Puchar Czech w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Czech 2010/2011
Český pohár
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Termin 18 września 2010 - 6 lutego 2011
Miejsce rozegrania finału Sportovní hala Dukly Liberec, Liberec
Sezon XIX
Liczba meczów 42
Liczba setów 155 (3.69 na mecz)
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Czech VK Jihostroj České Budějovice
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 11 lutego 2011

Puchar Czech w piłce siatkowej mężczyzn 2010/2011 (cz. Český pohár 2010-2011 muži) - 19. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Czech odbywających się od 1992 roku. Zainaugurowane zostały 18 września 2010 roku i trwały do 6 lutego 2011 roku. Brały w nich udział kluby z Extraligi, I ligi i II ligi.

Rozgrywki składały się z czterech rund i turnieju finałowego. W pierwszej rundzie drużyny grające w I i II lidze podzielone zostały na cztery grupy (A, B, C i D), w których rywalizacja toczyła się systemem kołowym po jednym meczu. Awans uzyskiwał zwycięzca grupy. W rundach 2-4 drużyny podzielone w pary grały dwumecze. W 3. rundzie dołączyły zespoły z Extraligi, natomiast w 4. rundzie - zdobywca pucharu i finalista w sezonie 2009/2010.

Turniej finałowy odbył się w dniach 5-6 lutego 2011 roku w hali sportowej Dukly Liberec w Libercu. Puchar Czech zdobył zespół VK Jihostroj České Budějovice, pokonując w finale triumfatora sprzed roku - VK DHL Ostrava.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Termin Liczba meczów
pierwszy mecz ostatni mecz
1. runda 18 września 2010 15
2. runda 6 października 2010 14 października 2010 4
3. runda 10 listopada 2010 18 listopada 2010 12
4. runda 19 stycznia 2011 27 stycznia 2011 8
Turniej finałowy 5 lutego 2011 6 lutego 2011 3

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Extraliga
Zespół Osiągnięcie
Aero Odolena Voda 4. runda
VSC Fatra EkoSolar Zlín 4. runda
SK Volejbal Ústí nad Labem 4. runda
Slavia Havířov półfinał
VK DHL Ostrava finał
VK Dukla Liberec półfinał
VK Jihostroj České Budějovice zwycięstwo
VK Karbo Benátky nad Jizerou 3. runda
VO Kocouři Vavex Příbram 4. runda
Volejbal Brno 3. runda
Volleyball Kladno 3. runda
volleyball.cz ČZU Praha 3. runda
1. liga
Zespół Osiągnięcie
TJ Lokomotiva Czeska Lipa 1. runda
TJ Sokol Dobřichovice 2. runda
TJ Veros Chomutov 1. runda
USK Slavia Pilzno 1. runda
VK EGE Czeskie Budziejowice 3. runda
VSK Staré Město 3. runda
VŠSK MFF Praga 1. runda
2. liga
Zespół Osiągnięcie
TJ Nivnice 1. runda
TJ Nowy Jiczyn 1. runda
TJ Sokol Palkovice 1. runda
VK Sokol Česká Třebová II. 1. runda
VK Ervěnice-Jirkov 1. runda
VS Drásov 2. runda

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 VK EGE Czeskie Budziejowice 3 2 1 1 4 3 1.33 164 150 1.09
2 USK Slavia Pilzno 3 2 1 1 4 4 1.00 188 183 1.03
3 TJ Veros Chomutov 3 2 1 1 3 4 0.75 148 167 0.89

Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki spotkań


18.09.2010 USK Slavia Pilzno 1:3 (22:25, 25:19, 23:25, 22:25) TJ Veros Chomutov

18.09.2010 TJ Veros Chomutov 0:3 (16:25, 22:25, 16:25) VK EGE Czeskie Budziejowice

18.09.2010 USK Slavia Pilzno 3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:21) VK EGE Czeskie Budziejowice

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 TJ Sokol Dobřichovice 4 2 2 0 6 0 MAX 154 69 2.23
2 TJ Lokomotiva Czeska Lipa 3 2 1 1 3 4 0.75 166 153 1.08
3 VK Ervěnice-Jirkov 11 2 0 2 1 6 0.17 74 172 0.43

Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
1 Klub VK Ervěnice-Jirkov nie uzyskał punktu za spotkanie z TJ Sokol Dobřichovice.

Wyniki spotkań


18.09.2010 TJ Sokol Dobřichovice 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) VK Ervěnice-Jirkov

18.09.2010 VK Ervěnice-Jirkov 1:3 (25:22, 17:25, 15:25, 17:25) TJ Lokomotiva Czeska Lipa

18.09.2010 TJ Sokol Dobřichovice 3:0 (25:21, 25:21, 29:27) TJ Lokomotiva Czeska Lipa

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 VS Drásov 4 2 2 0 6 1 6.00 177 140 1.26
2 VŠSK MFF Praga 3 2 1 1 3 4 0.75 168 165 1.02
3 VK Sokol Česká Třebová II. 2 2 0 2 2 6 0.33 156 196 0.80

Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki spotkań


18.09.2010 VK Sokol Česká Třebová II. 1:3 (25:23, 17:25, 18:25, 10:25) VS Drásov

18.09.2010 VS Drásov 3:0 (29:27, 25:23, 25:20) VŠSK MFF Praga

18.09.2010 VK Sokol Česká Třebová II. 1:3 (25:27, 16:25, 25:21, 20:25) VŠSK MFF Praga

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 VSK Staré Město 9 3 3 0 9 0 MAX 227 165 1.38
2 TJ Sokol Palkovice 4 3 1 2 5 7 0.71 263 259 1.02
3 TJ Nowy Jiczyn 4 3 1 2 5 8 0.63 246 277 0.89
4 TJ Nivnice 4 3 1 2 4 8 0.50 235 270 0.87

Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki spotkań


18.09.2010 TJ Sokol Palkovice 2:3 (25:23, 25:12, 22:25, 15:25, 13:15) TJ Nowy Jiczyn
18.09.2010 VSK Staré Město 3:0 (25:13, 25:16, 25:22) TJ Nivnice

18.09.2010 TJ Nowy Jiczyn 2:3 (14:25, 21:25, 25:18, 25:19, 12:15) TJ Nivnice
18.09.2010 TJ Sokol Palkovice 0:3 (17:25, 24:26, 24:26) VSK Staré Město

18.09.2010 VSK Staré Město 3:0 (25:16, 25:15, 25:18) TJ Nowy Jiczyn
18.09.2010 TJ Nivnice 1:3 (19:25, 25:23, 19:25, 19:25) TJ Sokol Palkovice

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
06.10.2010 VK EGE Czeskie Budziejowice 3:0 (25:9, 25:19, 25:19) TJ Sokol Dobřichovice
14.10.2010 3:2 (20:25, 25:23, 25:20, 20:25, 15:13)
06.10.2010 VS Drásov 1:3 (25:13, 17:25, 19:25, 23:25) VSK Staré Město
13.10.2010 0:3 (12:25, 19:25, 21:25)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
11.11.2010 volleyball.cz ČZU Praha 1:3 (25:21, 19:25, 21:25, 24:26) Aero Odolena Voda
18.11.2010 1:3 (13:25, 25:18, 20:25, 19:25)
11.11.2010 Volleyball Kladno 3:2 (16:25, 25:21, 25:23, 19:25, 16:14) Slavia Havířov
18.11.2010 0:3 (23:25, 22:25, 23:25)
11.11.2010 VSC Fatra EkoSolar Zlín 3:0 (25:20, 25:20, 30:28) VSK Staré Město
17.11.2010 3:1 (25:18, 25:16, 19:25, 25:23)
10.11.2010 VK EGE Czeskie Budziejowice 1:3 (25:19, 18:25, 15:25, 18:25) VK Jihostroj České Budějovice
17.11.2010 0:3 (14:25, 18:25, 21:25)
10.11.2010 VO Kocouři Vavex Příbram 3:0 (25:18, 25:19, 25:17) VK Karbo Benátky nad Jizerou
17.11.2010 2:3 (20:25, 25:23, 25:17, 17:25, 15:17)
10.11.2010 Volejbal Brno 3:1 (25:16, 25:20, 21:25, 25:19) SK Volejbal Ústí nad Labem
17.11.2010 0:3 (17:25, 13:25, 19:25)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wyniki dwumeczu Drużyna 2
19.01.2011 VK DHL Ostrava 3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:22) Aero Odolena Voda
27.01.2011 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)
20.01.2011 Slavia Havířov 3:1 (17:25, 25:21, 25:21, 25:22) VSC Fatra EkoSolar Zlín
27.01.2011 3:1 (21:25, 25:23, 25:19, 29:27)
19.01.2011 VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (17:25, 25:11, 25:22, 25:21) VO Kocouři Vavex Příbram
26.01.2011 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:20)
19.01.2011 VK Dukla Liberec 3:0 (25:16, 25:20, 25:22) SK Volejbal Ústí nad Labem
26.01.2011 3:1 (25:20, 25:20, 18:25, 25:16)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


05.02.2011 VK DHL Ostrava 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) Slavia Havířov

05.02.2011 VK Dukla Liberec 1:3 (25:22, 17:25, 15:25, 18:25) VK Jihostroj České Budějovice

Finał[edytuj | edytuj kod]


06.02.2011 VK DHL Ostrava 0:3 (26:28, 23:25, 23:25) VK Jihostroj České Budějovice

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół
1 VK Jihostroj České Budějovice
2 VK DHL Ostrava
3-4 Slavia Havířov
VK Dukla Liberec
5-8 Aero Odolena Voda
VSC Fatra EkoSolar Zlín
SK Volejbal Ústí nad Labem
VO Kocouři Vavex Příbram
9-14 VK EGE Czeskie Budziejowice
VK Karbo Benátky nad Jizerou
Volejbal Brno
Volleyball Kladno
volleyball.cz ČZU Praha
VSK Staré Město
15-16 TJ Sokol Dobřichovice
VS Drásov

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]