Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 15 grudnia 2015
– 23 marca 2016
Miejsce rozpoczęcia Chińska Republika Ludowa Wanlong
Miejsce zakończenia Rosja Jużnosachalińsk
Organizator FIS
Liczba konkurencji 3 (4)
Zwycięzcy
Generalna Simple gold cup.svg Korea Południowa Jung Dong-hyun
Slalom Korea Południowa Jung Dong-hyun
Gigant Rosja Siergiej Majtakow
Supergigant Rosja Artem Borodajkin

Puchar Dalekowschodni w narciarstwie alpejskim mężczyzn w sezonie 2015/2016 to kolejna edycja tego cyklu. Pierwsze zawody odbyły się 15 grudnia 2015 roku w chińskim Wanlong, a ostatnie rozegrane zostały 23 marca 2016 roku w rosyjskim Jużnosachalińsku. (Pierwotnie, ostatnie zawody miały się odbyć 2 kwietnia 2016 roku w japońskim Ontake/Ōtaki, ale zostały odwołane.).

W poprzednim sezonie klasyfikację generalną Pucharu Dalekowschodniego wygrał Japończyk Hideyuki Narita, triumfując ponadto w klasyfikacji supergiganta i giganta razem z Rosjaninem Dmitrijem Uljanowem. W klasyfikacji slalomu triumfował jego rodak Kyosuke Kono.

W tym sezonie zaś, w klasyfikacji generalnej zwyciężył Koreańczyk z południa Jung Dong-hyun, ponadto wygrał także klasyfikację slalomu. Najlepszym gigancistą okazał się Rosjanin Siergiej Majtakow. Natomiast w supergigancie najlepszy okazał się jego rodak Artem Borodajkin.

Ze wszystkich 3 planowanych zjazdów nie odbył się ani jeden, dlatego też, nie jest liczony jako oddzielna konkurencja.

Podium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 15 grudnia 2015 Chińska Republika Ludowa Wanlong Slalom Korea Południowa Kim Hyeon-tae Korea Południowa Kyung Sung-hyun Rosja Dmitrij Uljanow
2. 16 grudnia 2015 Slalom Japonia Ryunosuke Ohkoshi Korea Południowa Kim Hyeon-tae Korea Południowa Jung Dong-hyun
3. 17 grudnia 2015 Gigant Rosja Dmitrij Uljanow Rosja Jewgienij Piasik Rosja Aleksiej Żilin
4. 18 grudnia 2015 Gigant Japonia Hideyuki Narita Rosja Aleksiej Żilin Rosja Jewgienij Piasik
5. 14 stycznia 2016 Korea Południowa Bear's Town Slalom Japonia Ryunosuke Ohkoshi Korea Południowa Jung Dong-hyun Rosja Siergiej Majtakow
6. 15 stycznia 2016 Slalom Korea Południowa Jung Dong-hyun Rosja Siergiej Majtakow Japonia Ryunosuke Ohkoshi
7. 18 stycznia 2016 Korea Południowa Jisan Resort Slalom[a] Japonia Ryunosuke Ohkoshi Rosja Jewgienij Piasik Japonia Masanori Shin
8. 19 stycznia 2016 Slalom[a] Korea Południowa Jung Dong-hyun Rosja Jewgienij Piasik Rosja Siergiej Majtakow
9. 20 stycznia 2016 Korea Południowa Yongpyong Gigant Rosja Jewgienij Piasik Rosja Siergiej Majtakow Japonia Masanori Shin
10. 21 stycznia 2016 Gigant Rosja Jewgienij Piasik Rosja Siergiej Majtakow Japonia Masanori Shin
11. 27 stycznia 2016 Korea Południowa Jeongseon Zjazd Odwołano
12. 28 stycznia 2016 Zjazd Odwołano
13. 29 lutego 2016 Japonia Hakuba Slalom Korea Południowa Jung Dong-hyun Japonia Shun Nakamura Austria Matthias Tippelreither
14. 1 marca 2016 Slalom Japonia Ryunosuke Ohkoshi Łotwa Kristaps Zvejnieks Austria Johannes Strolz
15. 3 marca 2016 Japonia Nozawa Onsen Gigant Austria Bernhard Binderitsch
Austria Magnus Walch
Szwecja Gustav Lundbäck
16. 4 marca 2016 Gigant Korea Południowa Kyung Sung-hyun Japonia Hideyuki Narita Korea Południowa Jung Dong-hyun
17. 6 marca 2016 Japonia Shiga Kōgen Slalom Korea Południowa Jung Dong-hyun Japonia Ryunosuke Ohkoshi Japonia Kyosuke Kono
18. 7 marca 2016 Slalom Korea Południowa Jung Dong-hyun Łotwa Kristaps Zvejnieks Austria Johannes Strolz
19. 15 marca 2016 Rosja Bajkalsk Supergigant Rosja Iwan Kuzniecow Rosja Aleksander Andrienko Rosja Fiedor Mjagkow
20. 16 marca 2016 Supergigant Rosja Artem Borodajkin Rosja Pawieł Trichiczew Rosja Simon Jefimow
21. 17 marca 2016 Gigant Czechy Kryštof Krýzl Rosja Pawieł Trichiczew Rosja Siergiej Majtakow
22. 18 marca 2016 Gigant Czechy Kryštof Krýzl Rosja Pawieł Trichiczew Rosja Siergiej Majtakow
23. 20 marca 2016 Rosja Jużnosachalińsk Slalom[b] Czechy Kryštof Krýzl Rosja Siergiej Majtakow Rosja Pawieł Trichiczew
24. 21 marca 2016 Slalom[c] Japonia Naoki Yuasa Czechy Kryštof Krýzl Rosja Siergiej Majtakow
25. 22 marca 2016 Gigant[d] Rosja Pawieł Trichiczew Rosja Aleksander Andrienko Rosja Siergiej Majtakow
26. 23 marca 2016 Gigant[e] Rosja Siergiej Majtakow Rosja Pawieł Trichiczew Rosja Władisław Nowikow
27. 2 kwietnia 2016 Japonia Ontake/Ōtaki Zjazd Odwołano

Klasyfikacja generalna (po 24 z 24 konkurencji)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Jung Dong-hyun 955
2. Japonia Ryunosuke Ohkoshi 859
3. Rosja Siergiej Majtakow 782
4. Rosja Jewgienij Piasik 674
5. Rosja Pawieł Trichiczew 562
6. Rosja Dmitrij Uljanow 550
7. Korea Południowa Kim Hyeon-tae 546
8. Japonia Hideyuki Narita 516
9. Rosja Simon Jefimow 501
10. Korea Południowa Kyung Sung-hyun 456

Supergigant (po 2 z 2 konkurencji)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Rosja Artem Borodajkin 150
2. Rosja Iwan Kuzniecow 140
3. Rosja Aleksander Andrienko 130
4. Rosja Pawieł Trichiczew 112
5. Finlandia Mikael Svensk 85
6. Rosja Simon Jefimow 80
7. Rosja Dmitrij Uljanow 65
8. Rosja Michaił Wałynkin 62
9. Rosja Fiedor Mjagkow 60
10. Rosja Anton Kruk 52

Slalom gigant (gigant) (po 10 z 10 konkurencji)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Rosja Siergiej Majtakow 440
2. Rosja Aleksiej Żilin 379
3. Rosja Jewgienij Piasik 370
4. Rosja Pawieł Trichiczew 340
5. Japonia Hideyuki Narita 334
6. Rosja Dmitrij Uljanow 317
7. Japonia Masanori Shin 228
8. Korea Południowa Kyung Sung-hyun 225
9. Czechy Kryštof Krýzl 200
10. Korea Południowa Jung Dong-hyun 191

Slalom (po 12 z 12 konkurencji)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Jung Dong-hyun 764
2. Japonia Ryunosuke Ohkoshi 671
3. Korea Południowa Kim Hyeon-tae 400
4. Rosja Siergiej Majtakow 340
5. Japonia Kazushi Nakamura 276
6. Rosja Simon Jefimow 273
7. Rosja Jewgienij Piasik 264
8. Łotwa Kristaps Zvejnieks 236
9. Korea Południowa Kyung Sung-hyun 231
10. Korea Południowa Park Je-yun 225

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Pierwotnie zawody miały się odbyć w Yongpyong.
  2. Pierwotnie zawody miały się odbyć 22 marca 2016 roku.
  3. Pierwotnie zawody miały się odbyć 23 marca 2016 roku.
  4. Pierwotnie zawody miały się odbyć 20 marca 2016 roku.
  5. Pierwotnie zawody miały się odbyć 21 marca 2016 roku.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]