15
28.11.2013 0:3 16:25, 13:25, 14:25
05.11.2013 Crvena zvezda Belgrad Serbia 3:1 Finlandia Hurrikaani-Loimaa 25:21, 25:22, 23:25, 25:23
26.11.2013 2:3 21:25, 25:21, 19:25, 25:19, 14:16
05.11.2013 CHEV Diekirch Luksemburg 0:3 Francja Chaumont VB 52 9:25, 16:25, 14:25
26.11.2013 0:3 14:25, 16:25, 19:25
06.11.2013 Szachcior Soligorsk Białoruś 3:1 Grecja Foinikas Syros 25:19, 23:25, 25:21, 25:19
27.11.2013 3:0 25:22, 25:23, 25:22
06.11.2013 Ştiinţa Explorări Baia Mare Rumunia 1:3 Białoruś Stroitiel Mińsk 25:20, 12:25, 20:25, 19:25
27.11.2013 1:3 34:32, 25:27, 18:25, 18:25
06.11.2013 Ribnica Kraljevo Serbia 1:3 Finlandia Vammalan Lentopallo 22:25, 24:26, 30:28, 20:25
28.11.2013 0:3 14:25, 16:25, 27:29
05.11.2013 AZS Politechnika Warszawska Polska 0:3 Turcja Fenerbahçe Grundig 17:25, 17:25, 14:25
28.11.2013 1:3 18:25, 33:31, 17:25, 18:25

III runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.12.2013 Andreoli Latina Włochy 3:0 Belgia Precura Antwerpen 26:24, 25:19, 27:25
18.12.2013 0:3 25:27, 22:25, 16:25, (15:10)
12.12.2013 Pärnu VK Estonia 3:0 Słowacja Volley Team UNICEF Bratislava walkower
18.12.2013 3:0 walkower
10.12.2013 UVC Holding Graz Austria 2:3 Estonia Selver Tallinn 22:25, 23:25, 25:23, 26:24, 14:16
19.12.2013 0:3 14:25, 22:25, 11:25
11.12.2013 VCA Hypo Niederösterreich Austria 0:3 Słowenia Calcit Kamnik 13:25, 14:25, 26:28
18.12.2013 0:3 18:25, 20:25, 22:25
11.12.2013 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turcja 3:0 Chorwacja OK Mladost Marina Kaštela 25:23, 25:18, 25:20
17.12.2013 3:0 25:13, 25:20, 25:21
11.12.2013 aon hotVolleys Wiedeń Austria 3:0 Szwajcaria TV Schönenwerd 25:18, 25:23, 27:25
18.12.2013 2:3 25:17, 25:22, 15:25, 19:25, 11:15
11.12.2013 Ethnikos Aleksandropolis Grecja 3:1 Białoruś Kommunalnik Grodno 25:22, 26:24, 20:25, 31:29
17.12.2013 2:3 24:26, 17:25, 25:19, 25:14, 12:15
10.12.2013 Volejbal Brno Czechy 2:3 Belgia VC Euphony Asse-Lennik 17:25, 25:20, 27:25, 18:25, 8:15
27.12.2013 2:3 27:25, 32:30, 17:25, 11:25, 9:15
10.12.2013 Fakieł Nowy Urengoj Rosja 3:2 Francja Nantes Rezé MV 19:25, 22:25, 25:19, 25:23, 15:12
18.12.2013 1:3 21:25, 23:25, 25:22, 12:25
11.12.2013 Kokkolan Tiikerit Finlandia 3:0 Bośnia i Hercegowina OK Mladost Brčko 25:20, 25:13, 25:14
18.12.2013 3:0 28:26, 25:22, 25:22
10.12.2013 ACS Volei Municipal Zalău Rumunia 3:0 Serbia Crvena zvezda Belgrad 25:21, 25:21, 25:20
17.12.2013 0:3 13:25, 24:26, 22:25, (11:15)
12.12.2013 Krymsoda Krasnoperekopsk Ukraina 2:3 Francja Chaumont VB 52 26:28, 27:25, 22:25, 25:18, 13:15
18.12.2013 0:3 23:25, 22:25, 14:25
10.12.2013 Orion Volleybal Doetinchem Holandia 1:3 Białoruś Szachcior Soligorsk 23:25, 18:25, 25:20, 19:25
19.12.2013 0:3 23:25, 18:25, 17:25
11.12.2013 Landstede Volleybal Holandia 0:3 Białoruś Stroitiel Mińsk 19:25, 19:25, 12:25
18.12.2013 2:3 13:25, 25:23, 21:25, 25:17, 14:16
11.12.2013 MOK Osijek Chorwacja 0:3 Finlandia Vammalan Lentopallo 16:25, 19:25, 16:25
18.12.2013 0:3 15:25, 16:25, 11:25
11.12.2013 Łokomotyw Charków Ukraina 3:2 Turcja Fenerbahçe Grundig 25:16, 18:25, 17:25, 25:22, 15:6
19.12.2013 1:3 21:25, 25:23, 16:25, 19:25

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.01.2014 Pärnu VK Estonia 0:3 Włochy Andreoli Latina 19:25, 19:25, 11:25
22.01.2014 0:3 20:25, 28:30, 18:25
14.01.2014 Calcit Kamnik Słowenia 3:1 Estonia Selver Tallinn 25:20, 25:22, 17:25, 25:20
23.01.2014 2:3 25:15, 16:25, 25:23, 21:25, 10:15
15.01.2014 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turcja 3:0 Austria aon hotVolleys Wiedeń 25:14, 25:21, 25:13
21.01.2014 3:1 25:21, 25:17, 23:25, 25:19
15.01.2014 Ethnikos Aleksandropolis Grecja 3:0 Belgia VC Euphony Asse-Lennik 25:18, 25:17, 25:22
22.01.2014 1:3 21:25, 29:27, 16:25, 19:25, (12:15)
15.01.2014 Kokkolan Tiikerit Finlandia 3:0 Francja Nantes Rezé MV 25:19, 25:22, 25:20
22.01.2014 0:3 28:30, 20:25, 15:25, (13:15)
15.01.2014 Chaumont VB 52 Francja 2:3 Serbia Crvena zvezda Belgrad 25:20, 22:25, 25:22, 23:25, 13:15
22.01.2014 1:3 25:16, 19:25, 16:25 24:26
15.01.2014 Stroitiel Mińsk Białoruś 3:1 Białoruś Szachcior Soligorsk 25:23, 18:25, 26:24, 25:17
22.01.2014 3:1 25:19, 20:25, 27:25, 28:26
15.01.2014 Fenerbahçe Grundig Turcja 3:0 Finlandia Vammalan Lentopallo 25:23, 32:30, 25:17
22.01.2014 2:3 16:25, 25:21, 25:17, 23:25, 15:17

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.02.2014 Calcit Kamnik Słowenia 1:3 Włochy Andreoli Latina 13:25, 21:25, 25:22, 17:25
12.02.2014 0:3 16:25, 18:25, 21:25
05.02.2014 VC Euphony Asse-Lennik Belgia 3:2 Turcja İstanbul Büyükşehir Belediyesi 20:25, 25:21, 21:25, 25:17, 15:13
13.02.2014 0:3 20:25, 23:25, 18:25
04.02.2014 Crvena zvezda Belgrad Serbia 1:3 Francja Nantes Rezé MV 20:25, 21:25, 25:21, 24:26
12.02.2014 0:3 23:25, 20:25, 30:32
15.01.2014 Stroitiel Mińsk Białoruś 2:3 Turcja Fenerbahçe Grundig 22:25, 25:22, 25:19, 14:25, 13:15
12.02.2014 0:3 23:25, 20:25, 13:25

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.02.2014 Andreoli Latina Włochy 3:0 Turcja İstanbul Büyükşehir Belediyesi 25:18, 25:13, 25:22
02.03.2014 2:3 36:34, 16:25, 21:25, 25:19, 15:13
26.02.2014 Fenerbahçe Grundig Turcja 3:1 Francja Nantes Rezé MV 25:21, 25:17, 20:25, 25:15
01.03.2014 3:0 25:13, 25:16, 25:18

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.03.2014 Andreoli Latina Włochy 3:2 Turcja Fenerbahçe Grundig 30:32, 18:25, 26:24, 25:21, 16:14
29.03.2014 0:3 22:25, 19:25, 17:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Turcja Fenerbahçe Grundig
Silver medal world centered-2.svg Włochy Andreoli Latina
3-4 Turcja İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Francja Nantes Rezé MV

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oba mecze rozegrano w Bergen.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]