Puchar Czech w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Czech 2011/2012
Český pohár 2011/2012
2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator Český volejbalový svaz
Termin 17 września 2011 - 12 lutego 2012
Sezon XX
Liczba drużyn 22
Zdobywca Pucharu VK DHL Ostrava
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 35
Liczba setów 129 (3,69 na mecz)
Liczba małych punktów 5531 (42,88 na set)
Strona internetowa

Puchar Czech w piłce siatkowej mężczyzn 2011/2012 (cz. Český pohár muži 2011/2012) - 20. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Czech odbywających się od 1992 roku. Zainaugurowane zostały 17 września 2011 roku i trwały do 12 lutego 2012 roku. Brały w nich udział kluby z Extraligi, 1. ligi i 2. ligi.

Rozgrywki składały się z czterech rund i turnieju finałowego. W fazie grupowej rywalizowały ze sobą drużyny z 1. ligi i 2. ligi. Do 2. rundy z grupy A awansowały dwie najlepsze drużyny, natomiast z grup B i C - zwycięzcy, dołączając do drużyn, które swój udział w poprzednim sezonie zakończyły na 3. rundzie. W 3. rundzie automatycznie rozstawione były zespoły, które w zeszłym sezonie przegrały w 4. rundzie, natomiast w 4. rundzie - drużyny, które doszły do turnieju finałowego. Rywalizacja w 3. i 4. rundzie toczyła się na zasadzie dwumeczów.

Turniej finałowy odbył się w dniach 11-12 lutego 2012 roku w hali sportowej w Mladej Boleslavie. Puchar Czech zdobył VK DHL Ostrava, który pokonał w finale VK Jihostroj České Budějovice.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Extraliga
11 drużyn
1. liga
6 drużyn
2. liga
5 drużyn
Aero Odolena Voda 4. runda TJ Lokomotiva Česká Lípa 1. runda TJ Nový Jičín 1. runda
VSC Fatra Zlín 3. runda TJ Sokol Dobřichovice 1. runda TJ Sokol Česká Třebová II 1. runda
SK Volejbal Ústí nad Labem 4. runda USK Slavia Plzeň 2. runda TJ Sokol Palkovice 3. runda
Slavia Havířov 4. runda VK EGE České Budějovice 3. runda VS Drásov 1. runda
VK DHL Ostrava zwycięstwo VK Karbo Benátky nad Jizerou B 2. runda VSK VŠB-TU Ostrava 1. runda
VK Dukla Liberec półfinał VSK Staré Město 3. runda
VK Jihostroj České Budějovice finał
VK Karbo Benátky nad Jizerou 4. runda
VO Kocouři Vavex Příbram półfinał
Volejbal Brno 2. runda
volleyball.cz ČZU Praha 2. runda

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 VK Karbo Benátky nad Jizerou B 5 3 2 1 7 4 1.75 265 241 1.1
2 USK Slavia Plzeň 5 3 2 1 6 5 1.2 240 238 1.008
3 TJ Sokol Dobřichovice 4 3 1 2 6 7 0.857 285 290 0.983
4 TJ Lokomotiva Česká Lípa 4 3 1 2 4 7 0.571 246 267 0.921

Źródło: cvf.cz
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki spotkań

Data Godzina Miejsce Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
17.09.2011 9:00 Pilzno USK Slavia Plzeň 3:2 TJ Sokol Dobřichovice 25:23 20:25 25:27 25:22 15:8 [1]
11:00 VK Karbo Benátky nad Jizerou B 1:3 TJ Lokomotiva Česká Lípa 22:25 23:25 30:28 20:25
13:00 TJ Sokol Dobřichovice 3:1 TJ Lokomotiva Česká Lípa 25:20 25:21 22:25 25:19
15:00 USK Slavia Plzeň 0:3 VK Karbo Benátky nad Jizerou B 19:25 21:25 15:25
17:00 VK Karbo Benátky nad Jizerou B 3:1 TJ Sokol Dobřichovice 20:25 25:22 25:20 25:16
19:00 TJ Lokomotiva Česká Lípa 0:3 USK Slavia Plzeň 19:25 19:25 20:25

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 VSK Staré Město 4 2 2 0 6 1 6 176 147 1.197
2 VS Drásov 3 2 1 1 4 4 1 182 167 1.09
3 TJ Sokol Česká Třebová II 2 2 0 2 1 6 0.167 123 167 0.737

Źródło: cvf.cz
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki spotkań

Data Godzina Miejsce Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
17.09.2011 10:00 Česká Třebová TJ Sokol Česká Třebová II 1:3 VS Drásov 17:25 25:17 11:25 13:25 [2]
13:00 VSK Staré Město 3:1 VS Drásov 28:26 23:25 25:17 25:22
16:00 TJ Sokol Česká Třebová II 0:3 VSK Staré Město 21:25 17:25 19:25

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 TJ Sokol Palkovice 4 2 2 0 6 1 6 171 85 2.012
2 VSK VŠB-TU Ostrava 3 2 1 1 4 3 1.333 160 96 1.667
3 TJ Nový Jičín 2 2 0 2 0 6 0 0 150 0

Źródło: cvf.cz
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki spotkań

Data Godzina Miejsce Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Raport
17.09.2011 10:00 Nowy Jiczyn TJ Nový Jičín 0:31 TJ Sokol Palkovice 0:25 0:25 0:25 [3]
13:00 VSK VŠB-TU Ostrava 1:3 TJ Sokol Palkovice 18:25 25:20 18:25 24:26
16:00 TJ Nový Jičín 0:32 VSK VŠB-TU Ostrava 0:25 0:25 0:25

1 Pierwotnie mecz zakończył się wynikiem 2:3 (25:17, 22:25, 27:29, 25:22, 13:15).
2 Pierwotnie mecz zakończył się wynikiem 3:1 (25:16, 25:22, 17:25, 33:31).

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
19.10.2011 USK Slavia Plzeň 0:3 VK Karbo Benátky nad Jizerou (15:25, 8:25, 25:27)
20.10.2011 VK EGE České Budějovice 3:0 VK Karbo Benátky nad Jizerou B (25:22, 25:23, 25:15)
19.10.2011 TJ Sokol Palkovice 3:0 Volejbal Brno (25:0, 25:0, 25:0)
19.10.2011 VSK Staré Město 3:0 volleyball.cz ČZU Praha (26:24, 25:23, 25:20)

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
26.11.2011 VSC Fatra Zlín 3:1 VK Karbo Benátky nad Jizerou (25:20, 25:23, 19:25, 28:26)
30.11.2011 0:3 (22:25, 20:25, 25:27)
15.11.2011 VO Kocouři Vavex Příbram 3:0 VK EGE České Budějovice (25:19, 25:16, 25:22)
23.11.2011 3:0 (25:20, 25:18, 25:15)
15.11.2011 TJ Sokol Palkovice 2:3 Aero Odolena Voda (25:18, 22:25, 25:22, 18:25, 10:15)
2:3 (25:17, 22:25, 26:24, 15:25, 12:15)1
15.11.2011 SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 VSK Staré Město (25:18, 25:19, 25:21)
29.11.2011 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 27:25, 11:15)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.
1 Oba mecze w Palkovicach.

4. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
26.01.2012 VK Karbo Benátky nad Jizerou 1:3 VK Jihostroj České Budějovice (25:20, 16:25, 11:25, 18:25)
01.02.2012 1:3 (35:33, 20:25, 12:25, 20:25)
26.01.2012 Slavia Havířov 3:2 VO Kocouři Vavex Příbram (25:22, 21:25, 25:23, 15:25, 15:11)
02.02.2012 0:3 (17:25, 16:25, 14:25)
26.01.2012 Aero Odolena Voda 0:3 VK Dukla Liberec (13:25, 32:34, 20:25)
02.02.2012 0:3 (12:25, 16:25, 22:25)
26.01.2012 VK DHL Ostrava 3:0 SK Volejbal Ústí nad Labem (25:18, 25:19, 25:18)
02.02.2012 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
                 
 VK Jihostroj České Budějovice 3  
 VO Kocouři Vavex Příbram 1  
     VK Jihostroj České Budějovice 2
   VK DHL Ostrava 3
 VK Dukla Liberec 2
 VK DHL Ostrava 3  

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
11.02.2011 VK Jihostroj České Budějovice 3:1 VO Kocouři Vavex Příbram (31:29, 25:21, 29:31, 25:15)
11.02.2011 VK Dukla Liberec 2:3 VK DHL Ostrava (25:23, 26:24, 18:25, 18:25, 6:15)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Drużyna 2 Sety
12.02.2011 VK Jihostroj České Budějovice 2:3 VK DHL Ostrava (17:25, 23:25, 25:20, 25:18, 14:16)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
1 VK DHL Ostrava
2 VK Jihostroj České Budějovice
3-4 VK Dukla Liberec
VO Kocouři Vavex Příbram
5-8 Aero Odolena Voda
SK Volejbal Ústí nad Labem
Slavia Havířov
VK Karbo Benátky nad Jizerou
9-12 VSC Fatra Zlín
TJ Sokol Palkovice
VK EGE České Budějovice
VSK Staré Město
13-16 VK Karbo Benátky nad Jizerou B
Volejbal Brno
volleyball.cz ČZU Praha
USK Slavia Plzeň

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]