Puchar Czech w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Czech 2009/2010
Český pohár
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Termin 19 września 20098 lutego 2010
Miejsce rozegrania finału Sportovní hala Dukly Liberec, Liberec
Sezon 18
Liczba meczów 34
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Czech VK DHL Ostrawa
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 9 lutego 2010

Rozgrywki o Puchar Czech w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2009/2010 (Český pohár) zainaugurowane zostały we wrześniu 2009 roku. Brały w nich udział kluby z Extraligi, I i II ligi czeskiej.

Rozgrywki składały się z trzech rund wstępnych i finału.

Finał rozegrany został 8 lutego 2010 roku w Sportovní hala Dukly Liberec.

Zdobywcą Pucharu Czech została drużyna VK DHL Ostrawa.

Finał Pucharu Czech transmitowała stacja 4 SPORT.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Extraliga I liga II liga

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Termin Liczba meczów
1. runda 19-20 września 2009 18
2. runda 11-12 listopada 2009 6
3. runda 28-30 grudnia 2009 9
finał 8 lutego 2010 1

1. runda[edytuj | edytuj kod]

PUNKTACJA:
zwycięstwo - 2 pkt
porażka - 1 pkt
LEGENDA:
Poz. - pozycja, Pkt - liczba punktów,
M - liczba meczów, Z - mecze wygrane, P - mecze przegrane, wyg. - sety wygrane, prz. - sety przegrane,
zdob. - małe punkty zdobyte,
str. - małe punkty stracone
awans do 2. rundy

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1 TJ Veros Chomutov 6 3 3 0 9 1 9,00 244 204 1,20
2 TJ Sokol Dobřichovice 5 3 2 1 7 4 1,75 261 218 1,20
3 USK Slavia Pilzno 4 3 1 2 3 8 0,38 209 259 0,81
4 VK Ervěnice 3 3 0 3 3 9 0,33 238 271 0,88

Wyniki

1. KOLEJKA
19.09.2009 VK Ervěnice 1:3 (14:25, 25:23, 14:25, 18:25) TJ Sokol Dobřichovice
19.09.2009 USK Slavia Pilzno 0:3 (16:25, 23:25, 19:25) TJ Veros Chomutov
2. KOLEJKA
19.09.2009 TJ Sokol Dobřichovice 1:3 (23:25, 20:25, 25:19, 20:25) TJ Veros Chomutov
19.09.2009 VK Ervěnice 2:3 (25:22, 25:10, 23:25, 22:25, 14:16) USK Slavia Pilzno
3. KOLEJKA
19.09.2009 USK Slavia Pilzno 0:3 (17:25, 15:25, 21:25) TJ Sokol Dobřichovice
19.09.2009 TJ Veros Chomutov 3:0 (25:17, 25:22, 25:19) VK Ervěnice

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1 AERO Odolena Voda 6 3 3 0 9 3 3,00 291 239 1,22
2 VŠSK MFF Praga 5 3 2 1 6 5 1,20 232 236 0,98
3 VK EGE Czeskie Budziejowice 4 3 1 2 7 6 1,17 285 257 1,11
4 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3 3 0 3 1 9 0,11 173 249 0,69

Wyniki

1. KOLEJKA
19.09.2009 AERO Odolena Voda 3:0 (25:18, 25:17, 25:29) VŠSK MFF Praga
19.09.2009 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 0:3 (16:25, 15:25, 22:25) VK EGE Czeskie Budziejowice
2. KOLEJKA
19.09.2009 VŠSK MFF Praga 3:2 (25:20, 14:25, 14:25, 25:23, 15:11) VK EGE Czeskie Budziejowice
19.09.2009 AERO Odolena Voda 3:1 (25:11, 25:17, 24:26, 25:15) TJ Jiskra Havlíčkův Brod
3. KOLEJKA
20.09.2009 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 0:3 (14:25, 18:25, 19:25) VŠSK MFF Praga
20.09.2009 VK EGE Czeskie Budziejowice 2:3 (34:32, 25:14, 19:25, 16:25, 12:15) AERO Odolena Voda

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1 VSK Staré Město 6 3 3 0 9 1 9,00 246 177 1,39
2 TJ Sokol Palkovice 5 3 2 1 6 3 2,00 202 189 1,07
3 VSK VŠB - TU Ostrawa P 4 3 1 2 3 6 0,50 188 214 0,88
4 TJ Sokol Česká Třebová 3 3 0 3 1 9 0,11 190 246 0,77

Wyniki

1. KOLEJKA
19.09.2009 TJ Sokol Česká Třebová 0:3 (22:25, 20:25, 21:25) VSK VŠB - TU Ostrawa P
19.09.2009 TJ Sokol Palkovice 0:3 (16:25, 19:25, 16:25) VSK Staré Město
2. KOLEJKA
19.09.2009 VSK VŠB - TU Ostrawa P 0:3 (22:25, 13:25, 16:25) VSK Staré Město
19.09.2009 TJ Sokol Česká Třebová 0:3 (14:25, 17:25, 21:25) TJ Sokol Palkovice
3. KOLEJKA
19.09.2009 TJ Sokol Palkovice 3:0 (25:17, 25:21, 26:24) VSK VŠB - TU Ostrawa P
19.09.2009 VSK Staré Město 3:1 (25:21, 25:14, 21:25, 17:15) TJ Sokol Česká Třebová

2. runda[edytuj | edytuj kod]

VK Dukla Liberec wolny los

11.11.2009 RWE Brno 3:0 (26:24, 25:21, 25:23) TJ Veros Chomutov

11.11.2009 SKV Ústí nad Labem 1:3 (21:25, 13:25, 25:23, 17:25) VK Karbo Benátky nad Jizerou

11.11.2009 AERO Odolena Voda 2:3 (25:23, 16:25, 25:13, 15:25, 14:16) Fatra Zlín

11.11.2009 VK DHL Ostrawa 3:0 (25:17, 25:12, 25:14) VSK Staré Město

12.11.2009 VK Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:1 (17:25, 25:13, 25:12, 25:20) volleyball.cz ČZU Praha

11.11.2009 Slavia Hawierzów 3:0 (27:25, 25:20, 26:24) VO Kocouři Vavex Przybram

Brownhouse volleyball Kladno wolny los

3. runda[edytuj | edytuj kod]

PUNKTACJA:
zwycięstwo - 2 pkt
porażka - 1 pkt
LEGENDA:
Poz. - pozycja, Pkt - liczba punktów,
M - liczba meczów, Z - mecze wygrane, P - mecze przegrane, wyg. - sety wygrane, prz. - sety przegrane,
zdob. - małe punkty zdobyte,
str. - małe punkty stracone
awans do finału

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1 VK Dukla Liberec 6 3 3 0 9 1 9,00 244 197 1,24
2 Fatra Zlín 5 3 2 1 7 5 1,40 275 268 1,03
3 VK Karbo Benátky nad Jizerou 4 3 1 2 3 7 0,43 232 239 0,97
4 RWE Brno 3 3 0 3 3 9 0,33 243 290 0,84

Wyniki

1. KOLEJKA
28.12.2009 VK Dukla Liberec 3:0 (25:16, 25:21, 25:15) VK Karbo Benátky nad Jizerou
28.12.2009 Fatra Zlín 3:2 (25:16, 24:26, 17:25, 28:26, 15:7) RWE Brno
2. KOLEJKA
28.12.2009 VK Karbo Benátky nad Jizerou 3:1 (25:15, 26:28, 25:11, 30:28) RWE Brno
28.12.2009 VK Dukla Liberec 3:1 (26:24, 18:25, 25:23, 2512) Fatra Zlín
3. KOLEJKA
29.12.2009 Fatra Zlín 3:0 (25:23, 25:21, 32:30) VK Karbo Benátky nad Jizerou
29.12.2009 RWE Brno 0:3 (23:25, 18:25, 20:25) VK Dukla Liberec

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Małe punkty Sety
M Z P zdob. str. ratio wyg. prz. ratio
1 VK DHL Ostrawa 4 2 2 0 6 2 3,00 188 175 1,07
2 VK Jihostroj Czeskie Budziejowice 2 2 1 1 5 5 1,00 222 219 1,01
3 Brownhouse volleyball Kladno 2 2 0 2 2 6 0,33 165 181 0,91
Slavia Hawierzów 0 zespół wycofał się z rozgrywek

Wyniki

29.12.2009 Brownhouse volleyball Kladno 2:3 (20:25, 25:14, 29:27, 19:25, 13:15) VK Jihostroj Czeskie Budziejowice
29.12.2009 Brownhouse volleyball Kladno 0:3 (20:25, 21:25, 18:25) VK DHL Ostrawa
30.12.2009 VK DHL Ostrawa 0:3 (20:25, 28:26, 20:25, 30:28, 15:12) VK Jihostroj Czeskie Budziejowice

Finał[edytuj | edytuj kod]

08.02.2010 VK Dukla Liberec 2:3 (21:25, 26:24, 25:23, 25:27, 6:15) VK DHL Ostrawa

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
Simple gold cup.svg VK DHL Ostrawa
2. VK Dukla Liberec

Puchar Czech i Słowacji[edytuj | edytuj kod]

Puchar Czech i Słowacji 2009/2010
Česko-Slovenský pohár
Szczegóły rozgrywek
Termin 24 lutego 2010
Miejsce rozegrania finału Sportovní hala, Levice
Sezon 1
Liczba meczów 1
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Czech i Słowacji VK DHL Ostrawa
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 27 lutego 2010

24 lutego 2010 roku w hali sportowej w Levicach rozegrano pierwszy mecz o Puchar Czech i Słowacji w piłce siatkowej mężczyzn. Zmierzyły się ze sobą zdobywca Pucharu Czech - VK DHL Ostrawa – oraz zdobywca Pucharu Słowacji - VKP Bratysława. Zdobywcą pierwszego Pucharu Czech i Słowacji został czeski klub, wygrywając 3:1 (25:17, 15:35, 25:19, 25:20).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]