Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim kobiet 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim kobiet 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 15 grudnia 2015
– 23 marca 2016
Miejsce rozpoczęcia Chińska Republika Ludowa Wanlong
Miejsce zakończenia Rosja Jużnosachalińsk
Organizator FIS
Liczba konkurencji 3 (4)
Zwycięzcy
Generalna Simple gold cup.svg Japonia Asa Ando
Slalom Japonia Haruna Ishikawa
Gigant Japonia Asa Ando
Supergigant Słowenia Katarina Lavtar

Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim kobiet w sezonie 2015/2016 to kolejna edycja tego cyklu. Pierwsze zawody odbyły się 15 grudnia 2015 roku w chińskim Wanlong, a ostatnie rozegrane zostały 23 marca 2016 roku w rosyjskim Jużnosachalińsku (Pierwotnie, ostatnie zawody miały się odbyć 2 kwietnia 2016 roku w japońskim Ontake/Ōtaki, ale zostały odwołane.).

W poprzednim sezonie klasyfikację generalną Pucharu Dalekowschodniego wygrała Japonka Emi Hasegawa, triumfując ponadto w klasyfikacji slalomu. W klasyfikacji giganta triumfowała jej rodaczka Makiko Arai. Zwyciężczynią klasyfikacji supergiganta została Czeszka Kateřina Pauláthová.

W tym sezonie zaś, w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Japonka Asa Ando, ponadto wygrała także klasyfikację gigantu. Najlepszą slalomistką okazała się jej rodaczka Haruna Ishikawa. Natomiast w supergigancie najlepsza okazała się Słowenka Katarina Lavtar.

Ze wszystkich 3 planowanych zjazdów nie odbył się ani jeden, dlatego też, nie jest liczony jako oddzielna konkurencja.

Podium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 15 grudnia 2015 Chińska Republika Ludowa Wanlong Slalom Czechy Martina Dubovská Japonia Konatsu Hasumi Japonia Haruna Ishikawa
2. 16 grudnia 2015 Slalom Czechy Martina Dubovská Japonia Haruna Ishikawa Japonia Asa Ando
3. 17 grudnia 2015 Gigant Czechy Martina Dubovská Japonia Asa Ando Japonia Sakurako Mukogawa
4. 18 grudnia 2015 Gigant Japonia Asa Ando Japonia Haruna Ishikawa Czechy Martina Dubovská
5. 14 stycznia 2016 Korea Południowa Bear's Town Slalom Rosja Daria Owczinnikowa Czechy Kateřina Pauláthová Japonia Asa Ando
6. 15 stycznia 2016 Slalom Japonia Asa Ando Rosja Daria Owczinnikowa Japonia Haruna Ishikawa
7. 18 stycznia 2016 Korea Południowa Jisan Resort Slalom[a] Słowenia Maruša Ferk Rosja Daria Owczinnikowa Japonia Haruna Ishikawa
8. 19 stycznia 2016 Slalom[a] Słowenia Maruša Ferk Rosja Daria Owczinnikowa Czechy Kateřina Pauláthová
9. 20 stycznia 2016 Korea Południowa Yongpyong Gigant Japonia Emi Hasegawa Japonia Asa Ando Słowenia Katarina Lavtar
10. 21 stycznia 2016 Gigant Japonia Emi Hasegawa Słowenia Katarina Lavtar Czechy Kateřina Pauláthová
11. 27 stycznia 2016 Korea Południowa Jeongseon Zjazd Odwołano
12. 28 stycznia 2016 Zjazd Odwołano
13. 29 lutego 2016 Japonia Hakuba Slalom Japonia Emi Hasegawa Wielka Brytania Alexandra Tilley Japonia Haruna Ishikawa
14. 1 marca 2016 Slalom Japonia Emi Hasegawa Wielka Brytania Alexandra Tilley Japonia Emiko Kiyosawa
15. 3 marca 2016 Japonia Nozawa Onsen Gigant Japonia Asa Ando Wielka Brytania Alexandra Tilley Japonia Sakurako Mukogawa
16. 4 marca 2016 Gigant Wielka Brytania Alexandra Tilley Japonia Asa Ando Holandia Adriana Jelinkova
17. 6 marca 2016 Japonia Shiga Kōgen Slalom Wielka Brytania Alexandra Tilley Serbia Nevena Ignjatović
Łotwa Lelde Gasūna
18. 7 marca 2016 Slalom Serbia Nevena Ignjatović Japonia Emiko Kiyosawa Japonia Sakurako Mukogawa
19. 15 marca 2016 Rosja Bajkalsk Supergigant Słowenia Katarina Lavtar Rosja Władysława Bureewa Rosja Daria Owczinnikowa
20. 16 marca 2016 Supergigant Rosja Daria Owczinnikowa Słowenia Katarina Lavtar Słowenia Tina Robnik
21. 17 marca 2016 Gigant Słowenia Katarina Lavtar Słowenia Tina Robnik Rosja Daria Owczinnikowa
22. 18 marca 2016 Gigant Słowenia Tina Robnik Słowenia Katarina Lavtar Rosja Daria Owczinnikowa
23. 20 marca 2016 Rosja Jużnosachalińsk Slalom[b] Rosja Jekatierina Tkaczenko Rosja Ksenija Ałopina Słowenia Katarina Lavtar
24. 21 marca 2016 Slalom[c] Rosja Jekatierina Tkaczenko Rosja Ksenija Ałopina Japonia Asa Ando
25. 22 marca 2016 Gigant[d] Rosja Anastazja Romanowa Rosja Daria Owczinnikowa Rosja Jekatierina Tkaczenko
26. 23 marca 2016 Gigant[e] Rosja Anastasija Zilantjewa Rosja Daria Owczinnikowa Rosja Jekatierina Tkaczenko
27. 2 kwietnia 2016 Japonia Ontake/Ōtaki Zjazd Odwołano

Klasyfikacja generalna (po 24 z 24 konkurencji)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Japonia Asa Ando 1099
2. Rosja Daria Owczinnikowa 1069
3. Japonia Haruna Ishikawa 932
4. Rosja Władysława Bureewa 892
5. Słowenia Katarina Lavtar 560
6. Rosja Anastasija Zilantjewa
7. Japonia Sakurako Mukogawa 517
8. Wielka Brytania Alexandra Tilley 440
9. Japonia Emi Hasegawa 400
10. Rosja Jekatierina Tkaczenko 385

Supergigant (po 2 z 2 konkurencji)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Słowenia Katarina Lavtar 180
2. Rosja Daria Owczinnikowa 160
3. Rosja Władysława Bureewa 116
4. Słowenia Tina Robnik 100
5. Rosja Anastazja Romanowa
6. Rosja Olga Pogrebickaja 90
7. Rosja Julija Pleszkowa 61
8. Rosja Anastasija Kołgotina 54
9. Rosja Anastazja Gornostajewa 47
10. Rosja Natalja Szerina 46

Slalom gigant (gigant) (po 10 z 10 konkurencji)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Japonia Asa Ando 568
2. Rosja Daria Owczinnikowa 460
3. Rosja Władysława Bureewa 363
4. Rosja Anastasija Zilantjewa 328
5. Japonia Haruna Ishikawa 322
6. Słowenia Katarina Lavtar 320
7. Japonia Emi Hasegawa 200
8. Rosja Anastazja Romanowa
9. Japonia Sakurako Mukogawa 196
10. Rosja Jekatierina Tkaczenko 185

Slalom (po 12 z 12 konkurencji)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Japonia Haruna Ishikawa 602
2. Japonia Asa Ando 515
3. Rosja Daria Owczinnikowa 449
4. Rosja Władysława Bureewa 413
5. Japonia Sakurako Mukogawa 321
6. Wielka Brytania Alexandra Tilley 260
7. Czechy Kateřina Pauláthová 240
8. Japonia Hikaru Oshimi 228
9. Japonia Noe Okamoto 221
10. Czechy Martina Dubovská 200
Słowenia Maruša Ferk
Japonia Emi Hasegawa
Rosja Jekatierina Tkaczenko

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pierwotnie zawody miały się odbyć w Yongpyong.
  2. Pierwotnie zawody miały się odbyć 22 marca 2016 roku.
  3. Pierwotnie zawody miały się odbyć 23 marca 2016 roku.
  4. Pierwotnie zawody miały się odbyć 20 marca 2016 roku.
  5. Pierwotnie zawody miały się odbyć 21 marca 2016 roku.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]