Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim kobiet 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim kobiet
2018/2019 2020/2021
Data 4 grudnia 2019 – 14 lutego 2020
Miejsce rozpoczęcia Chińska Republika Ludowa Wanlong Ski Resort
Miejsce zakończenia Korea Południowa Bears town
Organizator FIS
Zwycięzcy
Generalna Simple gold cup.svg Japonia Sakurako Mukogawa
Slalom Niemcy Andrea Filser
Gigant Japonia Sakurako Mukogawa

Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim kobiet w sezonie 2019/2020 zawody rozgrywane pod patronatem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Pierwsze zawody tej edycji odbyły się 4 grudnia 2019 chińskim ośrodku narciarskim Wanlong Ski Resort. Ostatnie zawody początkowo miały zostać rozegrane w dniach 19-26 marca 2020 roku w rosyjskim Jużnosachalińsku, lecz zostały odwołane. Tegoroczne zmagania zakończyły się 14 lutego w południowokoreańskim Bears town.

Triumfu w klasyfikacji generalnej z poprzedniego sezonu broniła Japonka Sakurako Mukogawa, która również triumfowała w obecnej edycji.

Podium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 4 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Wanlong Ski Resort Slalom Nowa Zelandia Piera Hudson Japonia Asa Ando Czechy Martina Dubovská
2. 5 grudnia 2019 Slalom Czechy Martina Dubovská Japonia Asa Ando Nowa Zelandia Piera Hudson
3. 6 grudnia 2019 Gigant Nowa Zelandia Piera Hudson Stany Zjednoczone Nicola Rountree-Williams Japonia Asa Ando
4. 7 grudnia 2019 Gigant Japonia Asa Ando Japonia Mio Arai Japonia Sakurako Mukogawa
5. 10 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Taiwoo Ski Resorts Gigant Szwecja Hilma Lövblom Polska Zuzanna Czapska Nowa Zelandia Piera Hudson
6. 11 grudnia 2019 Gigant Nowa Zelandia Piera Hudson Szwecja Hilma Lövblom Polska Zuzanna Czapska
7. 6 lutego 2020 Korea Południowa Yongpyong Resort Gigant Finlandia Riikka Honkanen Japonia Asa Ando Serbia Nevena Ignjatović
8. 7 lutego 2020 Slalom Niemcy Andrea Filser Japonia Sakurako Mukogawa Finlandia Riikka Honkanen
9. 11 lutego 2020 Korea Południowa Bears town Gigant Niemcy Martina Willibald Niemcy Andrea Filser Finlandia Riikka Honkanen
10. 12 lutego 2020 Gigant Niemcy Andrea Filser Niemcy Martina Willibald Finlandia Riikka Honkanen
11. 13 lutego 2020 Slalom Niemcy Andrea Filser Słowenia Maruša Ferk Finlandia Riikka Honkanen
12. 14 lutego 2020 Slalom Niemcy Andrea Filser Finlandia Riikka Honkanen Słowenia Neja Dvornik
13. 29 lutego 2020 Japonia Engaru Gigant Odwołano
14. 1 marca 2020 Gigant Odwołano
15. 2 marca 2020 Slalom Odwołano
16. 5 marca 2020 Japonia Akan Slalom Odwołano
17. 6 marca 2020 Slalom Odwołano
18. 19 marca 2020 Rosja Jużnosachalińsk Gigant Odwołano
19. 21 marca 2020 Slalom Odwołano
20. 26 marca 2020 Supergigant Odwołano

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Japonia Sakurako Mukogawa 541
2. Niemcy Andrea Filser 530
3. Nowa Zelandia Piera Hudson 420
3. Finlandia Riikka Honkanen 420
5. Japonia Asa Ando 400
6. Korea Południowa Kang Young-seo 343
7. Japonia Mio Arai 337
8. Niemcy Martina Willibald 296
9. Korea Południowa Gim Sohui 274
10. Słowenia Maruša Ferk 270
Gigant
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Japonia Sakurako Mukogawa 290
2. Japonia Mio Arai 267
3. Nowa Zelandia Piera Hudson 260
4. Japonia Asa Ando 240
5. Niemcy Andrea Filser 230
6. Niemcy Martina Willibald 220
6. Finlandia Riikka Honkanen 220
8. Polska Zuzanna Czapska 219
8. Korea Południowa Kang Young-seo 219
10. Szwecja Hilma Lövblom 209
Slalom
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Andrea Filser 300
2. Japonia Sakurako Mukogawa 251
3. Finlandia Riikka Honkanen 200
4. Słowenia Maruša Ferk 175
5. Korea Południowa Gim Sohui 161
6. Nowa Zelandia Piera Hudson 160
6. Czechy Martina Dubovská 160
6. Japonia Asa Ando 160
6. Słowenia Neja Dvornik 160
10. Korea Południowa Kang Young-seo 124

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]