Puchar Chorwacji w piłce siatkowej mężczyzn (2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Chorwacji 2010
Hrvatski kup
2009 2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 2 października - 19 grudnia 2010
Miejsce rozegrania finału GD Kaštela, Kaštel Stari
Sezon XIX
Liczba meczów 26
Liczba setów 96 (3.69 na mecz)
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Chorwacji OK Mladost Marina Kaštela
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 23 grudnia 2010

Rozgrywki o Puchar Chorwacji w piłce siatkowej mężczyzn w 2010 roku (Hrvatski kup) zainaugurowane zostały 2 października.

Rozgrywki składały się z dwóch rund wstępnych, półfinałów, meczu o 3. miejsce i finału.

Finał rozegrany został 19 grudnia 2010 roku w GD Kaštela w Kaštel Stari.

Puchar Chorwacji zdobyła drużyna OK Mladost Marina Kaštela.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Termin Liczba meczów
pierwszy mecz ostatni mecz
1. runda 1 października 2010 6 października 2010 14
2. runda 9 listopada 2010 18 listopada 2010 8
Turniej finałowy 18 grudnia 2010 19 grudnia 2010 4

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Superliga
Zespół Osiągnięcie
HAOK Mladost Zagrzeb finał
OK Mladost Marina Kaštela zwycięstwo
MOK Mursa Pan Papirna Industrija 4. miejsce
MOK Rijeka 1. runda
MOK Šibenik 1. runda
MOK Zagrzeb 1. runda
OK Daruvar 2. runda
OK Karlovac 1. runda
OK Opatija 1. runda
OK Sisak 3. miejsce
OK Varaždin 2. runda
OKM Centrometal 2. runda
1. hrvatska liga
Zespół Osiągnięcie
MOK Gornja Vežica 1. runda
OK Split 2. runda
Inne
Zespół Osiągnięcie
OK Velika Gorica 1. runda

Rundy wstępne[edytuj | edytuj kod]

Drużyny oznaczone czcionką pogrubioną awansowały do dalszej rundy, a kursywą odpadły z rozgrywek. Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

1. runda[edytuj | edytuj kod]


02.10.2010 OK Opatija 0:3 (16:25, 19:25, 20:25) HAOK Mladost Zagrzeb
06.10.2010 OK Opatija 0:3 (16:25, 12:25, 8:25) HAOK Mladost Zagrzeb
01.10.2010 MOK Šibenik 1:3 (21:25, 18:25, 25:20, 16:25) OK Varaždin
02.10.2010 MOK Šibenik 1:3 (24:26, 25:20, 22:25, 14:25) OK Varaždin
02.10.2010 OK Daruvar 1:3 (20:25, 22:25, 25:20, 17:25) OK Karlovac
06.10.2010 OK Daruvar 3:0 (25:19, 28:26, 25:18) OK Karlovac
02.10.2010 OK Split 1:3 (25:16, 22:25, 19:25, 16:25) MOK Rijeka
05.10.2010 OK Split 3:0 (25:23, 25:22, 25:17) MOK Rijeka
02.10.2010 MOK Gornja Vežica 1:3 (18:25, 19:25, 25:22, 18:25) OK Sisak
06.10.2010 MOK Gornja Vežica 3:2 (25:23, 21:25, 16:25, 25:23, 16:14) OK Sisak
02.10.2010 MOK Mursa Pan Papirna Industrija 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) MOK Zagrzeb
06.10.2010 MOK Mursa Pan Papirna Industrija 3:0 (25:20, 25:16, 25:17) MOK Zagrzeb
OK Velika Gorica 0:3 (0:25, 0:25, 0:25) OKM Centrometal
OK Velika Gorica 0:3 (0:25, 0:25, 0:25) OKM Centrometal

2. runda[edytuj | edytuj kod]


10.11.2010 OK Split 3:2 (23:25, 26:24, 15:25, 25:19, 15:10) HAOK Mladost Zagrzeb
14.11.2010 OK Split 0:3 (20:25, 18:25, 13:25) HAOK Mladost Zagrzeb
09.11.2010 OKM Centrometal 0:3 (19:25, 21:25, 20:25) OK Mladost Marina Kaštela
18.11.2010 OKM Centrometal 0:3 (14:25, 12:25, 16:25) OK Mladost Marina Kaštela
10.11.2010 OK Sisak 3:1 (25:16, 19:25, 25:22, 25:21) OK Varaždin
17.11.2010 OK Sisak 2:3 (17:25, 19:25, 25:19, 25:19, 13:15) OK Varaždin
10.11.2010 MOK Mursa Pan Papirna Industrija 3:2 (25:17, 21:25, 22:25, 25:21, 15:10) OK Daruvar
17.11.2010 MOK Mursa Pan Papirna Industrija 3:1 (26:24, 25:19, 18:25, 25:18) OK Daruvar

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


18.12.2010 HAOK Mladost Zagrzeb 3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:19) MOK Mursa Pan Papirna Industrija

18.12.2010 OK Mladost Marina Kaštela 3:0 (25:12, 25:17, 25:16) OK Sisak

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]


19.12.2010 MOK Mursa Pan Papirna Industrija 0:3 (21:25, 22:25, 15:25) OK Sisak

Finał[edytuj | edytuj kod]


19.12.2010 HAOK Mladost Zagrzeb 2:3 (25:27, 19:25, 25:22, 29:27, 7:15) OK Mladost Marina Kaštela

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Najlepszy
zawodnik (MVP)
Najlepiej
atakujący
Najlepiej
rozgrywający
Najlepiej
blokujący
Najlepiej
zagrywający
Najlepsze
libero
Macedonia Północna Aleksandar Milkov
(OK Mladost Marina Kaštela)
Chorwacja Branko Damjanović
(HAOK Mladost Zagrzeb)
Macedonia Północna Aleksandar Mitev
(OK Mladost Marina Kaštela)
Chorwacja Matija Sabljak
(HAOK Mladost Zagrzeb)
Chorwacja Ivan Rančić
(OK Mladost Marina Kaštela)
Chorwacja Goran Brozić
(OK Mladost Marina Kaštela)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
1 OK Mladost Marina Kaštela
2 HAOK Mladost Zagrzeb
3 OK Sisak
4 MOK Mursa Pan Papirna Industrija
5-8 OK Daruvar
OK Split
OK Varaždin
OKM Centrometal

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]